Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) goodboy007


goodboy007
senior tag

Ilyen esetben ugye a többi tönkrement hardvert is fizetik?

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#2) ricsip válasza goodboy007 (#1) üzenetére


ricsip
addikt

Hát hogyne, főleg a scalper-áras 3090-eket :))

-

(#3) zaja8


zaja8
aktív tag

Amilyen tendenciában emelkednek a hardver árak, úgy romlik a minőségük... :K

(#4) fanti


fanti
addikt

Az ARGB már a múlté...ósdi!
Az Asus igazi fényeket és effekteket kínál...lángoló alaplapi komponensek :))

Ez egy igazi érzelemgazdag alaplap...még akár tűzbe is tud jönni! :DD

"Termékeink minősége érték az ön számára" :C

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#5) tbillHUN


tbillHUN
tag

Nem is rossz egy közel negyed millás laptól :D

(#6) thedioda válasza tbillHUN (#5) üzenetére


thedioda
tag

Csak a szokásos asus minőség :DD

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Eddig sosem volt gondja senkinek abból, hogy asus-ék szisztematikusan a pozitív felét jelölik a kondenzátoroknak a PCB-n. Ja várjál..

(#8) tbillHUN válasza thedioda (#6) üzenetére


tbillHUN
tag

:DD

(#9) Top cat válasza fanti (#4) üzenetére


Top cat
őstag

Az otthon melegét is biztosítja. Egy ideig. ;]

(#10) tzolosch


tzolosch
csendes tag

Én azt nem értem hogy hogyan ment át ennyi tűzveszélyes selejt a minőségellenőrzésen

(#11) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Milyen furcsa, hogy pont a napokban (hetekben) kapott több külföldi és itthoni videós is pont ilyen alaplapot meg hozzá CPU-t, hogy gépet építhessenek. ;]

Live-Die-Respawn

(#12) Kolbi_30 válasza tzolosch (#10) üzenetére


Kolbi_30
őstag

A quality csak piár.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#13) Watchdog válasza tzolosch (#10) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Mert olyan q.jó minőségű kondikat használnak, hogy azok még fordítva bekötve is elműködnek pár napig... :DDD

(#14) gygabor88 válasza tzolosch (#10) üzenetére


gygabor88
tag

Ha közeleg valami fontos határidő, de lemaradás van, akkor a minőségellenőrzésen fognak legelőször spórolni mindenhol.

(#15) MaraTóni


MaraTóni
tag

Ez csúnya fiaskó azért, egy prémium kategóriás laptól... Maximus sorozatra azért jobban oda kellene figyelni! :U

(#16) Balu77


Balu77
őstag

Na akkor várjuk a félárazott hero lapokat. :DDD
Talán ez egy kijózanító jel lesz, hogy az asus sem egy csodaeszköz és túlárazott. Nem kicsit, nagyon!

izé

(#17) Raysen623


Raysen623
addikt

Éppen most néztem VR srácok egyik gépépítős videóját, ahol egy ilyet raktak be mondván még ne volt bajuk az Asus-al. Na majd most lehet lesz. Nekem is volt egy régebbi platformon.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) Egon


Egon
nagyúr

Azért kíváncsi lennék, hogy azok akik fikázzák az Asus-t, mit favorizálnak.
Abit sajnos meghalt (RIP), Gagyibájt egyre sz*rabb (lásd vga-k), Asrock is Asus, az MSI-t meg vegyék az AMD-sek. Más meg nincs (Biostart, NZTX-t nem láttam ezzel a chipsettel kis hazánkban, abban a pár nagyobb boltban ahol néztem, EVGA meg aranyárban van).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) Chaser válasza Egon (#18) üzenetére


Chaser
titán

gb vga-t nem tud gyártani, illetve az értelmes venivel és vezérléssel van baja, lapokból nagyon jókat - is - csinálnak
beugró szinten pedig kimagaslóan jó ár/érték arányú lapjaik is vannak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) #52931072 válasza Egon (#18) üzenetére


#52931072
törölt tag

A fos drága asusokat meg vegyék az intelesek.
Az év mottója, minél drágább annál szarabb.

(#21) kriszpontaz válasza Egon (#18) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az Asrock már rég kivált az ASUS alól. Önálló márka. Mivel nálam is halt le ASUS 2x is, így nagyon óvatosan vásároltam a mostani alaplapomat. Mellette van 3 Asrock, azoknak sosem volt semmi baja.

(#22) Egon válasza Chaser (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

Szeretek egy gyártótól venni vga-t és lapot is... :) Valahogy tisztább, szárazabb érzés... :D
Anno volt Giga lapom és vga-m, mondjuk különösebb bajom nem volt vele, de az már nagyon régen volt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Egon válasza kriszpontaz (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem még nem halt meg Asus lapom. Jobban belegondolva, semmilyen lap nem halt meg még nálam (kopp-kopp).
Asrock valahogy mindig is olyan "olcsómárka" maradt a szememben. Bár a gyerek lapja is Asrock, és hibamentesen műkszik.
Lehet hogy legközelebb bevállalok egy EVGA-t, eccer élünk... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Chaser válasza Egon (#22) üzenetére


Chaser
titán

egyik gb lapomban járt 10+ vga, valahogy túlélte - gb vga nem volt köztük ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) #11083776 válasza Egon (#18) üzenetére


#11083776
törölt tag

Attol meg,hogy gigabyte s*ar vga-kat csinal a lapjaik a legjobbak kozt vannak ha nem a legjobbak foleg amd-en.
Nekem a vga asus az is tragya igaz tuf de rog-ot nem csinalnak ebbeo la szeriabol tehat ez a csucs de csdak papiron papiron :(.
Talan giga lap es amd en sapphire nvidian meg ewga (ezek a hivatalos partnerek a tobbi meg csak olyanok amilyenek (persze minden elromolhat)

(#26) paprobert


paprobert
senior tag

Olyan negatívak vagytok.

Ez az alaplap gyárilag shunt mod-dal jön.
Az Asus végre ad a hardcore rétegnek, erre csak fikázás a válasz. Komolyan nem értelek titeket.
Köszönjük Asus!

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#27) zolka1982


zolka1982
csendes tag

Végülis ha ajánlottak a laphoz vízhűtést akkor tényleg mindenre gondoltak :))

(#28) Meridian


Meridian
senior tag

amúgy ezt robot forrasztja be a helyére nem emberi kéz... hogy a p*csába lehet az, hogy hibásan forraszt egy szabvány alkatrészt?
Azt még értem hogy esetleg hibás alkatrészt építettek be... na de a forrasztás? Az egy szabvány gépi művelet...! Akkor nem csak ez, de az összes többi ehhez hasonló alkatrész hibásan lenne beforrasztva a helyére!

(#29) mad823 válasza Meridian (#28) üzenetére


mad823
őstag

Teljesen jól forrasztotta be, csak nem polaritáshelyesen. Valaki nem figyelt, aki a programot készítette géphez, ennyi.

De nem értem a picsogást úgy általában, hiszen több tízmilliós autókat is hívnak vissza, és akkor a dízel BMW-ket még nem is említettem...

(#30) sixpak válasza Egon (#23) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én már sok éve Asrock lapokkal operálok, eddig semmi bajom nem volt velük, ha mindenképp negatívumot kellene, hogy említsek, akkor az a fapados rgb szoftverük, az tényleg gyalázatosan primitív és buta. :D De beállítottam fehérre és azóta hozzá sem nyúltam.
Azt nem tudom, hogy mennyire olcsók, szerintem már ez sem igaz, én 75 ezerért vettem tavasszal egyet, de az még nagyon messze van a felső kategóriától... a cikk tárgyától meg pláne... :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#31) fatpingvin


fatpingvin
őstag

azért ez elég blőd hiba. mondjuk hozzá kell tenni ha még nem kapcsoltad be nem egy nagy kunszt helyrerakni, egy elkó megfordításan nem egy nagy manőver. én simán megcsinálnám.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32) cracknyan válasza Chaser (#19) üzenetére


cracknyan
csendes tag

Azért a Gigabyte-nak elég változó a minősége, például LTT tesztek alapján egy 11900k mellett a GB Z590 UD rosszabbul teljesített mint az MSI B560M, a GB B560M meg rosszabbul teljesített mint az Asrock H510M a legtöbb teszten.

Cr4Cknyan

(#33) PuMbA


PuMbA
titán

Mindig az ilyen nagyon drága, top cuccoknál vannak a problémák, a 25 ezres alaplapoknál nincsenek. De hát ezeket kell hozni legelőször, azaz még béta állapotú hardverek :)

Ékes példája, hogy miért nem szabad a legújabb cuccokba beleugrani. Nem elég hogy kicsengettél ennyi pénzt, még cseréltesd ki és szereld szét a gépet újra.

[ Szerkesztve ]

(#34) varmi2 válasza Meridian (#28) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmilyen robot nem forraszt semmit. Smt beültető(általában Fuji nxt, vagy simens ) gép pakolja fel az alkatrészeket a reel-ből a bepasztázott nyákra, és majd a kemencébe forrad meg. És valószínüleg a reel-ben volt fordítva beletéve az alkatrész.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35) keIdor


keIdor
titán

Minden márkánál előfordult már rossz vagy hibás széria.
Akár ilyen figyelmetlenség is, vagy akár rossz tervezés.
Nem az a kérdés, hogy előfordul-e, az a fontos, hogy miként kezelik a kialakult helyzetet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#36) joey04 válasza goodboy007 (#1) üzenetére


joey04
titán

ez jutott eszembe nekem is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) joey04 válasza PuMbA (#33) üzenetére


joey04
titán

vagy azokat csak nem kapják fel ennyire, ha hiba van vele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Chaser válasza cracknyan (#32) üzenetére


Chaser
titán

intel oldalról nem tudok nyilatkozni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) kakuk.tamas válasza Meridian (#28) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem robot, hanem konkrétan egy gép. Ilyesmi: [link]

Ennek a gépbek van egy ‘setup’-ja, amiben a PCB CAD-ja van, rajta a pozíciókkal. A pozíciókhoz társítják az alkatrészeket, megfelelö polaritás beforgatással.

Nos, jobb esetben az egyazon alkatrészek mindig ugyanolyan pozícióban vannak a tekercseken, a polaritás ugyanazon az oldalon van.
Azonban előfordulhat, hogy az alkatrész gyártó fordítva tekeri fel a hevedert a tekercsre valamiért, vagy beszállító váltás volt termelés közben (gyanítom ez történt) és nem figyelték, hogy ellentétes oldalon van a polaritás (esetleg, a két beszállító máshogy jelöli a polaritást: az egyik vonallal, a másik pöttyel (pötty mellett lehet vonal is az alkatrészen)). Erre SQA alatt figyelni kellene, és jelezni a dokuban. De igazából mindig az operátor feladata ellenőrizni a polaritást, hogy megfelelő oldalon van-e a hevederben (jobb helyeket tárazás alatt van polarity check is.)

De még mindig ott van az AOI, aminek ki kellett volna dobnia a rossz polaritást. Itt valószínűleg a vonalra volt állítva a mérés, hogy az jelöli a polaritást, holott a pötty volt a nyerő.

FCT-n, ICT-n még mindig ki kellett volna esnie a hibás polaritásnak, hacsak nem felületes tesztet végeznek a termékeken (és ki van kapcsolva a polarity check itt is).

Egy normális gyártás folyamán SMT-n is és MI-n is minimum 2-szer van polarity check. Vagyis 4 alkalom lett volna megfogni a szériát.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#40) CirrMee válasza kakuk.tamas (#39) üzenetére


CirrMee
addikt

FCT-n, ICT-n még mindig ki kellett volna esnie a hibás polaritásnak, hacsak nem felületes tesztet végeznek a termékeken (és ki van kapcsolva a polarity check itt is).

ICT a hálószerű mérés miatt ritkán vizsgál külön alkatrészt. Plusz ott van a szokásos dilemma, hogy darabszám legyen inkább, vagy alaposság... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41) jeni


jeni
félisten

Azoknak akiknek nincs erről számla vagy nyeremény lapjuk volt.
Ha valaki a kibontásnál észreveszi a fordított bekötést, ezt kijavítva, újra forrasztva helyesen ,ez gari vesztéssel járna?
u.i:
Esetleg ezeket is vissza veszi a gyártó?
Gondolom az Asus márkaszerviz vásárlási helyszíntől függetlenül is beveszi cserével ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#42) jeni válasza Meridian (#28) üzenetére


jeni
félisten

az alkatrészeket az emberi kéz tölti be,ha valamely alkalmazott nem megfelelően töltötte fel a sorokat?

(#43) CirrMee válasza jeni (#42) üzenetére


CirrMee
addikt

Jellemzően tekercsen kerül fel a gépre, értelemszerűen a gyártótól egyféleképpen kell, hogy érkezzen, különben finoman szólva meg lehetne cs*szni az automatizálást. Én valószínűbbnek tartok egy olyan opciót, hogy két maradék anyagot tekercseltek össze manuálisan a beültető gyártósor környékén (így érthetővé válik az is, hogy miért nem az összes, csak egy bizonyos széria az érintett), csak az operatőr ugye nem villanyos szaki az ilyen pozíciókban... :)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#44) kakuk.tamas válasza CirrMee (#43) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az első dolog amit az operátornak megtanítanak a helyes toldás után, hogy a polaritásra mindig figyelünk. Sőt, van olyan hely, ahol fellövéskor ellenőrizni kell a polaritást, és visszaigazolni a setupnak (rendszernek), hogy helyes. Ellenkező esetben megáll a gyártás automatikusan.

Én valószínűbbnek tartok egy olyan opciót, hogy két maradék anyagot tekercseltek össze manuálisan a beültető gyártósor környékén”

Erre céloztam, amikor írtam a két beszállítót. Az egyik úgy hevederezte az anyagot, hogy balra volt a polaritás, a másik úgy, hogy jobbra. Amivel nem lett volna nagy probléma, ha tekercs váltáskor megfordítják a polaritást a progiban. (Ugye belehet állítani úgy a sort, hogy álljon meg toldásnál a gép.)

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#45) CirrMee válasza kakuk.tamas (#44) üzenetére


CirrMee
addikt

Na ilyenkor beugrik a zergeszegi sarokköszörűgyár, ott is mindig megcsinálták a lehetetlent... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#46) kakuk.tamas válasza CirrMee (#45) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Tudom. Elhiheted, hogy láttam már érdekességeket. :D

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#47) Találtgyerek válasza fanti (#4) üzenetére


Találtgyerek
addikt

:DDD :DDD :DDD
Lehet még az erősséget is lehet állítani az Aura Sync-ben.

06-3o/9759I39

(#48) tDr1v3r válasza CirrMee (#43) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én valószínűbbnek tartok egy olyan opciót, hogy két maradék anyagot tekercseltek össze manuálisan a beültető gyártósor környékén”

Simán lehet hogy anyaghiány miatt manuálisan hevederezték az elszórt anyagokból és nem sikerült eltalálni a polaritását. Hány ilyet láttam már... de lehet sima ECO változás is amit rosszul vezettek be, bármi. Ahol ember van ott hiba is lehet, ott meg gondolom a sori gépkezelőnek nem dolga figyelni az ilyenekre, ezért is van a többi lépcső minőségbiztosítás terén.

De rohadt gáz hogy ez kikerült így a piacra, egy tesztfolyamaton se bukott ki - pedig ilyen termékeknél van elég... kicsit elgondolkodtató azért, főleg hogy Taiwan meg Kína azért elég jó QC-ben.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#49) #11083776 válasza keIdor (#35) üzenetére


#11083776
törölt tag

Igen ezert van a meo es az asusnal a leggyengebb lasd rx5700xt

(#50) kakuk.tamas válasza tDr1v3r (#48) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha ekkora anyagból annyi elszórásuk van, hogy hevederezni kelljen és ilyen mennyiségű szériát letudnak gyártani belőle, akkor ott régen gond van.

Ekkora anyagot meg kézzel is fellehet rakni a panelra.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.