Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

A Google nagyon jó irányba tart szerintem. Nem is lesz ellenfele néhány éven belül (bár mondjuk már most sincs).

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ezt az Andromedát vajon hogy kell elképzelni? Egy komplett új OS, ami leváltja a Droidot és a Chrome OS-t, vagy csak egy közös platform, ami átjárhatóságot biztosít az OS-ek között, de ugyanúgy külön vonal lesz az Android és a Chrome OS is?

Minden szavam magánvélemény!

(#3) #16820480


#16820480
törölt tag

Ezt a Chromecastot ne mértem ki veszi még meg. Minden tévében lassan már van valami oprendszer és hálózat, simán ki lehet rá tenni egy yt videót, meg akármi mást is CC nélkül.

A tablettával kíváncsi vagyok mit kezdenek, mert amióta kinyírták a külön tabletes felületet, azóta elég vacak android tabletet használni sajnos :( Alul felül fekete sáv mindenhol, ráadásul a gyári Chrome böngésző is jó vastag felső sávval jön. Nagyon kitalálták a G-nél, tisztára olyan életérzés, mint 15 toolbart telepíteni az asztali böngészőbe :K

(#4) nkmedve


nkmedve
őstag

Az Andromeda hosszú távon jó lehet (a galaxist is szeretjük :) ), de annak már nem fogok örülni ha ez beigazolódik:

"A sokat emlegetett Huawei Nexus 7P táblagép lehet a másik, a mobilvilághoz közelebb álló andromedás referenciakészülék."

Én már évek óta várok egy kiforrott 7-8"-es referencia Androidos tabletre ami leválthatná az ősrégi Nexus 7-emet. A 7P egy jó jelöltnek tűnt a pletykák alapján, viszont egy kisérleti, első generációs OS-sel már egyáltalán nem lesz vonzó nekem.

(#5) haxiboy válasza #16820480 (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Jellemzően a TV-knél minimális a támogatás, sz@r a hardver, és egy hulladék szokott lenni az OS, mindegy melyik gyártót nézzük.
Na meg "okostv" címszó +15-20% felár szokott lenni, abba meg bőven belefér egy 10k-s eszköz ami legalább működik is. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6) RaveForce válasza haxiboy (#5) üzenetére


RaveForce
veterán

+1! 2011es TV-m van, hálózati támogatással, tehát YT-t előtte is kiraktam rá, streamelhettem rá zenét-videót, stb. de amíg valaki nem próbálja ki a Chromecastet, nem tudja mire képes, kb mint valami kiterjesztett képernyő androidhoz, app-szinten, minimális marketing befektetéssel a penetráció robbanászszerűen nőne, az egyik legjobb eszköz, amit valaha vettem :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#7) #16820480 válasza haxiboy (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem van egy webOS tévém, meg egy CC2 is itthon, és kb soha nem használom a CC-t, ott porosodik, mert semmivel nem tud többet, mint a tévé gyárilag. Oké, a frissítést aláírom, hogy nem nagyon szeretik a tévégyártók, és ez sajnálatos is.
Viszont manapság már az is, amire nincs ráírva, hogy okostévé, az is valami ilyen alap rendszerrel jön legalább, és az esetek nagy részében tud valami Miracast, vagy hasonló szabványt, amivel a böngészős CC plugin simán megy.

Sonex79: Majd ha egyszer használok? Te el is olvastad, amit írtam?

[ Szerkesztve ]

(#8) Sonex79 válasza #16820480 (#7) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Ha majd egyszer használsz Chromecast-ot rájössz, hogy miért sokkal jobb, mint az okostv rendszere.. Nem fogsz a tv-vel szarakodni, ezt garantálom.

(#9) jacis válasza RaveForce (#6) üzenetére


jacis
nagyúr

+1 Nálam is pont ez a helyzet.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#10) enginev3.0 válasza jacis (#1) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem is tudom eddig miért nem léptek jobban oda az operciaos rendszerekre mint egy windows, én simán áttérnék, csak ne úgy kezdjenek neki mint az MS a telefonoknak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) jacis válasza enginev3.0 (#10) üzenetére


jacis
nagyúr

"csak ne úgy kezdjenek neki mint az MS a telefonoknak" - igazából ott sem lett volna baj mert nagyon jó volt a WM10 elképzelése csak félkész állapotban jöttek ki vele ami miatt leszerepeltek teljesen. Itt szerintem nem kell ettől félni majd.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12) RaveForce válasza enginev3.0 (#10) üzenetére


RaveForce
veterán

nem tudom mit akar mondani a költő :) de ha asztalira gondolsz, az azért nem annyira 1x1 lépés... chrome OS... aztán volt a remixOS probálkozás is... bár ezt hivatalosan sehol nem fogják írni, ezt hívják teszt fázisnak... és azért betörni oda..háááát tökösnek kell lenni, bele se látunk mit ott az írott és iratlan szabályok :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#13) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Az alighanem szó helyett nem lehetne például a valószínűleget használni? Egy ilyen kaliberű oldalon elég hülyén mutat.

(#14) Cathulhu válasza tothmaxy182 (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

Egyelore minden csak pletyka es talalgatas, de ahogy olvastam a legtobb helyen ugy velik, hogy az android-chromeOS csatabol az android kerult ki gyoztesen, igy az andromeda egy olyan tobbablakos android verzio lehet, ami teljesen atveszi a chromeOS funkcioit mikozben marad android, azaz az androidos appok nativ tamogatasa adott.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) Obyboy válasza Cathulhu (#14) üzenetére


Obyboy
addikt

Így lenne a leglogikusabb lépés.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#16) Sonex79 válasza #16820480 (#7) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Ja, hogy a CC2... Még nem láttam így leírva, ezért írtam, amit írtam, bocs.. de azért is gondoltam, hogy másról van szó, mert nehéz elképzelnem, hogy valaki azt csinálja ez esetben, mint Te. Én amúgy még nem láttam jól működő, gyors, könnyen kezelhető okostv rendszert.. Lehet az Én hibám.

(#17) tomp válasza #16820480 (#7) üzenetére


tomp
félisten

Hát te nem használod. De rengeteg CC tulaj igen. Ezért is vették meg. Nekem megvan mind 3 modell.
CC: youtube, telenor mytv, Tidal videó
CC2: film
CC Audio: Tidal

(#18) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Ez egy teljes értékű asztali számítógépen is futtatható OS lesz?

Huawei Mate 9

(#19) Postas99 válasza #16820480 (#7) üzenetére


Postas99
senior tag

Nem vagyok ember aki havonta cserélgeti a Tv-t. Nem fogok csak ezért új tv-t venni mert az előző nem tudta a webos2.0-t.
Inkább veszek fillérekért egy CC-t és belejbb vagyok 200e forinttal.
Szerintem sokan osztják a véleményem.

(#20) #16820480 válasza Postas99 (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én sem cserélgetem havonta, vettem egyet, ellesz itthon évekig, vagy amíg tönkre nem megy. Tökre ugyanazt tudja, mint a CC. Ha most vesz valaki tévét, esetleg a jövőben, akkor egyre kisebb esélye lesz annak, hogy szüksége lesz egy ilyenre a tévéje mellé.

(#21) BoB válasza #16820480 (#3) üzenetére


BoB
veterán

Például én veszek, nálunk napi használatban van. És tetszik a családnak.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22) RaveForce válasza #16820480 (#20) üzenetére


RaveForce
veterán

Tökre ugyanazt tudja, mint a CC.

még mindig nem.

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#23) no1r


no1r
őstag

ha tényleg asztali verziós OS is készülne belőle, és lenne rá teljes értékű Resolve meg Fusion meg mindenféle egyéb Win-only profi finomság akkor még lehet hogy érdekelne is az ilyen :)

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#24) #16820480 válasza RaveForce (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Oké, de még mindig nem mondtatok egy dolgot sem, amit a CC tud, egy tévé meg nem. Mert videót streamelni tud a tévé, át tudom küldeni a böngész bármelyik oldalát a tévére, a telefon/tablet képét is. Mit tud még a CC?

(#25) RaveForce válasza #16820480 (#24) üzenetére


RaveForce
veterán

pedig a #6os hsz-emben írtam :) amit te írsz gondolsz az simán egy DLNA meg egy screen mirroring

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#26) #16820480 válasza RaveForce (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kiterjesztett képernyőre gondolsz? Nem egészen értem az mire jó pontosan a gyakorlatban.

(#27) RaveForce válasza #16820480 (#26) üzenetére


RaveForce
veterán

átvitt értelemben értettem, a lényeg az app-szintű támogatás volt :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#28) #16820480 válasza RaveForce (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, oké, de ha felteszed telefonra a CC appot, akkor azzal bármit ki tudsz küldeni tévére, CC nélkül is szerintem (bár még csak yt-ot próbáltam).

(#29) RaveForce válasza #16820480 (#28) üzenetére


RaveForce
veterán

a yt app nélkül, sőt egy nem okos tv-n, amin mindössze lan kapcsolat van, is kiküldhető :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#30) #16820480 válasza RaveForce (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, ezt értem és tudom. :) De manapság már ha veszel tévét, akkor az úgyis okostévé, akár ráírják, akár nem. Kb. nem lehet nem okos tévét kapni. Rendben, ha egy 10 éves cuccra akarsz rákötni ilyet, vagy egy monitorra, akkor nyilván kell. De új tévékhez (ebből indultam ki még az elején) nem igazán.

(#31) tomp válasza #16820480 (#24) üzenetére


tomp
félisten

Küldjél ki a tv-re Spotify, Tidal, MyTV tartalmat. Vagy ott a(z) HBO Go. Elég kevés tv-re van app. Netflix. Tv-n hiába van app, CC-n sokkal szebb. MinDig TV app.
Rengeteg app támogatja már. Ha CC kapcsolatban vagyunk akkor a telefon csak távirányító, nem a telefonról megy ki a tartalom.

(#32) Fall-N válasza tomp (#31) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt mind tudja az Android TV is. Napi szinten használom nem légből kapva írom.

Amit viszont nem tud a CC, hogy nincs rá Kodi. Aki ismeri tudja mi mindent tud.

A CC pedig egy lebutított UI nélküli Chrome kiterjesztett böngésző. Ezért is futhat egyszerre egy dolog. Szóval amit a CC tud azt mind tudja az Android TV is. Nem véletlen vettem ilyen TV-t. Ebben igaza van sheratannak. Csak webOS-re nincs sajnos Kodi.

[ Szerkesztve ]

(#33) #16820480 válasza Fall-N (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meg Plex sem sajna, de azért elég használható rendszer így is.

(#34) tomp válasza Fall-N (#32) üzenetére


tomp
félisten

Android tv tudja. Oké. De nem minden gyártó alkalmazza az Android tv rendszert.

Nem használom a Kodit. Telefonos appban nincs Cast mód? Mert ha van akkor csak be kell kapcsolni, és a telefont akár ki is lehet kapcsolni ha már megy a tartalom a CC-n.

(#35) AnonyX


AnonyX
tag

Ha okos lesz a Google beépíti a VulkanAPI támogatást az Andromedaba. Illetve támogatást ad a grafikus kártya gyártó cégeknek hogy hozzáférjenek az Andromeda rendszerek hardverehez. Chromecast pedig egy tökéletes dolog. Nekem van itthon 4 darab is. A Chromecast Audio is kegyetlen jó kütyü. Nem bántam meg egyik megvételét sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.