Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

1500 dolcsis kezdőárral indúlnak a konzolok ellen a nappali mehódítására. :W

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) zsírsámán válasza alevan (#1) üzenetére


zsírsámán
senior tag

+1

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Most a Valve vagy nagyon tud valamit, vagy az arcával fogja tompítani a zuhanáskor a becsapódást...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Eyesis válasza alevan (#1) üzenetére


Eyesis
őstag

Igen, mi ebben a probléma? A minőséget hajlandók az emberek megfizetni. Lehet venni fejhallgatót 1000Ft-ból és 300000Ft-ból is, és nem csak az ár a különbség...
Nekem a látvány többet ér, mint az, hogy 10 év múlva is elinduljon valahogy az akkor megjelent mittom én milyen játék...

Eyesis

(#5) Madwe válasza alevan (#1) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ráadásul gyengébb mint a Win-es társai opengl miatt, hát mi értelme ennek az egésznek? :W

(#6) zsírsámán válasza Eyesis (#4) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Mer a mostani konzolok minősége bármiben is ez alatt van?

(#7) Cifu válasza Eyesis (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

A ~1500 dolláros SteamBox-ok teljesítménye a ~450-500 dolláros PS4 szintjén lesz várhatóan.

Nem vagyok konzolfan (van konzolom, ám ritkán kapcsolom be), de a SteamBox nem számítógépnek, hanem játék- és szorakoztatóközpontnak lenne kitalálva. Ebbeni célra pedig per pillanat a "klasszikus" konzolok többet nyújtanak olcsóbban.

De javíts ki, ha rosszul látom a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Eyesis válasza zsírsámán (#6) üzenetére


Eyesis
őstag

Ezt nyilván akkor lehet tudni, ha pontos speckókat nézhetünk, de szerintem igen :)

Eyesis

(#9) Madwe válasza Eyesis (#4) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, csakhogy konzolokon fix hw, hsa, low level programozás, közös memóriacímtér miatt jobban ki tudják használni a gépet mint winen dx-el ami visszafogja, a Valve osről nem is beszélve ami opengl-t használ ami még dx-nél ezerszer gyengébb... a hw lehet bika benne, de ha sw-esen nem használja ki semmi, akkor mi értelme? mintha vennél egy ferrarit, csak a motort benne kicserélték egy trabantéra...

(#10) #56573440 válasza Madwe (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

és megpróbálnád jetskinek használni ;]

(#11) Bici válasza Madwe (#9) üzenetére


Bici
félisten

"ami opengl-t használ ami még dx-nél ezerszer gyengébb."

Azért ez szerintem túlzás. Inkább attól gyengébb az openGL-es változat, mert a fejlesztők nem tudják hónapok alatt újraírni az évek alatt megalkotott, DX-re írt motort.
Vannak az OpenGL-nek hátrányai, ez tény (meg előnyei is), de szó sincs arról, hogy maga az OGL ezerszer gyengébb lenne. :N

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) Eyesis válasza Madwe (#9) üzenetére


Eyesis
őstag

Szerintem ennyire részletesen még nem lehet tudni, hogy mit fog tudni a Steam OS. Főleg nem, hogy mit fog tudni mikor már kiforrta magát.

Ami miatt pl egy ilyen gép poén lehet, az pl a hűtés, azaz a cucc hangossága max teljesítmény leadásakor.
nem láttam még xone ps4et, de a korábbiak nem voltak épp csendesek, ha erőlködniük kellett.
Amúgy lehet venni drágább gépet is tőlük :)

Eyesis

(#13) zsírsámán válasza Eyesis (#8) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Ha a te 10 éves példádból indulunk ki, már akkor is megbukik az egész. Rendben van, hogy nyers teljesítményben agyonveri ez a cucc a konzolokat, de ha arra gondolsz, hogy a konzolokra bizony nem is 10, de 5-6 évig még biztos meg foknak jelenni játékok, amik mellett nincs szükséged, sem lehetőséged a konzolodat továbbfejleszteni, ez a steam cuccos 3-4 év múlva már valószínűleg kevés lesz az akkori játékokhoz. Gondolj csak bele, amikor megjelent pl a COD1-2, külön gépeket építettek nekik, mert akkor az volt a faja játék. Azok a gépek aligha bírkóznak meg a mai játékokkal, 1-2-t kivéve, és azt is milyen grafika mellett... És akkor még nem is beszéltem a 3X-os árról, de mondjuk az valószínűleg csak kishazánkban lehet gond. :(

(#14) Eyesis válasza zsírsámán (#13) üzenetére


Eyesis
őstag

1. nem mindegy milyen a hangkártya minősége
2. nem mindegy a hűtés hagja
3. az sem egy utolsó szempont, hogy ha nagyon akarod használhatod más oprendszerrel is
4. ha SteamOS eljön, akkor szeritnem lesz 1. 2. 3. generációs specifikáció, és simán lehet, hogy ez a gép akár többnek is meg fog felelni, szóval szerintem simán lehet, hogy akár az 5-6 év múlva SteamOS-re megjelent játékokkal menni fog. (Igen, lehet, hogy az 5-6 év múlva megjelenő kifejezetten PC játékokra nem biztos)
5. az sem mindegy, hogy mit látsz, hogy néz ki a játék, bár ezek az új konzolok most lehet hozzák már a pár éves PC játékok szintjét...

Eyesis

(#15) Pug


Pug
veterán

Ekkora borítékolható bukást is régen láttunk már. :DDD

(#16) Madwe válasza Eyesis (#14) üzenetére


Madwe
nagyúr

1. Next gen konzolokban eléggé odatették magukat hang terén is
2. Hűtés teljesen rendben van, ps4 slim szintjén van, x1 kicsit hangosabb csak, még x1 mellett is hallod a hdd csiripelését: nem hangos :)
3. konzol mellett kb mindenkinek van pc-je, nappaliba viszont minek másik os?
4. miután fragmentált lesz a steam os, mert bárki kiadhat rá bármit, nem lesz ilyen, nem lesz célhardver, amit be kell lőni, ergo kérdéses a támogatása késöbb...
5. Killzone-t láttad már? Ver mindent, ami eddig megjelent... Grafikában teljesen rendben vannak, s ez csak javulni fog, ellenben opengl-es játék még nincs ami jó lenne, kullog dx mögött... pár év múlva lehet jobb lesz a helyzet, de azért az api maga is le van maradva, nem csak a devek tapasztalathiánya a gond...

(#17) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

nekem megvan a metro: last light linuxra, igaz amd-vel futtattam, DE
erezhetoen lassabban fut, nincsenek grafikai beallitasok, par effekt csak ugy hianyzik.
Ebbol nekem az jott le, hogy a csapat aki portolta nem tudott egyszeruen atportolni par (post process) effektet, annak ellenere, hogy az OpenGL mint API kepes lenne ra, kerdes hogy ezt amiatt nem tettek meg, mert a driverek szarok (az amd-s az :D ) vagy mert siman csak inkompetensek, es nincs tapasztalatuk. Az optimalizacio sem sikerult tul jol, illetve nem hagytak eleg idot, hogy legyenek beallitasok.
Ez sztem elfogadhatatlan egy AAA jateknal. Jo lenne mar egy patch.
A legjobban az zavaro, hogy a windowsos verzio sokkal kontrasztosabbnak hat, illetve a bloom effekt is erezhetoen jobb.
Linuxon am az amd-fele turbo boost sem mukodik, szoval az a8-4500m konstans 1.9ghz-en fut, nem megy fel neha 2.3-2.8ghz-re. Lehet emiatt is lassabb kicsit. Persze ezt elvileg ujabb kernellel lehet(ne) orvosolni, szoval ez meg nincs elveszve.

[ Szerkesztve ]

windows7sins.org

(#18) arn


arn
félisten

Dragabban szarabbat? Wow... Nem tudom hogyan gondoltak ezt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Ez egy szép kis bukta lesz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) Eyesis válasza Madwe (#16) üzenetére


Eyesis
őstag

Abból idultam ki, hogy a Steam volt az, ami elérte, hogy ne warezoljak, ne is gondoljak rá, és már nagyon nagyon sok pénzt elköltöttem benne, ráadásul alig játszom :)
Szóval egy ilyen cég, csak nem lövi magát lábon :)

Állat ez a Killzone, azta, bár kicsit HL2 beütése van :)

Eyesis

(#21) Cifu válasza Eyesis (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Digitális kimenetnél (HDMI, optikai) nem a hangkártyád, hanem a DAC / erősítő és a hangfalak minősége fog dönteni...
3.: Megéri neked ez az extra költséget ez? Én is próbáltam a nappaliban számítógépezni, aztán visszaköltöztem a számítógép asztal elé, mert kényelmesebb és hatékonyabb... Azért 1500-2000 dollárért vehetsz egy XBoxOne / PS4 konzolt és mellé egy viszonylag korrekt asztali gépet vagy laptopot munkára... Ráadásul akkor rögtön két egységed lesz, és a gyerkőc / barátnő megosztva tud dolgozni és játszani, nem lesz veszekedés.
5.: A mostani Next-Gen konzolok azért eléggé jól hozzák azt a szintet, amit egy 2-3x árba kerülő PC-n láthatsz. Ráadásul mivel alacsonyabb szinten férnek hozzá a hardware-hez, így idővel egyre jobban és jobban ki fogják tudni használni azt. Szóval azonos erejű hardware mellett szebb grafikát tudnak nyújtani. És még egyszer: a konzolok azonos árért erősebb hardware-t nyújtanak. Hogy lefőzd a konzolokat, bizony inkább 3-4-5x annyiba kerülő PC-t kell mellé raknod. Ez elég komoly tényező és az, hogy lesz egy szűk réteg, akit tényleg nem érdekel a pénz, és röhögve fog az AlienWare SteamBox-okért akár 10000 dollárt is kidobni, nem fogja a SteamBoxok győzelmét hozni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Televan74


Televan74
nagyúr

Felesleges és drága. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#23) Eyesis válasza Cifu (#21) üzenetére


Eyesis
őstag

az még nekem sem tiszta, hogy a SteamOS miért, hogy lesz jó, én csak magát a HW-t próbáltam kicsit védeni.
1500dolcsis olyan PC, ami rendben van összerakva, halk, minőségi cuccokkal, és nem a konzolokkal versenyez, hanem a PC-kkel. Ha egy igazán erős csendes jó gépet akarsz, akkor az is simán van 1000-1500 dolcsi..

Eyesis

(#24) Madwe válasza Eyesis (#20) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt elérték, valóban, ugyanakkor amibe steam támogatás került, az kb mind instabil lett, erre most egy egész os-t akarnak írni? hááát, nekem kb bármikor fut az appjuk mindig kibugol valami,cs:go kb minden kilépés után kifagy, meg rendszeresen kell system reboot hogy működjön, os-t tőlűk én semmi pénzért nem kérek :)

(#25) DeFranco válasza Madwe (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az életben nem volt semmi gondom a steammel, egyszer nem fagyott ki, vagy okozott bármilyen bugot.

Ilyet általában warez oprendszer és/vagy warez játékok (vagy azok visszamaradt nyoma) szokott okozni.

(#26) Eyesis válasza DeFranco (#25) üzenetére


Eyesis
őstag

Én is pont védeni akartam a Steamet :) Rendszeresen CS:GO-zok és a hibák inkabb a játék miatt, mint a Steam miatt vannak :)

Eyesis

(#27) Lacccca87 válasza Eyesis (#12) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem tudom te mit vársz ettől.
Meg mi az hogy kifforja magát? Van egy UBI alap linux meg arra ráhúzva egy automatikusan induló Steam BP módban és ennyi. Tesztelni most is tudod ha felraksz egy ubuntut meg mellé játékokat és láthatod az eredményét. Nem hiszem hogy a Valve belenyúlna magába a rendszermagba és speciálisan módosítaná azt.

Nem kell ebbe sokat beleképzleni, ez egy PC linux alapokon (vagy raksz rá win-t), ennyi nem több nem kevesebb. Ilyet meg már ma is láthatsz nem kell megvárni a megjelenést.

(#28) Madwe válasza DeFranco (#25) üzenetére


Madwe
nagyúr

OS x alatt használom, ott közel sem ilyen jó a helyzet, mellesleg programozással is foglalkozom, s kb 6 éve nem volt illegál warez témám (zenét s filmet kivéve...) De os x alatt egy gány az egész, akkor ezek szerint winen rendbe van...

(#29) Cifu válasza Eyesis (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha innen nézzük, akkor persze, igazad van.

@DeFranco: Nagyon szerencsés vagy, de azért én még emlékszem az első évekre, amikor a Steam messze nem volt éppen a stabilitásról, vagy a megbízhatóságáról híres. Ahogy arról anno a Bender féle képregény is megemlékezett párszor:

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) DeFranco válasza Madwe (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amibe steam támogatás került, az kb mind instabil lett

ez nem éppen ugyanazt jelenti, mint az, hogy osx-en instabil... de gyere be a steam fórumba körbekérdezni, hogy mi a helyzet azoknál, akik OSX-en használják a steamet, lehet hogy tudnak megoldást a problémára, vagy kiderül, hogy hol van a hiba

@Cifu:

igen, ez kb. olyan, mint ha azzal érvelnénk, hogy a Win7 instabil, mert a Win95 is az volt, vagy hogy a linux használhatatlan, mert 10 éve próbáltam, és mindenhez terminalt kellett használni

most (már) teljesen stabil. előfordulnak bugok persze, de minimális mértékben, nem több, mint bármely más oprendszerben

(#31) Cifu válasza DeFranco (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak te a kifagyást és a problémákat kifejezetten a warez számlájára akarod írni. Való igaz, hogy a Steam sokat fejlődött, de korántsem olyan virágos a kép azért, mint amennyire az a te hozzászólásodból süt, és most már te magad is árnyaltad a képet azért, tehát te is tisztába vagy vele, hogy nem egészen csak erről van szó...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) Yutani válasza Cifu (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

:R

#tarcsad

(#33) DeFranco válasza Cifu (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt írtam, hogy jellemzően azért szokott lenni. ami így is van.

ha nem ez, akkor is általában gépen belül van a hiba, maga a kliens nem szokott hibázni.

a bugok pedig, amik esetlegesen előfordulnak, szerveroldalon vannak, csúcsidőszakokban van hogy egyes online funkciókat nem tud kiszolgálni a szerver, de ez nem csinál sem fagyást, sem restartot, sem semmit, csak esetleg nem működik a market ideiglenesen, esetleg a multiplayer. de ez is ritka.

amit az olvtárs leírt, olyan viszont nincs, vagy ha van, akkor az azért van jellemzően, mert valami nem szabványos módon beletúrt a rendszerfileokba és ettől a steam nem tud üzemszerűen működni. külső körülmény.

az, hogy valakinek rendszeresen fagy/bugol/restartol a steam, az gyakorlatilag mindig user error (winen).

évek óta rezidens vagyok a steam topicban, képben vagyok a dologgal.

szerk: az meg, hogy 1983-ban bugolt a csé 1.1 matchmaking, hadd ne legyen már érv.

[ Szerkesztve ]

(#34) Madwe válasza DeFranco (#33) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát én erre csak annyit tudok mondani, hogy 5en szoktunk steamen cs:gozni, abból 4 mac osx alatt, s kb ritkaságszámba megy, amikor mindenkinél ok a dolog, általában fél óra min elmegy arra, hogy mindenkinél rendesen működjön a dolog... Lehet a steam os xen bugos csak, lehet cs go a hiba, de eddigi tapasztalataim alapján én os-t nem kérek tőlük, az biztos... OSX alatt egyetlen egy bugos dolgom van s az a steam... Mondjuk eleve ez az egész steam os szerintem értelmetlen dolog, uh nem érint, de ha esetleg jó dolog lenne, akkor is fenntartásokkal kezelném... Mellesleg os x alatt pont hogy opengl van, cs go-t is ők csinálják még talán :F szóval szerintem lesznek itt még gondok stabilitás ügyileg is, ha egyáltalán talál piacot magának ez az egész történet...

(#35) DeFranco válasza Madwe (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mellesleg 2 google keresés alatt találtam megoldást a problémádra storno

OK, OSX alatt lehet bugos, ezt tapasztalat híján megértem és elfogadom

feltéve, de nem megengedve hogy ez így van, azért ebből általánosítani a teljes steamre vagy a steamOS-re elég bátor dolog, és fenntartom, hogy csacskaság

[ Szerkesztve ]

(#36) Madwe válasza DeFranco (#35) üzenetére


Madwe
nagyúr

Minden varázslatot kipróbáltunk már, google-t én is ismerem, a helyzet nem javult cseppet sem...

Nem azt mondtam hogy ti ne vegyetek mert szar bugos, csak azt hogy nekem ez a tapasztalatom s semmi pénzért nem vállalnék be egy os-t tőlük, azért a saját rossz tapasztalataim alapján ilyet eldönthetek, remélem :)

(#37) DeFranco válasza Madwe (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez így ebben a formában sokkal korrektebb annál, mind hogy egy rendes klienst nem tudnak összerakni, és amibe steam támogatás került az mind instabil lett :)

(#38) whiteman0524


whiteman0524
aktív tag

Szerintem a Valve tud valamit amit mi nem. Ilyen árú gépekkel ez még egy laikusnak is nyilvánvaló bukás. Úgyhogy kíváncsi vagyok hogy a Valve szerint mi a pláne ebben az egészben. Egyre kíváncsibb.

[ Szerkesztve ]

(#39) mcsabee válasza whiteman0524 (#38) üzenetére


mcsabee
senior tag

A Valve-nak ezekhez a gépekhez szerintem semmi köze. A Valve csak a kontrollert gyártja, a gépeket nem. Ha a gépek buknak, az még nem jelent semmit. Az OS és a kontroller ettől függetlenül lehetnek jók. Ne feledjük, a SteamOS-t bármilyen PC-re fel lehet majd tenni.

Amondó vagyok, hogy várjunk még a nagy temetéssel, az egészen biztos, hogy az első megjelenéskor nem váltja meg a világot, ahogy a Steam sem tette, viszont manapság már nincs olyan magára valamit is adó PC gamer, aki ne vásárolt volna Steamen magának jó pár programot, és ne használná legalább heti szinten a klienst játékra, pedig akik ott voltak 10 éve a startnál, és a rá következő években, azok tudhatják, hogy közel sem volt ennyire egyértelmű a siker, sőt.

Stay a while and listen...

(#40) Menthirist válasza mcsabee (#39) üzenetére


Menthirist
veterán

Egyetértek. Ha a gépek nem is fognak elterjedni, biztos hogy nem egy, nem két ember fogja a windows-a mellett tartani a steam os-t is (én is biztos felteszem). a steam community évről évre nő, 65 millió user körül van most, és ez akármennyire is óvatosan számolunk máris milliós steammachine tábort jelent (csak van akik már pár éve megvették a hardver részt :) )

nagy bukást nem vizionálok, legrosszabb esetben is csak pezsegni fog az alvégen, de dollármilliárdok biztos hogy nem fognak veszni rajta a valve részéről, elvégre okosan nem egy vadiúj dolgot találtak ki és próbálják lenyomni mindenkinek a torkán, hanem egy meglévőből hoznak ki valami mást.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41) Lacccca87 válasza mcsabee (#39) üzenetére


Lacccca87
őstag

De miért tennéd fel?
Minden játékod/Programod fut a jelenleg i OS-ed en. A SteamOS-től nem fognak jobban funti a játékok, vagy nem lesz rá excluzív tartalom amiért megérné, csak geekségből meg hát...talán ott lesz egy partíción a közösség egy részének de szerintem közülük is elenyésző fog bebootolni vele min hetente 1x, akkor is cska azért hogy frissítse magát kb.

(#42) Madwe válasza Lacccca87 (#41) üzenetére


Madwe
nagyúr

Reboot nálam is hamar halott lett, csak azért hogy 1-2 játékkal játszhassak nem akartam mindig rebootolni winbe, hamar le is töröltem bootcampet... No meg nem hogy jobban fognak futni a játékok, hanem rosszabbul, mert opengl nem támogat mindent amit dx, no meg fejlesztők sem optimalizáltak rá annyira, arról nem is beszélve hogy egyelőre kevesebb a játékfelhozatal is... Persze lehet hogy pár év múlva közel azonos mennyiségű játék jelenik meg, akár az is hogy optimalizáltabb lesz, ha steamos befut, de erre nem alapoznék... 2014ben inkább csak hátránya mint előnye van, s hosszú távon max a hátrányát tudja ledolgozni, mire ebből valós plusz érték lenne az nem 2-3 év... ez max azoknak jó akik nem értenek semennyire sem winhez s update-elni, drivereket feltenni se tudnak, meg játék beállításait jól belőni, de nekik meg továbbra is ott a konzol, ami jobb teljesítményt nyújt adott pénzért, biztos hogy 5-6 év múlva is támogatott lesz, van rá egy valag exclusive cím stb. Ha valaki főleg fps, rts, mmo-t nyom, annak lehet esetleg jó, de arra meg inkább már egér+bill, meg azért nem egy nagy művészet egy pct belőni, de akkor legyenek ők a célközönség, nem hiszem hogy ez nagy piac lenne, de Valve biztos jobban látja a piacot mint én, mindenesetre nekem nem tűnik nagy dobásnak... Aztán lehet 5-10 év múlva hatalmasra növi ki magát...

(#43) arn


arn
félisten

a steamos megjelenesi idejerol olvastam jot :)

You forgot about Valve time. 2014 translates to 2019, and soon translates to maybe. :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) tatararpad


tatararpad
őstag

Ez az egész SteamBox egy hanyagolható koncepció, se füle se farka. Gyakorlatilag egy sima PC olyan házban, ami konzolokra emlékeztet és megtűrhető a nappaliban. De ez kevés hogy bármelyik konzolgyártó akár távolról is kiröhögje, nem hogy komolyan vegye. Szerintem pont a SteamOS-en fog eldőlni a dolog, hogy milyen szolgáltatásokat sikerül mennyire "óvodásnak is gyerekjáték" kezeléssel belepakolniuk.

(#45) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Jelen pillanatban kb annyi értleme van hogy valami teljesítmény besorolást fog mutatni meg kaphatnak a gépek egy SteamOS certified matricát (kb mitn a WIN esetében) és így árúlhatják az OEM partnerek a gépeket.

(#46) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ez egy PC, amire feltehetsz normális rendszert is bármikor, nem tudom mit kell itt hülyéskedni :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#47) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Az iBuyPower gépe nem ez az 1500 dolláros gép amiről a cikk szól, hanem 4-500 dollárba kerül. Az van a konzolokkal egy kategóriában. Szerintem ezt páran benéztétek, mert egy kicsit félreérthető a cikk kontextusában. Várjuk meg mi lesz itt, lehet nem tudunk mindent a driverekkel kapcsolatban. Magam részéről nagyon örülnék neki ha egy Windowsnál hatékonyabb dedikált játék OS-t kapnánk, de sajnos a Linux és az OpenGL nem túl biztató. Persze nem tudhatjuk mit tárgyalt esetlegesen a Valve a nagy GPU gyártókkal.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#48) Madwe válasza M@trixfan (#47) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem néztük be, legalábbis én nem, olvastam a cikket, ez 1500 dollár, de ugyanúgy nappaliba szánják, s szerintem ugyanúgy nincs célközönsége :) Valamint lehet hogy 3x drágább a konzoloknál, de grafikailag 5-6 év múlva már le lesz maradva rendesen...

(#49) Eyesis válasza Madwe (#48) üzenetére


Eyesis
őstag

mihez képest? 5-6 ém múlva lejebb veszed a grafikai beállításokat és menni fog...
annyi "előnye" a konzolosnak, hogy ott a készítők szedik le a grafikát, és próbálnak ezt azt lespórolni a PC verzióhoz képest.

Eyesis

(#50) Madwe válasza Eyesis (#49) üzenetére


Madwe
nagyúr

Konzolon a grafika fejlődik, ahogy ismerik ki egyre jobban a hwt swt a fejlesztők, nem csak butítanak... Kezdeti címekhez képest mindig sokkalta szebbek jönnek ki évről évre, ezt nem nevezném butításnak... A ciklus vége fele, 5-6. éve után kezdik el rendesen buttítani a grafikát pchez képest, addig azért tartja jóformán a tempót...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.