Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Első ránézésre azt vártam, hogy a kategóriához képest nehéz, komolyabb mélyei vannak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

Boritokeprol azt hittem ez valami nagy batar cucc, aztan latom a csavo tartja a kezeben... 😂

(#3) flashpointer


flashpointer
őstag

vadallat kompakt, szerintem ilyen jelzoparost sem sikerult meg osszehozni mashol.

(#4) KaitouP válasza flashpointer (#3) üzenetére


KaitouP
veterán

Igazából csak egy vessző kéne a vadállat után, és mindjárt máshogy hangzik, és máshogy értelmezhető ez a 2 szó egymás után a mondatban.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#5) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Ha van ez meg az Onyx Studio 5, akkor miért vennénk az LG-t? Literre/árukban eléggé hasonló a kettő csak más forma. A HK ellenben állítólag jól szól.

Jevons paradox

(#6) Viktor77


Viktor77
titán

Ennyiért már Dockin van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Predatorr válasza flashpointer (#3) üzenetére


Predatorr
őstag

Na és a fekete özvegy? Az is elég kompakt vadállat.
2*20W-ot kapok 14-17000Ft-ért Tronsmartot (akár vízbe dobhatót), és annak mélye is van, típustól függően akár 20Hz-től, az ráadásul tud sztereót is 2 hangfallal. LG-nek a „hifi”-jei is 100Hz-ről (azt is mire előástam valahonnan...) indulnak agyonmarketingelt csodabézreflexszel, szóval nálam a plecsni kihagyós.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#8) XtremLor válasza Predatorr (#7) üzenetére


XtremLor
őstag

20Hz nem fog az lemenni csak papiron.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ebben a formulában olyat is csinálhatnának végre, ami nem csak tud USB-ről/SD kártyáról lejátszani, de ahhoz rendes kezelőszerve is van (egy minimalista, de jól látható LCD kijelző elég). Sajnos ez most nincs divatban és minden ilyen kompakt cucchoz telót kell használni. A gond vele: a teló be van fogva rá, nem viheted messzire tőle és közben merül is az aksija.
Amelyik ilyen kompakt cuccon meg lenne esetleg ilyen USB/SD-rő lejátszási lehetőség azt kb. lehetetlen rendesen kezelni, mert csak gombok vannak rajta és semmi ami kijelezné a tárhely tartalmát.

(#10) Sinesol válasza Viktor77 (#6) üzenetére


Sinesol
veterán

Meg a nevét se hallottam soha, pedig elegge sok forumot olvasok audio temaban, biztos nagy marka.. :D

Am szerintem nem akkora gond, hogy nincs usb/sd lejatszas, manapsag elég ritkan tölt le barki barmit, sokkal egyszerubbek a streamingszolgaltatasok, konyebben is kezelhetoek.

[ Szerkesztve ]

(#11) Viktor77 válasza Sinesol (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Ez nem a terméket minősíti. Ha picit jobban belemélyednél, tudhatnád, hogy az egyik etalon a BT hangszórók között.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) interstate76


interstate76
addikt

Egy ilyen Sonym van. Valaki, aki naprakészebb nálam a témában, fel tudna világosítani arról, hogy max. 40-50 ezer Ft ellenében tudom-e érezhetően minőségibb cuccra cserélni? Csatlakozók és egyéb úri huncutságok nem érdekelnek, csak a hangminőség.

Köszi előre is!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#13) forgonati válasza Sinesol (#10) üzenetére


forgonati
őstag

Az, hogy sosem hallottad, mit is jelent? Nem túl sokat. Amúgy jó cuccaik vannak, többet érnek mint az ilyen "top" gyártók pirosan villgó szarjai. 20Hz, aham, haggyadmá :DD

Keelah Se'lai!

(#14) Viktor77 válasza interstate76 (#12) üzenetére


Viktor77
titán

A fentebb említett Dockin' D Fine. De a BT topicban eligazítanak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) supercharley


supercharley
tag

Én vettem egy ilyet, már több mint fél évvel ezelőtt, akciósan, valami 40 körül! Akkor jól körbenéztem, és ebben az árban nem találtam jobbat! A cikkben ugyan nem szerepel de ez is tud sztereót két hangszóróval, gondolkodok is hogy még veszek egyet, két eszközzel már kisebb bulit simán meg lehet csinálni! A nyáron teljes hangerőn ment medence mellett napokon keresztül. Én nagyon szeretem, a legnagyobb bajom vele az hogy nem jó hozzá egy sima mobilos töltő, saját töltője van. Én egy kiszuperált Samsung telefonról küldöm rá a zenét, amit csak erre használok, így a telefonom nem merül. Ja, és előfizetek a youtube-ra, így a képernyőnek sem kell aktívnak lennie, tehát jó nagy a zeneforrás telefon működési ideje is! Jó kis készülék ez higgyétek el!

[ Szerkesztve ]

(#16) Yany


Yany
addikt

Egyik kedvenc reviewerem is megnyaggatta: [link]
A Dockin sokkal elegánsabb, visszafogottabb, de kíváncsi lennék ahhoz képest mit tud ez. A Dockint imádom.

Egyrészt most veszem észre, hogy a Dockint már fent emlegetitek. :D ...másrészt most nézem, hogy az általam linkelt videóban pont a Sony-val és a Dockinnal veti össze. Jó hallgatózást! ;)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#17) carl18 válasza Yany (#16) üzenetére


carl18
addikt

Nekem is Dockin D fine van 2 hete jött amazronról, valóban nagyon jó a hangja.

A Tronsmart 40 wattjával ne dobálozon senki, volt tulajdonomban T6, hallottam teszteltem Megát, T6plust, egyiknek se volt igazi a hangzása. Dockin D fine egész más szintet képvisel.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#18) Predatorr válasza XtremLor (#8) üzenetére


Predatorr
őstag

Azért vannak "soundcheck" mérések. És ha egy gyártónál a soundcheck igazolja a gyári adatokat, inkább hiszek azoknak, mint az LG-től (a link alapján 50-10000Hz :Y ) a Sony-n át a Panasonic-ig, ahol éppen a frekvenciaátvitelt titkolják több oldalnyi marketing bullshit mögött, aztán fél napig kerengek a neten, mire találok róla valamit. Ha valaki minőségi hangcuccot gyártana, azt emelnék ki, de minimum ott lenne a termékadatoknál, mert nem kockáztatnák a pert hamis tájékoztatás miatt. Ha nincs ott, annak oka van.
Mellesleg volt Tronsmartom, istentelen a basszusa. ;]

carl18: Element T6 Max (40-20000). A többinél jelzik, mire való, Plus pl bulibasszusra, Mega normál zenehallgatásra, stb. De pl. Force Plus elég jó minőség.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) Viktor77 válasza Yany (#16) üzenetére


Viktor77
titán

És hát be is igazolódik. :) A (névtelen) Dockin kisebb méretben is agyonveri ezt, ugyanolyan árban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) Predatorr válasza Viktor77 (#19) üzenetére


Predatorr
őstag

A névtelen/feltörekvő gyártóknak muszáj jó minőséget gyártani, ahogy régen LG-t sem vett volna senki. Ha már megvan a név, jöhet a szar. :((( Valamiért a saját márkás, "névtelen" műszaki termékek is 3 év garral jönnek, nem 1-gyel (vagy 1+1-gyel), és nem döglenek be 3 év után sem, mint pl. az LG tv-nk (ha már LG), amely gar lejárta után 2. héten kampec.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#21) b. válasza Predatorr (#20) üzenetére


b.
félisten

Szerintem soha nem volt kiemelkedő az LG semmilyen hangzásban régen sem, ráadásul az egyik olyan gyártó volt aki az RMS hangerő helyett képes volt a szarjaira,- főleg a Music centerekre- ráírni a PMPO értéket parasztvakításnak...

Cikkben szereplő hangszóróért én 20-25 k-t gondolnék reálisnak szembe állítva egy Dockin-nal-.
USB ről meg hogy a fenébe nem képes lejátszani ennyiért?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) carl18 válasza Viktor77 (#19) üzenetére


carl18
addikt

A Dockin egy német cég, a hangszórók kinában készülnek ugyan úgy. De igen jó terméket kell gyártani ha az ember piacon akar maradni.

A Tronsmart T6 fél év alatt se sikerült hozzá szokni a hangjához, teljes hangerőn elég durván eltorzult a basszus. Egyedi Equalizerrel, bass vissza véve elég jó hangzást csikartam ki belőle.

A JBL Charge 2+ sokkal jobb mint a T6 volt. Van itthon az is és annak lehet imádni a hangját. :)) Használtan egy árba mozog mint az új T6.

Szerintem ez a LG hangszóró nagyon túlárazott, túl nagyon és már nem igazán hordozható. Oluv tesztje szerint is, nem jó a basszus, és a Dockin D fine ellen is veszit.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#23) mufi


mufi
senior tag

Kiváncsi lennék egy D Fine összehasonlításhoz, hogy mit tudnak.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#24) Yany válasza mufi (#23) üzenetére


Yany
addikt

^^^ [link] ^^^

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#25) b. válasza Yany (#24) üzenetére


b.
félisten

Azért durva inentől [link] a különbség.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) Yany válasza b. (#25) üzenetére


Yany
addikt

Az a PK5, nem a 7.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27) mufi válasza Yany (#24) üzenetére


mufi
senior tag

A dockin még mindig király.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#28) b. válasza Yany (#26) üzenetére


b.
félisten

mindkettőnél a PK5 nél is a Sony javára és a PK7 nél is a Dockin javára úgy értettem az innentőlt. Amikor oldalra áll akkor a legdurvább, mennyire tiszta marad a Sony is és a Dockin is az LG meg a doboz hangzás mellett elveszíti még azt a dinamikát is is amit addig adott.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) SzaZso007 válasza carl18 (#17) üzenetére


SzaZso007
tag

Üdv! Bocs a zaklatásért!
Tudnál egy linket küldeni, hogy honnan rendelted?
Előre is Köszönöm! :R

(#30) Yany válasza SzaZso007 (#29) üzenetére


Yany
addikt

De hát írja is --> amazon.de :) (enyém is innen van)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31) SzaZso007 válasza Yany (#30) üzenetére


SzaZso007
tag

Ok. Láttam. ...és most nagyon Láma leszek... de az amazon az egyetlen hely ahonnan még nem rendeltem semmit. A német oldalról rendelve, ha jól értem EU-n belüli szállítás, bedobom a kosárba, kiválasztom a fizetési lehetőséget, oszt jó napot? :U

(#32) Yany válasza SzaZso007 (#31) üzenetére


Yany
addikt

Ez egy webshop. Ebay, Newegg, Vatera, sorolhatnám a hasonló típusokat. Amit esetleg sokan nem tudnak, hogy vannak Amazon által forgalmazott és külső beszállítótól érkező termékek, de ha valaki nem vakon kattintgat, még ez sem egy eldugott infó.

Aki amazonon akar vásárolni, ne hagyja ki a Keepát sem. :K

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33) Lami66 válasza interstate76 (#12) üzenetére


Lami66
őstag

Többen is ajánlják a Dockin d Fine-t, ami tényleg kiváló cucc, de ... nagyon nem egyformák méretben. A Sony egy kg sincs, a Dockin viszont 2 kg. Ez már nem az a "lazán bedobom a táskába a többi cucc közé és viszem magammal" kategória. Ha hasonló méretnél maradnál, de minőségibb hangzás kell, akkor Denon Envaya 250, még épp belefér az 50 ezres határba.

(#34) 7Heads Drago válasza Viktor77 (#11) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link] Erre gondolsz? 3300- akkuval majdnem mindegy hogy szól, mert marha gyorsan elfogy a szufla. A sok töltögetéssel meg az akku is meghal, meg az usb csati is. Szóval engem valahogy nem mozgatott meg.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#35) Viktor77 válasza 7Heads Drago (#34) üzenetére


Viktor77
titán

Hogy is jövök én a Tronsmarthoz?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) nexplo


nexplo
őstag

Nekem JBL-em van (egy-két kategóriával feletti) de nem cserélném erre az tuti. Azok valahogy nekem kompaktabbak. Ez olyan party mondhatni "dizsi" érzetet kelt bennem, nem vinném pl le a Balcsipartra. Ettől függetlenül nem lehet rossz, lehet én vagyok öreg hozzá :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#37) wolfman


wolfman
veterán

Az itt elhangzottak után, akkor továbbra sem cserélem le a Dockin D'Fine-omat. Nekem kellően kompakt is, hátitáskában szoktam szállítani, a 2kg-os súlya se zavar, tásiban bőven el lehet bírni. Most szemezek a D'Fine + verzióval, mert az már sztereó verzió, csak jó lenne úgy tolni néha a zenebonát.

Tesóm vett egy H/K Go+-t. Na az eddig az egyetlen amit hallottam és leveri a D'Fine-t. Nincs annyira sok basszusa (de minimálisan kevesebb), de nem is érzékeny az elhelyezésre + sokkal tisztábban szól. Hangerő nagyjából megegyezik.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#38) interstate76 válasza Lami66 (#33) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi a tippet!

(#14) Viktor77 Neked is!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#39) rednifegnar válasza SunMount3r (#9) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem is nagyon hianyzik ez a funkcio, plane minosegibb cuccoknal amik rendesen szolnak. ezert megoldottam hazi modszerrel, vettem hordozhato sd karis lejatszot es line in-en at nyomja be az anyagot, a tapot kapja a cuccbol, teljesen jo es hordozhato. nyivan kenyelmesebb lenne egy beepitett integralt cucc, de igy legalabb nem kell a telot nyuzsgetni hozza.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#40) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nekem ez van, jól szól, ahová szánják, nem kell több. 50k körül vannak Technics minihifik használtan, az vegye azt. Udvaron, BT mellett a hangzás hifi füllel értelmezhetetlen. Én 31k-ért vettem akciósan, muti lényegesen jobbat.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#41) Yany válasza Fryskitt (#40) üzenetére


Yany
addikt

A fentebb linkelt Oluv csatornájából 1-2 random review-t maghallgatsz és hirtelen rádöbbensz, hogy semmilyen "hifi fülre" nincs szükség az instant különbségérzethez. Attól mert BT egy hangrendszer, még nem feltétlen gagyi és pláne nem egyformán.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#42) 7Heads Drago válasza Viktor77 (#35) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Bocsika, valamit benéztem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#43) Fryskitt válasza Yany (#41) üzenetére


Fryskitt
addikt

Lehet, hogy van különbség. Akinek az kell, mást vesz. Hiába hallgatom meg, az a saját hangfalamon szól majd és nem az eszközön. Másrészt viszont nem akarok megtéríteni senkit.
A cikk azt mondja, h kb tisztességes hangzás jön kb tisztességes árért. Ez meg igaz. Ja, hogy másnak más jön be? Meg nem kell a LED? Igaz. Csak hogyan jön ide. De mindegy is.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#44) b. válasza Fryskitt (#43) üzenetére


b.
félisten

a tisztességes ár kérdőjeles pont erről kommentelünk pára. Ennél lényegesen olcsóbban jobb hangzást kapsz...
Az hogy te 31 K ért hozzájutottál az eléggé jó, de az ára jelenleg 46 K az olcsóbb helyeken, de általában 50 K vagy a fölött van. Ehhez a Dockin 31 K ért jobb hangzást biztosít.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) Fryskitt válasza b. (#44) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nekem a tisztességes azt jelenti, hogy kb abban a sávban mozog, mint a hasonló ilyen eszközök. Persze minden annyit ér, amennyiért megveszik.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#46) SunMount3r válasza rednifegnar (#39) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is gondolkodtam ebben, de akinek kellene (anyukám és elég idős) egy ilyen átlag "mini" MP3 lejátszó kijelzője sem túl nagy. Valamelyik Sandisk van kinézve hozzá, arról elég jókat mondanak hangminőségre is, mert azért azt amennyire lehet nem áldozom be csak ezért. Csak az akkor még 2 plusz kábel.
a tapot kapja a cuccbol-> Ezt hogy érted, melyik ez a lejátszó?

Amúgy a "tökéleteset már ki is gondoltam": HiFi Berry Volumino-val, akkor akár hálózatról is mehet a lejátszás, a teló pedig csak vezérléshez kell, erre pedig elég rákötni egy ilyen hangfalpárt (kicsi, de ahhoz képest elég jó hang és USB tápos). Persze ez alapból nem a "mobil" verzió, de házi barkáccsal lehet ehhez is eszkábálni valami tartó/hordó keretet, amibe belemegy az egész cumó, +Power bank hozzá és lehet vinni :D ...

[ Szerkesztve ]

(#47) Fryskitt válasza SunMount3r (#46) üzenetére


Fryskitt
addikt

Na az a Genius.... jaj. Bocsi. De ipari hulladék.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#48) rednifegnar válasza SunMount3r (#46) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem egy jbl van es abban van powerbank is, igy az mp3 lejatszo arra van dugva.
a kijelzo kerdes eleg egyszeruen van megoldva, nincs rajta ;)
sd kari bele es lehet leptetgetni, nyaralasra meg ilyenekre boven jo es hurcolhato.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#49) SunMount3r válasza Fryskitt (#47) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ilyen kompaktban nincs jobb, még drágábbak sem. Más opció tehát nincs. Azt nem tudom hogyan szólhat egy jobb fajta 30K-s egybe hordozható "izé"-hez képest, de gyanítom az alatt nem nagyon fogják kenterbe verni ezek (már csak a normális sztereó hangkép miatt sem).

(#50) Viktor77 válasza SunMount3r (#49) üzenetére


Viktor77
titán

Azért egy Creative Pebbles 2-t hallgass meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.