Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"...mivel a listaára csupán 55 dollár, ami a képességeihez viszonyítva már-már lopásnak számít."
Nem inkább ajándéknak?
Lopásnak inkább az Intel processzorait mondanám. 9900K 180-200E Ft :N

(#2) Archttila válasza eldiablo (#1) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyetértek! :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Kár, hogy nem lehet kapni alá 20-25K környékén egy elfogadható itx-es lapot. Miért hiszik a gyártók, hogy abból is mindenkinek a gamer verziók kellenek 50-60K-ért?

(#4) Pano válasza antikomcsi (#3) üzenetére


Pano
addikt

Gondolom az eladási mutatók azt festik le.

(#5) Ixion77 válasza antikomcsi (#3) üzenetére


Ixion77
őstag

Azért, mert gyártási költségben alig lenne különbség, viszont a vevők elvárnák hogy 20-25K-ért adják 45-55K helyett...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) frescho


frescho
addikt

Érdekes, de ezt a "lopásnak számít" helyett több helyen azt olvastam, hogy inkább az Intel gyengélkedése miatt éri megvenni. Nagyjából egységes volt a külföldi és itthoni tesztek alapján, hogy a házon belül a 2200G még jobb vétel. Nem hiszem, hogy pár 100 MHz emelés megéri azt a plusz pénzt amibe az új darabok kerülnek. A kritikák alapján akkor lenne igazán jó ajánlat, ha lehetne szabadon overclockolni és a VEGA nem lenne ennyire megnyirbálva.

Ipon konklúzió:

"Nem lehet viszont azt sem elhallgatni, hogy az AMD-nek nagyon jól jött az Intel processzorok drágulása. Ugyanis ha az aktuális Pentiumokkal kéne versenyeznie a 200GE-nek, akkor már a Pentiumot ajánlanánk."

https://frescho.hu

(#7) AxBattler válasza frescho (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

AMD Athlon 200GE übertakten: AGESA 1006 schaltet 50-Euro-CPU für Overclocking frei ;)

Ráadásul jön STX formátumban is, ASRock DeskMini jóvoltából...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) S_x96x_S válasza frescho (#6) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Ipon konklúzió:
>"Ugyanis ha az aktuális Pentiumokkal kéne versenyeznie a 200GE-nek, akkor már a Pentiumot ajánlanánk."

Ez már régi ( 2018nov) -vélemény,
Azóta: Egy új BIOS-al lehet az Athlon 200GE-t overlockolni ( pl. egy olcsó B-s alaplappal )

Emiatt sokszor érdemesebb lehet a 200GE - 240GE közötti árkülönbözetett egy A320-as alaplap helyett egy overlockolást támogató B-s lapra költeni.



https://www.techspot.com/review/1758-amd-athlon-200ge-overclocking/

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#9) antikomcsi válasza Pano (#4) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem nagyon lehet eladási mutatója annak, ami gyakorlatilag évek óta nincs. AMD procik alá irreálisan magasan tartják az itx deszkák árát. Így nem nehéz kimutatni, hogy senki nem veszi a 20-25-30 ezres kicsi amd lapokat, hisz nem is kaphatóak. Bármely gyártónál meg lehet nézni, mennyiért kapunk egy h110/310 lapot és mennyi egy B350/450 lap.

Én nem fogok vitázni, ha szerintetek az normális dolog, hogy egy valamire való AM4 mitx deszka 40-50K-nál kezdődik, akkor legyen.

(#10) Lacc válasza S_x96x_S (#8) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ha csak szigorúan a proceszort nézzük (és nem a teljes rendszert) meg csak a játékokat, akkor igen, ott az AMD 200GE nyer.

antikomcsi, szerintem is nagyon drága. Sőt AMD pártiként - de nem elfogult - azt vettem észre, hogy az alaplap kínálat sem olyan rossz, mint az Intel-nél.

[ Szerkesztve ]

(#11) S_x96x_S válasza antikomcsi (#9) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Én nem fogok vitázni, ha szerintetek az normális dolog, hogy egy valamire
>való AM4 mitx deszka 40-50K-nál kezdődik, akkor legyen.

talán az volt a gond , hogy eddig nem voltak olcsó és jó processzorok,
és nem érte meg "pici" alalapokat csinálni rá.

"AMD X300 and A300 Chipsets

Ideal for the smallest form factors
To satisfy customers who value the smallest form factors, AMD’s X300 and A300 chipsets provide processor-direct access for excellent performance. The enthusiast-oriented X300 chipset is perfect for enthusiasts and overclockers, while the A300 chipset is geared toward practical users who need simple, small solution.2,3"
https://www.amd.com/en/products/chipsets-am4

remélhetőleg a jövőben valami változás lesz.

Mottó: "A verseny jó!"

(#12) Televan74 válasza S_x96x_S (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Két új Athlonnal búcsúztatja bünteti az új évet az AMD ;]

Még a 220GE a 17.000 Ft -os árral rendben van mint a legkisebb Vega -val rendelkező processzor,ami valljuk be őszintén irodai munkára, internetezésre megfelelő és még régi játékok futtatására is alkalmas lehet.A két új modell 20.000Ft feletti árával nem lehet mit kezdeni.Mert ha valaki játékra venné GPU mellé,akkor ott a R3 1200 -s 26.000Ft -ért,ha meg erősebb Vega -s rendszer kell 32.000 Ft -ért találni R3 2200G -t a piacon.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) Televan74 válasza Televan74 (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Bocsi nem válasz akart lenni! :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) frescho válasza S_x96x_S (#8) üzenetére


frescho
addikt

Régi, akár már egy hónapos. :)

A drágább B-s alaplappal sem lesz radikálisan jobb az ár érték aránya. Nem rossz, nagyjából a Celeron-Pentium közötti résben helyezkedik el az ára és a tudása is. Ezzel reális alternatíva, de nem az a "lopás" amit a cikk említ. Ahhoz kellene valami plusz. Mondjuk a következő háromból legalább egy: 384 shader, -10$-os ár vagy +300Mhz. Ha lehetne én az elsőt választanám.

https://frescho.hu

(#15) AxBattler válasza frescho (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondjuk a következő háromból legalább egy: 384 shader, -10$-os ár vagy +300Mhz. Ha lehetne én az elsőt választanám.

+1 :K
Húzható GPU órajelellel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) #65675776 válasza AxBattler (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sőt, igazából legyen benne négy chip, és a másik három legyen feloldható, ahogy az elsődleges chipben is a többi hat mag.

(#17) Pano válasza antikomcsi (#9) üzenetére


Pano
addikt

Én nem erre akartam utalni, hanem arra, hogy az eladási mutatók azt mutatják, hogy ha egy lapot "gémerre" csinálsz, sokkal inkább megveszik, mint a simát, hiába tök ugyan az, csak design más.

(#18) S_x96x_S válasza frescho (#14) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>A drágább B-s alaplappal sem lesz radikálisan jobb az ár érték aránya.
>Nem rossz, nagyjából a Celeron-Pentium közötti résben helyezkedik el az ára és a tudása is.

Azért vannak érdekes tudáskülönbségek:

* AVX, AVX2, F16C and FMA3 instructions,

A Pentium nem tudja
Az Athlon 2x0GE pedig igen.

http://www.cpu-world.com/Compare/913/AMD_Athlon_200GE_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_G5400.html

A mostani 35W-os Athlon 2x0GE -s chipek inkább a T-s chipek versenytársai: ( Intel Pentium G5500T )

Aztán más kérdés, hogy nincs más ZEN-es Athlon.
mindenki válassza azt, amit jónak gondol. Ha Intel Pentium -ez akkor az ...
nem hiszek az univerzálisan általános szabályokban, hgy mindig Ryzen vagy mindig Intel ...

Mottó: "A verseny jó!"

(#19) AxBattler válasza #65675776 (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Ne is mondd, a régi jó X3-as Athlon-ok, Phenom-ok... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) sb válasza frescho (#6) üzenetére


sb
veterán

Nem értem a 2200G-nek mi köze a 200GE-hez. Ég és föld a kettő, árban is, teljesítményben is.
A 200GE bőven Pentium szint, a Celeront állva hagyja. Tuning nélkül hasonlóan gyors, review-k szerint is alig van elmaradás, de igazából programja válogatja. Általánosságban pedig nagyon pattogós a rendszer, egyáltalán nem érezni semmilyen hátrányt mondjuk egy Pentiumhoz képest.

Én G3900->G4600->200GE váltáson vagyok túl. A G4600 3.6GHz, tehát előnye van órajelben is, de semmilyen érezhető visszalépés nincs, sőt, desktopon reszponzívabbnak érzem (HTPC+NAS gép: qTorrent, Emby, Virtualboxban XPEnology, FTP... futnak rajta).

De nézzük a tényeket:
1. Celeron 2/2-vel labdába sem rúg mellette, árban pedig kb. ez van vele egy szinten jelenleg.
2. Pentium 2/4-el már hozza, és nyilván magasabb órajelen kicsit le is előzi. Cserébe lásd fentebb:
- Nem mindenhol vagy egyáltalán nem érezni.
- Árban jelenleg 25-30k a Pentium vonal.
- Az AVX/AVX2 már i3 privilégium, gyk. i3 körül/ bőven Pentium felett van, ha ezt nézzük.
- GPU-ban bőven veri a 24 EU-t is (régi játékban marginálisan, 20-30%, de újabbakban jóval nagyobb mértékben), márpedig ez is a felső ház Pentiumból, avagy ugyanúgy i3 szint. A legolcsóbb penyák 12 EU-val jönnek.
- A legendás Intel IGP driver támogatottság kikerülhető...
- HDMI 2.0, 4K60p, HDR...
3. Többen említették a lapokat. Én régóta (Llano) olcsó és/vagy mITX AMD lap fikázó vagyok. Cseréltem is anno Llano-t Celeronra... Ez jogos pont sajnos már évek óta. Viszont:
- mATX-ben most semmivel nem olcsóbbak a H310-es lapok az A320-nál.
- Cserébe előbbiben ritka az NVME M.2 támogatás.
- Raid sincs Intel oldalon.

Innentől én épp úgy látom, hogy azonos árban is többet nyújt az A320+200GE is.
Persze igényfüggő, hogy kinek kell raid, nvme, 4k60p, hdr, stb... de ettől még szolgáltatásban, gpu-ban is egyértelműen többet nyújt. Jelenleg pedig árban is. Jóval olcsóbb a megdrágult Pentiumok mellett.

Ha még erre rájön az OC, esetleg jönne egy a Vega3 OC (a ram sávszél kevésbé limitálja, vélhetően +40-50% benne lenne, ami a HD 5/630-ra vetítve már +60-100% lenne) az már tényleg a KO szint lenne ebben a szegmensben.

szerk: A win10 spectre/HT update-ek Intel oldali lassulását is érdemes lenne belevenni, gyaníthatóan a review-kban kimért nem túl meggyőző Intel cpu előny is a múlté már.

ON:
A 220/240GE-nek viszont ezzel a pár 100MHz-el valóban nulla értelme van magasabb áron.
Ha lekúszik azonos árba akkor oké. Bár itt meg felszalad +10W kb. a minimális gyorsulás mellett.
Egy Vega8-as vagy unlockolt Vega3 ütne nagyobbat a 2/4 cpu mellé.

[ Szerkesztve ]

(#21) janeszgol válasza sb (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Korrekt. Igen én az AMD ezen olcsó megldásai miatt döntöttem úgy, ohgy lemondok a játékos notiról és PC-t építek 2019-ben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) frescho válasza sb (#20) üzenetére


frescho
addikt

Igen, a 200GE versenyképes. De nem a legolcsóbb választás ha minden fillér számít. Egy átlagfelhasználónak meg egy két magos Celeron is kényelmesen elég, ha az nem a nyamvadék Atom szériából jön. Valamivel drágábban meg ott a Pentium. Pont ezért írtam, hogy a Celeronok és a Pentium közötti résbe találtak be vele árban és tudásban is. Ezzel versenyképes és van amikor jobb választás az Intelnél, ezek nagy részét felsoroltad. Én is gondolkozom, hogy átállítom a HTPC-t ha egyszer lesz olcsó ITX lap hozzá.

A tesztek alig 1-2 hónaposak azóta nem hiszem, hogy tovább lassultak volna az Intel processzorok.

A 2200G úgy jött ide, hogy annak az ár/érték aránya sokkal jobb. Ha azt hozná a 200GE, akkor lenne igaz amit a cikkben írtak. MErt nem azt vitatom, hogy a 200GE versenyképes, hanem ezt a részt: "mivel a listaára csupán 55 dollár, ami a képességeihez viszonyítva már-már lopásnak számít." Ez akkor lenne igaz, ha a lap+proci Celeron árban lenne. Vagy ha az IGP jobban el lenne eresztve.

daa-raa: Phenomenális lenne

S_x96x_S: Az Intel per pillanat brute force-ban tolja. Kicsit olyan érzésem van, mint a P4 korszakban amikor emelték az órajelet az egekig. A K7 meg jó volt, csak nem akart könnyen felmenni 2.4-2.5GHz fölé. Már cak az hiányzik, hogy az AMD letolja az árakat.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#23) Lacc válasza S_x96x_S (#18) üzenetére


Lacc
aktív tag

* AVX, AVX2, F16C and FMA3 instructions,
Ez papíron jól hangzik a valóságban nem! Azt tudni kell, hogy az AVX2 az Intelnél változatlan volt az évek során, az AMD meg most implementálta, de különbözik az Inteles implementációtól.
Viszont pont az a program ami erősen épít az AVX2-re ezt felismerte, hogy más, mint az Intel-re buildelt AVX2 (mivel AMD-s nem volt elérhető a programban), ezért szépen el is estem a Ryzen 2700-vel az AVX2-es támogatottságtól.

(#24) S_x96x_S válasza Lacc (#23) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Azt tudni kell, hogy az AVX2 az Intelnél változatlan volt az évek során,
>az AMD meg most implementálta, de különbözik az Inteles implementációtól.

csak teljesítményben különbözik
"Zen supports AVX2 but it requires two clock cycles to complete each AVX2 instruction compared to Intel's one."
(Zen)

vagy részletesebben:

https://www.agner.org/optimize/blog/read.php?i=838

>Viszont pont az a program ami erősen épít az AVX2-re ezt felismerte,
>hogy más, mint az Intel-re buildelt AVX2 (mivel AMD-s nem volt elérhető a programban),
> ezért szépen el is estem a Ryzen 2700-vel az AVX2-es támogatottságtól.

Akkor azt még
- régen buildelték - még a ryzen előtt.
- de sokkal valószínübb, hogy ICC -vel fordították, ami direkt szivatja az AMD procikat. ( [link] ) esetleg az Intel MKL könytárát használja, ... és valami licensz megkötés volt.

de a nyilt forrsákódú fordítók nem szívatják ennyire ZEN1 -magokat, mint ahogy te tapasztaltad.

persze bakik előfordulnak máshol is. pl. a Skylake optimalizáció sokáig rosszabb kódott generált - amíg meg nem javították ( https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=GCC-8-march-native-Skylake )

Mindenesetre az Athlon( ZEN1) feleolyan gyors AVX/AVX2 -je mindig jobb lesz mint a Pentium letiltott - (
(vagyis NULLA/ semmilyen) AVX/AVX2 -je.

Mottó: "A verseny jó!"

(#25) Aprósólyom válasza S_x96x_S (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Azok a játék tesztek 2080Ti kártyával készültek.

Jevons paradox

(#26) skyrush7 válasza sb (#20) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Kb annyi értelmük van mint anno a Haswell refresh-nek (4570-4590, 4770-4790).

(#27) tasiadam


tasiadam
veterán

En 2016-ban vettem kb az itthoni gepem. Xeonrol valtotram Celeronra. G1840, 1600as rammal es ssd-vel. Soha nem volt problemam a multitaskinggal, jatekkal sem. Huztam 1.2ghz-ra is az igpu-t, meg 5750el is hasznaltam. Eleg 1 atlagos embernek.
Amit most hasznalok zenbook abban meg a gt 620m-nel is jobb barmi. Meg a hd 620 is. A 3317u-rol ne is beszeljunk. Nyakam ra tennem neha, hogy egy asztali 35 wattos proci hulyere veri a zent.
Nem is ertem neha, mire jo az intel. Van egy i5-om, amit hajtani kell, hogy legyen ero benne. Aztan az a g1840 is erosebb nala😁

Ha lenne olyan laptop, ami egy az egyben akkora mint egy zen, es egy 2400G erejet tudna, megvennem. Azonnal.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#28) hunluki válasza Pano (#17) üzenetére


hunluki
senior tag

Én pont ennek az ellentéte vagyok, ha valamire rá van írva hogy "gémer" akkor nekem már gyanús lesz ha ezzel akarják elsózni :D
Ugyanitt vesszen az összes francos led, karácsonyfát megszégyenítő ház, mechanikus billentyűzet és mindenféle aranyáron mért periféria, nálam még a HDD/power led is ki van kötve.

Más kérdés hogy manapság már kb (költői túlzás) a celeronra is ráírják hogy gémer, húznak rá egy ledsort és már lehet is másfélszeres áron adni. Gusztustalan ami "PC gaming" fronton történik az elmúlt pár évben :(

(#29) Prof válasza Aprósólyom (#25) üzenetére


Prof
addikt

Ja elég vicces 55 dolcsis cpuhoz 1200 dolcsis VGA.

(#30) S_x96x_S válasza Aprósólyom (#25) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Azok a játék tesztek 2080Ti kártyával készültek.

biztosra akartak menni, hogy nem a GPU a szűk keresztmetszet,
és tényleg a CPU-k tudását hasonlítják össze.

abban igazad van, hogy értelmezni is tudni kell.

Mottó: "A verseny jó!"

(#31) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Akkor is elég olcsójános és hülye aki nem a 2200G-t veszi.

Ez azért nem az a kategória mint amikor a penya vs 50k procik voltak és megérte rövid távon lespórolni azt az összeget mert fapadosra az is elég volt és kijött az összegből egy jobb vga ára.
De most az a kemény 12.000ft különbségen mit veszel :F Még olyan vga se lesz a használt piacon sőt csak rosszabb mint ami a vega8.

Ez a proci epic fail kategória rövid távú rövid eszű embereknek.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#32) wsanyi válasza BerserkGuts (#31) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Igen,m jobb lenne mellé VEGA4/VEGA6, de 720p-re, vagy 768p-re még egész jó kis APU. Nem viccelek. Raktam össze ilyet. baromi gyors. Gsorsabban boot-ol, mint inteles noti, pedig mindkettőben SSD van. És inteles noti i5 7200U, tehát nem gagyi. Vagy mégis? :O

Igen, a 2200G jobb választás, de majdnem 20-szal volt drágáb karácsony előtt, és az már sok lett volna. Így kéősbb 200GE mellé dVGA-val használtan pl. RX 570 4 GB baromi jó ki lehet egészíteni, és az többet ér a 2200G IGP-jénél 768p-n. ;) Aztán ha kevés a proci, B450-es lapban lehet cserélni azt is később. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#33) hobizoli válasza BerserkGuts (#31) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mondjuk a CPU melle egy GTX1050 vagy egy RX560 helyett egy RX570 kijon belole.

több drón kell ;P

(#34) #38075904 válasza S_x96x_S (#18) üzenetére


#38075904
törölt tag


forrás : ipon

semmi köze a 35w-s intelekhez, az esetek 70%ában terhelésnél egyszer sem tudja tartani a hazudott 35w-t.

aztán lehet szidni az intelt.
de csak nézz fogyasztás teszteket a 35w-os amdkről max idleben marad 35w alatt.

[ Szerkesztve ]

(#35) Kansas válasza #38075904 (#34) üzenetére


Kansas
addikt

Amit nagylelkűen elfelejtenek leírni, az az, hogy ez a teljes rendszer fogyasztása vagy csak a CPU-é, és ha utóbbi, akkor hogyan jött ki, méréssel vagy számolással...
Enélkül érdemi következtetést levonni nem valami szakszerű...

Azt meg mindannyian tudjuk, hogy a TDP-t egyik gyártó sem 100%-os terhelésen állapítja meg, de még csak nem is azonos módon... ezért kellenek a mérések.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) Chaser válasza BerserkGuts (#31) üzenetére


Chaser
titán

inkább 15e az a 12, ha htpc-nek lesz vagy office gépnek, oda bőven jó, de beugró "játszós" gépnek is, ha %-osan nézed majdnem 100%-kal drágább a 2200g most

szerk:
Kansas ez csak a teljes rendszer lehet az értékekből következtetve
a tdp-t meg maxra kell megadni, pont az a lényege, pl egy 65w tdp-s ehet csak 30w-ot is, a 65 "letakarja", nem kötelező kihasználni a teljes tartományt - nem is lehetne minden esetben, mert tdp osztály kevés van, cpu meg csillió' - de 70-et már nem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) #38075904 válasza Kansas (#35) üzenetére


#38075904
törölt tag

mindegy is.

[ Szerkesztve ]

(#38) eldiablo válasza #38075904 (#34) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

TDP: Thermal Design Power. Köze nincs a fogyasztáshoz, legfeljebb a hőtermeléshez.
9900K- is bepuszil 150-200W-ot full loadon, aztán 95W a TDP.

[ Szerkesztve ]

(#39) BerserkGuts válasza Chaser (#36) üzenetére


BerserkGuts
őstag

31.000ft a másik 16.000ft legolcsóbban (százasokkal nem foglalkozom).

Nem sok a különbség és azon spórolni nem érdemes mert nem vesz belőle semmit ilyen vga és memória árak mellett.
Viszont cserébe biztos jegyet vált a kényszer cserébe aki szeret lépést tartani és mostani játékokkal is játszani.

Mert jó indulattal 1-2 éve van még a vega8, 11-nek. Ez a legalacsonyabb fapados játékélmény mert alacsony felbontáson még tudja futtatni
de a vega3 meg már most kevés :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#40) #38075904 válasza eldiablo (#38) üzenetére


#38075904
törölt tag

ott nincs semmi probléma, az gyári érték. 200W az a húzás ára.
95w-ot rendre tudja tartani vagy legalábbis nem ennyire durván lőnek túl mint ezek a 35W" os amdk.

Csak megvan a lehetőség, hogy elszabaduljon a pokol :DD akinek szüksége van a kraftra.

[ Szerkesztve ]

(#41) DraXoN válasza #38075904 (#37) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Egyáltalán nem, az alaplap felszereltsége is számít, illetve a használt alkatrészek minősége/hatékonysága, illetve a tápegység hatásfoka, teljes rendszer esetén. az alaplap magában megehet akár 20-30Wot..
eleve amd-s chipsetek nagyon nm-en készülnek, ami szintén "hátrány" a fogyasztásban ... bár költségekben valószínű jobban megéri gyártani így (eleve nem a modernebb gyártósorokat foglalják le velük.. intel ezt most "be is szopta" emiatt, jó oda az 1-2 generációval régebbi technika is)...

de amd esetén a TDP teljesen máshogy működik.. a cpui a TDP keretik "nyújtózkodnak".

mondjuk a linkelt tesztben a G4920 cerelon nagyon máshol helyezkedik el teljesítményben, a G5500 pentium meg "furán" fogyaszt.. cinebench alatt kevesebbet mint aida stresszteszt alatt? .. ~fuuuuraaaaaa~ .. persze lehet utóbbinál az gpu részt is terhelték.. de akkor is érdekes a 200GE eredménye...

mind1 .. teljes terhelésen úgy se megy sokat a gép.. ha meg még is, nem a pár watt fogyasztáskülönbség "vágja agyon" az ember pénztálcáját...

felőlem meg mások azt vesznek amit akarnak, ha úgy érzik az a jó amit megvesz akkor vegyen azt ... (ha akar vegyen 10-15 éves használt BMW-t, új "belépőkategóriás" autó helyett... nekem mondjuk a garancia többet érne mint a "fake presztízs" a szomszédok előtt...)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#42) #41095680 válasza sb (#20) üzenetére


#41095680
törölt tag

Érdekes mikor felvetettem, hogy AMD Ryzen 3 2200G-t vettem netezős, officeos gépnek, a segítőkész kolléga mindjárt lecseszett, hogy a 80k Intel i5-el hosszútávon jobban kijöttem volna.

(#43) S_x96x_S válasza #38075904 (#40) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>95w-ot rendre tudja tartani vagy legalábbis nem ennyire durván lőnek túl mint ezek a 35W" os amdk.

:) azért ez nem olyan egyértelmű.

"One of the recent topics permeating through the custom PC space recently has been about power draw. Intel’s latest eight-core processors are still rated at a TDP of 95W, and yet users are seeing power consumption north of 150-180W, which doesn’t make much sense. In this guide, we want to give you a proper understanding why this is the case, and why it gives us reviewers such a headache."

Why Intel Processors Draw More Power Than Expected: TDP and Turbo Explained
https://www.anandtech.com/show/13544/why-intel-processors-draw-more-power-than-expected-tdp-turbo

Mottó: "A verseny jó!"

(#44) Kansas válasza Chaser (#36) üzenetére


Kansas
addikt

"tdp-t meg maxra kell megadni" - ez így ahogy van, nem igaz
Az Intel ARK-on bármelyik proci adatlapján a TDP melletti kis kérdőjelre ha böksz, akkor ezt kapod:

Az AMD meg ezt írja:

Amit konkrétan megadnak, az a TDP osztály, amibe esik a TDP értéke. csak épp a fenti definíció szerint a TDP értéke nem a max fogyasztás, tehát annál egy proci bőven fogyaszthat többet 100% terhelés alatt.

Javaslom olvasd el a #43-ban levő link alatti anyagot, vagy akár ezt. Az AMD szintén egy forgatókönyv szerinti tipikus terhelés alatti fogyasztásból számol TDP-t, de nem ugyanúgy, mint az Intel -> a TDP osztályok Watt értékeinek direkt összehasonlítása full értelmetlen, arról nem is beszélve, hogy esetleg az egyik proci az osztály alja környékén(de már az eggyel kisebb osztály határértéke fölött) helyezkedik el, a másik meg esetleg az osztálya tetején, épp hogy csak nem átlógva az eggyel nagyobb osztályba, és ezt sehogy nem fogják a tudomásodra hozni.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#45) #38075904 válasza DraXoN (#41) üzenetére


#38075904
törölt tag

https://www.techspot.com/review/1698-amd-athlon-200ge/page2.html
https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Athlon_200_GE/16.html

Ha maradunk az elméletednél akkor az amds alaplapok esznek annyit h ez a 35W valahogy nem jelentkezik. (mivel a tápokat nem variálják teszt közben) Vagy valami baromi kemény 10 méteres ledszalaggal vannak felszerelve ami megdobja.
Vagy az amd-s lapokat külön vmi 3 kilowattos táppal tesztelik (csak hogy igazoljuk az elméleted) és nem tudnak 40W alá menni ezáltal. ^˘°stb

A 65W os a12 9800 meg 154W ot zabál be.

Szóval biztosan mindent ki lehet magyarázni maradjunk annyiban.

[ Szerkesztve ]

(#46) Plague666 válasza BerserkGuts (#39) üzenetére


Plague666
tag

Egyetértek.

A casual gaming az a vega 8-11 magasságában kezdődik, bár ott is néha elgondolkodtató, hogy 2018-ban 720 lowon 25-30 fps-sel mennyire élvezhető a dolog. Nekem fullhd alatti szinteken kb a szemem folyik kifele, 4k hdr óta meg már a fullhd-t látom fakó sz*rnak. Az amd ügyesen meglovagolja a világszintű hype-ot, mindenki iszonyat büszke magára, hogy mennyire átveri a kapitalista rendszert, fillérekért lehet játszani juhú, a dedikált gpu az valami úri kilengés, minek az. Sorra születnek a raven ryzenek mintájára a youtube csatornák, ahol össze vissza szenved az athlon, a sok kis szegény indiai kiscsákó meg örül, hogy szaggat a tavalyi game 2005 szintre butult grafikán. 2018-nak nem erről kéne szólni, hogy visszajárunk fullhd alá, ez messze nem casual gaming. Nem rossz kis proci ez, csak nem való minden feladatra, amire ránk akarják tukmálni. Mi lesz még, notebookos athlon vega 1-el szerelve, entry level 480p gaming, the classic console experience?
Találó a fórumtárs hozzászolása, ez a buta ember buta rövid távú megoldása, saját magát vagy a gyerekét veri át, ha ez bármiféle újabb, népszerűbb játékra szerinte alkalmas és élvezetes.

(#47) #90088192 válasza #38075904 (#34) üzenetére


#90088192
törölt tag

Feltehetek egy hülye kérdést, a linkelt tesztekben, ugyan az a teszt fut le pontosan ugyan azokkal a teszteredményekkel, mármint mondjuk mindegyik porci 1000 pontot csinált, és közben mérték mennyit fogyaszt? Mert csak akkor lehet ezeket az eredményeket direktbe összehasonlítani

Vagy a teszt maxra kihajtja, és úgy meri mit kajál?

Mert akkor magában egy ilyen teszt értelmezhetetlen, szükség van hozza másik infóra is, vagyis arra hogy maxon mennyi pontot hoznak ugyan azon a teszten, úgy lehet csak összehasonlítani ezeket a mérési eredményeket :R

Különben meg szegyen, hogy meréstechnika az nuku, aki villamossági/elektronika vonalon tanult, az sejti mennyi mérési jegyzőkönyvet kellet beadni, és milyen kritériumok alapján(akar egyszerre több is) kellett összehasonlítani a mérni kívánt komponenseket. Na itt ennek se hírét, se hamvát nem latom :(

[ Szerkesztve ]

(#48) hobizoli válasza Plague666 (#46) üzenetére


hobizoli
nagyúr

talan a konkurens UHD630-l kene osszevetni, nem egy dVGA teljesitmenyevel

több drón kell ;P

(#49) #31600896 válasza antikomcsi (#3) üzenetére


#31600896
törölt tag

Én is az ITX-ekkel szemezgetek, de 50 körüli áron száradjon a gyártóra. :)

(#50) DraXoN válasza #31600896 (#49) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

de nem is értem miért nincsenek ...
anno AM3 és korábbi platformokra a 2 chippel elhiszem nem volt egyszerű csinálni (de megoldotta akkor is egy-két gyártó) .. aztán már az FM vonalon csak 1 chip lett, de akkor is hiányoztak amd vonalról az ITX lapok ... most az AM4el már nem is kötelező alaplapi chip (ha elegendő az a portmennyiség ami a cpuban van.. és sokaknak elegendő lenne), de még így se akarnak a gyártók valahogy ITX alaplapot csinálni AMDhez...
ami van azok meg.. biostar van 30k körül ... jobb mint a tavalyi felhozatal (kicsit olcsóbb), de messze az "optimális" ...

szerintem szándékosan "prémium" vonalnak tartják a gyártók az ITX vonalat... amd esetében legalábbis, mert azon alaplapok között sose volt verseny...

.. én eléggé "kettős" vagyok ebből a szempontból..
vagy valami óriási monstrumot építenék, vagy valami ici-pici szörnyeteget :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.