Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) --ka


--ka
senior tag

Ez most nem túlzás, tényleg jól néznek ki! :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#2) Chaser


Chaser
titán

sztem is jól néznek ki ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Ez sztem a legszebb ram dizájn amit valaha láttam. Nagyon pofás.
Kíváncsi vagyok a top 6000MT-s adag mire megy egy pöccre húzott 5000MT körüli DDR4 ellen.

They don't know... PepeLaugh

(#4) Fred23 válasza YellowFlash (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ízlés dolga, szerintem a HyperX Savage a legszebb.

(#5) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Azért ezek a késleltetések elég kemények

(#6) Chaser válasza Fred23 (#4) üzenetére


Chaser
titán

így van, szubjektív, nekem ez pl már bazári hatást kelt
nálam ezek a top designban, de csak ebben a színben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) -Faceless- válasza Chaser (#6) üzenetére


-Faceless-
őstag

És most valaki megjelenne, hogy neki a gskill trident Z royal a legszebb. Aranyozott Swarovski kristályos retina kiégetős RGB-vel.
Na az bazári. :DD

(#8) Chaser válasza -Faceless- (#7) üzenetére


Chaser
titán

tényleg szubjektív kinek mi az :)
a fehér ballistixekről mindenhol áradoznak milyen szépek és tényleg azok, fénykép nem adja vissza, igazi prémium feeling
ellentétben ugyanabból a fekete nekem nagyon snassz, a textúrája is más a festésnek, nem teccik'
a piros sem, annak a kupakja kapott nagyon béna színt, meg nem is igazi piros az alapja sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Fred23 válasza Chaser (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én gyakran kedvelem az egyszerű, szinte már szegényes külsőt a csúcskategóriában is. A HyperX Savage is szerintem csak olyan szimplán elegáns, de itt ez a régi DDR is a fiókomból, ami megdobogtatja a szívem, pedig ránézésre semmi extra:

(#10) DRB


DRB
senior tag

Régebben a Kingmax-nak voltak a NANO néven futó DDR3-as ramjai(van DDR4 is), végül is jól néztek ki ezek is, nyilván a hűtőborda nélküli rammok között, legalább is szerintem.
Semmi extra, csak a színekkel operál a gyártó:

A G.Skill meg mindig igyekezett jó designt adni a ramjainak, a teljesítmény és a minőség mellett, aztán, kinek ez, kinek meg az tetszik. Azért azt tegyük hozzá, hogy itt is, mint sok más hardverelemnél tök mindegy hogy néz ki, úgy sem látod csak egyszer amikor berakod(ideális esetben), már ha nem világít. :D Nagyon régóta G.Skill ramjaim vannak, indőnként a kezembe kerülnek, nyilván ha be is akarom tenni őket, de soha nem az urik be róluk, hogy hú de jól néznek ki, az már annál többször, hogy „ez milyen dög nehéz”. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) Chaser válasza Fred23 (#9) üzenetére


Chaser
titán

nekem a mostani aegisek ilyenek, semmi extra, de piros-fekete design ami a kedvencem, fekete pcp alaplla
egyedül a nagyon vékony hővezető csíkkal cseszték el, "hullámosodik"
kép ezt sem adja vissza, fényre "csillan" a piros rész, nagyon cool - most épp azok vannak a gépben -

DRB
te lehet nem látod, de én pl igen :P

szerk:
- és nem tg-s házban, hanem kib@szva az asztalra ahogy a legjobban szeretem :d -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) DRB válasza Chaser (#11) üzenetére


DRB
senior tag

és nem tg-s házban, hanem kib@szva az asztalra ahogy a legjobban szeretem :d

Ezen besírtam, bázzeg :D

Jó persze, igazad van, van aki sokszor látja, ha már valam jól néz ki, miért ne nézegessük, de attól még nem fontos a kinézet, az áron persze dob kicsit. Na jó, bevallom nekem is plexi a gép oldala, sőt a videokártya RGB-s :B , de én ettől még nem látom, mert nemigen világít oda, meg ki is van kapcsolva(csak bootolásnál világít 8-10 másodpercig), azután sötét van odabent. :D

[ Szerkesztve ]

(#13) abridabri


abridabri
veterán

Semmi extra nincs benne .
Nekem [ezek] a régi Thermaltake RAMhűtések tetszenek.
Vagy a fentebb említett TridentZ Royal :B

(#14) Chaser válasza DRB (#12) üzenetére


Chaser
titán

nálam pl fontos, pont annyira mint a műszaki tartalom vagy a zajszint olyan hw-nél ami nem néma alapból, úh. sokszor vakarom a fejem hogy ennek a triónak mindenben megfeleljen az adott hw
ha a gyártók szerint nem lenne fontos, nem lenne rgb csillámpóni már mindenhol - aminek a többsége gagyi, majdnem elsírtam magam a 3070 gaming z-nél mennyire ócska az rgb csłk az oldalán, pedig az nem lowend kategória -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Fred23 válasza Chaser (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Piros-fekete kombó nálam is favorit: intenzitás, erő, jókedv, amikre először asszociálok.

Legtöbb ember szerintem nem csak a teljesítményt vagy a teljesítmény-ár (és esetleg fogyasztás) arányt nézi vásárláskor, számít a design még hardverelemeknél is, még ha nincsenek is szem előtt. Még egy proci is lehet szép vagy csúnya; például ha kerámiás, biztosan szép. :)

Ezt nagyon mostanában vettem, 2000-ben nem volt nála erősebb földi halandóknak szánt proci, és annyira szép!

[ Szerkesztve ]

(#16) Chaser válasza Fred23 (#15) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom mit ad a piros-fekete de örök kedvencem kezdetek óta - csak emiatt nézegetek mindig egy inteles b460 strix lapot, húwááááóóó :d -
most azért váltottam gb-ről msi-re, mert b550-nél már nem piros-fekete a bios-uk ( :
sajnos az msi lap fizikai designja már nem piros-fekete mint a régebbi lapjaiknál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) DRB válasza Chaser (#14) üzenetére


DRB
senior tag

Nekem is MSI Gaming Z világít(már ha akarom), de én személyszerint kettő percig nyomkodtam a szoftverét, kb. eddig tartott míg végig mentem a nagyjából 20 féle fényefekten, utána villany leo. :) De ettől még értem, hogy másnak plusz élmény nyújthat egy jó desing pl. egy ramnál, vagy bárminél aminél nekem meg nem, biztos van olyan dolog, ahol meg nekem fontos valaminek a kinézete, neked meg nem, hiszen nem vagyunk egyformák, és ez így is van jól.

Egyébként a hírben látható rammok is jól néznek ki, nincs túltolva semmi, pont ezért jók.
Neked(meg ahogy látom Chaser kollégának is) tetszettek volna a „dög nehéz” ramjaim, ennél mondjuk fontosabb volt a hűtés(ezért olyan nehéz), mint a desing, de ettől még jó ez piros-fekete kinézet, és még csak drága sem volt, többek között ezért szeretem a G.Skill-t

[ Szerkesztve ]

(#18) DRB


DRB
senior tag

(meg ahogy látom Chaser kollégának is)

Mármint Fred23 kollégának :)

Ja, bocsi, de lejárt a szerk. idő

[ Szerkesztve ]

(#19) Synthwave válasza -Faceless- (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Élőben amúgy nem csúnyák. A dobozuk se rossz a szarvasbőr törlőkendővel. Magamtól nem venném, de ha kapnék egy kitet, azért nem dobnám a kukába. :D

Amúgy meg a DDR3-as Dominatort,



a DDR3-as OCZ Goldokat,



meg a Mushkin Redline XP4000/PC4000 dizájnt csípem.





Viszont ezek az új G.Skillek is szépek.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Balu77


Balu77
őstag

Ezek az időzítések kissé nagyok, főleg arra leszek kíváncsi hogy 4800-tól magasabb órajelen hogy mennek, minthogy ott már a prociban felezni kell az órajelen, ami iszonyat lassítja az késleltetést. Igazából egyenlőre talán egy nagyon jó időzítésű 4800-as ram lenne a legjobb.

izé

(#21) podtibi


podtibi
senior tag

Jelenleg is jobb megoldás egy 4000mhz cl14-el ddr4-ben. Ha majd ramot váltok akkor annál jobbat kétlem hogy veszek. Már ha lesz még kapható.

Ezt inkább rád bízom.

(#22) wolfpapa72


wolfpapa72
csendes tag

A G.Skill Trident Z is megújult!-Trident Z5 és RGB változata.
Trident Z5 & Trident Z5 RGB Extreme Performance DDR5 Memory Trailer - YouTube

[ Szerkesztve ]

(#23) icp1970


icp1970
senior tag

Jól néz ki. :K

(#24) #55525888


#55525888
törölt tag

A DDR4 2133-on debütált, ma meg 5000 a teteje.
Mindenki nyugodjon le (oda). :D

(#25) hokuszpk válasza Fred23 (#15) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemgondoltam volna, hogy ennyien szurkolunk a Milannak :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26) #55525888


#55525888
törölt tag

Egyébként szépek, de én ettől az agresszív nevezéktantól kivagyok.
Ripjaws! Mortar! Bazooka! Tomahawk! Ballistix! Fury! Predator!
Mintha a csinnbumm harmadikosoknak szánnák a legjobb vaskat, dzsíájdzsó helyett :F

(#27) thedioda


thedioda
tag

Az a baj, hogy ezeknek az ára is szép lesz :)

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#28) --ka válasza #55525888 (#26) üzenetére


--ka
senior tag

Pedig erről van szó. A FPS játékok adják el - a marketingesek szerint biztosan - a jó és gyors memóriákat. A gamer szegmens miatt meg lehet árazni felfelé.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#29) Chaser válasza DRB (#17) üzenetére


Chaser
titán

az msi logo az nagyon szép, nem világítanak át a ledek, meg volt még egy másik elem is ahol szépen megoldották
de az a csík förtelmes, átlátszanak a ledek és alig van benne led
természetesen zónánként nem lehet állítani, mért is lehetne
a crucial rgb is rettenet, de ledenként lehet állítani
én nem szeretem az rgb-t, de vga-ból a gaming az egyik legjobb, én átállítottam pirosra oszt' kész - ramból meg anno azért vettem, mert jóval olcsóbb volt a non-rgb verziónál, de azzal nem tudtam együttélni -
ennek a tridentnek a textúrája nem tetszik

Synthwave
a mushkinon és aegisen olyan borda van amit anno kínából rendeltem pár száz ft-ért a mezítlábas ramokra
hát ööööö izé, elég oldschool megoldás a "csipesz" és szépnek személy szerint nem mondanám - a színtől vonatkoztassunk el ;] -
most is van ilyenem csak rézből, na az tényleg elegáns - gondolom ezeken alu van -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) --ka válasza YellowFlash (#3) üzenetére


--ka
senior tag

Engem az egyszerű és mégis gyönyörű KLEVV modulokra emlékeztet.
Ilyenem volt és ez is jutott eszembe róla.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#31) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

https://cdn.eteknix.com/wp-content/uploads/2013/05/Viper_2133_Full.jpgSzerintem ez is pofás. DDR3 Black Mamba. Szolid kinézet.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#32) podtibi válasza podtibi (#21) üzenetére


podtibi
senior tag

Csak elfelejtettem hogy ehhez jó alaplap/processzor kell.

Ezt inkább rád bízom.

(#33) tothzoltan


tothzoltan
tag

Pofás memória designhoz annyit, hogy Klevv-nél szebbet nem sikerül alkotni egyik gyártónak sem. A NEO, CLAS, és GENUINE szériák elképesztő desingba vannak rakva.
Hűtőborda ide vagy oda ez a Ripjaws logó nálam egy szinten van a MSI sárkánylogójával. Igazi hárompálcás céllövölde szint.

Ehhez képest azért a Klevv:

[ Szerkesztve ]

I'm thinking different.

(#34) --ka válasza tothzoltan (#33) üzenetére


--ka
senior tag

Már írtam és helyesen KLEVV. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#35) tothzoltan válasza --ka (#34) üzenetére


tothzoltan
tag

Igen, pont most láttam csak első olvasásra elűnt a kommented rengetegben. :R

I'm thinking different.

(#36) --ka válasza tothzoltan (#35) üzenetére


--ka
senior tag

Semmi gond! Nagy kedvenceim, én nem bánom, ha többször szóba hozzuk őket! :DDD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#37) Chaser válasza tothzoltan (#33) üzenetére


Chaser
titán

nem rossz-nem rossz, de a fehér ballistixeket nem üti :P - nálam legalábbis -

szerk:
ddr-ből ez volt a kedvencem
akkor nagy választék nem volt, de a piros-fekete stimmelt ( :

kingmax SuperRam
szépet is szaladtak az enyémek

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) sixpak válasza --ka (#34) üzenetére


sixpak
nagyúr

Volt nekem is egy KLEVV Genuine szett, néhány éve, tényleg a legszebbek között vannak (szerintem).

A cikkben szereplő is frankó... kár, hogy nem világít. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#39) Chaser válasza sixpak (#38) üzenetére


Chaser
titán

biztos lesz csillámpóni edisün' is később

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) sixpak válasza Chaser (#39) üzenetére


sixpak
nagyúr

Várjuk szeretettel.... :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#41) Chaser válasza sixpak (#40) üzenetére


Chaser
titán

ti lehet, én nem ;]
ha komolyan argb-t akarok rakok fel a mennyezetre egy 1x1m-es "tégla" keretet kartonból vagy polisztirolból, belső és külső peremre argb szalagot...na az már látványos ( :
vagy akár a falra, akár vmilyen minta köré

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Viktor81


Viktor81
senior tag

Srácok !

Lassan 3 évtizede foglalkozom számítástechnikával. Tanultam, dolgoztam benne, hobbi volt, stb. Építettem különleges konfigokat, sokat költöttem drága és mások által felesleges dolgokra: passzív Seasonic táp, passzív Nofan CR95 borda, nagy SSD-k, stb. Egy dolgot áruljatok el, mi a bokámat jelent az alábbi mondat ? "33 mm magas megoldások lapkáit kézzel válogatták" Hogyan lehet szilícium lapkákat kézzel válogatni ? Voltak közöttük töröttek is és azokat nem használták fel ? Vagy a magasabb órajelet elviselő, stabilabb daraboknak jobb a fogása ? Vagy én nem értek valamit, vagy ez egy egetverően elb@szott mondat...

[ Szerkesztve ]

(#43) Chaser válasza Viktor81 (#42) üzenetére


Chaser
titán

kézműves ssd
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) mater799 válasza Viktor81 (#42) üzenetére


mater799
csendes tag

+1

Ha kell valami akkor keress privátban itt az oldalon vagy írj egy sms-t.:) Crosshair VII Hero | R9 3900X | 32GB 3600 CL16 Trident Z | RoG 5700XT | Samsung 870EVO 1TB | Samsung 860QVO 1TB | WD Green 3TB | Cooler Master MasterWatt Maker 1200 Titanium | Fractal Design Meshify S2 TG

(#45) Ermac


Ermac
tag

Igen nem túlzó a cikk, tényleg szépek lettek azért kiváncsi leszek a 6000 Mhz es modellek mire képesek, ami nagyot ugrik a fejlődésben az a RAM.
Én eltörpülök ezek mellett a ddr3@1600-ammal.
Dizájn téren kifejezetten taszít a trident z royal strasszkő cucc, kedvencem a trident Z rgb verziója, de igazából teljesen mind1 mivel egyszer látom őket, aztán zárt kuckóm van ablaktalan igy ez nem releváns.

[ Szerkesztve ]

We are Many You are but One

(#46) Chaser válasza Ermac (#45) üzenetére


Chaser
titán

sokszor már azt látom tápnál, amit tényleg nem nagyon lát az ember, pláne nem a belsejét, hogy fekete pcb-re épül
tudom hogy esélyesen évente 1-2x látom még akkor is ha asztalon van
de a tudat, hogy fekete a pcb....az mindent visz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) #72042496 válasza Viktor81 (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet, hogy a "cherry-picked" az eredetije, de ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#48) Viktor81 válasza #72042496 (#47) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Oké, de akkor írják, hogy válogatott, külön tesztelt, vagy a legjobb darabok felhasználásával, vagy bármi, ami ide megfelel. De nem körtéről van szó, ide így nagyon nem illik...

[ Szerkesztve ]

(#49) RpPRO


RpPRO
őstag

DDR3-as gépemben ilyen fut: G.Skill Ripjaws X 16GB(2x8GB) DDR3 2133MHz CL9

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#50) Ermac válasza RpPRO (#49) üzenetére


Ermac
tag

Ezek igazán penge cuccok, ráadás 2133mhz ddr3 nál elég jó mert ez a max + g.skill szerintem a jelenleg legjobb ram gyártó a piacon.

We are Many You are but One

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.