Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Kidus:] Honvágy

Hozzászólások

(#51) Crystalheart válasza Lauda (#50) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(A Pokolgép énekese volt, most meg a Madách Színházban is játszik, ez utóbbival többet érhetek. :) ) Amúgy annyira nem szoros a kötelék, nem élünk egy háztartásban és nemigen beszélünk, de ha majd kell, bármikor felkereshetem.

(#52) Kidus válasza Crystalheart (#51) üzenetére


Kidus
őstag

Nahat, mik ki nem derulnek kis topicomban :U :P
Szinten zenesz csalad....

Assuming Control

(#53) Crystalheart válasza Kidus (#52) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát hogy zenész család, azt nem mondanám, én nem tudok semmit zenélni, meg apám is csak énekelni tud, hangszeren játszani nem, nagyobb húgom szintén. :) Mondjuk majd idővel meg akarom tanulni a szimfonikus zeneszerzést, mert idegesít, hogy itt van a fejemben egy adag jó dallam és hozzá a nagyzenekari összhangzás, de nem tudom lejegyezni őket.

Nálatok ki zenész? :)

[ Szerkesztve ]

(#54) tildy válasza Crystalheart (#53) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont a Pokolgep edesapad hangjaval volt az igazi...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#55) Kidus válasza Crystalheart (#53) üzenetére


Kidus
őstag

Anyukam foleg, o enekel, edesapam is zenelt, nagybatyo is.
Meg engem is probaltak zongora ele ultetni, de nem ment 6 evnel tovabb :)
Batyam basszerozik, ocsem dobolt meg zongorazott regebben, de mar nem.
Valahogy igy :)

Assuming Control

(#56) Crystalheart válasza Kidus (#55) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na az már tényleg egy zenész család. :D Fiatal koromban engem is zongora elé ültettek, de valszeg unalmas volt a tanár, és untam, ezért nagyon otthagytam egyetlen év után. Nem kellett volna, gyerekkorban könnyebben tanul az ember. Most majd felnőtt fejjel tanulhatom meg, ha egyszerűbben akarok zenét szerezni.

tildy: Osztom. Rudán sem volt rossz, de egészen máshoz fekszik a hangja. A Tóth Attilának meg aztán pláne, neki inkább lightosabb power metált kellene énekelnie. :D Amúgy jobb, ha nem is a zenekarokat követi az ember, inkább az énekeseket. Bár apámat is lassan eléri a végzete, alkohol és cigaretta, elmegy a hangja.

(#57) blunt


blunt
aktív tag

én new yorkban születtem, pár évesen átköltöztünk santa monicaba (LA), aztán magyarországra jöttünk pár évre, itt meg is tanultam jól magyarul (mint látod), aztán tetszett és maradtam, aztán hiányzott a hazám, visszamentem le is diplomáztam, aztán megint európa, mert hiányzott, aztán vissza mert usa hiányzott, most épp bp decemberig amikor költözök vissza.

én már lassan egyik helyet sem tudom "otthonnak" nevezni, barátaim is inkább európában vannak, de, mint Te is fogalmaztad, hogy egy új v. jobb élet reményében, hát igen.

Nekem is mindig a barátok hiányoztak, de egy idő után úgy voltam vele, hogy aki barát, az barát marad akkor is, ha 1 évig nem tudunk találkozni. van net/skype/mail/face time/anyámkínja. meg lehet oldani.

szerintem 1 év múlva ilyenkor, ha majd visszanézel erre a postra, lehet, hogy csak mosolyogni fogsz az egészen és a kinti új / jó élmények majd feledtetnek sok mindent.
26 év nagy idő, ezt nem lehet 2-3 hónap alatt elfelejteni. Szerintem egy emberöltő is kevés hozzá, de Neked kell eldöntened, hogy mit akarsz.

jól érezni magadat barátokkal magyarországon és élni vmi középszerű életet, vagy a jövődre gondolva maradsz a lehetőségek országában.

friend will not pay the bills. you know...

(#58) blunt válasza blunt (#57) üzenetére


blunt
aktív tag

*friends akart lenni, de valamiért nem engedte szerkeszteni.

(#59) Kidus válasza blunt (#57) üzenetére


Kidus
őstag

Bar azota eltelt jo 3 ev, nagyon nem mosolygok rajta sajnos :)
Valahogy ugy vagyok ezzel, ahogy irtad is, hianyzik sok minden otthonrol, de ha hazamennek, akkor meg ez hianyozna.
Az utolso mondattal is vegtelenul egyet tudok erteni, muszaj hogy valahogy meg tudd sajat magad oldani az eleted, ha itt megy akkor itt megy.
Baratok kevesen vannak, de tudom, hogy vannak, akik igazan fontosak egymasnak, azok nem felejtik el egymast csak azert, mert nem tudnak talalkozni x ideig.
A baj akkor jon, mikor evekig nem tudsz a szemukbe nezni, megolelni oket, es aztan meg ott van az, hogy akik ezen az oldalon vannak, azokat meg akkor nem, ha innen elmesz.
Most mondd, hogy nem b*sztunk ra :D

Mindenesetre pozitivan allok mindenhez, elobb-utobb ugyis megoldom ahogy szeretnem :)

Assuming Control

(#60) Kidus válasza Crystalheart (#56) üzenetére


Kidus
őstag

Nekem nem jott be a komolykodas, amilyen zene meg igen, olyat nem nagyon volt lehetoseg jatszani :)
De amugy nem egy nagy cucc, marmint olyan szinten, hogy zeneszerzeshez tudd hasznalni, valoszinuleg 1 ev is eleg lehetett alapnak, par honap alatt bele lehet jonni ujra ha nekiulsz egyszer :)
Neha nekem is hianyzik, evek ota nem jatszottam, csak hat egy zongora nem olyan dolog, amit hirtelen be lehet szerezni 'miert ne' alapon, vagy ami szembe szokott jonni.
Arrol nem beszelve, hogy ennyi ido utan jobb, ha nem hallja senki, mit is klimpirozok rajta :D

Assuming Control

(#61) Crystalheart válasza Kidus (#60) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát nem tudom, annyira kell jól tudni ahhoz zongorázni, hogy a fejemben lévő dallamokat rögtön tíz ujjra fordítsam, amit aztán a szoftver rögzít, és akkor nem kell kottát írogatni, érted. :) Bár pötyöghetnék is, de hát... Na mindegy, ez még a jövő zenéje, egyelőre csak rendezni tudjak, a zenét majd addig más szerzi. ;]

(#62) Kidus válasza Crystalheart (#61) üzenetére


Kidus
őstag

Majd a jo Hans Zimmer :P

Assuming Control

(#63) Crystalheart válasza Kidus (#62) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Elismerem a tehetségét, zseniális, de szerintem egy kicsit túlsztárolják, nagyon sok az átlagos darabja a kiemelkedőbbek mellett.

(#64) tildy válasza Crystalheart (#56) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondhatni azon nőttem fel, gépinduló , meg ilyenek, unokatesóm nagy "pokolgépes" volt, később Ossián, meg ilyenek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#65) Phvhun válasza tildy (#64) üzenetére


Phvhun
őstag

Haha, én is unokatesóm miatt kezdtem el hallgatni pokolgép és ossian féle akkor még számomra szokatlan rockzenét :D

Utána már in flames és társai jöttek maguktól.

(#66) Yeffy válasza blunt (#57) üzenetére


Yeffy
veterán

Az igen! Szép kis életút! :K
És egyébként mi a véleményed az országunkról? Milyennek látod "kívülállóként"? A nyelv mennyire volt nehéz? Itthon mi jóval foglalkozol/foglalkoztál?
Jó olvasni egy külföldről felénk jött emberről is! :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#67) Napfénysüti

Honvágy, ettől tartok én is ha elmennék innen. Márpedig a jelenlegi helyzetet látva egyre inkább érik bennem az elhatározás hogy egy normálisabb országba távozzak. :(

Més que un club!

(#68) sagvary


sagvary
aktív tag

A lányom imád Párizsban élni, de amikor itthon van, akkor meg madarat lehet vele fogatni. Visszautazni is örömmel megy, hát kétlaki lett!

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#69) tariattila


tariattila
veterán

Ez nagyon szép volt... :K

(én is éltem Londonban kis ideig és számoltam a napokat mikor jövünk haza... most pár év után vissza mennék csak a gyerekek miatt nem fogunk...)
valahol Lauda nézetével tudok azonosulni... :U

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Kidus:] Honvágy
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.