Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

rövidesen nyugdíjba vonul a nem túl jól csengő „RT” márkajelzés
A Nokia meg épp olyat akar kihozni? Vagy rosszul tudom ?

valami

(#2) WinPho


WinPho
senior tag

És a Nokiával mi lesz? És hogy tervezik, hogy metróval utaztatják tovább a WP-t? Ez lesz majd a GDR4? ;]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Eleve halva született ötlet volt egy harmadik oprendszer kiadása. Vagy legyen mobil, vagy x86. De legjobb lenne egy féle, és akkor minden kompatibilis lehetne mindennel...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) errorcode06


errorcode06
őstag

SZVSZ ha ARM, akkor tuti bukta. Vagy nagyon jól megkülönböztethetőnek kell lennie ahhoz, hogy eladható legyen a pl a legnagyobb nyugati (amerikai) piacon.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#5) WinPho válasza pilóta (#3) üzenetére


WinPho
senior tag

x86-os Windows 8 mobilt a népnek, hogy még jobban pofázzanak az aksi miatt! :) A melegedésről már nem is merek beszélni... :U

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#6) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Bukta ;] Csak úgy menthető, hogy Win 8 Pro lesz rajta, és 140-nél nem drágább, leaglább 64GB-os SSD-vel lesz ellátva.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#7) Ádám16


Ádám16
addikt

Na erre a fúzióra nagyon kíváncsi leszek.

(#8) errorcode06 válasza BlackSoft (#6) üzenetére


errorcode06
őstag

Cs_szheted a 64-es SSD-t. Minimum 128 kell, vagy több. Pontosan mennyit is foglal az RT a 64-es tárhelyből? Na ugye...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#9) babkukta


babkukta
senior tag

"Készül az új Surface sorozat" - De minek?????

Üdvözlettel, Tibi

(#10) pilóta válasza WinPho (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mondjuk eleve tragikus, hogyan mer bármelyik gyártó is pl. egy okostelefonba 3000mAh alatti akksit tenni. Inkább lenne 6mm helyett 7mm vastag, meg 120g helyett 130g, de legalább nem kellene naponta tölteni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) w333 válasza BlackSoft (#6) üzenetére


w333
félisten

"Álmodj királylány" ! a Media M. -ben az első "Surface" 250 ezer az ára :Y
Miből gondolod hogy ez olcsóbb lenne ? de ha még olcsóbb is lesz, a kutya nem fogja venni :N
Ennyi pénzért 2db. csúcs Android tablet -et lehet venni ! ami sokkal felhasználóbarát és sokkal több lehetőség + szolgáltatás van benne ! így nincs miről beszélni ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12) BlackSoft válasza errorcode06 (#8) üzenetére


BlackSoft
addikt

De most ha egy Win 8 Pro menne rájuk, ami tegyük fel 32GB-ot elhasznál (nem annyit) akkor is maradnak 32GB ami mint tablet elég tárhely a pár programnak, meg az internetezéshez.

Az meg már más kérdés, hogy mondjuk 64GB-tól 512GB-os méretig lehetne venni...

(#11) w333: Én azt mondtam, hogy milyen feltételek mellet nem bukna meg a dolog. Tudom, hogy 250volt az előző szemét.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#13) w333 válasza BlackSoft (#12) üzenetére


w333
félisten

Pedig szerintem ez is ugyan úgy meg fog bukni mint az első "Surface" ! :K
Ez a Win 8 csempés kinézet senkinek sem tetszik, így semmi értelme nincs a "Surface 2 -nek, előbb egy normális operációs rendszert kéne kitalálni ami felhasználóbarát és kényelmes aztán jöhet az új "hardver" !
"Microsoft" ennyire h*lye ? nem veszi azt észre hogy a Win 8 -al van a baj ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#14) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Microsoft a Windows Phone és a szintén ARM processzorokra szánt Windows RT platformjait teljes egészében össze fogja vonni, Ballmer nyugdíjba megy, és már meg is jelenik egy értelmes ötlet a cégtől.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) blade zte válasza w333 (#13) üzenetére


blade zte
őstag

Nem láttad a 8.1 bejelentéseket? :U Azért a microsoft is legalább egy boci agyát tudhatja magáénak, mégha nem is egy emberét.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#16) Jim Tonic válasza BlackSoft (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szokásod szerint hülyeségeket beszélsz. A Win8 Pro nem csak tárhelyben igényel többet. Egész már az erőforrásigénye is. Nem tudod ARM processzorokon futtatni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) cairojack


cairojack
aktív tag

(#1) Quasi_modo + WinPho

Én úgy tudom, csak az RT név megy a levesbe, nem maga az OS. Ettől még a Nokia kiadhatja a saját RT-s tebletjét, csak nem az lesz a neve, hogy "Valami RT". RT-t kihagyják belőle.

Amúgy az RT abszolút bukó. Az X86-os progik nem mennek rajta, így minden előnye elvész a konkurenciához képest, amik (mint IOS mind Android) jóval ergonomikusabbak, könnyebben, jobban használhatóak az RT-nél. Jah és az RT-s tabik eddig drágábbak voltak az Atomosoknál, aminek abszolút semmi értelme. Speciel mélyen 80 rugó alatt látnék egy minimális létjogosultságot az RT-nek (azon vevők körében, akik szeretnek sz**ni), de nekem személy szerint még akkor sem kéne, annyira negatív tapasztalataim vannak vele. Teljesen használhatatlan.

Ez így konkrétan BUKÓ!

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#18) blade zte válasza cairojack (#17) üzenetére


blade zte
őstag

Ha a microsoft is végre a google agyával gondolkodna e téren... Egy más cégek által használható os debüt-készülékét nem éri meg drágán adni, mert 2 nap múlva már megérkezik a többi is.

Oppo find 7 astro black

(#19) BlackSoft válasza Jim Tonic (#16) üzenetére


BlackSoft
addikt

64bites Win8-nak 20GB kell. Egy 64GB-os SSD-re simán jó lenne, mert legtöbben nem használnák ki a maradék helyet. Aki meg igen, az vagy vegyen nagyobbat, vagy laptopot.
Többiről részéről, hardware-ről nem írtam. De ha azt is javasolhatnám, akkor legyen benne 4 magos proci, ami nemhogy a Win8-at, de azon belül egy Cinema 4D-t is elvisz.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) w333 válasza blade zte (#15) üzenetére


w333
félisten

De láttam, és mi értelme ? Win 8 vs Win 8.1 szerintem 1 kutya !
Csempe kinézet = Nagy Bukás !
Senkinek sem tetszik :N már több mint 1 éve próbálják az emberekre ráerőltetni !
Ennyire beteg "mentalitást" mint ami a "Microsoftnak" van ez mindent túl szárnyal ! pl. ott a Surface 900 milliós bukás, miért nem adták inkább 200$ -ért így talán tudták volna népszerűsíteni a terméküket !
Normális cégek mint pl. a "Google" szerintem nagyon jól csinálják : ott az "Android" a világ legnépszerűbb Op. rendszere, ott a Nexus 4 és a Nexus 7 amik csúcsgépek és fillérekért meglehet kapni, ott a ChromeCast szintén egy okos találmány és csak 30$ !

A Microsoft mivel tud villantani ? a fürdő szóba csempékkel :F ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#21) Jim Tonic válasza BlackSoft (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Van Win8-as X64-es tablet. Most nem azokról van szó. A cikk lényege, hogy a Win8 RT helyett kiterjesztik a Win Phone 8-at tabletekre, a la Android. Egy OS tabletre és telefonra. Így oké?

Az általad megálmodott tabletbe mégis mekkora akkumulátor lenne? Vagy ebbe is beleraknád a 1,5kW-os tápodat? :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) BlackSoft válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az akksi az más kérdés, de másképp az egész cucc halálra van ítálve, ezt te is tudod, és itt mindenki.
Amúgy magamból kiindulva, ha 140 lenne az ára, és lenne rajta Win 8, akkor megvenném. RT-vel meg ilyen marhaságokkal 250-ért vicc. :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23) WinPho


WinPho
senior tag

Senki sem egy műszaki ember itt a fórumban, hogy ennyire utálják a csempéket? ;] Mert nekem nagyon bejövős.. :U

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#24) Glenda válasza w333 (#20) üzenetére


Glenda
addikt

Szerintem azzal, hogy van spellcheck IE11 alá...

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#25) w333


w333
félisten

Kérek mindenkit nézzétek ezt végig : Link :DDD ;]

Egy kicsit deja vu érzésem van 0:43 "hupszz" és Link 0:08 "Wooow" :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26) Jim Tonic válasza BlackSoft (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ARM tablet nincs halálra ítélve. Ahogy a Win Phone egész jól terjed, van ráció egy ilyen tabletben is. Talán több is, mint a tabletre (jelenleg) alkalmatlan X86/64-ben.

#23: De, itt sok a műszaki ember. Azért nem is értik, mi a poén egy felületben, ami úgy néz ki, mint az egyéves kisfiam kirakója. ;]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) meszike91 válasza BlackSoft (#22) üzenetére


meszike91
senior tag

Végre valami jó hír :)

du, du hast, du hast mich

(#28) NGA válasza w333 (#20) üzenetére


NGA
addikt

Én egy beteg valaki lehetek, mert nekem bejön a win8 és a wp8 is. Bejön a csempe is, és ki is tudom használni. A nekem fontos appok megvannak, nekem ez a lényeg. A driodos táblákon meg csak röhögni tudok. Volt nekem is komolyabb neves, de egy hulladék mind. Ami még használható, az ipad.

(#29) Glenda válasza NGA (#28) üzenetére


Glenda
addikt

Troll, ne etesd, én is már sajnálom, hogy válaszoltam neki.
Véleményt el lehet mondani, de utálom amikor meg akarják mondani, hogy a legjobb. Mert rohadtul szubjektív.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#30) Воланд válasza Glenda (#24) üzenetére


Воланд
titán

[link] :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) w333 válasza NGA (#28) üzenetére


w333
félisten

10.000 emberből te vagy az 1 akinek bejön és tetszik !
Majd kérlek magyarázd el a többi 9999 embernek hogy miért is jó ez ! ;]

(#29) Glenda

Nem vagyok "troll" ez az én véleményem ! nem véletlen az a 900 milliós bukás, ha annyira jó lenne akkor ez nem történt volna meg ! persze szeretem a Windowst, de ez a 8 és 8.1 valami rémálom !
A következő verzió a Win 9 majd jó lesz ! egy kis történelem :
Win 95 = sz@r / Win 98 = jó

Win ME = sz@r / Win Xp = jó

Win Vista = sz@r / Win 7 = jó

Win 8 = sz@r / ... ? = jó

Valahogy ez így működik a "Microsoftnál" ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#32) Watchdog válasza w333 (#25) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Ilyen egy igazi hot swap... :DDD

(#33) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Mi lett volna, ha a Microsoft mar a kezdetektol osszevonja a WP es Windows RT platformjat?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#34) Glenda válasza wertigo1984 (#33) üzenetére


Glenda
addikt

Örömbódottád. Ez lett volna a leglogikusabb döntés sokak szerint, bár mivel Redmondban sem dolgoznak hülyék, nyilván nekik is volt ésszerű ötletük. Vagy csak így akarták kiszűrni a rossz minőséget, ami sima upscale-nél bennmaradt volna.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#35) Воланд válasza w333 (#31) üzenetére


Воланд
titán

a win xp egy hulladek rendszer, de sebaj.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) w333 válasza Воланд (#35) üzenetére


w333
félisten

Te miről beszélsz :F az egyik legjobb Op. Rendszer a világon ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#37) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Nem trollkodni akarod,de...
A lényeg nem az lenne mint az Androidnál ha összevonnák?
A droid is fut telón táblán és kis ütyködéssel x86-on
Mert ha igen érne valamit a szememben a win 8 :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#38) w333 válasza leslie_smith (#37) üzenetére


w333
félisten

Nem kell hozzá sok ügyeskedés, mert "Android" -nál pl. ott a ZTE Grand X IN ami X86 -os Intel Atom procis, igaz hogy az alkalmazások 30% nem működik tökéletesen :U
Viszont az 1 mag / HT -vel bika erős ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#39) Glenda válasza Воланд (#35) üzenetére


Glenda
addikt

=> A "win xp" egy hulladék "rendszer" , de sebaj . ;]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#40) NGA válasza w333 (#31) üzenetére


NGA
addikt

Én senkinek nem magyarázok el semmit. Én senkit nem kivánok meggyőzni.

Nekem tökéletesen működik a Win8, sokkal gyorsabb, stabilabb mint a win7, sokkal több eszközt felismer, atomstabilan fut. Eszembe nem jutna visszarakni a régi win7-et. A céges gépen is Win8 fut, szintén sokkal stabilabb, mint a Win7.

Ha neked nem jön be a Win8, akkor ne használd, szerintem nem szoritanak pisztolyt a fejedhez. Csak szánalmas vagy ezzel a brekegéssel, amit itt előadsz, Nem tudom mióta használsz Windows-t, hogy ekkaora tapasztalatod van, de megsúgom, hogy amikor én kezdtem ezzel foglalkozni, akkor még volt konkurenciája a Windowsnak, úgy hivták, hogy GEM. Az 1.16-os verzióval kezdtem, és több Windows hivatalos bétatesztelője voltam. Többek között az XP-nek is.

(#41) tDr1v3r válasza w333 (#36) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Egy darab sz*r, amit 2 Service Pack után sikerült használhatóvá pofozni... ;)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#42) w333 válasza NGA (#40) üzenetére


w333
félisten

Asztali gépen nem sok értelmét látom a Win 8 -nak, még úgy tablet -en vagy érintőképernyős monitoron elmegy de még mesze nem tökéletes, lehet hogy ez a 8.1 jó lesz, de majd kiderül ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43) satz18


satz18
őstag

"Várhatóan „RT” jelzés nélkül, összevont táblagépes és telefonos operációs rendszerrel érkezik a Microsoft ARM processzorral szerelt új táblagépe"
Ha valóban kukázzák az RT-t és csak wp8 lesz, akkor csak beteljesülni látszik a jóslat. Végre belátták hibájukat. Ez esetben viszont a Nokiás tablet fogalma új értelmet nyerhet. Bár én még nem vagyok benne biztos, hogy ez valóban be fog teljesedni. Majd ha kijön a tablet meglátjuk.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#44) NGA válasza w333 (#42) üzenetére


NGA
addikt

Mi a bajod a Win8-al?
A csempét nem kell nézni, Amikor elindul nyomok egy Win D-t, és máris a desktopon vagyok. Mivel csak pár programot használok, igy ezek kint vannak a taskbaron, és eddig is igy inditottam el őket 7 alatt, ugyanigy teszek 8 alatt. Semmire nem használtam a Start menüt. Sokkal gyorsabb volt a vezérlőpultot is elérni a Win gomb és elkezdtem beirni, hogy vez és már ott is volt. Én még DOS-on kezdtem 1985-ben, ott nem volt egér, csak parancssor.

(#45) leviske


leviske
veterán

"a Windows Phone és a szintén ARM processzorokra szánt Windows RT platformjait teljes egészében össze fogja vonni"

Anno a Windows Phone 7 esetében ezt meg akarták lépni a gyártók, míg még értelme is volt belépni a tablet piacra. A Microsoft kigáncsolta a dolgot. Most meg nagy okosan megcsinálják durván 3 évvel később? Hülyék ezek? Remélem ezzel a lépéssel megint sikerül kukázniuk az összes készüléket, ami megjelent bármelyik érintett platformra.

MOD: Így mi lesz a Xbox One-al? Windows Phone 8-at kap? Vagy megkapja az asztali Windows 8-at?

(#46) w333: Én is így voltam, de végül váltottam. Pont annyit találkozok így is a Start képernyővel, amennyit akarok. Sokszor nem is érzem kezelés szempontjából, hogy nem Windows 7 és meg is lep, mikor előugrik egy metro stílusú figyelmeztetés. De persze semmit nem vesztesz, ha bevárod a 8.1-et a vásárlással.

[ Szerkesztve ]

(#46) w333 válasza NGA (#44) üzenetére


w333
félisten

Nekem valahogy kényelmetlen én nem így szoktam meg sajnos :(
Majd ha a Win 8.1 -ben kikapcsolható lesz a "Metro" majd akkor váltok én is !
Én az asztal -hoz nagyon hozzá vagyok szokva ! a Win 7 több mint tökéletes :K

(#45) leviske

Most már megvárom a Win 8.1 és kipróbálok egy 30 napos próba verziót és ha az igényeimhez megfelelő lesz, akkor természetesen meg is fogom vásárolni :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#47) NGA válasza leviske (#45) üzenetére


NGA
addikt

A WP7 még Windows CE alapokon futott, mint a Windows Mobile. A WP8-ra pont azért volt fontos a váltás, mert a kernel megváltozott. Azonos az alapja az RT-nek a WP8-nak és a Win8-nak.

"és meg is lep, mikor előugrik egy metro stílusú figyelmeztetés."

Hát fura. október óta használom, de nekem még 1 db metro-s figyelmeztetés sem jött elő. Valamit rosszul csinálok szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#48) Воланд válasza leviske (#45) üzenetére


Воланд
titán

"Anno a Windows Phone 7 esetében ezt meg akarták lépni a gyártók, míg még értelme is volt belépni a tablet piacra."

igen, valoban sok ertelme lett volna kijonni a piacra meg wp-s tabletekkel is, mikor mar akkor eldontott teny volt, hogy a ce vonalat kukazzak...

"Így mi lesz a Xbox One-al? Windows Phone 8-at kap? Vagy megkapja az asztali Windows 8-at?"

ez mar tul van targyalva, modositott nt kernel van a rendszer azon resze alatt, ami az appok futtatasaert felel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#49) pilóta válasza NGA (#47) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát fura. október óta használom, de nekem még 1 db metro-s figyelmeztetés sem jött elő. Valamit rosszul csinálok szerintem

Esetleg tegyél be egy CD-t és meg fogod látni :D

Egyébként így, hogy száműzni lehet a metrót szinte teljesen, egész jó ez a Win8, csak néha vannak fura "kékhalálok" (a windovs problémát észlelt és újra indítja a rendszert szöveg...), amik Win7 alatt soha nem voltak. Ja, meg néha bekapcsolás után nem látja a nyomtatókat, nem lehet nyomtatni, mert azt hiszi, hogy nincs telepítve egy sem. De egy restart megoldja...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) leslie_smith válasza w333 (#38) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Én konkrétan erre gondoltam :D
http://www.android-x86.org/
Ehhez kell ügyeskedés
Nem csak intel procik vannak x86ban
De a lényeget gondolom értettétek mire gondoltam nem? :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.