Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hát ez nemsokminden az Inteltől, igaz nem is várok tőle sokat:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Möhe válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Möhe
addikt

Viszont így nagy(obb) választék van a Z68-as lapokból,ha másra nem is ,erre jó. Talán a gyártók Intel platformon előre gyúrnak a sandy/bull harcra,és legalább aládolgoznak az előre látható vásárlásoknak.Gondolok itt a nemsokkal ezelőtt írt cikkre is ahol Asus-ék is kihoztak új lapokat.

(#3) aram01 válasza Möhe (#2) üzenetére


aram01
nagyúr

sok "alulszerelt" lap :(

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Soha többé Intel alaplapot!

(#5) Destructo


Destructo
aktív tag

Hát..hát...

(#6) zapok


zapok
aktív tag

Elég gyenge, de legalább drága...

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#7) Normi™


Normi™
őstag

Azért az pozitív,hogy a tuning dolgokat konzervatívan kezelő intel nyitott lett a több fázis felé,nekem tetszik,ha hozza a régi intel lapok stabilitását még akár landolhat is egy a gépemben,nekem nagyon pozitív tapasztalatim voltak régebben velük.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#8) nicu71 válasza ROBOTER (#4) üzenetére


nicu71
addikt

miért?nekem volt már,és nem volt vele gond,míg a gigabyte okozott fejfájást,ugyhogy .. :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#9) ROBOTER válasza nicu71 (#8) üzenetére


ROBOTER
addikt

Régebben több Novell Netware szervert raktam össze Intel (két procis) alaplapokkal, és kiváló volt a tapasztalatom velük. Ebből a jó tapasztalatból kiindulva döntöttem 3 éve egy DP45SG, a hírben szereplőhöz hasonlóan EXTREME szériás alaplap mellett. Hulladék, egyszerűen nincs rá jobb szó.

Az, hogy tervezési hiba előfordul, elfogadom, De ahogyan a cég hozzáállt a dologhoz, miközben pontosan tudta, hogy gyakorlatilag az összes piacra került ilyen típusú alaplap hibás, az kiábrándító volt. Leveleztem velük, de csak mellébeszéltek.

A mai napig az Intel HW monitor szoftvere Béta állapotban van! Szóval érted, EXTREME alaplap, 3 éve Béta állapotú szoftverrel. A 10. BIOS frissítés körül tart a széria, továbbra is tele hibával. Fagyások (oprendszertől függetlenül), dupla indulás (utóbbi jól dokumentált az Intel honlapják lévő fórumokban is), mechanikai gondok (a gyári Intel hűtő annyira eldeformálja az alaplapot, hogy a legközelebbi memóriamodulok nem érintkeznek rendesen), nem működő BIOS frissítő szoftverek, hibák az USB támogatással stb. A HW monitor szoftver kiírta, hogy az alaplap nem támogatott. :D - másfél év után jelent meg az a BIOS frissítés, amivel a hőmérsékletet és a ventiket a gyári szoftverrel ki tudod olvasni, mindezt egy tuningra hirdetett alaplapon.

Soha többé...

(#10) aram01 válasza ROBOTER (#9) üzenetére


aram01
nagyúr

megtaláltad a legtalálóbb szót ezekre a lapokra: Hulladék

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) nicu71 válasza ROBOTER (#9) üzenetére


nicu71
addikt

huuha...igy már teljesen érthető :((

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#12) zazahoho válasza ROBOTER (#9) üzenetére


zazahoho
őstag

Annak idején akkor jól tették,hogy lebeszéltek erről a lapról :K ,mondjuk nem voltam deszkában intel párti,és ezek után sem változtatok szerintem :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#13) szarnyalosas válasza ROBOTER (#9) üzenetére


szarnyalosas
tag

Az én P5KC alaplapom se volt ép a legjobb választás, de mindjárt 4 év távlatából jol muzsikél egy q6600 val+8800GTvel s eszem ágába sincs lecserélni!

(#14) leonejoci2


leonejoci2
tag

Szerintem mindenre van példa és ugyanakkor ellenpélda is.Valakinek az ASUS valakinek a GIGA és így tovább.Vagy jó egy cucc vagy nem!

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#15) ROBOTER válasza leonejoci2 (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egyetértek, az enyém is csak egy személyes tapasztalat, az előtte való (P35?) alaplapot sok ismerősöm használja, semmi bajuk vele.

Bár amikor először a bolthoz fordultam, a szervízesek tekintetében volt egy adag "itt van ez a sok jó alaplap, neked meg pont Intelt kellett venni, amivel már mi is sokat szívtunk" érzés.

Engem inkább az döbbentett meg, hogy mire hozzám került a lap, már a Kőszívű ember fiaival vetekedett az Intel honlapján a troubleshooting fejezet. Vissza kellett volna hívni akkor, amikor felfedezték.

(#16) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Ennyi pénzért vannak jobb választási lehetőségek is.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#17) aram01 válasza (ÉN)közPONT (#16) üzenetére


aram01
nagyúr

ennyi pénzért csak jobb lehetőségek vannak :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) kerelo válasza aram01 (#17) üzenetére


kerelo
senior tag

nekem sem tetszenek igazán ezek a lapok,ennyiért.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#19) (ÉN)közPONT válasza aram01 (#17) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Hát ezaz !

Én Msi-t vennék..jójó az van itthon,de az Asus vagy bármelyik más márka jobb választás..
Rendszerint jóval többet tudnak az Intel lapoknál..persze már amelyik.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.