Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza Ermac (#50) üzenetére


Chaser
titán

a g.skill nem gyárt, csak "cimkéz"
de jó ramokat is, az tény ( :
echte' gyártó kevés van, pl samsung, hynix, micron

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) Ermac válasza Chaser (#51) üzenetére


Ermac
tag

Igen..attól még nekik is le kell gyártaniuk a termékeiket. "G.SKILL International Enterprise is a Taiwanese computer hardware manufacturing company." Benne van a nevében h hardver gyártó vállalat.

We are Many You are but One

(#53) Chaser válasza Ermac (#52) üzenetére


Chaser
titán

az oké, ettől független ramot nem gyártanak, cimkéznek
lehet a nevében bármi, ez azon nem változtat :)
az én aegiseim pl hynix chipesek, de vannak samu chipesek is, és samu b-die chipes g.skill-ek is vannak, de egyik chipet sem ők gyártják
megveszik és g.skill néven adják el, ennyi történik
ott a micron, ő csak saját chipeket használ, és crucial néven adja el a ramjait, azon belül különböző nevekkel - és ettől független más gyártók is forgalmazzák a ramjaikat saját nevük alatt, de attól az még micron marad -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54) Acélfarkas válasza Chaser (#53) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ermac szerintem arra céloz, hogy megveszik x gyártó chipjeit, de magát a RAM modult a chippekket felhasználva már a G.Skill gyártja.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#55) Chaser válasza Acélfarkas (#54) üzenetére


Chaser
titán

az oké, hogy a végterméket a g.skill gyártja
de ram chip nélkül egen' nehéz lenne ( : azt meg ők nem gyártanak, úh. ram gyártó elnevezést rájuk sütni nem igazán állja meg a helyét - megveszi a chipeket és ráülteti egy pcb-re, ilyet én is csináltam, meg kismillióan mások :) -
olyan ez mint a táp, legtöbb gyártó csak cimkéz, aki valójában gyártja az elektronikát abból kevés van - de ott mondjuk sokszor moddolnak is az eredeti elképzelésen, pl bq!, aki másoktól veszi az elektronikát és finomhangolja sokszor, de ramnál még ilyen sincs -
ssd-nél is alig van gyártó akár nandhoz, akár vezérlőhöz, cimkéznek - és ott maximum fw-be tudnak beleszólni a cimkézők -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) Acélfarkas válasza Chaser (#55) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ram-chip nélkül tényleg nehéz lenne, de a boltban ha ramot kérsz x méretben, akkor nem a chippet fogod megkapni, hanem a gyártott modult, mert a boltos tudja, mit értesz ram alatt. Meg aztán a modulon nem csak a mem. chippek foglalnak helyet. Kevés lenne az, hogy ráülteted a pcbre. Ram alatt mindenki a gyártott modult érti, ha venni akar. Kivéve a hardver gyártókat, mert ők meg chippet.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#57) Chaser válasza Acélfarkas (#56) üzenetére


Chaser
titán

mindenki biztos nem ( :
a chipek mellé vajmi kevés dolog kell, amit szintén nem ők gyártanak
cimkéznek, lehet ragozni, nem változtat rajta, kész termékekből összepakolnak egy végterméket, de egyik résztermékhez sincs közük
az is erősen kérdéses kik a legjobbak, mert nagyon belépő dolgokat is produkáll a g.skill, az mellett hogy nagyon jókat is
kb mint bármelyik cimkéző és gyártó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) Acélfarkas válasza Chaser (#57) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ilyen szemszögből nézve az alaplapgyártók se gyártók pl., mert ők is kész termékekből legózzák össze a lapokat. És ugyanez áll több más gyártóra is akik nem saját maguk által gyártott alkatrészekből rakják össze a saját márkanevük alatt forgalmazott cuccokat. De ez már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#59) #55525888 válasza Acélfarkas (#58) üzenetére


#55525888
törölt tag

az Intel se gyártó, csak megtanítja gondolkozni az összegereblyézett homokot

(#60) Acélfarkas válasza #55525888 (#59) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

:DD Ez jó :D

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#61) Chaser válasza Acélfarkas (#58) üzenetére


Chaser
titán

gyári alaplap nem nagyon van és egy picit másabb egy alaplapot összepakolni mint egy ramot
ram kb egy pcb, ram chipek és egy vezérlő oszt' vége
alaplapon már a vrm-ből is rengeteg vari van, ahogy nagyon sok mindenből
magát a chipet adja az intel/amd ami köré épül, de kb végtelennyi variácóban meg lehet építeni egy lapot - ahogy látjuk is -
ramnál ez nem igaz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) Chaser válasza Chaser (#61) üzenetére


Chaser
titán

+ a lapnál nem árt egy jó bios is, amit szintén az adott gyártó tervez, nem pedig az intel/amd
ssd-nél hiába van pl uyanaz anand+vezérlő, mégis vannak eltéresek végeredményben az fw miatt, úh. nem mindegy ha cimkézett ssd kitől van
ramnál kb mindegy, ha a chip jó akkor a modul is jó - maximum a hűtéssel tudjk elrontani -, ha a chip nem jó akkor mindegy ki cimkézte
szerintem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) Ermac válasza #55525888 (#59) üzenetére


Ermac
tag

Hát ez rohadt jó XDD :DD

We are Many You are but One

(#64) Perillustris válasza Chaser (#16) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nálam ez nyert a mikellnekem versenyen. (ASRock PG Velocita Z590)

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#65) podtibi válasza Viktor81 (#48) üzenetére


podtibi
senior tag

"válogatott, külön tesztelt, vagy a legjobb darabok felhasználásával, vagy bármi," Az a marketing része csak hogy tudd. :D

Ezt inkább rád bízom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.