Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gergo88


Gergo88
tag

a cím kicsit fura :)

Basu gasu bakuhatsu busu basu gaido.

(#2) m4rc!


m4rc!
őstag

"Két új ViewSonic monitorok érkeztek"
Ez egy picikét helytelen.., 2 variáció: Két új ViewSonic monitor érkezett, vagy ViewSonic monitorok érkeztek.

We are analog players in a digital world

(#3) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Angol nyelvtan forever :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#4) mephi666


mephi666
nagyúr

nyelvtant nem is említeném, pedig írni akartam :) majd jönnek a tn-fikázók... én inkább azt kérdezném meg, hogy ez az 1600x900 milyen elvetemült felbontás már? :F ez a képernyő majd annyival szélesebb az enyémnél, mint amennyivel alacsonyabb is... a specifikációja (fényerő/kontraszt/stb) viszont elég átlagos... green-nek meg green, mert az mostanság nagyon menő ;]
drágának persze drága... ha meg hozzáveszem, hogy 5milis... szerintem nem éri meg...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) mmdms válasza mephi666 (#4) üzenetére


mmdms
addikt

Viszont 21,5"-on a fullhd felbontás rohadt éles képet adhat, max ezért érheti meg megvenni.

Elég kicsik lehetnek az ikonok meg ilyesmik az asztalon ekkora felbontás mellett, ilyen "kicsi" képernyőn.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6) waterman_ válasza mephi666 (#4) üzenetére


waterman_
aktív tag

annyira nem elvetemült felbontás, csak tudni kell, hogy mire használja majd az ember a monitort. ha valaki sokat játszik és filmezik, akkor jó lehet. ellenben, ha valaki mondjuk inkább word doksikat szerkeszt, netezik akkor bizony már kevés a 900 pixel magasság, mivel ezek a médiák függőlegesen tagolódnak leginkább.
nekem még a "régebbi" 16:10 arányú monitorom van, én nagyon szeretem, hogy szélesvásznú, de még az 1050 pixel magasság is kevés néha. így aztán 900 pixel magasságúval én nem szívatnám magam.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#7) P00By válasza mephi666 (#4) üzenetére


P00By
nagyúr

Sztem is érdekes felbontás! :D

(#8) venember83


venember83
nagyúr

TN panel? Akkor hozzá se szólok. ;]

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Nyomoronc 16:9-es oldalarany...

(#10) rebugra válasza twollah (#9) üzenetére


rebugra
aktív tag

Nekem bejön, mozifilmhez kiváló, 90°-al elfordítva pedig dokumentum olvasáshoz is :D

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#11) igi


igi
aktív tag

Én is rühellem a 16:9-es felbontású monitorokat.
A fullHD ürügyén lenyesik a képpontok 10%-át :(

this is the beginning of a beautiful friendship

(#12) twollah


twollah
nagyúr

Orultem, hogy idoben tudtam venni egy 16:10-es keparanyu 24"-os kijelzot 1920x1200-as felbontassal.

(#13) twollah válasza igi (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Azt csak azert vagjak le, mert igy tobbet tudnak kihozni a gyartasnal az akarmibol.
(abbol a toszbol amibol a kijelzoket keszitik)

A tobbi meg mar csak marketing, hogy tobbet kapsz, nincs alul felul fekete sav ha filmet nezel.
A sok suta ember meg bedol a szovegnek es boldogan veszik meg a 16:9-es kijelzoket.

(#14) Protezis válasza twollah (#13) üzenetére


Protezis
őstag

A sok buta embernek lehet, hogy pont ez az arány jó?
Itthon 21.5"-os 1920x1080-as monitort nézek, munkahelyen 24"-es 1920x1200-ast. Nekem semmi többet nem ad az utóbbi. Ha választanom kellene a kettő közül, nyilván az utóbbit választanám, de két 24"-es közül inkább a 16:9-est.

(Igazából ennél szélesebb területet használok itthon, van még egy 1280x800-as laptop kijelző. Ott megy teljes képernyőn az mc :) )

[ Szerkesztve ]

(#15) igi válasza twollah (#13) üzenetére


igi
aktív tag

Egyetértek. Először a lenyesik helyett azt akartam írni, hogy lenyúlják. 9 monitornyi anyagból legyártanak 10-et :(((
Kb. így lesz a 9 db 24"-os 1920x1200 monitorból 10 db 23"-os

Protezis: Ha nem csak filmnézésre használod, nem értem, miért zavar az a plusz 120 sor?
Szinte minden munkánál jól jön a több pixel...

Természetesen mindenkinek szíve joga kiválasztani, és (ha van rá pénze) megvenni a neki legjobban tetsző/megfelelő darabot.

Engem igazán csak az zavar, hogy legújabban szinte csak 16:9-es monitorokról szólnak a hírek, és a gyártók a kevesebbet próbálják többnek feltüntetni a HD és fullHD marketingdumával.

Ezzel az erővel lehetne gyártani 1920*820-as monitorokat, és az lenne csak az igazi moziélmény (1:2.35).

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#16) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

túl drága... ennyit nem tudnak...

There is no cloud, just other people's computers!

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A fullHD verzió jöhet :)

(#18) Protezis válasza igi (#15) üzenetére


Protezis
őstag

Természetesen nem zavar, ha csak úgy ott van, de nem használom ki jobban, mint a szélesebbet. Hat sorral több kódot látok ( hasraütés ), ez tényleg jó, de ha választhatnék, inkább férjen el még egy panel valamelyik oldalon. Egy bizonyos méret alatt tényleg zavaró a 16:9, de fullHD-nél szerintem már elég a magasság.

(#19) N-vidi-A válasza ^Clown (#17) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Az valóban meggyőző! :K

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#20) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Ennyiért tutu nem venni ilyen panellel szerelt moncsit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.