Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

majdnem fel kilo? meg jo, hogy kicsi. :DDD

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2) D.Orion


D.Orion
veterán

Kicsit furcsa nekem, hogy ilyen közökkel vannak a pipe-ok a talpi részen. Az oké, hogy a mostani procik kupakosak, de a kupak alatt még mindig középen található a cpu és pont ott nincs pipe. Most, akkor ez hogyan van? :F Nem lett volna jobb, ha közelebb rakják a hőcsövekét egymáshoz és leginkább a hűtés közepéhez? :F

(#3) juliabrilke válasza D.Orion (#2) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mert azt csak a nagyobb és drágább verziókon lehet csak megvalósítani. :DDD

(#4) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Ez tök ugyan az mint a Hyper 101, csak el van fordítva a hőleadó felület.
101-es meg nem a nagy teljesítményéről és a csendességéről híres (ilyenem van, tudom).

(#5) Ste


Ste
addikt

Ez mitől kicsi? 82mm ventivel együtt így sok házba már alapból nem fér be ventivel :(

(#6) wardred


wardred
tag

Ha hangos is, akkor nem egy jó megoldás az biztos. Az állított felépítésüeknél legalább le lehet szabályozni hallhatatlan fordulatra a ventiket, mert nem befolyásolja annyira a működést, de itt? Ha ezt valaki leszabályozza, akkor hogy fog szellőzni rendesen? :(

(#7) shteer válasza D.Orion (#2) üzenetére


shteer
titán

ezt tűnt fel nekem is először

..szerintem jónak tűnik

(#8) Ste válasza wardred (#6) üzenetére


Ste
addikt

Miért ne lehetne ezeket is leszabályozni? Ha a leszabályozást követő elégtelen légáramlattól tartasz, az álló hűtő esetében ugyanúgy megtörténhet mint ennél. Itt max a proci foglalat mellett lévő fesz szabályzó áramkörök kapnak kevesebb légáramot. (itt jegyzem meg, hogy azok álló hűtés esetében szinte semekkora légáramot nem kapnak)

(#9) wardred válasza Ste (#8) üzenetére


wardred
tag

Ez jogos, de az álló hűtők esetében jóval nagyobb felületen megy át a levegő, mint itt nem?

ps: sosem fognak leszokni az alu-talpakról? Biztos drágább lenne a full réz, de ha aluért "fizethetünk" 15k-t, akkor rézért is "tudnánk" 18-at nem? :P

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mielőtt eltemetnénk, szívesen látnék róla egy tesztet :R

(#11) Madárpók válasza wardred (#9) üzenetére


Madárpók
aktív tag

A réz nem csak drágább, hanem jelentősen nehezebb is az alumíniumnál( 2,7 vs. 8,92 g/cm3)

(#12) wardred válasza Madárpók (#11) üzenetére


wardred
tag

Akkor ezért nincs a legfelső kategóriás álló hűtők közt sem réz lemllás? Ma is tanultam :)

(#13) Ste válasza wardred (#9) üzenetére


Ste
addikt

Éz már csak a hűtő méretén múlik szvsz. Egy U8 kb felérhet ezzel lamella méretben, de egy álló xp120 is felérhet a korábbi fekvő xp-120-al. Álló hűtő esetében egy hátsó házhűtőnek jótékony hatása van, ami egy fekvő esetében annyira nem észrevehető. Ettől függetlenül mindig jobban szerettem a fekvő hűtőket, s a fesz szabályzók körüli légmozgást.

^Clown: lehet a föld alatt hasznosabb lenne. Pl talajt feltölteni

(#14) veector válasza Madárpók (#11) üzenetére


veector
senior tag

Ez így van. Szegény Mugen 2 Copper is 1800g. Bár mintha sűrűbben lenne lamellázva

(#15) Eddie141


Eddie141
senior tag

Kár, hogy az árat nem osztották meg velünk :(
Különben gyengébb rendszerekre lehet, hogy megfelelő, szigorűan csak kinézet alapján :)

(#16) FRENK1988 válasza D.Orion (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

Quadokon nincs középen mag:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17) Dyno


Dyno
veterán

Tetszetős, teljesítményére leszek kiváncsi meg az árára.Ha a híper tx3-tól nem lesz sokkal drágább jó alternatíva lehet.

(#18) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Tetszik,de már megint ez a sűrű lamellázás :F ... kis fordulaton biztos csendes,de közepes fordulatnál (1500-1700 rpm) már felerősödik a szélzaj.

Árat,tesztet!

(#19) D.Orion válasza FRENK1988 (#16) üzenetére


D.Orion
veterán

Akkor ez Kvad Edisön? :DDD

(#20) FRENK1988 válasza D.Orion (#19) üzenetére


FRENK1988
veterán

ahhoz elég sovány :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21) atesz1974


atesz1974
tag

Ha valakinek hőcsöves, gyári AMD hűtője van, akkor azt is feltuningolhatja ilyesmi szintre, a gyári ventit le kell venni róla (négy műanyag köröm tartja).

Majd egy jó minőségű 9.2 cm-es, PWM-es ventit kell a borda tetején levő műanyag keretre ragasztani a sarkainál mondjuk PalmaTex-el, ez a ragasztó rugalmas marad, magától le nem esik a venti az életben, ha meg le kell szedni, akkor egy erősebb csavarásos mozdulattal azért lejön.
Én is így használom a Phenom II 940-emet, 3.2 GHz-en, alapfeszen, már lassan egy éve, és nem megy 52 foknál feljebb a CPU hőmérséklet, bárhogy nyúzom. ;)

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#22) Eddie141 válasza atesz1974 (#21) üzenetére


Eddie141
senior tag

És milyen ventit ajánlasz bele?

(#23) atesz1974 válasza Eddie141 (#22) üzenetére


atesz1974
tag

Nekem sikerült egy "régebbi megoldású" ventit szereznem, a lényege annyi, hogy 2 tűs csatija van, viszont egy termisztor kukucskál ki a közepén, a nyák szélénél, így a légáramlat hőmérséklete alapján vezérel. (ma már nem lehet ilyeneket kapni sajna)

A lényeg, hogy ha pwm -es ventit akarsz rátenni mondjuk egy 125 wattos procira, akkor a 2500-as fordulatot tudja.....ilyet árul egyébként egy kolléga is itt a PH-n.

[link]

[ Szerkesztve ]

Józsi bácsi! Nem székletből sormintát végig az ajtóra, hanem székletmintával a sor végére az ajtóhoz....! "Vok, tom, szal, mek" stílusú nyelvújítók kíméljenek...!

(#24) Gyuri27 válasza Eddie141 (#22) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] 92p pl.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.