Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) .Szaki. válasza dzsi23 (#100) üzenetére


.Szaki.
addikt

Köszönöm szépen, lehet elő is rendelek meg sem várom a tesztet, nagyon megfogott. :) Már csak színét kéne kitalálnom.. :))

Tudom, hogy a Z3c más kategória, de most kijelző méret miatt hoztam ide, persze nagyon nem egy kategória a G3 S-sel, de a P8 Lite-tal sem. A lényeg, hogy legyen végre egy gördülékenyen és megbízhatóan működő telefonom, a Huaweire pedig még nem hallottam panaszt senkitől. :)

[ Szerkesztve ]

(#102) Mika1227


Mika1227
őstag

Van dupla koppos feloldás és értesítő led?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#103) dzsi23 válasza Mika1227 (#102) üzenetére


dzsi23
addikt

A duplakoppot nem tudom, de led van. Bár elég kicsi, és lehet, hogy csak fehéren világít, de a lényeg, hogy van. :)

(#104) #86973952 válasza Mika1227 (#102) üzenetére


#86973952
törölt tag

Koppolás nem hiszem, hogy lesz.

(#105) Mika1227


Mika1227
őstag

Van már valakinek ilyen készüléke, tapasztalatok?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#106) #86973952 válasza Mika1227 (#105) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem amíg nem kerül be a szolgáltatóhoz, addig nem nagyon.

(#107) .Szaki. válasza Mika1227 (#105) üzenetére


.Szaki.
addikt

Továbbra is csak előrendelhető, szóval nem hiszem. Engem még az érdekelne, mert nagyon fontos számomra, hogy internet megosztás lehetséges–e a telefonnal?

(#108) #86973952 válasza .Szaki. (#107) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem hiszem, hogy kihagynák a hotspot -ot. :)

(#109) Mega000


Mega000
újonc

Tegnap láttam a mediamarktban 85000ft volt, de mielött megveszi valaki nézze meg élőben, engem a műanyag nem gyözött meg, szerintem a kijelző nem gorilla glass, nem találtam sehol leirást... kb 60e ft ér, többet nem!

(#110) Mika1227 válasza Mega000 (#109) üzenetére


Mika1227
őstag

Ennyire nem minőségi?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#111) Mika1227 válasza Mega000 (#109) üzenetére


Mika1227
őstag

Én se találtam semmit erről, de gondolom valamilyen karcálló üveg az!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#112) .Szaki. válasza Mega000 (#109) üzenetére


.Szaki.
addikt

Azért 2015-ben csak van rajta gorilla glass. :F Képről nagyon minőséginek tűnik, lehet akkor elnézek a pólusba megnézni. Nagyon szomorú lennék ha ilyen gondok lennének, mert a specifikációja tökéletesnek tűnik nekem.

(#113) Mika1227 válasza .Szaki. (#112) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát én is csodálkoznék ha nem minőségi lenne a cucc. Számomra tökéletes a specifikációja, nagyon gondolkodom a beszerzésén.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#114) .Szaki. válasza Mika1227 (#113) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szintén. :K

(#115) #86973952 válasza .Szaki. (#112) üzenetére


#86973952
törölt tag

Biztos, hogy van védelme, de nem hiszem, hogy GG lenne. A 4 -es biztos nem, max. a 3 -as.

Bár szerintem kissé túl van lihegve a GG. Egy készüléken GG3 -at lazán sikerült durván 2 millis sérüléssel ellátnom úgy, hogy lecsúszott az ölemből vezetés közben, és neki ütődött a kézifék műanyag burkolatának. Tehát nem esett nagyott. Persze az én hülyeségem volt, mert leszedtem róla a fóliát és épp mentem cseréltetni.

Amúgy Huawei magyar FB oldalán segítőkészek. Tehát ha privát üzenetben rákérdezel, akkor meg fogják írni.

(#116) #65577472 válasza #86973952 (#115) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szerintem sem GG, legalábbis egyetlen Huawei/Honor modell sem szerepel a Corning oldalán. Mondjuk ezen a listán a Sony sincs rajta, pedig ők is használják a GG-t (meg persze a Dragontrail-t is). Egyébként ha az adott gyártó nem járul hozzá, a Corning sem fogja őket itt feltüntetni.

(#117) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
ma jutottam hozzá egy P8Lite és azt kell hogy mondjam lenyűgözött.
Van dupla lop értesítő led gyorsaság stb.
nagyon sok telefonom volt de most azt mondom,hogy ez megmarad:)
Asszony szinte már nem is szól hozzám a sok telefon miatt:)
De ez a P8 lite árban tudásban minőségben tömegében méretében számomra verhetetlen a többi kapható mobillal szemben.
Bármilyen kérdésetek van a telefonnal kapcsolatban ne kíméljetek:)
Viszont tokot sehol nem találok hozzá:(
További szép estét.

(#118) #86973952 válasza espi38 (#117) üzenetére


#86973952
törölt tag

Dobhatnál fel pár képet, hogy teljesít a kamera. :) Szerintem sokaknak fontos lehet, ha választás/döntés előtt állnak. Kültéri távoli, makro, beltéri "távoli" lámpafénynél.

Meg később az üzemidőről, bár feltételezem itt is kell néhány nap, 1 hét (használattól/töltéstől függően), hogy beálljon.

Kernel milyen van rajta?

(#119) espi38 válasza #86973952 (#118) üzenetére


espi38
őstag

Sziasztok, üzemelő sok mindentől függ duál sincs módban használod vagy nem 4G vagy 3G lógsz vele a hálón:) Egy problémát találtam rajta mégpedig a névjegyzékben ugyanis bárhogy állítom a megjelenítési nevet mindig fordítva jelzi így Erzsébet kis. Hiába nyomok rá hogy ne a kereszt név legyen elől nem vált át hiába van opció rá, gondolom ez valamilyen téren szoftveres hiba. A hangszórója kiváló nagyon szépen szól kivi vagyok leszek a tesztjére mit írnak majd róla. Egy nap után még nem bántam meg a vásárlást::)

(#120) #86973952 válasza espi38 (#119) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én általában wipe -pal kezdem, aztán utána lakom be. Ami rendbe tesz néhány dolgot, bár lehet ezt pont nem. Viszont hasznos.

A biztonsági mentés app gondolom 3.1 alatt is elég korrekt. Tehát főképernyős elrendezéseket, beállítasokat is ment.

A beállításokban a telefonról rész alatt megnéznéd, hogy milyen kernel van rajta? :) köszi.

[ Szerkesztve ]

(#121) zeon.hu válasza #86973952 (#120) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Gyári névjegyzék egyik huawei-en se vált nálam megjelenítési módot, hiába állítom.
(Mondjuk nem is azt használom/használjuk)

#?*@&!

(#122) #86973952 válasza zeon.hu (#121) üzenetére


#86973952
törölt tag

A legtöbb esetben azért, mert már úgy kerül bele, mivel gyáriban egy részbe kell beírni az egész nevet. Gondolom 3.1 -nél is így van?! Viszont ha vCard -ba mentek jó szokott lenni.

(#123) #65577472 válasza #86973952 (#118) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ebben a P8 Lite-ban található Mali-450MP4 nagyjából %-ban kifejezve mennyivel gyengébb a T628-nál? Vagy mondjuk ezek a GPU-k melyik Adreno szintjén vannak?

(#124) #86973952 válasza #65577472 (#123) üzenetére


#86973952
törölt tag

Attól függ melyik 628 -nál. Amúgy jóval. Adreno 320 alatt van a 450 MP4.

(#125) #65577472 válasza #86973952 (#124) üzenetére


#65577472
törölt tag

T628 MP4-re gondoltam, ami elvileg Honor 6-ban is van, de ezzel kapcsolatban sem tiszta nekem valami. Honor 6-ról mindenhol azt írják, hogy T628 MP4 van benne, CPU-Z és Antutu viszont azt mondja, T624. Most akkor mi az igazság?

(#126) #86973952 válasza #65577472 (#125) üzenetére


#86973952
törölt tag

628 MP4 van benne. CpuZ meg AnTuTu -ra ne nagyon adj. Szinte bármit át tudok írni, hogy másnak jelezze.

Amúgy 628 MP4 az Adreno 330 alatt van, inkább az MP6 -os közelíti meg.

[ Szerkesztve ]

(#127) #65577472 válasza #86973952 (#126) üzenetére


#65577472
törölt tag

Értem, köszi az infót. Xiaomi Mi3-ról váltottam, de különösebben nem izgat, hogy valamelyest visszalépés a Honor 6 ahhoz képest.

Asszony N4-ese menne lassan a levesbe, neki pedig úgy néz ki, hogy P8 Lite lesz az utód, ha találunk fehéret. Minden más szín ki van zárva :D

(#128) espi38 válasza #86973952 (#120) üzenetére


espi38
őstag

Hello.3.10.61 a kernel verziója.Úgy döntöttem mégis eladásra kerül a 2 napos telefon:)privin megtaláltok

(#129) #86973952 válasza espi38 (#128) üzenetére


#86973952
törölt tag

A kernel az már elég bíztató, köszi.

Aprón biztos elviszik. Mi az eladás oka (ha publikus)?

(#130) .Szaki. válasza espi38 (#128) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az ok engem is érdekelne! Akár privátban is!

[ Szerkesztve ]

(#131) djbelo


djbelo
senior tag

Nekem tetszik!!! Nagyon szép lett! :) Csak azt nem tudom, hogy a P8 megér-e dupla annyit? Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#132) espi38 válasza djbelo (#131) üzenetére


espi38
őstag

Asszony nem engedi megis megmarad a kameraja lenyugozte:)

(#133) .Szaki. válasza espi38 (#132) üzenetére


.Szaki.
addikt

Engem attól még továbbra is érdekelne, hogy mi volt az az ok, ami miatt lecserélted volna, hiszen lehet, hogy az számomra is egy kizáró ok lehet ahhoz, hogy megvegyem a készüléket és én használni szeretném legalább két évig, nem szokásom a napi csere. :) Válaszod megköszönném. :)

(#134) espi38 válasza .Szaki. (#133) üzenetére


espi38
őstag

Hello,csupán üzleti megfontolásból adnám el a telefont és úgy néz ki végérvényesen mert az asszonynak fehérben kellene de az meg sehol nincs.Részletekben veszem meg a készüléket ez az oka az eladásnak.Sajnos én telefon "buzi"vagyok az utóbbi időben sok telefon volt a kezemben de ez a készülék valóban lenyűgözőt,úgy hogy valóságban is ez marad.Véleményem szerint nem éri meg a P8 a dupla árat,azért mert fémházas és full hd kijelző van benne nem venném meg,ez a telefon veri a.mostani középkategóriás gépeket.A samsung s6 vagy az edge 240000 ft os ára túlzó miben tud mutatni többet mint a tipusunk a külsőn kivül.Aki ilyen telefont vesz nem fogja megbánni legalábbis müködésben tudásban nem,persze aki igényes fémházas készüléket akar az ne ezt vegye.nézzétek meg élőben és döntsetek.szép napot!

(#135) Razzul válasza espi38 (#134) üzenetére


Razzul
senior tag

"a telefon veri a.mostani középkategóriás gépeket"

Ezt azért így általánosan nem jelenteném ki, azért ennél is lehet jobbat találni. ;)

Stat crux dum volvitur orbis

(#136) Mika1227 válasza espi38 (#117) üzenetére


Mika1227
őstag

Dupla kopp lenne az, gondolom?! Pont jó mert kérdezni akartam, hogy benne van-e ez a funkció!?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#137) .Szaki. válasza Razzul (#135) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mint pl?

espi38

Köszönöm szépen a részletes választ! Egyébként én is fehérben fogom majd beszerezni szerintem. :K

(#138) #86973952 válasza espi38 (#134) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azért bőven van ott még más különbség is. Kamerában, SoC -ban, egyebekben. Az, hogy megéri -e a dupla árat már más kérdés, meg igény függő is.

Illetve az is biztos, hogy a P8 -nak intenzívebben fog esni az ára, mert van miből. Ennek biztos jobban fogják tartani az árát.

[ Szerkesztve ]

(#139) espi38 válasza #86973952 (#138) üzenetére


espi38
őstag

Nálam sok készülék megfordult egy héten belül akár kettő is,de ez a készülék az én igényeimnek maximálisan megfelel legyen ez a kamera vagy soc vonatkozásában,nem beszélve a külsőről súlyáról nekem ez mind fontos szempont.de hogy tokot nem találok hozzá az bosszantó:))))

(#140) #86973952 válasza espi38 (#139) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, ez elég fura dolog. Itthon kevés helyen árulnak Huawei -hez tokot. Azt is brutál áron. Szerintem még mindig a külföldi rendelés a legjobb. Legyen szó hátlapról, tokról, különlegesebb dologról vagy edzett üvegről.

Szerk.:
Pl. úgy látom P8 Max -ra és Lite -ra még nincs Nillkin cucc, de sima P8 -ra már van.

[ Szerkesztve ]

(#141) Scarface_


Scarface_
csendes tag

Sziasztok!

Tesztképek a 8 lite kamerájával találhatók már valahol?

köszi

(#142) #86973952 válasza Scarface_ (#141) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem várd meg az adást, 18.00 -kor lesz. Meg pár nap alatt felviszik a mobilarénás srácok a tesztet is.

[ Szerkesztve ]

(#143) Scarface_ válasza #86973952 (#142) üzenetére


Scarface_
csendes tag

Rendben, köszi!
Remélem jó lesz az eredmény mert a nagy tesó átlépte a lélektani határt, akkor inkább veszek egy szifont.

(#144) .Szaki. válasza Scarface_ (#143) üzenetére


.Szaki.
addikt

Scarface_ -nek és Mindenki másnak, akit érdekel: Mobilarena TV: Huawei P8 Lite

Engem egyébként meggyőzött a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#145) anzo


anzo
senior tag

Sziasztok!

Tegnap vettem én is egy ilyen készüléket.
Picit féltem az EMUI-tól mert ilyen készülékem még nem volt, de nagyon hajaz a MIUI-ra illetve a Lenovo VibeUi-ra tehát meglehet szokni.

Első benyomások a készülékről összességében pozitívak, gyorsasággal semmi probléma könnyedén teszi a dolgát. Anyag használat tiszta műanyag annak ellenére, hogy az oldalsó keretet krómozták de sztem az sem fém idővel kiderül mennyire lesz időt álló. Szó volt itt a fórumon, hogy Gorilla Glass van e rajt hát nem tudom de sztem nem az.
Érdekes megoldás a 2 SIM vagy 1 SIM+SD megoldás jobban örülnék ha mindent fogadna egyszerre. Bármelyik slotba megy a 4G igaz egyszerre csak egybe.
Kamerához nagyon nem értek, nekem soha nem voltak ezzel kapcsolatban nagy elvárásaim de az nagyon tetszik, hogy a kijelző elfordítása abszolút zökkenőmentes.
Root-ot még nem találtam hozzá a recovery-ről nem is beszélve pedig picit tudnék rajt mit igazítani.
Negatívum egyenlőre annyi, hogy nem jegyzi meg pl. az LG Watch R órám beállítását, hogy hozzáférjen az értesítésekhez így az óra nem jelzi a hívásokat illetve a többi értesítést sem. :(

Valakinek kérdése lenne megpróbálok válaszolni amennyiben tudok és időm engedi.

(#146) ooooobi


ooooobi
senior tag

Itt egy német link eszerint nem gorilla glass, sajnálom nagyon. Pedig ezt akartam venni, de emiatt elbizonytalanodtam. Elég régóta nyúzom az előző telóm ( alcatel 997d) ez pedig egy olyan amire már váltanék, de edzett üvegest szeretnék.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#147) GSPLR válasza ooooobi (#146) üzenetére


GSPLR
senior tag

Akkor veszel rá edzett üvegfóliát, azt helló... Nem kell megmagyarázni, keep walking. ;) A P7 ugye eleve GG-vel van felvértezve, mégis rádobtam egy egy Nillkin cuccost. Mit problémáztok ezen? Asszony G6 telóján sem GG van, raktunk rá edzett fóliát, problem solved.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#148) #86973952 válasza GSPLR (#147) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én mondjuk eddig nem nagyon láttam gyakorlati hasznát a GG -nak. Ugyanúgy tört meg karcolódott, ahogy a "sima". A marketing erősebb, mint a GG. Persze GG4 -ről még nincs tapasztalatom, de a korábbiak semmi különlegest nem nyújtottak.

Persze aki ragaszkodik ehhez, az válasszon másik készüléket, vagy vegyen edzett üveges fóliát.

Huawei FB oldalán privátban egyértelműen megmondják, hogy milyen a kijelző védelme. Szerintem biztos, hogy nem GG.

[ Szerkesztve ]

(#149) Scarface_ válasza .Szaki. (#144) üzenetére


Scarface_
csendes tag

Köszi a linket Szaki! ;)

Még bizonytalan vagyok, fotó funkció nekem nagyon jól kell hogy működjön ez alap kritérium.
Azt rossz hallani hogy mennyire régi a grafikus processzor mert a gyerek a játékokkal nyüstölni fogja az tuti.
Műanyag vagy fémház... az szinte mindegy ha esztétikus marad aktív használat mellett.

Most jön az hogy személyesen meg kéne nézni valahol, mondjuk egy fehéret :)

(#150) .Szaki. válasza Scarface_ (#149) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én fotózni szökő évente fotózok, úgy gondolom, hogy minőségi képeket fényképezőgéppel lehet készíteni, nem pedig telefonnal. Nem említhető egy lapon a kettő. :) Ezért ez engem nem érdekel, a mostani telefonomnak egy 5 megapixeles kamerája van, arra a kevés fotóra az is tökéletesen megteszi, szóval a P8 Lite 13 megapixelese nekem csak gratis.

Engem inkább a zenei képességek és a rendszer, valamint a böngésző gördülékenysége érdekel és a jó antenna. Na meg a pontos GPS, bár nem hiszem, hogy a Here Drive+-t le fogja verni, mert az centire pontos kb.

A borítás felőlem is lehet műanyag, összesen egy telefonom volt eddig ami fém volt, az összes többi műanyag és nagyon jó volt kézben tartani mindegyiket. Főleg anno az LG KP500-asomat, annak eszméletlen finom burkolata volt.

A Gorilla Glass egyébként nem szemfényvesztés, a mostani telefonomon Gorilla Glass 2 van, volt, hogy mellé tettem gyorsan a zsebembe a kulcsot és egyetlen egy karc sem volt rajta. Azért csak volt, mert amikor szervizben volt, ott sikerült az ott dolgozóknak két szép karcot rátenni. Előtte egy S40-es Nokiám volt, mondanom se kell GG nem volt rajta, elég hamar szétkarcolódott a kijelzője, pedig én igyekszem vigyázni rájuk. :)

Na szóval nagyon őrlődöm ezen a Liteon, de lehet megvárom a G4 Minit, mert a G3 is nagyon ígéretes nekem, de 1GB RAM és fényérzékelő nélkül az szóba se jöhet. Ha jó áron jön a Mini, akkor az nehéz szülés lesz mire eldöntöm melyik a jobb választás. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.