Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) megint én


megint én
őstag

Javítsatok ki, ha nem így lenne, de nem ők harangozzák mát 10 éve a PC halálát? :U :U

(#2) luw2win válasza megint én (#1) üzenetére


luw2win
őstag

PC nem egyenlo az informatikaval szerintem

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Hogy 2 év múlva mi lesz azt nem tudom, de tény, hogy szép számokat mutattak fel az eladások tekintetében.

Thanos was right.

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

Azért ilyen meredek növekedést nem hiszem, hogy fenn tudnának tartani még két évig...

hacsak nem nyitnak az olcsóbb termékek piaca felé, amiről mindig van pletyka vagy ha nem dobnak megint valami olyan terméket piacra, ami eddig még nem volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) Duree


Duree
veterán

Biztosan van még a tarsolyukban valami eredeti ötlet amit majd leutánoz a konkurencia.
Amit mostanában kitaláltak az mind sikeres termék lett

duree54

(#6) HyP3b0y válasza luw2win (#2) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Ki állította, hogy egyenlő lenne? :U

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#7) Retekegér válasza Polllen (#4) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

hacsak nem nyitnak az olcsóbb termékek piaca felé

Nos, szerintem ez felérne az Apple halálával... ;]

<< Heimdal >>

(#8) #24737024 válasza Retekegér (#7) üzenetére


#24737024
törölt tag

1) Nem feltétlenül az ár, sokkal inkább az ár-minőség viszony az, ami ezt meghatározza. A lényeg nem az, hogy tucatolcsó termékeket gyártsanak, hanem, hogy innovációban, dizájnban, felhasználói élményben, marketingben, stb. a konkurencia előtt járjanak.

2) A cég termékpalettáján most is vannak termékek, melyek abszolút elérhető árúak, gondoljunk csak az iPod touchra, az iPadre (nem drágább érdemben a konkurencia hasonló termékeinél) vagy akár a MacBook-ra (1000 dolláros áron nem feltétlenül érvágás egy átlagos életszinvonallal rendelkező nyugati polgár számára).

(#9) #24737024 válasza megint én (#1) üzenetére


#24737024
törölt tag

Javítsatok ki, ha nem így lenne, de nem ők harangozzák mát 10 éve a PC halálát?

Nem a halálát harangozták be, hanem a háttérbe szorulását! Ha kicsit körülnézel, láthatod, hogy nem tévedtek sokat: egyre több ember netezik és játszik okostelefonon, táblagépen és egyéb eszközökön, a hagyományos értelemben vett PC pedig sok ember számára elsősorban munkaeszköz marad. Ez az a jelenség, amiről Steve Jobs (és mások is) beszélt, nem azt állította, hogy holnaptól mindenki az iPhone-ján fog könyvelni. :U

(#10) fordfairlane


fordfairlane
veterán

"George Colony, ..."

Először George Clooney-nak olvastam. :)

x gon' give it to ya

(#11) fordfairlane válasza #24737024 (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

Bizony.

"sokak számára a böngésző az új operációs rendszer. "

Megkockáztatom, hogy ma már a többség számára a böngésző a rendszer.

[link]

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#12) #24737024 válasza fordfairlane (#11) üzenetére


#24737024
törölt tag

Megkockáztatom, hogy a többség sem a "rendszer", sem a "böngésző" fogalmával nincs tisztában :U :P

Igazad van, azonban annyit fűznék hozzá, hogy nem az egyes böngészők, hanem a web nőtte ki magát platformmá. Mivel a web (többnyire) nyílt szabványok köré épül, a webalkalmazások szempontjából kisebb relevanciája van a böngészőnek, mint az alkalmazások szempontjából az operációs rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#13) stevve


stevve
nagyúr

Színtiszta spekuláció. Mondhatnám: tipikus tanácsadói szöveg a semmiről.

Ez is olyan, mint a "PC háttérbe szorulása": pont annyira konkrét megfogalmazás, hogy mindenki azt ért benne, amit akar (aztán jönnek a számok, amik megint nem mutathatnak semmit a jövőből). Épp, ilyenek az Apple-lel kapcsolatos kijelentéseik is. Nagy cég, nagy embere nyilatkozott, sok pénzzel és bizonyára sok tapasztalattal is, de végső soron ezeket is csak megfizetik - így készül a marketing bullshit.

Valószínűleg nem jósolták meg ugyanezek a jósdák a Japánban történteket sem, viszont így jó pár milliárdokért legyártott jóslatukat dobhatják is kukába. A trendeket ezek a cégek akarják befolyásolni, de ezeknél sokszor az időjárás jelentés is pontosabb.

(#12) aronvirginas:
Lásd cloud computing. Az idei év sokak szerint is ennek az éve lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14) #24737024 válasza stevve (#13) üzenetére


#24737024
törölt tag

Hát ahhoz szerintem nem kell nostradamusi jövőbelátónak lenni, hogy felismerd azt, hogy a számítási kapacitás és az akkumulátoridő növekedésének, valamint a hálózatra kapcsolható eszközök sokasodásának hála sok embernek nem lesz szüksége a ma hagyományosan PC-nek nevezett számítási eszközökre a mindennapi kapcsolattartáshoz, információszerzéshez, kikapcsolódáshoz, de akár még a munkához sem. Tény, hogy a trendeket részben a cégek diktálják, de a felhasználói igények maguktól is változnak idővel, a technika fejlődésével karöltve.

Igen, részben én is a cloudról beszéltem, bár az nem feltétlenül kell a böngészőhöz, vagy akár a webhez kötődjön. Lásd Dropbox például: felhő alapú, de elsősorban nem webes...

[ Szerkesztve ]

(#15) stevve válasza #24737024 (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez igaz, csakhogy az sem szabad elfelejteni, hogy nem csak otthoni felhasználás létezik: államigazgatás, pénzügyi szektor, stb olyan szeletek, amelyek óriásiak. Itt pedig a trendek igen lassan hatnak és változnak. És az ilyen jóslatokból rendre ki is maradnak...

(#16) #24737024 válasza stevve (#15) üzenetére


#24737024
törölt tag

Igen, a vállalati és közigazgatási szektor más tál tészta, az tény. Azonban az Apple szinte kizárólag az otthoni felhasználókat célozza termékeivel, így az ő szempontjukból a vállalati szektor, ha nem is irreleváns, de másodlagos.

[ Szerkesztve ]

(#17) stevve válasza #24737024 (#16) üzenetére


stevve
nagyúr

Akkor viszont ne az informatikáról, hanem ágazatokról beszéljenek. :) Nekem tényleg csak az a bajom az ilyen hírekkel, amiket néha a nép közé szórnak, mint tyúkok közé a kölest, hogy szándékosan ködösítenek és ferdítenek - magyarul: nem tényszerűek és egzaktak. Márpedig egy halálosan nagy elemzőcégtől én elvárnám a világos beszédet.

Egyébként rengeteg területen jelen van az alma a szabványaival, termékeivel.

[ Szerkesztve ]

(#18) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Az iszonyatos mennyiségben lekötött 50 colos kijelzők azt hiszem megint előrevetítenek valamit, amire nem tudok rájönni mire kellhet nekik. :Y

(#19) stevve válasza osztraksajt (#18) üzenetére


stevve
nagyúr

Jobs előadásaihoz. :DDD

(#20) #24737024 válasza stevve (#17) üzenetére


#24737024
törölt tag

Teljesen igazad van. Csakhogy egy száraz elemzésre senki nem kíváncsi, de egy ilyen bulváros jóslaton mindenki napokig csámcsog :D

(#21) stevve válasza #24737024 (#20) üzenetére


stevve
nagyúr

Igaz. Mint most mi is. :K :))

(#22) fatal`


fatal`
titán

Ezt azért így nem jelenteném ki, sima spekuláció.

(#23) Gabás válasza osztraksajt (#18) üzenetére


Gabás
addikt

hogyhogy mire? Hát a következő nagy durranásra:

;]

(#24) fricz19


fricz19
őstag

"inden eddigi jel szerint imázsa, sikere, fejlesztése, innovációi mind erősen függenek a vállalat jelenleg orvosi kezelés alatt álló vezetőjétől, Steve Jobstól"

nem hinném hogy jobs-tól sikeres az apple, max jól tudja eladni magát/terméket

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#25) stevve válasza fricz19 (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha megnézzük az Apple történelmét, mindig akkor ment jól a cégnek, amikor Jobs ott volt. Amikor pedig kilépett, általában hullámvölgybe kerültek rövid időn belül. Ezért is van az, hogy már most félnek, hogy mi lesz, ha Jobs nyugdíjba megy. :)

(#26) fatal` válasza fricz19 (#24) üzenetére


fatal`
titán

Pedig tőle függ. Ha Jobs visszavonul, nem sok időt adok az Applenek.

(#27) fricz19 válasza fatal` (#26) üzenetére


fricz19
őstag

max jó ötletei lehetnek(ipod)
de attól még ő is csak egy ember
nem egy ember viszi a vállalatot...
legalább is remélem

és ha jól tudom csak egyszer hagyta el a gépezetet

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#28) fatal` válasza fricz19 (#27) üzenetére


fatal`
titán

Tönkre is ment majdnem a vállalat. :D

(#29) fricz19 válasza fatal` (#28) üzenetére


fricz19
őstag

lehet csak véletlen :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#30) hohoo válasza fricz19 (#27) üzenetére


hohoo
senior tag

Dehogy nem! A tömegek manipulálásához tehetség kell, ami ritkán adatik meg egy embernek, főleg hosszabb időre. Eddig ez steve jobson kívül csak annak a kockabajszos bácsinak, és lenin bácsinak sikerült.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#31) danih


danih
addikt

Az iPhone-nak, iPad-nek mi köze van az informatikához?
Semmi.
Vállalatirányítás, pénzügyi piacok, tőzsdék, kutatás, fejlesztés, modellezés...

[ Szerkesztve ]

(#32) bestyen válasza fatal` (#26) üzenetére

Ez abszolút elképzelhető. De szerintem azért Steve egész biztosan gondolt már arra is, hogy mi lesz a céggel, ha ő már nem lesz. Mert azért csak nem követi el kétszer ugyanazt aa hibát...

(#33) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hehe

azt hiszem kijelenthetem, hogy a fogyasztói társadalom földbe döngölte a tudásalapú társadalmat (már ha létezett ilyen) ;]

(#34) vanhalen válasza fricz19 (#24) üzenetére


vanhalen
senior tag

"inden eddigi jel szerint imázsa, sikere, fejlesztése, innovációi mind erősen függenek a vállalat jelenleg orvosi kezelés alatt álló vezetőjétől, Steve Jobstól"

:Y nem hinném hogy jobs-tól sikeres az apple, max jól tudja eladni magát/terméket :Y

Te aztán marha tájékozott gyerek lehetsz :C :W :R

[ Szerkesztve ]

(#35) BiP válasza fricz19 (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig biza nagyon is sok múlik rajta.
Az Apple-nél ő az álmodó, és egyben a cég arca. Nélküle már nem lenne ugyanaz, és valószínűleg utána is megy majd nekik a lendületben lévő szekér, de gyanítom bekapcsol a motorfék.
Ahogy a Ferrari is Schumacherrel szárnyalt igazán, ahogy a Fidesz sem lenne sehol Orbán nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#36) fricz19 válasza vanhalen (#34) üzenetére


fricz19
őstag

nem, csak értelmesebb hogy elhiggyem nem egy emberen múlik egy ekkora vállalat.
biztos nehezedre esik elhinni ... :P

sz: + azért mert valamit leírnak még nem kötelező elhinni, lehet ez is új dolog a számodra

BiP
Na ezzel már kibékülök...
lehet esnek majd a részvények, na de nehogy már jobs legyen(az egyetlen) aki mindent kitalál apple-nél.

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#37) Oppenheimer válasza fricz19 (#36) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nezd meg a Pirates of Silicon Valley cimu filmet!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#38) fricz19 válasza Oppenheimer (#37) üzenetére


fricz19
őstag

érdekesnek tűnik, megnézem majd, köszi
de azért egy film alapján nem fog megváltoznia véleményem

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#39) julius666


julius666
addikt

Hát pedig van igazság az ürge állításaiban (még ha összességében szerintem is túlzó), mobilpiacot, tabletpiacot elnézve. A tabletpiacot pláne, majdnem ott tart az apple az iOS-el tableteknél mint az MS a Windows-zal desktop vonalon, csak az Apple a hardverrel is megszedi magát (illetve ezzel párhuzamosan az egyfajta hardver miatt jóval olcsóbbak a fejlesztési költségek, kevesebb probléma), ráadásul a rá elérhető szoftverek (appok) piacát is nagyon kézben tartja, magához betonozza a felhasználókat.

Írás a témában

Habár ennyire tisztán baromira nem látszik és iszonyat sok a kérdőjel, de bizony benne van a pakliban hogy az Apple a következő, post-PC éra "Microsoftja" lesz.

(#40) Oppenheimer válasza julius666 (#39) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem a történelem megismétli önmagát. Annó az Apple jött ki az első grafikus felülettel, mégis a Microsoft terjedt el a sokféle hardver miatt. Valószínűleg a mobil piacon is ez lesz. Az Android szépen lassan le fogja nyomni.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

2 év nagyon sok idő...

(#42) ddekany válasza BiP (#35) üzenetére


ddekany
veterán

"Az Apple-nél ő az álmodó, és egyben a cég arca."

Nem politikus, hogy annyira az arca lenne bárminek... legalábbis remélem nem az ő fizimiskája miatt vesznek iPhone-t akik. Hogy ő az álmodó stb... lehet nem tudnák pótolni, de azért nekem valahol furcsa ezek a dolgok. Mert, ennyi év után azt hiszem elég jól kielemezhető a gondolkodásmódja (plusz nyilván közel sem egyedül hozza a döntéseket és találja ki a főbb irányvonalakat). Tehát miért ne tudnák ezt a gondolkodást emulálni nélküle is?

(#43) fricz19 válasza Oppenheimer (#37) üzenetére


fricz19
őstag

megnéztem
jobs egy k@cs@g :DDD

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#44) kali


kali
legenda

remélem, hogy nem...

(#45) vanhalen válasza fricz19 (#43) üzenetére


vanhalen
senior tag

Szörnyű ez az ember. De tényleg. Annyira fájdalmasan ossstoba... Az a film egy F*S volt amúgy, a könyvet olvassa már el valaki ha még divat BZMG

(#46) #06658560 válasza #24737024 (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az akkumulátor-idő növekedését mivel magyarázod? Mert perpillanat tetszőleges okosteló topikba átmenve az a siratókórus zeng, hogy alig bír egy napot a vas normál használat mellett.

hisz a fizikát nem lehet átbaszni, s elektromosság tárolása terén is sok száz évnyi tapasztalatunk van, aztán hol állunk?

(#47) rainmen


rainmen
aktív tag

Nono, azért óvatosan az ilyen kijelentésekkel. Magasról lehet nagyot esni, nehogy valaki két év múlva az orra alá tegye, persze a felmondásának az előjátékaként...

(#48) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Azért van,és lesz is jó pár dolog,amire a kézi kütyük nem alkalmasak,gondolok itt a "munkás"dolgokra,a bővíthetőségről nem is beszélve...

Wasabi...

(#49) Dany007 válasza #06658560 (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Ez most talán az egyik legnagyobb rákfenéje a "modern" mobiltelefonoknak.
Pont itt a mobilarénán írták a legújabb SE Arc telefon tesztjében, hogy az akkumulátor normális használat mellett is max 1-2 napot bír ki!
Ami azért durva egy felsőkategóriás ~ 150 ezer forintos telefonnál.
Az író még viccesen meg is jegyezte, hogy hát lehet spórolni az akksival. Le lehet venni a kijelző fényerőt, a wifit / 3G-t is kilehet kapcsolni, valamint a gps-t sem muszáj használni, meg persze a GUI-t is lehet puritánabbra szabni, na de ha mindezeket nem használjuk akkor fel lehet tenni a kérdést, hogy minek vettünk okostelefont.
És ennek a mondandója nagyon ott van. Hiszen ma már egy középkategóriás telefonban is van gps, wifi, 3g meg már mindenhol alap. A kijelzők egyre nagyobbak, egyre nagyobb a felbontás, az agyoncsicsázott GUI, mindenféle effektel megspékelve, jobb helyeken flash is van. HD videólejátszás és felvétel és még szerintem tudnánk sorolni...
Közben meg az akksi bírja 1,5-2 napig azt csá.

Szóval akkumulátor terén alig látni némi fejlődést. Én nemrég vettem egy LG optimus one-t. Átlagos használat mellett ~ 1,5 max 2 napot bír ki! Ami röhej, mert az akksi mérete nagyjából megegyezik egy régi 3210-es nokiájéval. Legalábbis térfogatra. A nokia hosszabb, de keskenyebb volt, az LG-é vékonyabb, de szélesebb.... És a 3210 bírta több, mint egy hétig!
Persze, abban még nem volt színes 3,2"-os kijelző, nem volt gps, se wifi se semmi...

Aztán nagy kérdés, hogy mi lesz a jövő. Mert nagyon kacsintgatunk a 3D-s mobil kijelzők felé. A kétmagos mobiltelefon processzorok meg már itt vannak az ajtóban!
Vajon ezt a megnövekedett teljesítményt mégis mivel fogják meghajtani? Vagy csak fél- egy napot fognak bírni?
Persze nyilván a gyártóknak inkább érdeke látványos GUI-t meg kijelzőt meg fícsöröket gyártani a telefonhoz, mintsem az akksit fejlesztenék, hiszen az nem olyan látványos. De szerintem mostmár lassan eljutunk egy olyan határhoz, ahol már nem lehet tovább növelni a telefonok tudását anélkül, hogy az akksikat ne fejlesztenék tovább drasztikusan.

#14:
"embernek nem lesz szüksége a ma hagyományosan PC-nek nevezett számítási eszközökre a mindennapi kapcsolattartáshoz, információszerzéshez, kikapcsolódáshoz, de akár még a munkához sem. "

A vicc az egészben az, hogy a mobiltelefonok elterjedése előtt se volt szükség PC-re a mindennapi kapcsolattartáshoz. Okostelefonok és tabletek előtt is tudták tartani a kapcsolatot az emberek ha akarták! Információszerzésre is megvoltak a lehetőségek a és források. Tény viszont, hogy mindez nem olyan hatásfokkal működött, mint manapság.
Viszont akkoriban még nem is a Facebook (meg Twitter, meg MSN meg Skype, meg iwiw stb) jelentette a kapcsolattartást! És a kikapcsolódás sem a monitor / kijelző előtti kockulást jelentett.

[ Szerkesztve ]

(#50) joey04 válasza Dany007 (#49) üzenetére


joey04
titán

A 2 magosok eljövetel éppen pozitív hatással lesz az akkuidőre. persze ez nem kibúvó az akksik fejlesztése alól. talán lesz is belőle valami.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#51) rainmen válasza Dany007 (#49) üzenetére


rainmen
aktív tag

Vagy szét kell válni két irányba:
- kéziszámítógépek, amiken kiegészítésként van telefon funkció, bár amennyiben eléggé elterjednek, ott a Skype, MSN és társai,
- hagyományos telefon, telefonálni, sms-re, esetleg kamera és memóriakártya-bővítőhely, mp3 és/vagy rádió.

(#52) Dany007 válasza joey04 (#50) üzenetére


Dany007
veterán

Ha arra gondolsz, hogy a kisebb csíkszélességű gyártástechnológia miatt kevesebbet is fogyasztanak akkor egyetértek.
Persze csak részben :) Mert ha ezen gyártástechnológia mellett csak 1 magos procikat raknának bele és arra optimalizált programokat futtatnának, akkor még kevesebbet fogyasztana.
A lényeg, hogy nem kell, hogy Crysis vagy PS CS5 fusson egy mobilon.
Inkább maradjanak meg a mostani lehetőségek - amik így is igen széleskörűek - de bírja ~ legalább 1 hétig az akksi. Szerintem az lenne a normális.

Ja igen, olvastam már azt a cikket az Apple új terveiről.
Hát-hát... Kétkedve fogadom az ilyeneket. Az elmúlt ~ 5-10 évben már annyi ilyet hallottam amiből nem lett semmi, hogy ezeket már nem veszem készpénznek.
Volt már egy feltöltéssel 30 napos akksi... "És már csak pár év"... azóta se lett belőle semmi. De legalább 3-4 féle ilyet olvastam az elmúlt évtizedben. Mindegyik nagy áttörést ígért ... hamarosan... és egyikből se lett semmi.

Egyébként örülök, hogy az Apple is nekiáll próbálkozni... Talán ők is rájöttek, hogy ez így sokáig már nem mehet tovább.

@rainmen:

Szerintem ezt már nemigazán lehet szétválasztani. Az emberek azt szeretik a legjobban amikor megvan "minden az egyben".
Amúgyis kb ugyanott lennénk. Kéziszámítógép + telefon funkció = gsm modulos PDA. Az okostelefonok előtt rengeteg ilyen volt. Voltaképp ez sem fogyasztana kevesebbet. És ma is lehet pofonegyszerű olcsó telefont kapni, amivel "csak" telefonálni lehet, nagy kijelző, gps meg wifi nélkül. De valamiért a jónépnek az okostelefon kell. Hát mért ne ha már olyan olcsó.
Mondjuk 10-esért kapsz egy alaptelefont (telefon+sms), 25-ért meg már kapsz egy 3,2-es színes kijelzős, kapacitív multitouchscreenes, androidos, gps-es, wifis, divx, kamera, fényképező, 3g-s stb stb telefont, amivel ~ 125x többmindent tudsz csinálni, mint egy alaptelefonnal. Na, akkor vajon melyiket vennék többet?

[ Szerkesztve ]

(#53) joey04 válasza Dany007 (#52) üzenetére


joey04
titán

Nem kell Crysis, de pl itt jól látni, hogy az iPad 2 már most kihasználja az erősebb vasat, igaz ez grafikai teljesítmény. remélem nem találnak ide az Android fanok, ezért le merem írni: Itt van értelme. Droidon az optimalizálás helyett teszik bele a 2 magos tegrát, stb-t, hogy izomból elvigye a rendszert (és még ez sem sikerül az előzetesek szerint a többségnek, pl xoom, új galaxy tab, de említhetném a telefonokat is), a grafikai erőt pedig még annyira sem, tehát ott fölösleges valóban.

Az akksiban reménykedek, az Apple annyi mindent reformált már meg, talán ezt is. hiszen ők új dolgot nem találnak ki általában, csak létezőt csiszolnak közel tökéletessé.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) rainmen válasza Dany007 (#52) üzenetére


rainmen
aktív tag

Én a tízezres telefont. :D
De értem az érvelésed. Mondjuk nekem a mindenhez a hozzávalót elv megy.

[ Szerkesztve ]

(#55) Dany007 válasza joey04 (#53) üzenetére


Dany007
veterán

Hát, androiddal még kevés tapasztalatom van, de az tény, hogy az iOs talán jobban optimalizált.
Az Android viszont nyílt, így valószínű, hogy valahol találni olyan programokat amik jól optimalizáltak, de nyilván ezek már fizetősek.
Én egyenlőre úgy vagyok, hogy androidon a programkínálat és a telefon nyújtotta teljesítmény bőven kielégítő. Nemigazán tapasztalok akadást, vagy lassulást.
Persze én csak az alapokat használom... mit használom.. próbálgatom :) Ugye az újdonság varázsa. Valójában gps-re sincs szükségem, de azért már próbálgattam. Layer-t is elég gyakran és így tovább. Gondot nem tapasztaltam.
Tehát amire való arra kiválóan működik most is. Persze lehet, hogy a jövőben készítendő programok már jóval hardverigényesebbek lesznek és ott már majd elbukik ez a hardver, talán részben az oprendszernek is köszönhetően. De szerintem az még messze van.

Viszont ezen a téren is az akksi az ami a szűk keresztmetszetet adja. Értem ezalatt, hogy tegnap töltöttem a telőt, este 10-kor vettem le 100%-ról alvás előtt.
Most este már csak 30%-on van, ergo megint rá kellett tennem, hogy a holnapot biztosan kibírja. Namármost ezen az egy napon annyi volt az extra használat, hogy feljöttek szüleim és megmutogattam nekik mit tud a telefon. (wifi, gps, 3g, videó stb...) de összesen se tartott 10 percig az egész.
Szóval a dolog már ott bukik, hogy a teló nem bírna ki fél napi aktív használatot sem.
Tehát például vidékről pestre el se indulnék autós töltő nélkül.

Az apple-ben én nem csak azért reménykedek, mert már olyan sok dolgot tökéletesítettek, hanem leginkább azért, mert ha tovább akarják vinni a tendenciájukat, akkor ahhoz bizony szükséges lesz a jóval erősebb akkumulátor kapacitás.

Amúgy a kettő összehasonlításánál megint csak az árakat hozom fel. T-nél azonos előfizetéssel (mm.s) az LG-m 25.000 forint, az iPhone 4 meg 150 ezer. Szal, persze nyilván az iPhone 4 sokkal jobb, hardveresen és szoftveresen is egyaránt. Mondanám azt is, hogy akár 2x, 3x is jobb, mint az én LG optimusom, de nem 6x. Merthát hardveresen gyengébb. Kijelzőben gyengébb, szoftv. optimalizálásban is gyengébb, touchscreenje is ~ 70%-os az iPhone-éhoz képest... Viszont funkcionálisan jóformán ugyanazt tudja. Hiszen olyan programot töltök rá amilyet akarok. Szinte minden iPhone-os proginak megvan az Androidos megfelelője. GPS, wifi, Pc remote, layer, latitude, fb, browserek stb stb stb... Ez mind ugyanúgy elérhető nálam is, ahogy iPhone-on is.
Na, de a lényeg, hogy tényleg jobb, többszörösen, de nem 6x, ahogy az árában azt mutatja.
Am. eldöntöttem, hogy majd legközelebb iPhone 7-et fogok venni : ) Addigra talán lesz benne megint egy olyan áttörő újítás, mint amilyen számomra anno a m.touchscreen volt. Az iPadről meg szerintem tudod a véleményem :)

@rainmen:

" Mondjuk nekem a mindenhez a hozzávalót elv megy."

Na, ez tetszik :)
Akkor ezek szerint neked van egy mobiltelefonod, van mp3 lejátszód, mp4 lejátszód, digit fényképezőgéped, laptopod, asztali PC-d, GPS készüléked külön-külön? :D
Ez meg szerintem a másik véglet.

Én az olcsósága mellett azért is vettem az Optimus one-t, mert ennyi pénzért nem kapok meg mindent külön. Sok funkcióját használom / használnám, de nincsenek profi igényeim.
Értem ezlatatt, hogy nekem bőven elég a 3Mpixeles kamera. Egy normálisabb fényképező meg ~ 25-30 ezer forint és akkor még az is alsókategória.
GPS-re sincs szükségem, de ha egyszer lesz, akkor azért az 1-2 alkalomért nem kell majd külön 30-40 ért gps-t vennem mert az is van a telefonban.
Szóval ezt még lehetne sorolni, és ezt a sok eszközt én megkaptam 25k-ért egy készülékben! Igaz a minősége nem túl erős, viszont igény sincs profi minőségű fényképek készítésére, vagy hd videóvételre, vagy hasonlóra.

[ Szerkesztve ]

(#56) Alex91 válasza Dany007 (#55) üzenetére


Alex91
félisten

Nezd, az engem se izgat, hogy az SE X8-on akad mondjuk az AngryBirds, de hogy a billentyuzetet nem lehet rajta normalisan hasznalni, hogy a naptarja se a legjobb... Olcsonak olcso, de olyan is! :D Az iPad meg egy alom hozza kepest... (Ez se hibatlan, mondjuk!)

Szoval, ha az ember hasznalja mindkettot, akkor azert vilagos lesz, hogy miert kerul valami annyiba, amennyibe...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57) Dany007 válasza Alex91 (#56) üzenetére


Dany007
veterán

Az sex8-at mem ismerem. Nekem iPhoneom volt 2007 októberétől tavaly augusztusig - amig tönkre nem tettem. Azóta valami Samu sgh e250 asszem, és most egy hete lg opti 1 van.
Szóval én ezekhez viszonyítok.
Ezért is irtam hogy ennek az érintője kb 70%-os az iPhonehoz képest. Más téren különösebb lassulást nem vettem.észre.
Persze ha az sex8-on akad a bill akkor az már régen rossz, ez tény.

(#58) rainmen válasza Dany007 (#55) üzenetére


rainmen
aktív tag

Van egy mobiltelefonom, van mp3 lejátszóm, digitális és analóg (!) fényképezőgépem is, laptopom, asztali PC-m. GPS nincs, nem is kell, vannak térképeim. :D
A telefonon szoktam néha zenét hallgatni, ilyen szempontból kicsit szentségtörő a dolog...És igen, mindig azt használom, amire szükségem van. Én már csak ilyen vagyok. :)

(#59) alamuszi


alamuszi
senior tag

Legnagyobb vállalat lesz nahát, érdekes. :DDD Vajon ezt tudja az IBM, vagy a HP is? :D Vagy ők nem olvasták ezt a cikket :DDD

Úr Isten, nem lesz Steve a vállalat élén, ki fogja a miséket tartani, nem lehet majd röhögni. :( De sajnálom :D

(Természetesen hosszú életet neki, ne legyen beteg :) )

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#60) Depression


Depression
veterán

Fogadjunk, hogy a samsung simán leveri az almát, ha a TV-ket is figyelembe vesszük, úgy, ahogyan az apple is mindent egy kalap alá vesz kimutatásokkor.

Az alma az iPhone-nal tudta növelni a bevételét, majd az iPad-okkal is. Azaz a termékek száma is jelentősen emelkedett, nem csak a bevétel. Nehéz lenne ilyen ütemben tovább emelni a bevételt, ha nem dobnak valami új terméket a piacra.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#61) joey04 válasza Depression (#60) üzenetére


joey04
titán

Ez benne van a cikkben is:

A legnagyobb kérdés az, hogy vajon tényleg képes-e az Apple a következő két évben 50 százalék körüli növekedést felmutatni. Ehhez minimum az kellene, hogy – amint eddig – legalább egy olyan új termékkel jelenjenek meg, mely „felrobbantja a piacot”, ahogy az iPhone és az iPad tette.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.