Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Kidus:] Honvágy

Hozzászólások

(#1) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Szeretlek!!! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2) tiv83us válasza Racecam (#1) üzenetére


tiv83us
veterán

En is teged :R :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3) Racecam válasza tiv83us (#2) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

:B

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) Kidus válasza tiv83us (#2) üzenetére


Kidus
őstag

En is en is!!! :))

Assuming Control

(#5) csapos2


csapos2
addikt

Mi ez a beltenyészet?! :DDD
Én mindenkit szeretek!

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#6) venember83 válasza csapos2 (#5) üzenetére


venember83
nagyúr

Engem is????

Megjegyzem Kidus, nem a legjobb pasival unnepelsz! ;] Max szamodra a legjobb pasival. :P

[ Szerkesztve ]

(#7) ladybug


ladybug
őstag

Msn, tudod? ;)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#9) 7


7
addikt

Nekem senki nem mondta, hogy szeret, pedig legalább olyan hülyén nézek, mint a csacsinyúl :O

(#10) kisninja válasza Kidus (#4) üzenetére


kisninja
őstag

Kitartást, tudom nem ismersz de vedd úgy mint egy jóbarát. Ha elfog a homvágy mi itt leszünk legfeljebb virtuálissan. Mikor szomorú vagy itt a Ph gondolom sok barátod van itt, ha meg dühős vagy bannolhatod a sok barmot (lehet erős volt). Sokkal jobb kint és idővel talán megtalálod ott is a jót.
Titkon mindenvágyam hogy kijuthassak, nincs rá éppeszű érvem :DDD
Légy erős én sokkal kisebbet léptem anno de visszakoztam és hazajöttem. Jól is jártam meg nem is.
Igy megkésve is Buék :)
Fel a fejjel.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#11) Geller72


Geller72
veterán

Ad 1:

Jobb idegenben otthon érezni magad, mint otthon idegennek.

Ad 2:

Utolsó telefonbeszélgetésem unokaöcsémmel, 2006 szilveszterén:
Fogta magát, összepakolt, és elment.

-És mikor jössz haza?
-Én már itthon vagyok.

(#12) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Kell még egy szó, mielőtt mennél.
Kell még egy ölelés, ami végig elkísér.
A úton majd néha gondolj reám,
ez a föld a tiéd, ha elmész, visszavár.

Értsd átvitt értelemben, és ahogy az előttem szóló is mondta: azért virtuálisan eléred ezt a jó kis közösséget, ahol még mod is vagy :DDD Biztos vagyok benne, hogy túlteszed magad majd a dolgon - az ottani emberek is emberek :)

(#13) Crystalheart válasza Geller72 (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Sztem ebből nem kéne "itthon vs. külföld" topicot csinálni... Annál lelkibb :)

(#14) Kidus


Kidus
őstag

Koszonom sracok :)

Assuming Control

(#15) Grafiqs válasza Kidus (#14) üzenetére


Grafiqs
őstag

Hiányzol...

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#16) csaba54 válasza Kidus (#14) üzenetére


csaba54
tag

megszoktad már?

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#17) Tidus


Tidus
addikt

Gondolom jó két év távlatában azért oldódott a honvágy, főleg ha vannak társak is.

(#18) Kidus


Kidus
őstag

Hat gyerekek, teljesen tokeletesen veletlenul boktem most az irasomra.
El is felejtettem, hogy van.
Es az utolso post idei :)

Harom ev utan elmondom, mi a helyzet.
Nagyon hianyoznak a baratok. Macko, te is! :)
Hianyoznak helyek, hianyoznak a jo kis kiruccanasok, bulik, a munkam... igazsag szerint nehez ezt megfogni. Az eletem, azt hiszem.
Itt nincs senki, akit erdekel a masik, akinek fontos sajat magan kivul barki, nincs egy oszinte, mely beszelgetes senkivel, leszaromsag van. Es elkeseritoen maganyos tud lenni az ember.
Biztosan ennek a helynek az atka is, mindenesetre nem konnyu.
Viszont vannak pozitivumok is boven, egyelore nem adom fel, meglatjuk mire jutok 2 even belul, ennyit adtam meg a dolognak.
Ha ugyanitt leszek, cuccolok es megyek.
Haza.

Assuming Control

(#19) Eastman válasza Kidus (#18) üzenetére


Eastman
őstag

Bátor vagy, hogy elindultál. Csak hozzád tesznek ezek az évek.

Nálam az indulás még várat magára...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20) Gergő_ válasza Kidus (#18) üzenetére


Gergő_
őstag

Tildy hasonló írásával ez nagyon erős kontrasztban áll. Azért ezt jó volt olvasni. Legalább egy külhoni ph-snak van honvágya és hiányoznak neki a magyar dolgok.

(#21) tildy válasza Gergő_ (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Kidus es en tok mas szemelyisegek vagyunk. Ha jol tudom, o nem a szakmajaban dolgozk, pardon , nem abban a munkakorben, amiben itthon es amit annyira szeretett( nem munkahelyrol, munkakorrol beszelek).
En igen.

Mivel sosem volt sok baratom, az is inkabb virtualisan , ezert azt kell mondjam, nem hianyoznak annyira, neten akivel akarok, tudok kapcsolatot tartani.

Aztan ir a helyekrol, csaladrol. Nekunk ami hianyzott itthonrol az a paprika (hegyes eros es tv, mert azt kinn nem lehet kapni) , es parom csaladja, anyukajanak foztje. Ennyi.

Esmein szokott erdekes valaszokat adni arra a kerdesre hova valosi : Debrecenben szuletett elt ott 3 evet, aztan Bekescsaban 3at, aztan felegyhazan 8at, aztan Szegeden 5t, aztan Kecskemeten is tanult, es Budapesten is elt 1 evet,e s most lassan Londonban egy evet. Hat igy hova valo is pontosan. Nem kotodunk sehova sem ugy, hogy jajj megszakad a szivunk, hogy nem elhetunk x vagy y helyen.

Az elso hely, ahova igazan vagyom vissza, az most London volt.

Vannak olyan dolgok amik hianyoznak, de nekem nem itt (MO.) van az otthonom, es en ezt gyerekkorom ota erzem, tudom.

Es azt is meg kell mondjam, nem erzem magam tobbnek vagy kevesebbnek emiatt. Megertem Kidust is, bar nem erzem ugyanazt , amit o leir.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Nem semmi, hogy összetart és szereti egymást a MODIK csapata.. :B :R

Kidus, még egyszer elnézést kérek a tegnapi kérdésemért! :(
Most már teljesen egyértelmű, hogy ki-kivel van. :D :R

[ Szerkesztve ]

(#23) sagvary


sagvary
aktív tag

Szép gondolatok. Hol jobb? Talán számít a hely is. Remélem Neked bejön!

A lányom közgazdászként Párizsban él pár éve, borzasztóan jól érzi magát ott.
Sokat beszélünk vele, nagyon ritkán rosszkedvű, az ok három kört érint. A cégbeli hülyeségek, a lakás váltás nehézségei, és a legtöbb a kinti fiúk felszínessége, figyelmetlensége, a gyenge választék. Ez annak ellenére így van, hogy nagy soknemzetiségű baráti köre van.

Korábban még volt egy kicsi honvágya, de mára már ott van otthon azt mondja.
Elég baj az nekünk.Jobban szeretném, ha pár év múlva itthon lenne már, de elfogadom, hogy ez az ő élete.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#24) qantum válasza Kidus (#18) üzenetére


qantum
senior tag

a leszaromság általános vagy csak az "idegeneknek " szól ? mindig úgy furcsáltam, hogy innen mindenki csak menni akar , de még is sokan vannak aki haza akar jönni , akinek a szíve hazahúz, tehát a pénz nem minden ?!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#25) Crystalheart válasza tildy (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én értem, amit írsz, és mindenkinek lelke rajta, hogyan dönt. Függetlenül attól, pillanatnyilag a világ mely részén tartózkodom, én személy szerint sosem bírnék elszakadni a hazámtól: itt születtem, ezt a kultúrát képviselem, ezt az irodalmat, zenét, melyet kulturális eleink alkottak... És nem bírnék elszakadni az emberektől, bármilyen beteg is az ország. Ahogy az elhivatott orvost is vonzza a járvány sújtotta terület, vagy a betegek gyűjtőhelye, a kórház, úgy én is csak meg akarom gyógyítani ezt a vidéket. Tehát ha évekig külföldön is leszek, mást sem akarok majd tenni, mint Magyarország hírnevét, a magyar kultúra hírét öregbíteni. Így lakhelytől függetlenül büszkén mondhatom majd, magyar vagyok, európai magyar.

[ Szerkesztve ]

(#26) művésznő4 válasza Crystalheart (#25) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Ezek nagyon, nagyon szép gondolatok! :R
Ha hozzád hasonló emberből több lenne itthon, semmi gond nem lenne a hazánkban..:U

(#27) sagvary


sagvary
aktív tag

Azért én is azt vallom:

A Haza mindenek előtt!

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#28) Lauda válasza művésznő4 (#26) üzenetére


Lauda
félisten

A gond nem az, hogy elmennek az orszagbol, hanem az amiert elmennek. Oszinten szolva en semmi jo elet remenyet itthon nem latom, pedig nem akadtam el az iras/olvasas szintjen. Szoval ha azon mulik, hogy itthon megrohadjak a halalomig a munkaban es nem jutok egyrol a kettore, vagy elmenjek idegen orszagba, akkor en is az utobbit fogom valasztani.

Ez szerintem nem a hazaszeretet hianya, inkabb elniakarasnak hivnam, mert ami itthon van az inkabb robot mint elet. :)

(#29) qantum


qantum
senior tag

én megértem aki elmegy, és kint is marad ! de az már felháborít amikor egy 60-70 éves papa visszajön és azt mondja itt minden rossz, bezzeg az USA-ban , na az ilyen minek jön haza ?!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#30) Crystalheart válasza Lauda (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha megnézed, én egy szóval sem mondtam, hogy nem fogok elmenni, legalább ideiglenesen. De Hollywood nem itthon van, szóval kénytelen is leszek. :)

(#31) sagvary


sagvary
aktív tag

Elmenni, de hazajönni ez itt a lényeges!

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#32) Lauda válasza Crystalheart (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Valoban nem irtal ilyet. Ha oda kimesz es befutsz, akkor meg butasag lenne visszajonni a csorosagba. :)

(#33) Crystalheart válasza Lauda (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nézd, ha oda kimegyek és befutok, akkor lesz annyi pénzem, hogy legyen itt egy kastélyom és ott egy kúriám. :) Ennyi.

Ráadásul Magyarország jó és olcsó forgatási helyszín. A magyar történelem is drámai elemekben bővelkedik. Tiszta magyar filmet is akarok csinálni - akár látványos történelmi műveket is -, a magyar filmvilágot nem hagynám el.

És mindez egy lépcsőfok volna a politikához vezető úton...

Mod: Kalandor: Szívből remélem, hogy nem leszek a nyugdíjamra szorulva. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Lauda válasza Crystalheart (#33) üzenetére


Lauda
félisten

Az igaz, viszont ha otthagyod azt a melot, akkor lesz itthon egy kastelyod es nem lesz mas semmid, nem lesz megfelelo jovedelmed, hogy azt fenntartsd. Az itthoni filmezesbol nem fogod magad degeszre keresni, ha csak nem csinalsz valamit, ami nagyon befut. :)

Kalandor Ez nem feltetlen igaz, masreszt el is kell jutni a nyugdijig. ;)

(#36) Crystalheart válasza Lauda (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért, szerinted milyen filmeket akarok én csinálni, B kategóriát vagy Oscar-jelöltet? :) De most komolyan. Ha ez anyagi problémákba ütközne a jövőben, most helyben eláshatnám magam, mert nincs értelme az egésznek. Arról nem is szólva, hogy megfelelő birtokkal együtt egy kastély teljesen önellátó tud lenni, ahogyan a régi időkben is, ez a terv.

Amúgy pedig egy elhivatott filmrendező nem hagyja ott a pályáját. De látod, James Cameron sem erőlködik évente új művel. :)

(#37) Lauda válasza Crystalheart (#36) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom, milyeneket szeretnel? Van amugy mar kesz filmed? :B

[ Szerkesztve ]

(#38) Crystalheart válasza Lauda (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Annyira pénzes egyelőre nem vagyok, egy filmes kamera objektív nélkül is másfél milla, az operatőrök meg nem állnak szóba akárkivel, ingyen pláne nem :) Jövőre felvételizek, az egyetemen lesz lehetőségem kisfilmet készíteni.

Film-minőségben sem adom alább, mint irodalomban.

(#39) Yeffy válasza Kidus (#18) üzenetére


Yeffy
veterán

Üdvözletem itt is! :D

Érdekes olvasni a soraidat. Mindig nagy örömmel és vágyakozással olvasom külföldön élő honfitársaim gondolatait, az ottani életről, kultúráról, emberekről.
Tildy gondolatait is nagyon szeretem, mióta nővérem dolgozott Londonban 1 évet, azóta minden áron ki szeretnék én is jutni bizonyos időre, de sajnos ez nem ilyen egyszerű....
Remek dolognak tartom, hogy ilyen úton is tudunk virtuális "tapasztalatot" vagy véleményt szerezni egy adott országrészről vagy kultúráról.
Csodálkozva olvastam, hogy nem tetszik neked az USA-i lét, vagyis nem teljesen tetszik. Nem gondoltam volna, hogy ott ilyen felszínesek az emberek, ugye az átlagembernek nem feltétlenül ez jön le.
De azért remélem ,hogy a pároddal jól megértitek egymást, és remekül átsegítitek magatokat a nehéz időszakon! :K

Kívánok innen is sok sikert az életedhez, remélem, megvalósul mindaz , amit tervezel, "elvársz" magadtól.

Szép napot!

YDJ

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#40) sagvary válasza Kalandor (#34) üzenetére


sagvary
aktív tag

Ehhez konkrét infóm van.

Ismerek egy hölgyet aki 30 éves korában kiment az USA-ba. Mindenféle egyszerűbb munkát végzett, csak érettségije volt. Ott a második férje egy született amerikai, aki szoftvermérnöki munkakörben tevékenykedett sok év múlva nyugdíjas lett.Mindketten ide jöttek lakni Magyarországra, a Velencei tó mellé. Építettek egy könnyűszerkezetes házat és ott laknak. Minden évben elutaznak télre a férja fiáékhoz Arizónába, ahol végig vendégűl látják őket 3-4 hónapig.

A hölgy kb 800 $-t kap, a férje 2000-et, szerintem ez bőven elég, de ők szenvedtek amikor a forint erős volt, alig éltek meg itt.

Most azt mondják ha utazni akrnak Arizónába akkor arra mindig gyűjteniük kell, tehét nem gazdagok.

A megszokott életnívójuk nem nőtt itt, csak végre a saját új házukban laknak.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#41) Crystalheart válasza sagvary (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amikor a $ 150 Ft volt, akkor 2800 $ volt 420 000. Ez két emberre akkor kevés, ha mellette építkeznek vagy nagyobb hitelt törlesztenek... Hehe, mi hatan ennek kevesebb, mint a feléből vagyunk. :D

(#42) sagvary válasza Crystalheart (#41) üzenetére


sagvary
aktív tag

Mindenki a szokott életminőséget folytatja nagyjából nyugdíjas éveiben is, gondolom.
A kinti aktiv fizetésekből sok mindenre tellett, úgy gondolták, hogy a lényegesen alacsonyabb nyugdíj és az itteni árak = hasonló megélhetést biztosítanak majd mint kint.
Nem gondolták, hogy itt drágább a villanyáram, a benzin, stb, és van ami itt se olcsóbb mint ott. Felmerült, hogy visszamennének, de azért nem hiszem hogy megteszik.Nincs hitelük, a ház készen van, a kocsijuk egy Oktávia kb 7 éves azzal sincs gond, keveset autóznak.

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#43) Crystalheart válasza sagvary (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor tényleg mire költik, kaviárra, vagy teraszfűtésre? :D Hehe, nem mintha ne tudnék én is elkölteni ennyit, de azért a nadrágszíjat nem kellene meghúzni mellette.

(#44) Lauda válasza Crystalheart (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Hat sok sikert hozza, remelem osszejon amit szeretnel. Mennyi idos vagy amugy? ;)

(#45) Crystalheart válasza Lauda (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kösz, én is remélem. :D Amúgy 22 vagyok. Az érettségim óta most fog először filmrendezői szak indulni az egyetemen.

(#46) Lauda válasza Crystalheart (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor meg naon fiatal vagy, huzza'' bele! :D Erdekes egy szakma ez a filmezes. Ha elvegzed az egyetemet mik az eselyek a jovore nezve? Gondolom a tehetseg onmagaban itt sem eleg, kapcsolatok es penz nelkul eselytelen? :)

(#47) Crystalheart válasza Lauda (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az egyetem alatt van lehetőségem egy-két rövidfilmet legyártani az intézmény pénzén, azt nem szabad elszúrni, azzal már be lehet kerülni a magyar filmszemle előkelő helyére. Ha megnézed, a filmszemle helyezettjeit mindig körberajongják, csak aztán a következő produkciójuk megint említésre sem méltó, azért hagyják őket. Szóval a lényeg, hogy nem szabad egy lehetőséget sem elbaltázni, főleg az elején nem. Leginkább nem szabad a magyar filmekre oly jellemző művészieskedésbe beleesni - aminek az eredménye a silány, koncepciótlan, és/vagy túl elvont zagyvaság, biztosan ismerős -, de mivel az ilyentől határozottan irtózom, ez a veszély nálam aligha áll fönn. :) Igazából hálás lehetek a magyar filmszakma hanyatlásának: ha kisebb a potenciális konkurencia, könnyebb helyben érvényesülni.

A kapcsolataimat is ki fogom használni, ha mindenképp szükséges, hiszen apám révén rengeteg művészemberrel kommunikálhatnék, ami a szponzoráció és a segítségek szempontjából nagyon jól jöhet.

Csak a felvételin legyek túl. :D Vagy 50szeres túljelentkezés lesz arra a 8 helyre, a felvételi vizsga pedig egy többlépcsős, műveltségi tesztes, érettségi pontoktól független dolog. Ha sehogy sem vennének föl, akkor volnának csak igazán fontosak a jó kapcsolatok, hogy mégis filmezhessek valahogy - megesik, hogy a filmszemlén olyan rendező filmje tarol, aki nem is járt az egyetemre.

(#48) Lauda válasza Crystalheart (#47) üzenetére


Lauda
félisten

Ha ennyire szamit az a filmszemle, akkor hasznald ki feltetlen a lehetoseget, foleg ha ott meg nem szamit se a penz, se az ismerosok, nem kell senkinek a segget nyalni a siker erdekeben. :) Oszinte leszek, fogalmam sincs hogy mennek a dolgok azon a filmszemlen, en a fogyasztoi oldalhoz tartozom, ha fogalmazhatok igy, ezert nem tudom ki es mi a fontos ott.

Ki a faterod amugy, ha nem kerdeztem tul diszkretet? :D

A felveteli meglesz ne aggodj. Ahogy a szavaidbol kiveszem, fel vagy keszulve ra elegge, nem lesz problema. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Crystalheart válasza Lauda (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem kérdezel túl diszkrétet, Facebookon rám kereshetsz, a nevemet megleled az adatlapomon. :) (Mod: sőt, inkább linkeltem is.) Még politikai fórumokon sem titkolom a kilétemet.

Abból kiindulva, hogy tök ismeretlen akárkik is érnek el helyezést a filmszemlén, talán nem humbug az egész. Merem remélni. :D De ha más nem, akkor majd az olcsó online marketinget fogom a pályám szolgálatába állítani. Nem csak egy lehetséges út van.

[ Szerkesztve ]

(#50) Lauda válasza Crystalheart (#49) üzenetére


Lauda
félisten

Megneztelek :B , nekem igy kapasbol nem ugrik be faterod neve, mint ismeros nev, de ahogy latom kapcsolatokban tenyleg nem lesz hiany, ha ugy alakul. :D

Filmszemlen pedig csinald amit szeretnel, ami benned van, ha nem eleg, meg mindig van lehetoseg. ;)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Kidus:] Honvágy
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.