Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Soulles


Soulles
tag

Hanyagolni kéne már a 1080p-t 24" felett.

szerk.: Freesync / G-sync?

[ Szerkesztve ]

(#2) #72042496 válasza Soulles (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért baj az, ha létezik ilyen? Van emellett a piacon WQHD-tól 4K-ig minden, plusz egy csomó ultra-wide kijelző is.

(#3) Soulles válasza #72042496 (#2) üzenetére


Soulles
tag

Nem mondtam, hogy baj lenne. A baj az, hogy "ezekből" van több.

(#4) Habugi


Habugi
addikt

Érdekes.., piaci rést kerestek és vaktában lövöldöztek?! :D

27"-on már ívelt de még FullHD. 144Hz.., viszont Free/Gsync nélkül..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5) Cronerator


Cronerator
tag

24"-on mire jó a hajlított kijelző? Szerintem 34" 21:9 képarány alatt nincs sok értelme. Amúgy, ha alacsony árkategóriában indulna még sikeres is lehetne, de nem ennyiért.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#6) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Az 1 ms miatt már jöttem volna fikázódni, hogy vacak TN panel, úgyhogy kellemes meglepetés volt, hogy VA.
Mindig mondtam, hogy van potenciál a VA panelekben és kár volt háttérbe szorítani. Bizonyos szempontból jobb, mint az IPS.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ilyen kis méretben minek hajligatni? Ráültek a panelre, és nem tudták mit kezdjenek vele, aztán kitalálták hogy akkor ez mostantól ívelt panel, és nem hiba, hanem feature? :D

(#8) Mamuska válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


Mamuska
őstag

Kihasználják a tudatlanokat. :)

(#9) b. válasza Habugi (#4) üzenetére


b.
félisten

nekem tetszik egyébként ezekkel a paraméterekkel, csak más képaránnyal. M st is Fsync monitort használok Nvidia kártyával ergo ugyan azt tudja mint ez. Az árához képest nem rossz szerintem a nagy testvér.Samsungnak vannak hasonló paraméterekkel monitorai 120 K környékén például a C27FG73FQU .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) forgonati válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


forgonati
őstag

Nem azért kell hajlítani mert VA? Csak egy tipp.

Keelah Se'lai!

(#11) #52588800 válasza Habugi (#4) üzenetére


#52588800
törölt tag

Freesyncet támogatja mindkettő.

(#12) Geri Bátyó válasza forgonati (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem valószínű. VA monitorom van és oldalról legfeljebb fényerőcsökkenés van, se kontrasztvesztés, se színtorzulás. Igaz, ez egy EIZO, de 8 éves. A munkahelyen a 4-5 éves IPS-ek jobban torzítanak (+ glow).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) nyakdam válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Igen, de a te monitorod valszeg nem 6+frc-s, mint a mostani butított belépő IPS-ek. Gondolom ezek is 6 bitesek valójában és hajlítva kevésbé jönnek ki a hátrányok és még marketingnek sem rossz. Ilyen méretben legyen csak simán 144Hz és adják olcsóbban.

(#14) Geri Bátyó válasza nyakdam (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Igaz, valós 8 bit. Illetve emlékeim szerint az elektronika 10 bites színtáblákat használ, hogy pontosabb legyen a megjelenítés 8 biten is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) Mamuska válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


Mamuska
őstag

Nemrég szabadultam meg kettő ilyen EIZO-tól egy jobb SX2262 és egy kisebb felbontású S2233-tól. Annak idején jók voltak, de azért erősen túllépet rajtuk már a technológia. Én évekig be sem kapcsoltam őket, csak porosodtak.

(#16) Mamuska válasza Mamuska (#15) üzenetére


Mamuska
őstag

Amúgy nem leszólni akartam az S-PVA-t, mert meglepődtem, hogy azért annyira nem rossz, főleg az olcsóbb Acer, LG , Samsung stb. monitorokat lazán leveri most is, de azért vannak súlyos hibái, és a közel 10 évvel fiatalabb CG, CX EIZO-k mellett azért vicces jószág. Kár, hogy a Samsung abba hagyta az S-PVA fejlesztését, mert az EIZO elég jó monitorokat épített azokkal a Samsung panelekkel.

30 ezerért adtam el az S2233-at a másikat picit drágábban, annyiért tényleg nem kapni semmit ami a közelében lenne.

[ Szerkesztve ]

(#17) IgnisFatuus válasza Soulles (#3) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Az 1ms-es monitorokat gyors játékokhoz szánják, leginkább FPS-eknél látod jó hasznát. Ha megnézed a komolyan FPS-ező emberkéket, mondjuk a versenyzők konfigjait, akkor meglepően alacsony felbontásokat fogsz találni. Ez nem véletlen. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#18) Geri Bátyó válasza Mamuska (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 2262 nem volt egy rossz darab. Tényleges 10 bit, pedig nem color edge széria.
Ahogy írod is, ma már van jobb náluk, de sok mai monitor elbújhat mellettük, pedig egy 9 éves szériáról beszélünk.
Én súlyos hibát nem találok a VA panelen. Mire gondolsz?
IPS-hez képest a színhűségbe lehet belekötni (Adobe RGB 95%, SRGB 98%), de ha nem profi fotós, vagy tartalomkészítő vagy, ennek nincs sok jelentősége.
A feketéje feketébb, a valós kontraszt sokszor jobb, de legalábbis egál és a válaszidő 9 éve volt annyi, mint most az IPS (5-6 ms GTG).
Persze lehet, hogy ez csak az EIZO-ra igaz, de nem véletlenül volt mindig rohadt drága.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) Duree


Duree
veterán

Minek kell behajlítani , már nem divat.

duree54

(#20) Mamuska válasza Geri Bátyó (#18) üzenetére


Mamuska
őstag

Pár szín kifejezetten rossz VA-n, lassú, hiába van odaírva 5-6ms mégis lassabb mint a hasonló IPS-ek. Elég nagy az után húzása, hiába van overdrive bennük. Az egyik legprofibb kalibráló műszerrel sem volt egy IPS közelében sem, dE ~0,25 körül sikerült belőle kihozni csak, a mostani EIZO-k meg dE 0,08-at is tudnak és egyik színnél sincs kiugrás. Van A-TW polarizer a mostani CG, CX EIZO-kban és nincs glow, van homogenításkiegyenlítés, meg hőmérsékletvezérelt színelcsúszás- és fényerőkorrekció meg még 100 másik elektronikai cucc amiről a régi S-PVA EIZO-k hírből sem hallottak. Hiába volt 10 bites az SX, ránézel egy mostani 500-600 ezres EIZO-ra és ég és föld képminőségben. Ráadásul most kezdenek áttérni az EIZO-nál a Panasonic panelekre ahol megvan az 1500:1 kontraszt, így semmilyen pozitívum nem marad a VA oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#21) -FLY-> válasza Mamuska (#20) üzenetére


-FLY->
őstag

Azért még a fekete szintről beszámolhatnál nekünk (nem 0% fényerőn).:DDD

(#22) Mamuska válasza -FLY-> (#21) üzenetére


Mamuska
őstag

Most megfogtál. :)

(#23) Geri Bátyó válasza Mamuska (#20) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bakker, egy 9 éves Flex Scan-t hasonlítasz egy új Color Edge-hez. :DDD
Hasonlítsd össze egy korabeli IPS-el és máris nem lesz ekkora különbség. :N Még az sem kizárt, hogy a VA-t látnád jobbnak (függetlenül attól, hogy kimérve az IPS jobb lehet). Van a cégnél két hasonló korú NEC, amik a maguk idejében kb. fél millába kerültek. Tökéletesen működik mindkettő. Én egy 4-5 éves VA paneles Fujitsu-t használok, ami egyértelműen gyengébb, mint az itthoni EIZO, de jobb a képe, mint a két NEC-nek.

Abban viszont mindenképpen egyet értünk, hogy kár volt felhagyni a VA fejlesztéssel, illetve profi felhasználásra az IPS jobb.
Mondjuk az érdekes, hogy az EIZO sokáig a color edge szériában is VA paneleket használt, miközben mindenki más IPS-t.

(#22) Mamuska: Na igen, a VALÓS kontraszt. :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) Mamuska válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére


Mamuska
őstag

A mai Flexscan-ek szarok, azért pénzt nem adnék, így csak ColorEdge modellekhez tudtam hasonlítani, mert azokra váltottam. A régi S, SX széria minden téren jobb volt mint a maiak a Flexscan családban.
A régi CG VA-k is csak 600-700-as kontrasztot tudtak mert mindenféle képjavító technológia kontraszt csökkentéssel járt. A CG277-nek, CX271-nek 800:1 körül van, de ha kikapcsolnám a homogenításkorrekciót akkor simán 1000:1 fölött lenne, de kikapcsolni csak szerviz menüből lehet, és a panel hibái előjönnének. Így már meglenne a régi S-PVA fekete. A profi grafikus monitorok mindig is gyengék voltak feketében, még VA panellel is. Gagyi paneleket gyártott a Samsung, meg most az LG is, az EIZO meg mindenféle elektronikai dologgal kijavította ezeket a hibákat.
A jövőben érkező ColorEdge monitorok meg már 1500:1 Panasonic panellel lesznek szerelve és túllépik az S-PVA-t. Már most is van pár, de azok nem a legjobban sikerültek, kicsit gagyi lett a CG2730.

Off vége, nem szeretném ha rám szólna valaki. :D

(#25) Geri Bátyó válasza Mamuska (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem csak fél OFF, mert a különböző paneltípusokat tárgyaljuk ki (különös tekintettel a VA-ra), csak egy másik gyártó kapcsán. Viszont érdemi információkat is megosztunk.

Kicsit félek megkérdezni, de nem azért szarok a mostani Flex Scan monitorok, mert IPS?

"A profi grafikus monitorok mindig is gyengék voltak feketében, még VA panellel is."
Ezt nem tudtam, pedig logikus. Egy sima (elektronikus javításoktól mentes) monitornál is sokat ront a kontraszton egy kalibrálás is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) Mamuska válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


Mamuska
őstag

A régiek tankok voltak, jó anyagminőséggel, meg a VA panel miatt nem volt glow. Ezzel szemben a mai Flexscanek semmivel sem jobbak mint egy Dell Ultrasharp, Asus PB sorozat, és közben meg jóval drágábbak azoknál. Hülyének nézik az embereket :) Ráadásul ráálltak erre a kávanélküliségre, amivel szuper trendi lett, de bevilágítás is sokkal több lett emiatt. Az igaz, hogy a 100% sRGB megvan, de senki sem veszi észre, hogy 97 vagy 100%, közben meg lehetnek bevilágítások, glow, homogenításproblémák. Maximum már csak az 5 év garanciát tudják lobogtatni. :D Az EIZO már csak a csúcson tud kiemelkedni, minden más régióban vagy beelőzték, vagy olcsóbban kínálják ugyan azt.

(#27) Geri Bátyó válasza Mamuska (#26) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tényleg tankok. Az előző egy S 1910 volt 2006-ból, de a sógorom most is használja a noti mellé.

Sajnálom, hogy elkurvultak, mert nagyon jó monitorokat csináltak. Inkább kifizettem a 30% felárat egy EIZO VA-ért a Dell IPS ellenében, mert volt annyival jobb (+ az 5 év helyszíni garancia, ami legalább még megvan).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) Mamuska válasza Geri Bátyó (#27) üzenetére


Mamuska
őstag

Az is nagyon jó volt még. :K Akkor még gimis voltam és csak egy Samsung 970p-t kaptam ajándékba. Hasonló lehet a kettő, mert mindegyik Samsung paneles, de persze az EIZO mögé rakta a saját elektronikáját és azzal ő volt a legjobb a VA-ban. Az S1910 az elég top volt akkoriban, de nekem akkor a gagyibb 970p-től is leesett az állam. :D Régi szép idők.

(#29) Geri Bátyó válasza Mamuska (#28) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az akkoriban elterjedt TN-ekhez képest brutál jó képe volt a 970p-nek. Meg amúgy is. Kb. 90K volt az ára, az S 1910 meg 150K. :DDD Annyival nem volt jobb a képe, de a kollégám 970p-je 4 év után meghalt táphibával és annyiért javították volna, hogy nem érte meg. A Dell monitor, amit vettek helyette (Igaz, 22" FHD), már szintén tönkrement (75K volt). Szegény öreg S 1910 bőven kiszolgálja az árát! :K

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) Dr. Akula válasza forgonati (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem, ez csak ilyen aktuális buzzword. Volt PVA-s monitorom 32"-ben is, tök lapos volt, és jó volt az úgy. :)

(#31) Mamuska válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére


Mamuska
őstag

Azokban még volt anyag, és nem 1-2 évre csinálták őket. A 970P-ért jelképes 5500 forintot kaptam pár éve talán 2016-ban, és ment működött. Nekem hibátlan volt a 970p, egyszer állványt cseréltek mert folyton lement, nem bírta el a saját súlyát, de utána perfekt volt. Mai cuccok bírják ki a gari időt aztán kuka. Évekkel annyira nem vagyok tisztában, de szerintem 2015-ben mondta az egyik monitorkereskedő, hogy a 2001-es EIZO-ját mai napig használja a cimborája. Ezek a régi profi monitorok lehet elmennek 15-20 évet is.
Tartsd meg sokáig az S2243-at, jó kis cucc.
Jót dumáltunk, szia! :R

(#32) Geri Bátyó válasza Mamuska (#31) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Élmény volt! :R

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) Piftuka válasza forgonati (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

Ott a pont! :K

Szerintem is azért hajlították meg, hogy csökkentsék a szaturáció romlását a középponttól a szélek felé haladva.

Márpedig ha így van, akkor kifejezetten jól tették. Ha van kijelző, ahol értelme van, akkor ez az. Egy közelről "bámult" monitor.

"Aquila non captat muscas."

(#34) Dr. Akula válasza Piftuka (#33) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó, de akkor a mozivásznat meg 3x körbe kell csavarni vetítés előtt. :)

(#35) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy maár régóta megvan a MSI Optix MAG241C monitorom de vannak rajta külömböző Beállítások. Ott van az FPS mód: Ez mire jó és mely játékoknál hatásos? Ha bekapcsolom akkor más színt ad a játékoknak. Van valami értelme ennek az FPS módnak?

Csé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.