Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) nozs23 válasza batai15 (#150) üzenetére


nozs23
addikt

A mar forgalomban levo keszulekekre nem vonatkozik a szankcio, csak foverziot nem fognak kapni. Azert meg nem lehet verni a tamtamot.

(#152) retroid válasza nozs23 (#151) üzenetére


retroid
senior tag

És ha mégis?!

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#153) batai15 válasza nozs23 (#151) üzenetére


batai15
félisten

Lehetőséget írtam le ,nem tényeket. Viszont egyre forróbb a helyzet ,és ez is benne van a pakliban . Azért ha vatta új flagship sem kap javítást ,mert valljuk be egy pár Update kinddn új telefonra és fér ,az is elég gáz lesz .

[ Szerkesztve ]

(#154) e-korban válasza nozs23 (#151) üzenetére


e-korban
csendes tag

viszont a telefonod értéke attól még kegyetlenül le fog árazódni még akkor is ha másfél évig fizeted a hűségpénzeket érte.

(#155) Ixion77 válasza nozs23 (#151) üzenetére


Ixion77
őstag

Jelenleg úgy néz ki hogy 90 nap után biztonsági frissítéseket sem. Viszont jogilag az sem jogosít "tamtam verésre".

(#154) e-korban: Le. De a vásárolt termék értékvesztése sem teremt jogalapot "tamtam verés"re :)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#156) joey04 válasza batai15 (#150) üzenetére


joey04
titán

Nem, ott az elkövető a rabló. Itt ezen a vonalon maradva perelje be az usát...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#157) nozs23 válasza Ixion77 (#155) üzenetére


nozs23
addikt

Jelenleg úgy néz ki hogy 90 nap után biztonsági frissítéseket sem. Viszont jogilag az sem jogosít "tamtam verésre".

A Google az Android twitter accounton keresztül erősítette meg (még a 90 nap előtt, amikor még úgy volt, hogy azonnal él a rendelkezés), hogy kapni fognak biztonsági frissítéseket a forgalomban lévő modellek: [link]

Ennek ellenére én is megértem a felháborodást a főverziók miatt. De ezért pénzt visszakapni egyik felhasználó sem fog.

[ Szerkesztve ]

(#158) Ixion77 válasza nozs23 (#157) üzenetére


Ixion77
őstag

Ezt olvastam én is, de ez szerintem itt sokak hitével szemben nem az Android biztonsági frissítésekről szól. Az itt említett "Google Play protect" a Play-en levő apk-kat vizsgálja kártevők után.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#159) #85619712 válasza mati12 (#145) üzenetére


#85619712
törölt tag

Szart szarért csere. :DDD

(#160) noro79


noro79
tag

Hajrá Huawei!!

(#161) judas13 válasza Ixion77 (#155) üzenetére


judas13
addikt

Nem jelenleg nem néz ki úgy.
Pont az ellenkezője az igaz. Sacra 470 milla felhasználót csak nem lehet elhajtani tetszés szerint csak úgy a redvába.
Még ha ezer és egy ok, érdekszövevény van a háttérben azért visszamenőleges hatállyal törvénykezni nem anyira ajánlott....persze volt rá már példa, hogy ezt azért csak megtették.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#162) Lami66 válasza joey04 (#135) üzenetére


Lami66
őstag

Csak annyi a bajom velük, hogy a google (és a többi techcég, amely most a Huawei üzletet korlátozza) a politika játékszere lett. Ez így önmagában még nem zavarna. Az verte ki nálam a biztosítékot, hogy a hatalmasok úgy vívják ezt a csörtét, hogy azok szívnak, akik semmiről nem tehetnek: az egyszerű Huawei vásárlók. Ne adjanak a Huaweinek hardvert. Zárják ki őket ahonnan csak akarják. De egy szoftverszolgáltató ne szivassa a kisemberek százmillióit. Mert az nem a Huaweinek fáj, hanem annak a szerencsétlen semmiről nem tehető polgárnak, akinek a telefonja értékvesztett lesz, ergo anyagi hátrányt szenved.
Már bocs, de ha az usának baja van kínával, miért is kell szívnia egy európai polgárnak?
A másik bajom elméleti: és mi van ha holnap azt a brandet teszik feketelistára amit naponta használok?Amikor az ember ilyen kérdést tesz fel magának az egyenlő azzal, hogy elveszett a bizalma a google dolgokban.

(#163) Ixion77 válasza Lami66 (#162) üzenetére


Ixion77
őstag

Értsd meg, hogy ez a Google-nek sem érdeke. Mocsok sokat vesztenek ezzel. Az USA kormánya is tisztában van vele hogy ez sok kis emberkének kellemetlenséget okoz, sőt a saját cégeiknek is. De ha ez az ára a Huawei megfékezésének, akkor meglépik. Megértem, hogy ez neked kellemetlen. Nekem is: a P30Pro-mat 6 hete vettem, iszonyat drágán. Mindazonáltal ha ez az ára annak hogy ne kínai technológián alapuljon a világ következő generációs telekommunikációs hálózata, akkor ám legyen, elfogadom.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#164) Stabi83 válasza Ixion77 (#163) üzenetére


Stabi83
senior tag

Mikor fogod fel hogy ez nem az 5G ről szól?

Tessék megvan a következő célpontja Trump-nak!

Link

Ha nem állítja valaki meg ezt a kretént akkor csúnya világ lesz.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#165) szevassag


szevassag
tag

Amúgy homályosítsatok már fel, mert egy dolgot nem értek. Ok, nem lesz a telefonon gmail, youtube, naptár, stb. Kijön a telefon egy open source androiddal vagy egy saját rendszerrel. Én mint mezei user arra azt telepítek amit akarok nem? Kiveszem a dobozból aztán mehet rá amit akarok. Ne vicceljünk már, most sem a hivatalos youtube app van a telómon, nyilván megoldják a többit is.

(#166) Stabi83 válasza szevassag (#165) üzenetére


Stabi83
senior tag

Kb igen...
Te mint EU-s állampolgár nem vagy szankcionálva és a szoftvert te licenszeled a szerződés megkötésekor nem.a huawei. A szankció azt mondja ki hogy a huaweiel nem.üzletelhetnek nem azt hogy huawei eszközön nem működhet...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#167) Lami66 válasza Ixion77 (#163) üzenetére


Lami66
őstag

Kit érdekel, hogy érdeke-e vagy sem? Megcsinálta. Akár érdekből, akár kényszerből. És nem én akarok lenni a következő akit megszivatnak.
"Mindazonáltal ha ez az ára annak hogy ne kínai technológián alapuljon a világ következő generációs telekommunikációs hálózata, akkor ám legyen, elfogadom." És mi az ára annak, hogy ne kizárólag amerikai operációs rendszereken alapuljon a világ minden számítástechnikai és kommunikációs eszköze? Ja, az más, azzal nem lehet visszaélni, ugye.

(#168) zsoleer


zsoleer
senior tag

Az a legnagyobb baj hogy az ARM is tiltó listára teszi a Huawei-t. Igy se chip se szoftver. Még a szoftver kérdés megoldják valahogy, de az is problémás mert rátesznek egy full OS-t ami Kinában készül, azt az EU tuti nem engedi majd használni.De a chip gyártás már nem lehet megoldani máshogy csak ha ők fejlesztenek, és ehhez nem kevés idő kell. Szóval ha nem egyeznek meg akkor a Huawei valszeg csak Kinában fog egy ideig értékesíteni, sőt én már várom ezt a bejelentést. Mivel több mint 1 milliárdos piac, igy nem elképzelhetetlen hogy amíg nem rendeződnek a dolgok addig OFF a global verzióknak. A legnagyobb probléma a már eladott készülékekkel van. Ugyanis ez fogyasztóvédelmi problémákat vett fel, és ebből akár nem kevés polgári per is lehet. Lehet biztonsági frissités érkezik majd, de új verzió nem. De szerintem hamarosan semmi nem fog érkezni de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#169) Stabi83 válasza Lami66 (#167) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az USA, és főleg a facebook sosem hazudik, nem lop adatot, és él vissza vele! Ezt a Twitter is megírta és a google találatok is ezt adják :C

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#170) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok elnézést nem olvastam mindent végig de most tegyük fel nem lesz 3 hónap alatt megegyezés akkor utána akinek van most Huawei mobilja azoknak már nem lesz rajta megszűnik a Google Facebook YouTube gyakorlatilag majdnem 0 lesz vagy talán a régieken megmarad esetleg és csak az újak lesznek enélküliek?

[ Szerkesztve ]

(#171) batai15 válasza zsoleer (#168) üzenetére


batai15
félisten

Egyet értek ,főleg az utolsó résszel .
Kérdeztem ma én is a turbadot ,azt mondták hogy a vezetőség is készül az eshetőségre hogy ne járjanak rosszul a vásárlók sem .

(#172) zsoleer válasza Szilágyi84 (#170) üzenetére


zsoleer
senior tag

Tudod használni ugyan úgy, de főverzió, és valszeg frissités nem lesz rajta. Tehát szoftveresen nem lesz támogatott a készüléked.

(#173) Stabi83 válasza zsoleer (#168) üzenetére


Stabi83
senior tag

A saját szoftvert nem kínára hanem globálisan tervezték.
Nagyon kemény harcok lesznek itt főleg hogy hamarosan várható a kínai állam reakciója is ami azért elég ütős lehet és könnyen beleremeghet a nyugati ipar.
Nem szabad el enni amellett a tény mellett hogy tisztán látszanak az okok és csak az elvakultak nem veszik észre miről szól ez a dolog.

Csak egy példa a Hikvision-nak mi köze az 5Ghez??? És máris bekerült következő célpontként Trump látószögébe.

Kína nem olyan mint észak kórea. Brutális gazdasági fegyverei vannak nekik és ha nem tér észhez pumukli akkor ezek használatát mi is érezni fogjuk.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#174) zsoleer válasza Stabi83 (#173) üzenetére


zsoleer
senior tag

Ez igy van, ezzel lehet felébresztik az alvó oroszlánt.A másik érdekes dolog hogy itthon is gyártanak Huawei terméket, akinek az egyik partnere a FLEX. A flex meg Amerikai ergo még lehet itthon is lesznek érdekességek.

[ Szerkesztve ]

(#175) Stabi83 válasza zsoleer (#174) üzenetére


Stabi83
senior tag

Egy akkora cég tönkretétele mint a huawei nagyon sok országban rengeteg ember állásába kerülhet. Ez amire azt mondta Trump hogy minden háború áldozatokkal jár..
Sokan fognak amerikai zászlót lengetni ezekközül az emberek és családok közül

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#176) Szilágyi84 válasza zsoleer (#172) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Akkor inkább minél hamarabb eladni és más márkát venni nem érdemes sokat várni csak lejjebb mennek az árak vagy eladni se lehet később?

(#177) Nincsen válasza eladogeppc (#106) üzenetére


Nincsen
csendes tag

Ebben akkor nem értünk egyet :)
Semmi szükség nem volt rá hogy haggyák a fejükre nőni Kínát, de rendben.

A magam nevében mondom, hogy valószínűleg nállam okosabb emberek számolgatják, és elemzik a gazdasági helyzetet, és látják el tanácsokkal, feltéve, hogy hallgat egyálatalán rájuk, ami az eddigi munkásságga alapján nem olyan biztos.

Ugyanakkor nem bánom a helyzetet, nincs Huawei telefonom, nem vagyok egyik cég részvényese sem :DDD
Mind a kettő megérdemel egy pofont, csak az volt a kérdés melyik kezdi el a bunyót.
Eddig egy oldalon álltak, kiszolgálták egymást, most ha piac kettészakad, nekünk csak jó, ha egy technológiai "háború" kezdődik.

Hosszú távon igen is profitálhat belőle az átlag júzer, több alternatíva lesz, és a rivalizálás jó hatással szokott lenni az árakra is

(#178) tgb


tgb
senior tag

Kémkedés!!??Amerikától nem kell nagyobb kém szerintem!
Nézzük csak:
-Ios
-Microsoft
-Google
Minden a kezükben van!

az irányár nem félarat jelent!

(#179) nozs23 válasza tgb (#178) üzenetére


nozs23
addikt

Milyen eredeti gondolat! :Y

(#180) #65577472 válasza Nincsen (#177) üzenetére


#65577472
törölt tag

"nekünk csak jó, ha egy technológiai "háború" kezdődik"

Anyám borogass... A 4. ipari forradalom küszöbén állunk, egy kicsit tájékozódj már.

(#181) Nincsen válasza Juhaszatti (#109) üzenetére


Nincsen
csendes tag

De nem akadályozza meg őket semmi, hogy hasonló platformokat fejlesszenek ki Chinamail, vagy TouYube néven ahogy szokták :)

Persze kezdetben ezek nem lennének ismertek, de semmi nem úgy kezdődik
Először belpiacon tudnák fejleszteni aztán, ha már elég ideálisnak ítélik rászabadíthatják a világra.

Nem hiszem, hogy egy átlag felhasználónak, olyan nagy problémát jelentene egy úgy e-mail cím a chinamailen, hogy teljes szinkronizációt kapjon azokhoz a platformokhoz, amik addigra már legalább olyan jók, vagy még jobbak is lehetnek, mint amit a másik fél nyújt.

(#182) #88470784


#88470784
törölt tag

Nocsak :)
[link]

(#183) #16820480 válasza Nincsen (#181) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ilyen szolgáltatások vannak már most is bőven, csak éppen senkinek nem kellenek kínán kívül. A teljesség igénye nélkül:
YT - Youku, iQiyi, Bilibili, stb
FB - Renren, Kaixin
Gmail - 126.com, 163.com, QQmail
Google Search - Baidu, Sogou
Maps - Baidu Maps, Gaode Map (AMAP)
Wikipedia - Baike
Messenger - Wechat, QQ
Paypal - Alipay, Wechat Pay
Twitter - Weibo
Amazon - JD, 1hd.com

(#184) Nincsen válasza Stabi83 (#164) üzenetére


Nincsen
csendes tag

Valamiért ismerős a formula.
"Kína veszélyezteti a nemzetbiztonságot és a gazdaságot"

"Soros pénzeli a migránsokat, ha bejönnek csődbe megy az ország, ez nemzetbiztonsági kockázat!"

Mennyünk kicsit visszább az időben
"A kulák a belső ellenség, el kell tűntetni!"
"A kapitalizmus a kis ember kizsigereléséről szól, veszsen a rendszere!"

"A zsidók ellopják az összes pénzt, szegény dolgozó német állampolgároktól"

Nincsen új a Nap alatt...

[ Szerkesztve ]

(#185) #22743424


#22743424
törölt tag

Ezen most behaltam "A kulák"
:C 🤣😅😊😆

[ Szerkesztve ]

(#186) Stabi83 válasza Nincsen (#177) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ezzel az a baj hogy ha eldurvol a helyzet két ilyen hatalom között akkor annak a mellékszele is rombadönthet olyanokat akik kicsik, gyengék és kiszolgáltatottak. Sajnos az EU is ide tartozik.
Semmi jó nem lenne egy ilyen gazdasági háborúból, ez nem rivalizálás vagy piaci verseny ezt jó lenne megérteni...

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#187) beyruth82


beyruth82
veterán

Durva lenne ha ősszel kijönnének egy életképes rendszerrel ami szép lassan kiszorítaná az androidot mert a többi gyártó átállna rá annyira jól sikerülne. Trump neve örökké feketelistára kerülne a googlenál :DDD :DDD :DDD

(#188) HarleyCustom válasza #16820480 (#183) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Akkor ezek várhatóak a Huawei készülékeire, ha nem lesz droid rá? Ez érdekes lesz.Kínán kívül nem nagyon lesz sikere :U

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#189) Nincsen válasza #65577472 (#180) üzenetére


Nincsen
csendes tag

Nem valószínű. De 100%-ig elképzelhetetlen lenne?

(#190) FіkuszKukіsz válasza Stabi83 (#173) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hikvision már korábban is emlegetve volt. A Huawei sztori sem most kezdődött. A Hikvision kamera rendszereket épít ki. Többek között a kínai Big Brothert is ők csinálták. Semmi nem garantálja, hogy amit a világ más helyein építenek ki abból nem szivárognak adatok Kínába. Érdekesség pl. a Hivisionnél hiába van európai képviselet és szakember gárda, a beüzemelést Kínából érkezett mérnökök csinálják. Vajon miért?

Romanes eunt domus

(#191) hito válasza #22743424 (#185) üzenetére


hito
nagyúr

Neeeeee!!! 🤣🤣🤣

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#192) Stabi83 válasza beyruth82 (#187) üzenetére


Stabi83
senior tag

Végülis most is többszázmilliós tábora van a kínai droidnak. És működik...
Egy új rendszer pedig biztos hogy korszerűbb és hatékonyabb mint egy ezerfelé töredezett, foltozgatott rendszer...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#193) tgb válasza FіkuszKukіsz (#190) üzenetére


tgb
senior tag

Miért?A google központ a sivatag közepén emerikában,ki ellenőrzi hogy ott mi folyik?

az irányár nem félarat jelent!

(#194) #65577472 válasza Nincsen (#189) üzenetére


#65577472
törölt tag

Mi? Az, hogy egy ipari forradalom bárkinek is jó lenne? Édesjóistenem..

(#195) #16820480 válasza HarleyCustom (#188) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem hiszem, hogy várhatók lennének errefelé. A kínai telefonjaikon most is ugye ezek vannak, de a javuk még angolul sem tud igazán jól, nem hogy egyéb nyelveken. Ráadásul ha maga az app tudna, akkor sem mennénk vele semmire, mert a tartalmak kb 99%-ban kínaiak bennük.

De igazából majdnem mindegy is, mert ha a hírek szerint az ARM licencet is elveszítik, akkor a Kirinnak annyi. Intel meg szintén nem áll velük szóba. Csinálhatnának saját architektúrát hosszú évek alatt, amíg feledésbe merül a márka.

(#196) Stabi83 válasza FіkuszKukіsz (#190) üzenetére


Stabi83
senior tag

Amiért minden nagy cégnél így megy.
A mertrót is amikor beüzemelték akkor az Alstom emberei voltak itt. Megsem kémkednek. Vagy igen :F

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#197) Stabi83 válasza #16820480 (#195) üzenetére


Stabi83
senior tag

Hát ahogy áll most az intel nem is baj...
Senki nem azt mondta hogy az USA nem tudja kinyírni a Huaweit.
A baj az hogy ezt a kínai állam nem fogja tétlenül nézni és egy brutál adok kapok kezdődik nem 4. Ipari forradalom hanem új gazdasági világválság lehet belőle...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#198) #65577472 válasza Stabi83 (#197) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nevezhetjük bárhogy, hihetetlen, hogy egyesek nem érzik át ennek a súlyát..

(#199) beyruth82 válasza Stabi83 (#196) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem de korrupció,hűtlen kezelés,megvesztegetés és más bűncselekmények köthetőek hozzájuk amiket a magyar megrendelések és beszerzések kapcsán követtek el. :DDD [link]

(#200) #65577472 válasza beyruth82 (#199) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az Alstom ezt több országban megcsinálta, de hát ilyen a popszakma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.