Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A Xiaomi kiugró eredményei meglepőek, kb induláskor tudtak ilyen növekedést produkálni.

Tegyük hozzá, 2015/2016-os év nem volt túl kiugró, így ahhoz képest nem volt túl nehéz elérni ezt a mértékű növekedést.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Sebhelyes válasza Graphics (#1) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Betörtek a magyar piacra a B20-as modellekkel, ez lehet a magyarázat.

(#3) KoryHu


KoryHu
aktív tag

Náluk hogy van az üzleti év? 2018 első negyedéves eredmény? Február 2. van.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#4) Graphics válasza Sebhelyes (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Leírtam miért van, abból kihámozható ;) Nem túl nehéz olvasmány ;]

Semmi köze a magyar piachoz, gondolom ezt Te is viccnek szánod.

Mondok jobbat.. Hazai -> Kína piacon javultak a számok, sőt Indiában is :Y

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Soleco


Soleco
tag

Xiaomi nem siette el a terjeszkedést, de mindenesetre van abban a cégben még legalább akkora lehetőség mint a Huaweiben. Kamerákon kellene javítsanak, illetve alsó kategóriában a telefonálási funkciókon (mikrofon, beszéd hangszóró, jelerősség..)

Appleék a profitot megkapták, az Iphone X eladási számaiban csalódtak, de nem csoda hogy nem fogyott úgy. Horribilis ár, és nem volt akkora "innováció" az új generációban, ami indokolttá tette hogy 2 részletben adják ki az új telefonokat...

(#6) adamssss válasza KoryHu (#3) üzenetére


adamssss
veterán

Amerikai uzleti ev szerint: [link]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) #16820480 válasza Graphics (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Inkább India lesz az szerintem. A kínai piacról írták, hogy tavaly először nem bővült, hanem csökkentek az eladások.

(#8) Landro válasza adamssss (#6) üzenetére


Landro
tag

A Q1'2018 mettől-meddig tart?

(#9) Mr President


Mr President
senior tag

A cikkből kimaradt és érdekes lehet az ebben a negyedévben összelapátolt 20,1 milliárd dolláros nyereség és a már 285 milliárd dolláros készpénz állomány. Brutális számok ezek :Y

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

Az 56% novekedes csak masfelszeres (*1.56). :R

A Samsung nem nagyon tud bovulni. Azert annyi keszuleket eladni nem emberi. A Huawei-nek grat, a 100 millios darabszamot siman viszik evek ota. Jo lenne a frissitesekre is figyelni, legalabb azon keszulekeknel, melyek Huawei-kent jelennek meg.

(#11) AliceWake válasza janeszgol (#10) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Belezavarodtam má' a végére :O Javítottam :R

Non omnis moriar.

(#12) 2xar


2xar
tag

Látszik, hogy az Apple túl van már a zeniten: [link]

2015-ben átlépett a haranggörbe második, lefutó oldalára.

(#13) pető bá' válasza AliceWake (#11) üzenetére


pető bá'
őstag

" A Huawei 10%-os növekedése szintén szignifikáns az álmezőny teljesítményéhez képest.. "

"... and I hope you have a great day!"

(#14) csongi válasza 2xar (#12) üzenetére


csongi
veterán

Lehet azt még drágábban is értékesíteni :)

(#15) joey04


joey04
titán

Az x bukás, az apple pofont kapott, kipukkadt az iphone. :DDD

a valóságban rekord negyedév megint, az x jól fogy, a többi iphone szintén, a kimutatások szerint az apple tulajok a legelégedettebbek továbbra is. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) lexter00 válasza Graphics (#4) üzenetére


lexter00
őstag

Gondolom én is hogy viccnek szánta,de azért kíváncsi lennék hogy itthon mennyi Xiaomi telefon talált gazdára,mert a fórumokon elég gyakran előjön a neve ha arról kérdezik az ember hogy milyen telefonja van!

(#17) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Az ügyeletes megjött... :D

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#19) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Kína felfalja a világot. Mondjuk ezt eddig is tudtuk, de ijesztő látni. Rémálom a Kínának eladósodott minden ember a Földön.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#20) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Pár extra infó:

-Sorozatban az ötödik negyedéven van túl a vállalat, amelyben bevételnövekedést tudtak produkálni

-Minden geográfiailag megkülönböztetett piacon kétszámjegyű növekedést hoztak

-Mindössze egyetlen negyedév alatt 100 dollárral növekedett az iPhone-ok átlagos eladási ára (695 –> 796 dollár), amit feltehetően az iPhone X húzott fel (innen is sejthető, hogy a híresztelésekkel ellentétben tényleg jól fogyott a készülék)

-99%-os felhasználói elégedettség

-A váltani készülő okostelefon tulajdonosok 77%-a tervez a következő negyedévben iPhone-t venni

-A valaha mért legnagyobb felhasználói hűség is összejött, 96%-kal

-Heti bontásban 27%-os növekedés a Szolgáltatások szegmensben

-Jót tett az App Store redizájn is: rekord számú látogatottság és fizető user

-A hordozható kiegészítők lettek a növekedés második legnagyobb motorjai (az iPhone-ok után): az Apple Watch, AirPods, Beats cuccok hozzák a pénzt rendesen

-Ahhoz képest, hogy az asztali számítógépek piaca már túl van fénykorán, sikerült a Mac eladásokban is 2%-os növekedést hozni tavalyhoz képest

-Ugyanez igaz az iPadekre is: 2010 óta töretlen a növekedés az aktív telepítések terén, 99%-os megelégedettség az üzleti szférában, a tabletvásárlásban gondolkodók 72%-a iPadet akar, 46%-os piaci részesedés az Egyesült Államokban

-Több mint fél milliárd Apple Store látogató, 200 ezer Today at Apple workshop

-1,3 milliárd aktív készülék

forrás

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#21) S e t h válasza QwErTy42 (#17) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nincs iPhoneja és nem is látogatja az iOS fórumokat, különben nem írna ilyet. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#22) tuki2200 válasza gyuromoj (#20) üzenetére


tuki2200
senior tag

Azert kivancsi vagyok ezt a 99%-os elegedettseget hogyan mérik, 10evig voltam iPhone felhasznalo, soha nem jott egy e-mail, noti vagy akarmi, hogy kivancsiak lennenek a velemenyemre... ugyanakkor bosszankodva, de en is es korulottem rengetegen valtottak iOS-rol az utobbi 3-4 honapban..

(#23) Totheground


Totheground
addikt

Az osszes fanyalgo bek@phatja. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24) xmblolz94 válasza tuki2200 (#22) üzenetére


xmblolz94
csendes újonc

én pont fordítva.. sok év után Androidról váltottam iPhone 8 Plusra és imádom. 🙂 Van Androidos tabletem is (nem egy erőmű), de azt ritkán használom.. leginkább Wi-Fi routerként. 😂
Valljuk be, nagyon kényelmes az egész.

[ Szerkesztve ]

(#25) Fryskitt válasza tuki2200 (#22) üzenetére


Fryskitt
addikt

Olyat ismerek sokat, aki Androidról váltott iOS-ra, és olyat is, aki megrögzött egyik vagy másik párti. iOS-ról Androidra egyetlen ismerősöm sem váltott.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#26) Graphics válasza QwErTy42 (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Úgy hiányzott....csak akkor nem értem miért nem vesz azt...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) total90 válasza Fryskitt (#25) üzenetére


total90
veterán

Én, 6 év Apple világ (iPhonok, Macek...) és most kb egy éve android. Boldogság van.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) janeszgol válasza tuki2200 (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Alattad a valasz.

(#29) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Én is droidról váltottam IOS-re, meg nem bántam de ugyanaz a hulladék mindkettő

(#30) Fryskitt válasza total90 (#27) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem mondom, hogy nincs ilyen, csak eddig én nem ismertem senkit sem.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#31) Freiherr válasza gyuromoj (#20) üzenetére


Freiherr
őstag

Csak annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítottam.

XXX

(#32) crey válasza joey04 (#15) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Hát akkor mutatok egy elégedtelen Apple tulajt. Minél több Apple kütyüt szerzek be, annál jobban irritál, hogy mennyire szarik bele az Apple mindenbe, ami nem az USA, UK, Ausztrália, Kína, Japán vagy Korea.

Szánalmas mennyire nem törődnek azokkal a piacokkal, ahol méretükből adódóan kevesebb termékük fogy.
Csak a baj az, hogy közben a konkurencia a nyakukra nőtt, és ha nem lenne ennyi szarom az Appletől, meg ennyi elköltött pénzem az Appstoreban, lehet hogy én is dobbantanék szinte azonnal.

Nem véletlenek az iPhone X eladási adatai (és a 30%-os esés a prognosztizálthoz képest).

Nagyon gyenge az elmúlt 3 éve az Applenek. Az egyetlen mázlijuk, hogy az egyidős i6S Plusom és a Nexus 5X-em között még mindig zongorázni a különbséget sebességben az előbbi javára, és ez menti meg nálam is ezt a lusta nyámnyila bandát attól hogy holnaptól máshol költsem el a 300k-mat a következő két évre (meg a Google üzletpolitikájának abszolút ellenzése).

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#33) Almonen válasza crey (#32) üzenetére


Almonen
aktív tag

És, mert gondolom Pixelt nem forgalmazzák itthon... sajnos, pedig beruháznék rá, olyan képeket lő hogy eszméletlen. Sok Apple cuccom volt már iPod touchtól asztali laptopig, nekem akkor se jön be, nem szeretem se az iost se a osx-et.

(#34) Ricardo válasza crey (#32) üzenetére


Ricardo
félisten

" és ha nem lenne ennyi szarom az Appletől, meg ennyi elköltött pénzem az Appstoreban, lehet hogy én is dobbantanék szinte azonnal."

Ez teljesen érthető. Ha valaki egy csomó pénzt ráköltött már a programokra, és a készülékekre, az nem szívesen vált , és mivel csak Apple terméken van lehetősége használni a megvásárolt programokat marad a márkánál.
A másik platformon, ha valaki elégedetlen egy gyártó hozzáállásával, tud váltani anélkül, hogy a megvásárolt alkalmazásait elbukná.
Ez a magyarázat a kimagasló arányú márkahüségre.

(#35) kovbandi82 válasza Ricardo (#34) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Azért ne az apple legyen a hibás, hogy droidon nem lehet használni az appjait.

(#36) janeszgol válasza kovbandi82 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Fél, nem ám a 99% elégedettségi tábor otthagyná őket? :)

(#37) #16820480 válasza crey (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nem tudom mennyit költöttél el App store-ban, de azért az csak nem tesz ki egy teljes telefon árát :) Akkor meg lehet úgy is nézni, hogy a telefonért kifizeted a 300k-t két évre, az appokért is kifizetted az x ezret x évre. Vagy úgy is lehet nézni, hogy megint támogathatod ugyanazokat a fejlesztőket, akiktől egyszer már vásároltál.

(#38) Ricardo válasza kovbandi82 (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem így értettem.
Ha valaki berendezkedik iOS-re akkor csak Apple termékkel tudja használni, mert csak azon fut.
Ha Androidra rendezkedett be valaki, válogathat a gyártók között.

Így ha valaki nem elégedett az iránnyal amerre az Apple halad, akkor nagyobb eséllyel vár,hátha számára kedvező változást hoz majd a következő frissítés, mert ha vált, az egy csomó pénzébe kerül.

Droidon ha egy gyártó a felhasználó számára nem megfelelő irányt vesz, fogja magát és vesz egy másik készüléket egy olyan gyártótól, ami jobban megfelel az igényeinek.

Nem mondtam hogy a iOS -nek más termékeken is kellene futnia, mindössze annyit, hogy a választás lehetőségének hiánya miatt is váltanak nehezebben iPhone-ról a felhasználók.
Tehát nem annyira feket, és fehér mint amennyire annak tűnik elsőre, hogy azért nem váltanak sokan, mert tökéletesen elégedettek.

(#39) spect80 válasza crey (#32) üzenetére


spect80
senior tag

Ez ördögi kör. Olyan ez, mint amikor az ember azért nem cseréli le a régi kocsit, mert már mennyit ráköltött. Pedig egy újjal lehet sokkal jobban járna.
Rokonságban egy srác hasonló cipőben járt, csak ő a X árán és a sz*r 11-es IOS-en sokallt be és váltott OnePlus-ra. Őt inkább az a felismerés dühítette android-ra átlépve, hogy rengeteg olyan alkalmazásra költött pénzt az IOS-en, ami Androidon ingyenes és sokszor jobb is, mint IOS-en. :))

(#40) janeszgol válasza spect80 (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Végre egy autós példa, ami találó is. Szerintem ha a mindennapi használatot befolyásolja az app-kínálat változás, akkor nem érdemes váltani. Gondolok itt a csevegőkre, valamilyen munkához köthető applikációra. Viszont ha csak a játékokat sajnálja az ember, akkor azért nem érdemes maradni. Még egy 6 is kap annyi támogatást, hogy eléri az app boltot, így telepíthetők a játékok. Szóval meg lehet tartani az iPhone-t játszani. Androidon detto. Egy Lollipop sem lesz még kitiltva, ha éppen valaki droidról iOS-re vált.

(#41) Totheground válasza spect80 (#39) üzenetére


Totheground
addikt

Na, arra a rengeteg appra kivancsi lennek... De akar csak 10 is eleg.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#42) Parallaxis válasza spect80 (#39) üzenetére


Parallaxis
addikt

Őt inkább az a felismerés dühítette android-ra átlépve, hogy rengeteg olyan alkalmazásra költött pénzt az IOS-en, ami Androidon ingyenes és sokszor jobb is, mint IOS-en.

Mondjál már ilyen alkalmazásokat légy szíves...

Ami Androidon ingyenes, az tele van ostoba reklámokkal, meg kémprogramokkal.
Az meg pont fordítva szokott lenni, hogy hol vannak a jobb alkalmazások, mert Androidra iOS-ről portolnak és legtöbbször lényegesen butábbak az Androidos alkalmazások. Az, hogy egész alkalmazás csoportok hiányoznak a Play Store kínálatából, az megint más dolog (pl. aki zenélésre is használ mobil eszközt, az a büdös életben nem fog Androidra váltani, mert nem talál alkalmazást és hardvert, ami alkalmas a céljaira).

(#43) spect80 válasza Totheground (#41) üzenetére


spect80
senior tag

Néve szerint nem tudom, csak így panaszkodott. De amit konkrétan említett, az valamilyen fájlkezelő volt, meg egy DLNA media player. Ezek ingyenesek voltak de a DLNA media player-nél pl az ingyenes csak mp3-at tudott lejátszani.

(#44) spect80 válasza Parallaxis (#42) üzenetére


spect80
senior tag

Fentebb írtam. pl MX player AC3 támogatással.

A második bekezdésed alapján te kb. annyit használtál androidot, mint én IOS-t. :))
De amire választoltam nem is arról szólt, hogy milyen alkalmazásban milyen reklám van, hanem hogy ingyen van, tehát váltás esetén nem feltételnüll kell megvenni androidra.

(#45) S e t h válasza spect80 (#44) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ne etesd, minden ios topikban ezt csinálja.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#46) #54625216 válasza S e t h (#45) üzenetére


#54625216
törölt tag

Miért mit csinál? Érvel?

(#47) Tibee86


Tibee86
veterán

A cica rúgja meg, hogy ezek megint megdöntöttek minden rekordot. Pedig már majdnem elhittem a mobilaréna fórumán tevékenykedő több száz szakértőnek, hogy kipukkant az Apple lufi, húzhatják le a rolót.

(#48) xmblolz94 válasza Tibee86 (#47) üzenetére


xmblolz94
csendes újonc

:D

(#49) Ricardo válasza Tibee86 (#47) üzenetére


Ricardo
félisten

"A cica rúgja meg, hogy ezek megint megdöntöttek minden rekordot."

Kevesebb mobilt adtak el. Ha ez szerinted rekord, akkor legyen.
Mindössze arról van szó, hogy a bevételük és a profit volt több. Kevesebb eladott telefon, még több pénz az csak annyit jelent, hogy még több hasznot tesznek el készülékenként mint eddig. Ez egy felhasználónak miért ekkora öröm azt nem értem. :U

(#50) Tibee86 válasza Ricardo (#49) üzenetére


Tibee86
veterán

Én örülök ennek, te annak örülsz ha találsz egy clickbait cikket amit be lehet linkelni az adott iPhone topikba. Nem vagyunk egyformák. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.