Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Maxxy10 válasza juvegamer (#250) üzenetére


Maxxy10
addikt

Ha ez így megy tovább akkor nem kell sokat várni. Már most láttam webshopban 20% akciót Huawei telefonra..

(#252) HarleyCustom válasza juvegamer (#250) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Kíváncsi vagyok mikor kezd "beszakadni" a Huawei telefonok ára...”

Amint elterjed a hír,de úgy rendesen...csak idő kérdése...

”...Hozzáteszem még sokan nem is tudják hogy ekkora gondok vannak a Huawei-el, tegnap pont voltam a helyi vodafone boltban de még ott nem nagyon hallottak róla...”

Lehet.De az is lehet,hogy ezt kell mondani,hogy el tudják adni,ne maradjon a nyakukon.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#253) beyruth82 válasza juvegamer (#250) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem is fogják propagálni augusztusig vagy amíg tudják húzzák az általános tájékoztatást. Abból a rengeteg telefonból amit a szolgáltatók, kereskedők, stb berendeltek amennyit csak tudnak el akarnak még adni. Ez az érdeke a huaweinek is. Szerintem amikor már végképp nem használhatják az androidot a majdani új készülékükön és a mostani legújabbak sem kapnak a biztonsági frissítéseken kívül semmit (már ha nem egyeznek meg ami szerintem lehetetlen) akkor bejelenti a huawei hogy minden telefonja számára elérhetővé teszi az új saját rendszerüket a régi készülékkekkel át lehet állni rá( aki akar) míg az újjak már avval jelennek meg alapból.

(#254) HarleyCustom válasza enginev3.0 (#243) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Álmodik a nyomor... :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#255) bagkri01 válasza dssport (#38) üzenetére


bagkri01
őstag

Ha ezek az igények vegyél xiaomit. 1,5 éve használom az akkor kemény 39ezer forintba kerülő redmi 5-ömet. Rendszeres szoftver frissítés (igaz developer, de kap stable-t is), nem akadozik még most sem, azonnal indul a hívás, "beépített" hívás rögzítő (és nem kell, hogy mindenkiét felvegye, a névjegyekből beállítható, hogy kinek a hívásait rögzítse). Volt már jópár telefonom, szinte mindenféle ársávban, de ez messze a legjobb. A családot is sikerült "megfertőzni", egy év alatt 8 xiaomit sikerült venni.

[ Szerkesztve ]

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#256) bagkri01 válasza HarleyCustom (#244) üzenetére


bagkri01
őstag

Sajnos jól írod. A jogszabályok alapján feltételhez kötött lenne, de olyan szintű "iparág" épült rá, hogy lehessen csalni vele, hogy az hihetetlen. Sajnos az a szomorú valóség amit írtál.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#257) #22743424 válasza #16820480 (#245) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ez így igaz ahogy írod. A magam részéről hozzátenném azt is, hogy a nyugati államok és legfőképpen az USA által jutott az az ország ilyen gazdasági szintre. Akik oda beruháztak szellemi és anyagi tőkét. Az ellopott szellemi tulajdon sem hozott maradandó szankciókat vagy letolást. Csak annyit, hogy enyje benyje ezt még sem kellene csinálni. Amúgy maradt minden a régiben.Még a Tienanmen téren történtek után sem változott sokat a helyzet . Eddig egyetlen egy amerikai elnök sem tiltotta meg, az elmúlt évtizedekben a beruházásokat vagy adott ki olyan rendeletet hogy ha már beruháztak akkor tessék onnan eljönni abból az országból , amely ország mocskos kommunista kormánya ezt meg ezt tette. Felsorolva itt az általad felsoroltakat például.A tőkefelhalmozás es a profit előbbre való a cégeknek.
Lehet mutogatni erre is meg arra is. A politika az egy nagyon mocskos dolog.
:R

(#258) Ixion77 válasza #22743424 (#257) üzenetére


Ixion77
őstag

Az USA a kapitalizmus és nagytőke fellegvára. Ott elég nehéz keresztülvinni piacellenes intézkedéseket politikai célzattal. Plusz nem akartak egy újabb (gazdasági) hidegháborút indítani. Párszor mellényúltak a történelem során, elég sokszor megkapják azt amit itt a fórumon is páran lovagolnak: hogy nem minden háborúskodásuk sült el pozitívan. Trump akaratossága és fafejűsége kellett ahhoz, hogy ez az agresszivitás keresztül menjen a tanácsadók ellenkezésén.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#259) zsoltiz válasza Dhampir (#30) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Várhatóan kevésbé lesz vonzó, de az egyéb saját fejlesztésű mobil operációs rendszerektől való lényeges különbséget a cikk leírja:
A Huawei operációs rendszere minden Android alkalmazást natívan futtatna, jövőbemutató mikrokernelével azok pedig 60%-os teljesítményjavulást könyvelhetnek el."

A BlackBerry OS 10 is tudott natívan android appokat futtatni, mégsem mentek vele semmire, pedig több évtizedes tapasztalatuk is volt mellé.
A natív apk futtatás egy dolog. Csaképpen a google engedélye nélkül nem lehet előre telepítve a telefonokra a play store (amin sok app elérhető), meg a többi google app, amit az emberek megszoktak és igényelnek. És a google engedélye nélkül ezeket egy saját app store-ba sem teheti fel a gyártó. Helyettesíteni meg elég nehéz őket, mondjuk egy gmail helyett még lehet más levelezőt adni, de egy maps vagy youtube, vagy a korlátlan photos helyett mit adsz a felhasználóknak? A saját app store is jó dolog, csak erről a fejlesztőket is meg kell győzni, hogy oda is megéri nekik feltenni az appjaikat.

(#260) judas13 válasza zsoltiz (#259) üzenetére


judas13
addikt

Az Aptoide lehet a Huawei alkalmazásboltja a Google Play helyett
A Play használati jogának elvesztésével a Huawei-nek nagyon gyorsan kell alternatív megoldást találni, ha továbbra is Android-ot szeretne tudni a készülékein. Ez a megoldás lehet, hogy a már létező Aptoide lesz.
[link]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#261) HarleyCustom válasza bagkri01 (#256) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Köszönöm...sajnos valaki tudatlan,vagy szándékosan nem akarja látni a valóságot és homokba dugja a fejét.Az utóbbi a rosszabb...közöny,nemtörődömség...
de nem akarok erről többet beszèlni,mert csak felhúzom magam...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#262) Obyboy válasza #16820480 (#40) üzenetére


Obyboy
addikt

Na pont erre gondoltam mikor azt írtam "Nem ismerem a Huawei rootolási és bootloader nyitási lehetőségeit", ha nem tudod nyitni a BL-t akkor custom romot sem tudsz rátenni.
Esetleg ha a mostani események után azt mondja a Huawei, hogy egy frissítéssel szabadon nyithatóvá teszi a BL-t és mindenki úgy mókolhatja a telefont ahogy szeretné.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#263) zsoltiz válasza judas13 (#260) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Ez mondjuk lehet a probléma egyik felére válasz. Ettől még google appok nem lesznek előre telepítve a telefonon, és az is csak a google jóindulatán múlik, hogy ezek a kulcs appok mondjuk fent lehetnek-e az aptoide-n.

(#264) justmemory válasza zsoltiz (#263) üzenetére


justmemory
senior tag

és judas13 (#260)

Annyira azért nem biztos megoldás ez... Lásd másik topicban kolléga véleményét, ami szerintem is közelebb áll a valósághoz ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#265) Ixion77


Ixion77
őstag

Huawei says its own operating system could be ready this year if it can’t use Google or Microsoft

"an international version of the operating system could then be ready for international markets by the first or second quarter of 2020"

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#266) Maxxy10 válasza Ixion77 (#265) üzenetére


Maxxy10
addikt

Hát azért az még elég messze van..

(#267) viewdetails válasza #16820480 (#245) üzenetére


viewdetails
addikt

+Afrika és a "pénzügyi segélyeik"

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#268) dudu98


dudu98
tag

Üdv mindenkinek! Írtam a Huawei Ügyfélszolgálatnak a támogatással kapcsolatban, hogy nem érkezik meg rá az android Q és válaszként ezt küldték:

"Köszönjük, hogy felkeresett minket!

A telefon meg fogja kapni a rendszeres frissítéseket, csak a Béta verzióról lett úgymond eltávolítva a készülék.

Nem kell aggódnia ez ügyben, semmilyen negatív hatást nem fog érzékelni a telefon használata közben.

Ugyan úgy érvényes lesz rá a garancia és a támogatás.

Bármi további kérdése van forduljon hozzánk bizalommal!
Üdvözlettel,
Mátyás
Ügyfélszolgálati Munkatárs"

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#269) krisz4b70 válasza dudu98 (#268) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Nagy Ivett, a magyar Huawei végfelhasználói üzletágának marketingvezetője megerősítette: a felhasználóknál lévő készülékek, illetve minden, már forgalomban lévő készülék, és nemcsak a jelenleg magyarországi raktárkészleten lévők, hanem mindegyik, amelyik kereskedelmi forgalomban van, változatlanul megkapják a programfrissítéseket és a készülékek ezután is zavartalanul fognak működni.
Hozzátette, hogy mindez érvényes a napokban Magyarországon bemutatott legújabb okostelefon-modellre is.
Megjegyezte ugyanakkor, hogy az Android operációs rendszer verzióváltásainak későbbi mikéntjéről még nincs információ, ahogy az Európában jövőben elérhető új modellek választékáról sem. [link]

Akkor most mi az igazság? :D

(#270) beyruth82 válasza krisz4b70 (#269) üzenetére


beyruth82
veterán

Amit én írtam.Főverzióváltás nincs többé(ha nem egyeznek meg és marad a tilalom) a jelenlegi készülékek(a legújabbak is amik megjelentek eddig)biztonsági frissítést kapni fognak de új főverziót nem és ősszel majd a mate modellek már az új huawei rendszerrel debütálnak amire át lehet majd állni a régi készülékekről is(aki akar).

[ Szerkesztve ]

(#271) #30662400


#30662400
törölt tag

Szomorú.

P20 Pro után high-end androidos készüléket nem vennék, ami nem Huawei. Az iPhone ára nekem még mindig túl magas (esetleg ha kijönne egy utód iPhone SE 2). Majd visszatérek a budget Redmi Note szériához vagy nem tudom mi lesz.

(#272) beyruth82 válasza #30662400 (#271) üzenetére


beyruth82
veterán

Ha nem egyeznek meg és nem lesz Android akkor én is elhagyom a márkát megyek oneplusra kipróbálom.

(#273) doooo válasza beyruth82 (#272) üzenetére


doooo
veterán

Nem mintha akkor lehetne más választásod (vagy bárki másnak lehetne), főleg ha SoC sem lesz bennük... :U

(#274) beyruth82 válasza doooo (#273) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen így van de én úgy értettem hogy idén telefont cseréltem volna és mondjuk egy p30-al és android 9-el még siman el lehet lenni 2 évig akkor is ha nincs főverzió váltás és az új telóik új rendszerrel jönnek ki.2 év alatt pedig vagy kiforr és sikeres lesz vagy nem és akkor 2 év múlva is válthatok márkát.

(#275) UnA válasza krisz4b70 (#269) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért ugye az nagyon furcsa lett volna, ha a marketingesek nem a kincstári optimizmus nyelvén szólaltak volna meg... :P

(#276) judas13 válasza zsoltiz (#263) üzenetére


judas13
addikt

Jogos észrevételek, adom. De, akárhogyis, nincs levágva mégsem magárôl a rendszerről. Van alternatîva (jelenleg)Az, hogy miként és mennyire fog működni 3 hónap múlva kiderül.
......
justmemory

Îrtam is, nem vitatom. Bizonytalan még minden. De jelenleg nekem is fent van, működik. A többit meg még senki sem tudja most elôre.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#277) 3mb3r


3mb3r
tag

Kismillió gyártó van a hüvelyen kívül, nem értem a problémát 😳
Az, hogy a jelenleg kiadott készülékek nem kapnak főverzió-frissítést? Na bumm...
Akkor is éltük az életünket, amikor még mobil sem volt - kicsit el lettünk kényelmesedve 🤔

(#278) beyruth82 válasza 3mb3r (#277) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem ha egy telefonon jelenleg 9.0 pie van akkor annál nem számít mától számítva még legalább 2 évig ha nem kap főverzió frissítést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.