Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ricardo válasza Tibee86 (#50) üzenetére


Ricardo
félisten

Csak szeretném megérteni, te mint felhasználó miért örülsz annak, hogy a gyártó jobban lehúz ?

(#52) macilaci78 válasza Ricardo (#49) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, ő is részvényes. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#53) Tibee86 válasza Ricardo (#51) üzenetére


Tibee86
veterán

Engem biztos nem húz le, soha nem adnék egy telefonért ~400 ezer forintot, de még 200-at se. De mint láthatod nagyon sokan igen, és még ilyen árral is sokkal több készüléket értékesítenek, mint bármelyik konkurens gyártó.
Én is nagyon szeretném megérteni, hogy miféle örömöt okoz sok fórumozónak, hogy az összes clikbait cikket belinkeli az adott iPhone fórumba, illetve ahol lehet ott fikázza a céget és a telefonjait. Mindezt természetesen úgy, hogy soha nem használt iPhone-t és nem is tervezi, mégis ez a legfőbb szórakozása. Gondolom erre mint mindig, feleslegesen várom a választ.

[ Szerkesztve ]

(#54) Ricardo válasza macilaci78 (#52) üzenetére


Ricardo
félisten

Részvényesként előny, ez nem vitás. :K

(#55) Ricardo válasza Tibee86 (#53) üzenetére


Ricardo
félisten

"Engem biztos nem húz le, soha nem adnék egy telefonért ~400 ezer forintot, de még 200-at se."

Még mindig nem derült ki,hogy a minek örülsz akkor ennyire?

Nem mondtam hogy rossz telefon az iPhone.
Megvan a maga célközönsége, ez nem vitás.

Drága? Igen, kevesebb telefont adtak el mégis nagyobb a profit? igen. Valótlanságot állítottam? Nem
Az hogy neked ez rosszul esik, arról nem tehetek.

Miről is beszélünk?

Te azt írtad megint megdöntöttek minden rekordot, én meg rávilágítottam, hogy ez tévedés, mert kevesebb készüléket adtak el, így rekordról nincs szó. arról van szó hogy darabonként több nyereséget zsebelnek be mint eddig. A te hozzászólásodra reagáltam.

(#56) Tibee86 válasza Ricardo (#55) üzenetére


Tibee86
veterán

Szokás szerint a feltett kérdésre nem válaszolsz. :(
Így ugye nem gond, ha én se?

(#57) QwErTy42 válasza Tibee86 (#47) üzenetére


QwErTy42
addikt

Melyik minden rekordot? :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#58) Ricardo válasza Tibee86 (#56) üzenetére


Ricardo
félisten

Értem. Ha valaki linkel egy cikket/ hírt ami nem fér bele az "apple a legjobb világképbe" akkor az már troll, hater....stb.
Én egy szóval sem állítottam hogy bármilyen linkelés, hozzászólás örömet okoz. Az hogy te mibe mit gondolsz/látsz bele a te dolgod.
Ezt is te írtad.

"Én is nagyon szeretném megérteni, hogy miféle örömöt okoz sok fórumozónak, hogy az összes clikbait cikket belinkeli az adott iPhone fórumba, illetve ahol lehet ott fikázza a céget és a telefonjait. Mindezt természetesen úgy, hogy soha nem használt iPhone-t és nem is tervezi, mégis ez a legfőbb szórakozása. Gondolom erre mint mindig, feleslegesen várom a választ."

Tehát az én válaszom a kiemelt kérdésre, hogy nem okoz örömet, és (részemről) szó sincs fikáról. Most sem fikáztam semmit, egyszerűen rávilágítottam egy tévedésre.

További szép napot!

(#59) Tibee86 válasza Ricardo (#58) üzenetére


Tibee86
veterán

"Értem. Ha valaki linkel egy cikket/ hírt ami nem fér bele az "apple a legjobb világképbe" akkor az már troll, hater....stb"
Ha az adott felhasználó tevékenysége másból se áll az adott topikokban, akkor szerintem nyugodtan kijelenthető, hogy az. :K
Érdekes módon egyik Samsung topikba se látom, hogy linkelgetnéd a lehúzós cikkeket, valahogy csak az Apple érdemli ki ezt nálad. Véletlen lenne?

"Én egy szóval sem állítottam hogy bármilyen linkelés, hozzászólás örömet okoz. Az hogy te mibe mit gondolsz/látsz bele a te dolgod"
Ez mondjuk tőled kifejezetten vicces, mivel az esetek többségében olyan dolgokra kell válaszolnom amit nem mondtam, hanem te gondoltad/láttad be.
Ebből indultunk: "A cica rúgja meg, hogy ezek megint megdöntöttek minden rekordot. Pedig már majdnem elhittem a mobilaréna fórumán tevékenykedő több száz szakértőnek, hogy kipukkant az Apple lufi, húzhatják le a rolót.", majd erre válaszként írtad, hogy "Kevesebb eladott telefon, még több pénz az csak annyit jelent, hogy még több hasznot tesznek el készülékenként mint eddig. Ez egy felhasználónak miért ekkora öröm azt nem értem. :U".
Akárhányszor olvasom el, nem látom még csak utalásként se benne, hogy örülnék neki, hogy drágábban vehetem meg az iPhone-t, de te ezt tényként a számba adtad.
További felesleges billentyűzetkoptatást elkerülve nem kell bemásolni a következő hsz.-em a látnoki képességeid bizonyítására, mert ez nem arra jött válaszként, illetve remélem azért érezted benne az iróniát. Nyilván a gyártón kívül ennek egy felhasználó se örül, de miért ne adnák ennyiért, ha veszik így is mint a cukrot?

[ Szerkesztve ]

(#60) Balázs1986 válasza Tibee86 (#59) üzenetére


Balázs1986
addikt

Pont az a lényeg, hogy nem veszik úgy, mint a cukrot. Eladásban visszaesés van.
Azzal, hogy úgy árazták be az X-et ahogyan, kb annyit tettek hogy még a saját fogyasztói körüknek is egy relatíve szűkebb részét célozták meg. Aztán erre jött a botrány, meg a sok kiábrándult user. Hogy jogos-e a csalódás az más kérdés, viszont az eredmény szempontjából teljesen lényegtelen is. Idén még oké, jött belőle plusz pénz. Hosszú távon viszont a felhasználói kör szűkítését nem gondolom hogy az árak egekbe emelésével megfelelően lehet kompenzálni, mert ezek az emberek se fognak évente új mobilt venni, bármennyire is ezt akarja az Apple. Az pedig hogy a Mac-ek is kevésbé fogynak azt jelenti, hogy az ökoszisztéma sem fog úgy kiépülni, tehát az is egyre kevésbé fog teljesülni, hogy "ez a termékem azért Apple, mert a másik is az, és így minden egyben van".
Az eladások eloszlására mondjuk kíváncsi lennék, de tennék egy merész feltételezést rá, hogy a legtöbb az USA-ban van, ahol tudtommal olcsóbb hozzájutni, mint máshol. Engem a cikkben szereplő átlagos eladási ár is erre enged következtetni. De az európai felhasználók az itteni árak mellett lehet, hogy nem fognak évente telefont venni, még azok se akik idén beruháztak az X-re.

[ Szerkesztve ]

(#61) Millerchris válasza gyuromoj (#20) üzenetére


Millerchris
tag

Ezt szépen összeszedted. :))

A holnap mèg messze van!

(#62) 7Heads Drago válasza joey04 (#15) üzenetére


7Heads Drago
veterán

apple tulajok a legelégedettebbek továbbra is
Ezt hogy honnan vetted? Vagy te egymagadban vagy mindenki?

[link] Woz szerint ez az egész túlbonyolított és felesleges, főleg egy ilyen drága csúcskészüléken, amelyet sok esetben nem a tech-bennfentesek vásárolnak meg, hanem pont azok, akiknek egyszerű, közérthető használatra van szüksége.

Az Apple beismerte, hogy az amerikai hatóságok felkeresték a szándékosan belassított iPhone-ok ügyében. [link]

A samsungosok elégedettebbek, mint az iPhone-tulajdonosok

De gond az nincs, mindenki elégedett. Főleg az olyan fannok akik csak a telefonjukig látnak és csak a levegőbe beszélnek.
Mond azt, hogy te boldog vagy és szereted használni a telodat és kész.
Mély Tisztelettel Süsü

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#63) #54625216 válasza Balázs1986 (#60) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az apple pl. mindig sokkal kevesebb telefont adott el darabszámra, mint a samsung, viszont rendre nagyobb nyereséggel, miközben a samsungnak is van hasonló tudású és árú terméke, sőt a samsung marketingre is sokkal többet költ, mint az apple.

Az apple üzleti modellje viszont gyökeresen más, mint a többi cégé, mert az apple becéloz egy adott közönséget és azt igyekszik minél kevesebb számú termékkel eltalálni. A samsung pedig több száz fajta termékkel éri el ugyanazt az eladási darabszámot.
Így ha az apple 3-4 termékből ad el 10-100 milliós nagyságrendben, akkor nagyon durva kedvezményeket tud kicsikarni a beszállítóiból azzal szemben, aki 1-2 milliót rendel 20-30 féle termékből, így ugyanazon a cuccon az apple sokkal nagyobb nyereséget tud realizálni, mint a konkurencia.
Tehát nem arról van szó, hogy szimplán megemelik a készülék árát és a vevő meg kénytelen többet fizezni, ha tetszik neki, ha nem, hanem valójában fordítva: a terméket oda árazzák, amit a vevő még hajlandó megfizetni, csak nagyon alaposan megtervezik, hogy a termék az adott áron a lehető legtöbb vevőt találja el.

Ami az X eladások csökkenését illeti: a mobilpiac már évek óta lassul, így sem az apple, sem más nem fogja tudni a végtelenségig megdönteni az eladási rekordjait (a Xiaomi is a többiek kárára növekszik), ezért az apple is nyilván változtat a stratégiáján és elmozdul a "kevesebbet drágábbért" irányba. Mivel sikerült így is rekord nyereséget termélni elég egyértelmű, hogy pontosan tudják, hogy mit csinálnak és miért.

Egyébként már sokszor volt szó róla, hogy az iPhone-ok esetében nem úgy adják el a készülékek döntő többségét, hogy bemegy a sznop paraszt az apple boltba, és kipenget 1000 dollár kp-t egy telefonért, hanem átlag keresetű Joe-nak lejár a hűségideje, a szolgáltatójánál befizet 200 dollárt, meghosszabbítja újabb két évre a szerződését és kap egy új iPhone-t, ami hú milyen fasza, mert 4K videót is lehet vágni vele. Az X eladások is úgy történnek tehát, hogy az átlag feletti keresetű Joe-nak lejár a hűségideje és ő 200 helyett 350 dollárt fizet rá a szerződés hosszabbításra, hogy X-et kapjon a "mezei" 8-as helyett.

(#64) Balázs1986 válasza #54625216 (#63) üzenetére


Balázs1986
addikt

Tisztában vagyok vele mire épít az Apple, írtam is az előzőben hogy eleve rétegfogyasztói vannak. Az eladásokat ehhez mérten nyilván nem is más gyártókhoz, hanem önmagához hasonlítottam, akárcsak a cikk. Értem hogy belassult a piac, de a lassú növekedés és a visszaesés között különbség van. És mivel abban egyetértünk hogy van egy speciális felhasználói körük, normál esetben a Xiaomi és társai piaci növekedése olyan nagy zavart itt nem kellene okozzon, de még azt is megkockáztatom hogy a Samsungé se.
A keveset-nagyondrágán is tiszta sor, ezt is írtam már. Viszont ha a kevés nagyondrágából vesznek kevesebbet, akkor a veszteség is magasabb. Erre írtam hogy most még bejött a húzás, volt akkora árrés hogy pluszban jöttek ki (vajon mekkora hazsonkulcs lehet ez már? :F ), de nem lehet erre minden évben építeni. Főleg úgy nem, hogy kukázzák a prémium-feelinget, lásd botrányok-magyarázkodások-szériahibák-bugok. Nem ezt szokták meg a vevők.
Az eladások számát tekintve mindegy hogy teljes áron veszik, vagy szolgáltatónál, mert az Apple a készülék tervezett árát mindenhogy megkapja, de ha nem veszik elegen akkor mindenképp csökkenés van. Ha igazad van és szolgáltatónál veszi a többség relatíve olcsón, akkor még nagyobb gond, hogy már annyi pénzt is kevésbé áldoznak rá. Persze az még nem derült ki hogy ez ideiglenes, vagy tartós tendencia lesz, gondolom lép valamit az Apple, pl a mostani "biztonság a túlzott-felesleges funkciók helyett" bejelentés is már pozitív.
A terméket oda árazzák, amit a vevő még hajlandó megfizetni, csak nagyon alaposan megtervezik, hogy a termék az adott áron a lehető legtöbb vevőt találja el.
Az első fele rendben lenne, de a pontos tervezést és a prémiumot az utóbbi pár szériánál erősen megkopni érzem. Most kellene ideírnom azt a közhelyet, hogy addig volt ez így, amíg Jobs már-már beteges tökéletesség-igénye alatt ment a tervezés.
Ne érts félre, abszolút nem temetem őket, de emelett szvsz nem mehetnek el legyintve hogy "majd megint árat emelünk és kész", főleg az előzmények tudatában. Kíváncsi leszek, mit hoznak ki ősszel.

(#65) Parallaxis válasza #54625216 (#63) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az apple pl. mindig sokkal kevesebb telefont adott el darabszámra, mint a samsung

Még így is a "gyengén fogyó" X-ből is jóval több talált gazdára az elmúlt negyedévben, mint a Samsung S és Note családjából összesen :)

(#66) QwErTy42 válasza Parallaxis (#65) üzenetére


QwErTy42
addikt

Forrás?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#67) nobeige válasza QwErTy42 (#66) üzenetére


nobeige
tag

Elmúlt negyedévek átlagos eladási árai?

(#68) #54625216 válasza Parallaxis (#65) üzenetére


#54625216
törölt tag

Pont ez a lényeg, hogy az apple egy termékből ad el sokat, a samsung pedig sok termékből sokat, de termékenként kevesebbet. Emiatt az apple az adott termék előállítási költségeit sokkal jobban le tudja szorítani, mint a konkurencia, mivel nagyobb tételben rendel a beszállítóitól, így jobb kedvezményeket kap.

(#69) #54625216 válasza Balázs1986 (#64) üzenetére


#54625216
törölt tag

A mobil piac lassuló növekedése azért nem csökkenés, mert egyes fejlődő piacok még tartják magukat, de ezek általában az alsó szegmenst érintik, mint pl. India.
Kb. a 2000-es évek eleje óta minden egyes apple pénzügyi beszámolónál ugyanaz a mantra, hogy jó, ez az év ugyan rekordnyereség, de a tendencia romlik és majd jövőre jaj mi lesz. Aztán jön a következő rekord. Ha meg elmarad 0.01%-al, akkor aztán tényleg elindul a huhogás, hogy jaj idén nincs rekord nyereség, itt a vég.
Ami a prémium feeling kopását illeti: valóban sokan mondogatják, kivéve azok, akik megvették és használják az iPhone-okat.
Botrányok-magyarázkodások mindig is voltak, ez része az apple körüli clickbait hajcihőnek (amit az apple marketing nyilván ki is használ), túl nagy jelentőséget nem tulajdonítanék nekik.
Hú mekkora botrány, hogy ha kicsavart csuklóval így itt megfogom, akkor elmegy a térerő. Hú hazudik az apple, mert a 100% töltöttség csak 98%. Most meg hogy az öregedő aksitól nem random kikapcsol a telefon, hanem belassul. Mindig van valami aktuális médiacirkusz, aztán letelik a három nap és már senki sem foglalkozik vele.
Jobst meg könyörgöm hagyjuk már, amikor élt, akkor ő volt a főgonosz, aki a sátáni marketing praktikáival átmossa a felhasználók agyát. Most meg: "meghalt Jobs, oda a minőség". Persze ezt is azok mondják, akik eddig sem voltak és ezután sem lesznek apple felhasználók.
Áremelésről meg értelmetlen beszélni egy vadi új termék esetén. Egy új, fejlettebb terméket adnak az előző termékhez képest drágábban. Hogy kinek éri meg az árát és kinek nem, az erősen szubjektív döntés, de egy prémium kategóriás cucc esetén nem az a kérdés, hogy többet adnak-e el belőle, mint az olcsóbb típusokból, mert nyilván nem, hanem ha kevesebbet, akkor is tartani tudják-e a nyereséget. Az apple pedig még növelni is tudta.

(#70) #54625216 válasza 7Heads Drago (#62) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez a link most komoly, vagy szarkazmus?

"Kiderült, hogy a twitteres közönség sokkal elégedettebb a Samsung Galaxy okostelefonokkal, mint az Apple iPhone-okkal. "

Azaz nem a felhasználók elégedettségét összegzik, hanem hogy mennyit shitpostolnak a twitteren az apple vagy a samsung ellen.

(#71) Goxi


Goxi
tag

De rohadt unalmas, hogy néhány sügér mindig mónikashow-t csinál minden olyan MA cikk topikjában, ahol elhangzik az IPhone szó...
Egy elégedett Android tulajdonos.

(#72) QwErTy42 válasza nobeige (#67) üzenetére


QwErTy42
addikt

"Még így is a "gyengén fogyó" X-ből is jóval több talált gazdára az elmúlt negyedévben, mint a Samsung S és Note családjából összesen "
Erre kértem volna forrást.
Te sem adtál csak írsz dolgokat... Az eladási árakkal mégis mit akarsz?! :F

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#73) nobeige válasza QwErTy42 (#72) üzenetére


nobeige
tag

Intuicio. Az egyik cég átlagos eladási ára 796 dollár, a másiké pedig kb 310, úgy hogy az utóbbi átlagár kb 4%-al kisebb mennyiségbol jön ki. ( 2017 utolsó naptári negyedévéről beszélünk.)
Az amerikai Samsung a note8 64 GB modellt 950 dollárért árulja. A legolcsóbb a j3 180 dollárért. Az iPhone x 999 dollár. A legolcsóbb kapható iPhone a SE 32GB, 349 dollár. Szóval van 74 millió Samsung 310 átlagáron és van 77 millió Apple 796 dollár átlagáron. A Samsung ám nagyon sok modellje van, és az átlagár számításnál a bevétel az okostelefon ok számával lett elosztva mivel a nem okos telefonok mennyisége nem volt megtalálható.

(#74) Graphics válasza nobeige (#73) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Intuíció, biztos ezt a szót kerested?

A következtetés jobb erre. De konkrét adatok nélkül elég nehéz

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75) nobeige válasza Graphics (#74) üzenetére


nobeige
tag

Az intuicio szó magyar jelentése a megérzés. Ebben az értelemben használtam. Szerintem nem érdemes általánosan ismert idegen szavakat Wikipédia szócikkekkel értelmezni, főleg ha azok a szó teológia, filozófiai értelmezését taglalják.

(#76) nobeige válasza Graphics (#74) üzenetére


nobeige
tag

Nyilvan eleg sok fele keverék tudja az adott átlagot produkálni. A megérzés része az, hogy az alacsony értékek nagyobb száma fogja lefelé huzni az átlagot. A tévedés természetesen benne van a dologban, hisz nem ismerjük a pontos számokat.

(#77) QwErTy42 válasza nobeige (#73) üzenetére


QwErTy42
addikt

Én inkább a spekuláció szót használnám rá vagy a találgatást...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#78) Graphics válasza nobeige (#75) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez spekuláció, és/vagy következtetés.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#79) szaszapi válasza Parallaxis (#42) üzenetére


szaszapi
őstag

Androidra ott az aptX vagy aptxHD, ja? IOS-en mi van? Ott 256 kbps-re van korlátozva minden, ha jól tudom, android ebben már megelőzte a szifonocskákat....

(#80) Balázs1986 válasza #54625216 (#69) üzenetére


Balázs1986
addikt

Én az elmúlt pár évet megelőző közel 10 évben kizárólag az antenna gate-re emlékszem, mint valós tervezési hibára. Az utóbbi pár évben viszont komplett listát írhatok. (Meghajló [6 vagy 7] Plus, régebbi modellt hazavágó iOS [iPhone 6 és iOS8 kombónál indult talán a tendencia, de erre nem teszem a nyakam], kijelzőt felnyomó púpos akksi [8 Plus talán?], beégő kijelző, laggoló rendszer, iOS bugok, most az akku sztori a lassítással, hirtelen ennyi ugrik be). Tartom magam ahhoz a véleményemhez, hogy Jobs alatt ezek többsége nem jöhetett volna létre. (Ismerem a vélemény-s*gglyuk hasonlatot, de ezt most kivételesen megosztottam :) )
A prémium érzet hiányát tulajok mondják, nem én találom ki. Ők azért mégiscsak releváns minta. Persze biztos jóval többen elégedettek, de megint azt tudom mondani, hogy én olyanra ezelőttről nem emlékeztem, hogy egy tulaj ne szeresse a telefonjáért, neadjisten szidja.
Jobs-ot én sose tartottam mumusnak, sőt...
Esélyes hogy nem fogjuk meggyőzni egymást, de nem is baj az, túl egyszínű lenne :) Úgyhogy nem próbálom tovább rád erőltetni a véleményem, majd csendben szurkolok nekik hogy kijöjjenek abból a gödörből amiben szerintem vannak.

[ Szerkesztve ]

(#81) Szakiii válasza Balázs1986 (#80) üzenetére


Szakiii
addikt

Aki a minőségi romlást nem látja az vak :) persze még így is van olyan szinten mint a többi de semmi extra már, ugyan úgy bugos, ugyan úgy tud lagolni és ugyan úgy vannak széria hibák.

(#82) Parallaxis válasza szaszapi (#79) üzenetére


Parallaxis
addikt

Androidra ott az aptX vagy aptxHD, ja? IOS-en mi van? Ott 256 kbps-re van korlátozva minden, ha jól tudom,

Nem zene hallgatásról van szó, hanem zenélésről.
Tudod, mikor rádugod a telóra, vagy tabletre a midi interface-t és rádugod keyboard-ot, vagy gitárt vagy akármit és zenélsz egy aránylag profi szoftverrel megtámogatva.
Nos Androidon ilyet nem csinálsz, mert sem szoftveresen, sem hardveresen nincs támogatva.

Egyébként a kimenet semmire nincs korlátozva, mert ott a teljes digitális kimenet, amit akár egy koncerterősítőre is rádughatsz.

(#83) csab2 válasza Ricardo (#49) üzenetére


csab2
veterán

Azt olvastam - nem ellenőriztem le - hogy most 1 héttel rövidebb volt ez a negyedév, mint tavaly. Na most ha átlagoljuk, hogy 1 hét alatt mennyi telefont adott el az Apple, akkor látható, hogy ha nem lett volna ez az egy hét mínusz, akkor bőven meglett volna a tavalyi eladás.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#84) csab2 válasza Landro (#8) üzenetére


csab2
veterán

Az Apple-nél - és még sok amerikai vállalatnál - a 2018 Q1 üzleti negyedév 2017. október 1.-től 2017. december 31.-ig tart.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#85) csab2 válasza 7Heads Drago (#62) üzenetére


csab2
veterán

Most őszintén, ki az ördögöt érdekel, hogy mit gondol Woz?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#86) Tidus válasza Ricardo (#55) üzenetére


Tidus
addikt

Azért használ droidot.
De ha hozzá vágnának egy 400ezres almát. Biztos nem dobná vissza.
Ilyen felfogással, mindenki nyomhatná Athlon 64-el, vagy 775 Pentiumon, Ezeken is elballag minden.
Minek a 400ezres gamer gép. Tiszta hűje aki megveszi, de ha lenne egy nekem is, az jó lenne.
Szóval mindenki vegyen azt ami tetszik neki, és meg is tudja fizetni, aztán nincs gond.

(#87) DudeHUN válasza #54625216 (#69) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nekem ez a 9. évem iPhone tulajként. De, amióta Jobs meghalt (nem csíptem amúgy) érezhetően változtak a prioritások az Apple házatáján.
A premium termék jellemzővel sem értek egyet. A többi cég megoldja több száz 100 dollárral kevesebből. Ha nem lett volna a kezemben mostanában komolyabb Android telefon én sem hinném el. Addig az iPhone-om az iOS11 óta folyamatosan bugokkal bombáz. Legutóbb Restore-t kellett csinálnom, mert biztonsági mentés közben bedobta az arcomba. De minden egyes nap szarakszik valamit. Mostmár nagyon tele van a hócipőm vele. És ez nem egyedi. Kollégáim, család is panaszkodik. A családban tavaly tavaszig mindenkinek iPhone-ja volt. Már nem... és elégedettek bakker.

Gamer for Life

(#88) ollie válasza Tidus (#86) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én sem dobnám vissza, viszont eladnám. :P

Legalább ingyen meglenne a hamarosan megjelenő S9+ (vagy Note9).

Egyébként ne értsd félre, nincs bajom az iPhone-nal, csak én az androidos telefonokat szeretem.

(#87) DudeHUN: mit használnak iPhone helyett?

[ Szerkesztve ]

***

(#89) Juhaszatti válasza #54625216 (#69) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ami a prémium feeling kopását illeti: valóban sokan mondogatják, kivéve azok, akik megvették és használják az iPhone-okat."

Ezt így mégis mi alapján? Mert a tapasztalat nem ez, a családban sem itthon.

(#90) Parallaxis válasza DudeHUN (#87) üzenetére


Parallaxis
addikt

A többi cég megoldja több száz 100 dollárral kevesebből.

Meg sokkal-sokkal kevesebb fejlesztésből.

Az Androidos gyártók nem fejlesztenek rendszert, ökoszisztémát, sokuk hardvert sem (SOC).
Nem tartanak fent világméretű bolthálózatot sem.

Így könnyű olcsóbbnak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#91) DudeHUN válasza Parallaxis (#90) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ez engem, mint vásárlót miért kellene, hogy érdekeljen? Mondjuk egy Samsung esetében ez pont nem igaz ugye.

(#88) ollie: Samsung S8, S8+ és pár komolyabb Huawei. Egyik most vett Mate 10-et. Eddig nagyon szereti. Meglátjuk hosszabb távon amikor elmúlik az újdonság varázsa.

Gamer for Life

(#92) Romvr


Romvr
őstag

Társulnék az Apple vs MindenMás vitához:
Az Apple két irányban indult el ami nem feltétlen jó. Az egyik hogy végre hasznos újításokat kezdett bevezetni mint amilyen az IP védettség és a Qi töltés, valamint a jobb kamera képességek. Másrészt a folytonos áremelkedés meg az régen stabil iOS egyre jobban szétk*rásával (mert máshogy nem tudom nevezni) nagyon eltávolodik az anno "Minőséget de drágán" szemlélettől.

Nekem sokáig volt iPhoneom mint elsődleges készülék és évek óta már csak másodlagosként használom. Viszont nem is tervezem hogy új iPhone-t vásárolok a közeljövőben mert nem tetszik az irány amiben mennek. Az iOS-el mióta 11-re váltottam, folyton gondjaim vannak. Anno évente egyszer indítottam újra mikor lefutott az aktuális verziófrissítés. Most nagyjából havonta egyszer előjön egy olyan BUG normális napi használat közben ami miatt vagy az iPad-emet vagy az iPhone-omat újra kell indítanom. Ráadásul az állandó verziófrissítésektől is a hajam égnek áll. Rohadt gyorsan jönnek egymás után. Néha nagyon zavaró hogy siránkozik "telepítsed mán'". Már nincsenek teszterek az Apple-nél? Mire van a beta program?
Ellenpélda viszont a Samsung akik valahogy leragadtak nálam a 7.0-ás androidnál és csak toldozások, foltozások jönnek negyedévente. Tudom nekem semmi sem jó :)

Jelenleg az elsődleges telefonom egy Samsung Galaxy S7e és mellé van főleg céges használatra egy iPhone 6s-em. Sebességben egyikre sincs panaszom, megbízhatóságban is mind a kettő azt csinálja amit akarok hogy csináljon. Csakhogy az S7e amoled kijelzőben, vízállóságban, kamerában messze maga mögött hagyja a régebbi barátját. Sőt mivel volt alkalmam iPhone X-et is tesztelni ezért ki merem jelenteni hogy hiába az újabb hardver meg az Amoled kijelző valahogy nem hagyott bennem "Must have" utánérzést. Talán ilyen 200 magasságában még megfontolnám a cserét, de már úgy se biztos. Egyszerűen nem annyival több mint anno voltak az iPhone-ok. Nem üt akkorát mint mondjuk anno az iPhone 4S, 5S, 6S, 7 plusz.

Egyet elismerek, amiben toronymagasan vezet az Apple, az pedig az ökoszisztéma. Az iphone és az ipad gyönyörűen működnek együtt. Nem kell köztes alkalmazásokat használnom, nem kell másolgatnom ide-oda semmit, egyszerűen mind a kettőn minden információ meg van és szinte azonnal. Pl ha iPhone-al fotózok azt 1 perc múlva iPad-en tudom már mutogatni, vagy szerkesztgetni. Ráadásul az okos-otthon rendszerem is jobban szeretni az Apple cuccokat mint az Androidot. Ezért is fogtam be 2 régebbi iPhone-t mint terminálok/vezérlés.

Szóval nem csodálkozom hogy csökkent az eladott mennyiség, mert ez a mostani eresztés nem hozott annyi újat amennyiért rohannánk a boltba. Ráadásul az áremelés is sokak kedvét elvette a vásárlástól.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#93) Parallaxis válasza DudeHUN (#91) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez engem, mint vásárlót miért kellene, hogy érdekeljen?

Mert ha egy kézben van a szoftver és a hardver fejlesztése, akkor az optimalizációval nem nagyon lehetnek (elvileg) problémák.

Mondjuk egy Samsung esetében ez pont nem igaz ugye.

Mondjuk részben igaz, hisz a rendszert nem nekik kell fejleszteniük.

(#94) #16820480 válasza Parallaxis (#93) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nem teljesen igaz. Az alapot megkapják, de az egy váz csak, és nagyon sok dolgot nekik kell megírni a driverektől a GUI egy részén át mindenfélét... Igazából mindent, amihez nincs API az AOSP-ben. Illetve még erre jönnek rá azok a gyári appok, amiket lecserélnek sajátra (galéria, fényképező, fájlkezelő, tárcsázó, stb)

(#95) Parallaxis válasza #16820480 (#94) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azért valljuk meg ez apró munka egy teljes rendszer és a hozzá tartozó ökoszisztéma fejlesztése mellett (és még ezt sem tudják tökéletesre megoldani).

[ Szerkesztve ]

(#96) #16820480 válasza Parallaxis (#95) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, de az Apple is csak egyszer írta meg azt a rendszert, nem írják újra évente :D (csak betesznek néhány újabb bugot néha :P )
Az ökoszisztéma meg amúgy másnál is létezhet, csak nem feltétlen olyan irányban. A Google ökoszisztémája szerintem jobb is sokkal. Igaz, hogy nincs benne asztali gép, meg munkaállomás, de a felhő szolgáltatások jobbak viszont, ahogy az asszisztens is. Kis túlzással a Samsung wireless hűtők meg mosógépek is az Apple előtt járnak, és az is ökoszisztéma :)

(#97) Parallaxis válasza #16820480 (#96) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Google ökoszisztémája szerintem jobb is sokkal.

Mivel nincs olyan együttműködés az elemek között, mint az Apple esetében, így ez sajna nem igaz.
(No meg az Apple nem olvassa el a leveleidet és egyéb a felhőben tárolt dokumentumaidat, mint a Google :) )

de a felhő szolgáltatások jobbak viszont, ahogy az asszisztens is.

Az asszisztens messze nem jobb, mint ahogy sajnos a hozzá tartozó szövegértelmező sem.
(A Siri ugyan szintén nem tud magyarul, de lazán tudsz diktálni akár több oldalas magyar szöveget is minden hiba nélkül az Apple értelmezőjének, míg a Google kb. olyan 70%-os pontosságra képes csak.)

(#98) #16820480 válasza Parallaxis (#97) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez így eléggé a levegőben lóg, hogy nincs együttműködés az elemek között. Miért ne lenne? Vagy mire gondolsz, ahol nincs?
Az, hogy mit olvas el, az ahhoz is kell, hogy mondjuk automatikusan betegye a naptárba a következő utazásod, vagy csináljon belőle átlátható összegzést, és így tovább. Akkor ezek szerint az Apple ilyet vagy nem tud, vagy pont úgy olvassák ők is a leveleidet ;)

A Sirinél mostanra még a Bixby is többet tud, nem hogy a Google Now. Ráadásul ezek tudnak együttműködni smart home rendszerrel is, ami még csak most jön majd Apple kiszerelésben, fele annyi funkcióval. Androidon meg nem vagy szerencsére rákényszerítve egy megoldásra, így szövegfelismerőnek ott a Dragon is, ami úgy hallottam elég jó. Ha meg billentyűzetet használsz, akkor kb minden létező Android billentyűzet jobb az Apple gyárinál :D Főleg magyarul, de még angolul is.

(#99) Tidus válasza ollie (#88) üzenetére


Tidus
addikt

Őö...
Nekem is Android-os strapa telefonom van.
A két lányomnak van 5s, és 6s+. Az asszonynak is 5s. Ők az Iphone-ra esküdnek, soha nem kellene nekik android, Ismerik mert előtte az volt nekik.
Egyébbként sok ismerősömnek van iPhone-ja, nekik is ez a véleményük.
Én meg nem értek hozzájuk, de nem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#100) ollie válasza #16820480 (#98) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudtommal a Dragon-t használja az Apple is.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.