Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) Dany007 válasza #06658560 (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Ez most talán az egyik legnagyobb rákfenéje a "modern" mobiltelefonoknak.
Pont itt a mobilarénán írták a legújabb SE Arc telefon tesztjében, hogy az akkumulátor normális használat mellett is max 1-2 napot bír ki!
Ami azért durva egy felsőkategóriás ~ 150 ezer forintos telefonnál.
Az író még viccesen meg is jegyezte, hogy hát lehet spórolni az akksival. Le lehet venni a kijelző fényerőt, a wifit / 3G-t is kilehet kapcsolni, valamint a gps-t sem muszáj használni, meg persze a GUI-t is lehet puritánabbra szabni, na de ha mindezeket nem használjuk akkor fel lehet tenni a kérdést, hogy minek vettünk okostelefont.
És ennek a mondandója nagyon ott van. Hiszen ma már egy középkategóriás telefonban is van gps, wifi, 3g meg már mindenhol alap. A kijelzők egyre nagyobbak, egyre nagyobb a felbontás, az agyoncsicsázott GUI, mindenféle effektel megspékelve, jobb helyeken flash is van. HD videólejátszás és felvétel és még szerintem tudnánk sorolni...
Közben meg az akksi bírja 1,5-2 napig azt csá.

Szóval akkumulátor terén alig látni némi fejlődést. Én nemrég vettem egy LG optimus one-t. Átlagos használat mellett ~ 1,5 max 2 napot bír ki! Ami röhej, mert az akksi mérete nagyjából megegyezik egy régi 3210-es nokiájéval. Legalábbis térfogatra. A nokia hosszabb, de keskenyebb volt, az LG-é vékonyabb, de szélesebb.... És a 3210 bírta több, mint egy hétig!
Persze, abban még nem volt színes 3,2"-os kijelző, nem volt gps, se wifi se semmi...

Aztán nagy kérdés, hogy mi lesz a jövő. Mert nagyon kacsintgatunk a 3D-s mobil kijelzők felé. A kétmagos mobiltelefon processzorok meg már itt vannak az ajtóban!
Vajon ezt a megnövekedett teljesítményt mégis mivel fogják meghajtani? Vagy csak fél- egy napot fognak bírni?
Persze nyilván a gyártóknak inkább érdeke látványos GUI-t meg kijelzőt meg fícsöröket gyártani a telefonhoz, mintsem az akksit fejlesztenék, hiszen az nem olyan látványos. De szerintem mostmár lassan eljutunk egy olyan határhoz, ahol már nem lehet tovább növelni a telefonok tudását anélkül, hogy az akksikat ne fejlesztenék tovább drasztikusan.

#14:
"embernek nem lesz szüksége a ma hagyományosan PC-nek nevezett számítási eszközökre a mindennapi kapcsolattartáshoz, információszerzéshez, kikapcsolódáshoz, de akár még a munkához sem. "

A vicc az egészben az, hogy a mobiltelefonok elterjedése előtt se volt szükség PC-re a mindennapi kapcsolattartáshoz. Okostelefonok és tabletek előtt is tudták tartani a kapcsolatot az emberek ha akarták! Információszerzésre is megvoltak a lehetőségek a és források. Tény viszont, hogy mindez nem olyan hatásfokkal működött, mint manapság.
Viszont akkoriban még nem is a Facebook (meg Twitter, meg MSN meg Skype, meg iwiw stb) jelentette a kapcsolattartást! És a kikapcsolódás sem a monitor / kijelző előtti kockulást jelentett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.