Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) lenox válasza Abu85 (#20) üzenetére


lenox
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy ertetted. En azt irtam, hogy negyszeres orajelen egy ivy mag kb. fele annyi flopot tud, mint egy gcn mag fele annyi wattbol, tehat kb. negyede a hatekonysaga. Te most megmutattad, hogy valojaban nem 1:4-hez az arany, hanem 1:2.56-hoz, tehat meg sokkal jobb, mint en allitottam. Te ugye eredetileg 1:7.5-ot mondtal, aminel ezek szerint (a te allitasod) ma 3-szor jobb a helyzet. De mondom, skylake meg a maihoz kepest 2-szer jobb lesz, tehat akkor lenne 1:1.28-hoz az arany. Ez mar az a szint, amikor teljesen felesleges apuval probalkozni, sokkal jobb cput hasznalni, mivel ugysem minden tud illeszkedni az igp-s feldolgozashoz, masreszt az apuban se 20 gcn mag lenne, hanem gondolom 4 cpu modul, meg 12-16 gcn mag, vagy esetleg 20, de akkor meg ehhez kepest alulclockolva, szoval amugy sem tudna ennyit az igp-je.

Berlin apunak nem tudom a specifikaciojat, broadwellben tudtommal nem lesz 512 bites avx, a skylake-re meg irtam, hogy akkor hinnek benne, hogy az igp-je eleg eros lehet, ha peak performance-ban legalabb ketszeresen veri azokat a magokat, amiket miatta ki kellett szedni. Tehat ha 16 magos skylake helyett 4 magos lesz igp-vel, akkor az igp-nek 12*2=24 mag teljesitmenyet kene hozni ahhoz, hogy jo legyen. Nem hinnem, hogy fog tudni ennyit, de ha igen, akkor jo lehet. Ugyanez igaz amd-re is, ha a 4 modul (8 mag) melletti igp tud joval 2 TFLOPS folott menni, akkor lehet beszelgetni. Jelenleg tudtommal ilyen nincs, ehhez a szamitasi teljesitmenyhez tobb, mint 200 watt kell az amd-nek is, ami nagyjabol 50%-kal tobb, mint kene. Ugyhogy az eddigi adatok alapjan a skylake xeon a nyero cpu magokkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.