Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Hát nemtom. Az iPhone 8 nagy riválisa a Note 8 lesz, amit véletlenül épp az gyárt, aki az Almának szállítja a kijelzőket.
Csak én látok ebben némi összefüggést? :U

(#2) kromatika válasza <Lacy85> (#1) üzenetére


kromatika
veterán

Igen nekem is furcsa ez egy kicsit.

(#3) kchris78


kchris78
veterán

Én már nem állok be ebbe. iPhone7-re is AKKORA hiányt mondtak meg volt is pár hétig aztán "okosba" úgy lement az ára mint még soha! Pár hónappal a megjelenés után már 200 alatt volt egy új matt i7 32GB-os. Kivárom, aztán besétálok a boltba és megveszem. Ha egyáltalán lesz indok hogy váltson rá az ember.

(#4) djgeg válasza <Lacy85> (#1) üzenetére


djgeg
őstag

Nagyon nem :D Samsungnak semmi érdeke. Ha így állnának hozzá akkor nem is szállítanák és max fizetnék a kötbért ezzel megbénítva az apple-t egy időre, de nem ez az érdeke. Itt a samsung egyik ágazat mint beszállító van jelen nem a telefon divízió és amúgy sem "riválisa" a note legalább is nem egy az egyben.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

70 milliót rendelt az Apple és nem lesz 3-4 kezdésnek?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#6) <Lacy85> válasza djgeg (#4) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miután eljátszották már egyszer a "bocs, nincs" szitut a snapi 835-nél is, én kinézem belőlük.
Többet nyernek azzal, ha jobban fogy a Note 8, mint azzal, ha időben leborítanak 10 konténer panelt az Apple-nek.
De ez csak egy hirtelen jött furcsa gondolat volt. Attól még nem biztos, hogy igaz is. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) pusszycat válasza <Lacy85> (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez reklámfogás,rendeld meg mert lehet nem jut neked. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#8) joey04 válasza <Lacy85> (#6) üzenetére


joey04
titán

Többet nyernek azzal, ha jobban fogy a Note 8, mint azzal, ha időben leborítanak 10 konténer panelt az Apple-nek.

Hát 1: ebben nem vagyok olyan biztos, 2: itt azért nagyobb dolgok vannak a háttérben, nem ilyen egyszerű, hogy nem gyártok elég panelt a megrendelőmnek így aztán több note fog fogyni ;)

jegesmaci: ezt a kommentet telefonról írtam

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) #16820480 válasza <Lacy85> (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Note szériából olyan 4-5 milliót szoktak eladni, ehhez képest az 50-60 millió kijelzőpanelen szerintem többet keres a Samsung. Főleg úgy, hogy manapság a panel a telefon értékének harmadát adja talán.

(#10) papi77


papi77
addikt

Dumaaaa :))

EclipseGT : ja,nem véletlen,hogy a 845-öt már nem a samu fogja gyártani!

Az első: NOKIA 1611

(#11) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Azért kíváncsi vagyok, hogyan fog kinézni az i8...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Mindig "készlethiányos" az iphone. :DDD

(#13) jacis válasza papi77 (#10) üzenetére


jacis
nagyúr

Ki fogja gyártani a 845-öt?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#14) papi77 válasza jacis (#13) üzenetére


papi77
addikt

Én úgy olvastam,hogy a TSMC!

Az első: NOKIA 1611

(#15) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit offolok, de arról tudni valamit, hogy igaz-e az a hír, miszerint lesz iPhone 7S is? Úgy olvastam hogy ez hamarabb is jöhet majd egy hónappal, már ha igaz. Valakinek van erről infója? Érdekelne annak a telefonnak a formaterve, mert szívesen váltanék rá, ha 5-5,2" körüli kijelzővel és nem olyan nagy kávákkal jönne.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#16) BlueDea


BlueDea
csendes tag

Érdekes hogy mindenki az iphone-t tartja a királynak mobilban erre a telefon legfontosabb részét mégis a pocskondiázott samsung gyártya mindenesetre én főleg a kinézetére vagyok kiváncsi meghát az árára

ZoZo™

(#17) yoshimitsu81 válasza BlueDea (#16) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Csak a fanok. Most vettem egy használt 5s-t, de nem tudok rá filmet rakni. Tiszta szégyen. Már eleve program kell ahhoz is, hogy zenét rakjál rá, de, hogy kelljen még egy konvertáló program is a videóhoz, na az már kiverte a biztit. Egy négy gigás filmet akartam konvertálni, de 30 perc után ráhagytam mert 20% nál járt. Még hogy minőség meg a legjobb rendszer, jah egy kalap szar.

[ Szerkesztve ]

(#18) #16820480 válasza yoshimitsu81 (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk tegyük hozzá, hogy ugye nem arra találták ki, hogy kalózvideókat másolgasson rá az ember. Ettől függetlenül tényleg kiborító, hogy semmit nem lehet normálisan rámásolni, de pont a filmeknél ugye ez nem kellene gondot okozzon, ha legális forrásból szerzed be őket.

(#19) papi77 válasza jacis (#13) üzenetére


papi77
addikt

Meg is van! [link]

Az első: NOKIA 1611

(#20) kchris78 válasza yoshimitsu81 (#17) üzenetére


kchris78
veterán

Nem a kalózcuccokra van optimalizálva az biztos. De ha egy 3rd party videolejátszó programot rátettél volna akkor lehet rá se kellett volna a filmet másolnod mert NFS/SAMBA megosztásról is lejátssza, de konvertálni meg főleg nem... Előbb nézz utána aztán szidj.

(#21) Dr. 444Hertz válasza mazsiii92 (#15) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ahány forrás, annyi pletyka.
Amíg be nem mutatják ezeket a készülékeket, addig nincs készpénz, főleg az Apple-nél, pláne nem a 10. évfordulón.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#22) titi1990 válasza yoshimitsu81 (#17) üzenetére


titi1990
tag

https://softorino.com/w2/

Ezzel nem kell külön konvertálni, elvégzi a program+felmásolja a készülékre.

Fizetős a program, de sokan dícsérik.

(#23) yoshimitsu81 válasza kchris78 (#20) üzenetére


yoshimitsu81
tag

A gépemen van a film és a telefonomról tudom nézni akár több kilométer távolságból? Vagy ezt most hogy érted? :F

(#24) jacis válasza papi77 (#19) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszi.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#25) yoshimitsu81 válasza titi1990 (#22) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Valami Dmg file nem tudja megnyitni a gépem. De azért 40 dollár az elég sok nem?

(#26) #40359168 válasza yoshimitsu81 (#25) üzenetére


#40359168
törölt tag

Tehát a géped nem tudja megnyitni a .dmg fájlt, úgyhogy sz@r az i5s, pazar logika. :DDD

(#27) pengwin válasza #40359168 (#26) üzenetére


pengwin
addikt

Nem mondott ilyet, de látom megy más szavainak a kiforgatása, csak lehessen az Apple cuccait védeni... :W

(#25) yoshimitsu81
A .DMG egy képfájl, olyan mint az ISO. általában meg is tudják nyitni ugyanazok a programok.
És igen, 40$ sok egy olyan funkcióért, ami máshol alap. Isten hozott a "prémium, just works"-életérzés világában.

(#1) EclipseGT
Ne zavarjon, hogy a Samsung kijelzőgyártó részlege gyakorlatilag egy külön cég, teljesen függetlenül a mobilrészlegtől.
Nekik a saját eredményük számít, amihez kellenek a megrendelések... és nem csak a testvércégé.
De biztos Samsung-összeesküvés áldozata lett szegény Apple... mert ha kell, nem tudnak fizetni extrát a magasabb prioritásért... ja, várj csak de, mégis... ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#28) hemaka válasza yoshimitsu81 (#17) üzenetére


hemaka
nagyúr

copytrans manager, feltelepited, aztan azt masolsz, amit csak szeretnel.

(#29) yoshimitsu81 válasza hemaka (#28) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Mindent lehet csak videót nem

(#30) vicze válasza pengwin (#27) üzenetére


vicze
félisten

Ha már DMG-t töltött le Windowson, akkor kb. mindegy. :)
DMG Mac-en jelen esetben egyből futtatható állomány már, nem lemezkép mint régen. Kb. deb vagy rpm csomagnak felel meg.

(#31) yoshimitsu81 válasza yoshimitsu81 (#29) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Feladtam gyerekek. 5 órája szenvedek egy rohadt videó felrakásával. Még jó hogy nem 7-t vettem, most biztos szívrohamot kaptam volna.Nem értem mire föl ajnározzák ezt az iost annyira.

(#32) hemaka válasza yoshimitsu81 (#29) üzenetére


hemaka
nagyúr

Huh oke, elengedem inkabb. :D

(#33) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ezeket a készlet-találgatásos híreket valószínűleg egy helyen gyárthatják, méghozzá nyilván Kínában, hisz ott olcsó a gyártás.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#34) yoshimitsu81 válasza hemaka (#32) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Ezekkel nem tudtam

(#35) #16820480 válasza pengwin (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk hasonlóan korrekt az is, hogy azért szar a rendszer, mert nem lehet rá könnyedén illegális tartalmakat pakolni :) Az Apple egyben tartalomszolgáltató is, amit felénk sokan elfelejtenek, hiszen errefelé a tartalom jellemzően "ingyen van".
Azért nem lesz szar az iOS, mert nem támogatja a kalózkodást, az már nagyobb probléma, ha nincs alatta egy értelmes fájlrendszer például.

(#36) tomboy0013 válasza yoshimitsu81 (#31) üzenetére


tomboy0013
veterán

Na szerinted mitől ajnározzak? Ott egy harapott alma a telefonon... :D
Mikor telefon boltban melóztam rengeteg iPhone tulaj egy szaros e-mail elküldésére is alkalmatlan volt, de a kedvenceim azok voltak akik azt se tudták mi az az iCloud fiók és persze szervizelésnél ezt rendszeres problémákat okozott (mert ugye iszonyat sok szervizelendő iPhone volt bent, a minőségük is nagyon tuti). És persze ők voltak akik izgalomtól fűzve ajnarozták az iPhone-t. Nem baj, hogy az ő felhasználási szokásaihoz egy 40 ezres droidos teló is alkalmas... Szegények nagyon a marketing hatása alatt állnak.

(#37) BlueDea


BlueDea
csendes tag

Mondjuk hálisten nem éri nt se az i8 se az s8 de szerintem még az s9 se fog mert teljes mértékben megelékszem a jelenlegi készülékemmel.
Egy elégedett S7 edge tulaj :) :).

ZoZo™

(#38) fordfairlane válasza #16820480 (#18) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyrészt messze nem ajnározzák már az iPhone-t úgy, mint a kezdetekben, mivel felnőtt, képességekben felzárkózott az adroidos konkurencia. Bizonyos tekintetben le is hagyta. Másrészt viszont, aki nem az iPhone topikban akar problémát megoldani, hanem iPhone hírek topikjaiban dühöng, az eleve trollgyanús.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#39) pengwin válasza vicze (#30) üzenetére


pengwin
addikt

Na ezt nem tudtam.
És köszönöm a fordítást érthető nyelvre! :R ;]

(#35) sheratan
"Nem támogatja a kalózkodást" - mert nyilván csak és kizárólag illegális tartalmat lehetne másolni egy telefonra. :N
Értem én, hogy a többség ezt teszi, de attól még lehetne ezt legális tartalmakra is használni.
Azt is értem, hogy van vezeték nélküli átvitel az apple-nél, de ez sokszor nem opció.
Androidos és WP8-as, 8.1-es telefonjaimat pl. elég sokat használtam régebben pendrive-ként is egyetemen, az iPhone erre a célra sem lenne alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#40) yoshimitsu81 válasza fordfairlane (#38) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Oda akartam írni, de oda már nem írtak egy ideje, legalábbis az i phone 7 hez tavaly volt utoljára hozzászólás. Miért lenne ez trollkodás? :F

(#41) #40359168 válasza pengwin (#27) üzenetére


#40359168
törölt tag

De bizony hogy írt ilyet, olvass vissza. Nem védem az Apple cuccait, de gond nélkül másolok pikk-pakk zenéket, videókat a szintén 5s-emre, ha akarok, és igen, ha úgy szeretném, akár iTunes és kábel nélkül. Inkább azt kéne észrevenni, hogy jelen esetben a tájékozatlan felhasználó részéről volt okafogyott az ekézés. Ott van a dobozban meg az iBooks-ban a user manual, bele lehet kukkantani, ha valami nem tiszta, a google pedig szintén a barátunk, pl. a .dmg kiterjesztés lényegét cirka egy perc alatt el lehet olvasni.

(#42) fordfairlane válasza yoshimitsu81 (#40) üzenetére


fordfairlane
veterán

iPhone topik
iPhone 7 teszt topikja

Ezek a topikok pörögnek. Valamit elnéztél.

x gon' give it to ya

(#43) jacis válasza #16820480 (#35) üzenetére


jacis
nagyúr

"Az Apple egyben tartalomszolgáltató is" - felénk még nagyon nem igaz ez tehát nem is várható el senkitől hogy addig míg nincs magyar tartalom várjon és nézzen ki a negyedmillás telefonjával a fejéből :F

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#44) pengwin válasza #40359168 (#41) üzenetére


pengwin
addikt

a #17-ben írta, hogy szar, mert nem egyszerű rá filmet tenni...
"de nem tudok rá filmet rakni. Tiszta szégyen. Már eleve program kell ahhoz is, hogy zenét rakjál rá, de, hogy kelljen még egy konvertáló program is a videóhoz, na az már kiverte a biztit. Egy négy gigás filmet akartam konvertálni, de 30 perc után ráhagytam mert 20% nál járt. Még hogy minőség meg a legjobb rendszer, jah egy kalap szar."

És a #25-ben írt a dmg-ről:
"Valami Dmg file nem tudja megnyitni a gépem. De azért 40 dollár az elég sok nem?"

Sehol nem kötötte össze a kettőt. :U

Azt meg hadd ne kommentáljam, hogy erre a problémára egy használt telefonhoz egy ~11 ezres szoftvert kellett linkelni.

Üdv, pengwin

(#45) #16820480 válasza pengwin (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, tudom, ahogy torrentről is mindenki csak Debian ISO-kat töltöget le folyamatosan :P

És igen, lehetséges, hogy a 4 gigás szülinapon lőtt videót akarta átmásolni, de mivel a rögzítő készülékek (telefon például) szinte mind manapság valami iOS által is értelmezhető videó kodeket használnak, azt elég lett volna behúzni iTunes alá, és kész.
Ha meg film, akkor iTunes, Netflix, Hulu, vagy akármi, TVgo, HBO Go, csak persze igen, ezekért fizetni kell.

jacis: Az iTunes zenés része volt az egyik első ilyen szolgáltatás, ami elérhető volt itthon, ha jól emlékszem. Azt nem tudom, hogy a videók mennek-e benne, de ott egy rakás másik is, amivel szintén lehet legálisan tartalmakat juttatni a telefonra.
A lényeg az lett volna, hogy az Apple arra tervezett, hogy zárt rendszerben a megfelelő csatornákon lehessen tartalmat fogyasztani, mert abból lesz neki, vagy valamelyik partnerének pénze, és azzal lehet fenntartani a szolgáltatói érdeklődést.

(#46) Mercel


Mercel
senior tag

Az OLED panel tök jó, már csak egy RGB ledet kérek a sarokba egy normál jack dugót a tetejére, JA meg egy normális rendszert a fedélzetre és megyek is érte :)

Marcel

(#47) pengwin válasza #16820480 (#45) üzenetére


pengwin
addikt

Ne legyünk már komolytalanok, nyilván nem csak Debian-t töltenek a torrentről... openSUSE-t, Fedorát is! ;]

"Netflix, Hulu, vagy akármi, TVgo, HBO Go"
És ezek működnek offline, pl. az appal előre letöltött pár résszel?
Mert ha mindig streamelni kell, akkor az nem megoldás.
Meg szerintem elég nagy kár a mobilnet hálózatot folyamatosan ilyen dolgokkal terhelni, amikor már 32-64-128-256GB-os háttértárú telefonok kaphatóak, miközben a mobilnet csomagok és lefedettség még tőlünk nyugatabbra sem feltétlen nyújtanak megfelelő felhasználói élményt és adatkeretet egy normális minőségű streameléshez.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48) #40359168 válasza pengwin (#44) üzenetére


#40359168
törölt tag

A .dmg-ből konvertálás miatt ment a hiszti, ez nem tudom, mióta "tiszta szégyen" a iOS-re nézve, mindegy. A másik, hogy a kérdés alapvetően nem kapcsolódik a témához, szóval nem értem, mit keres itt, amikor van szakmai topik, ahol lehet kérdezni, és ha valaki nem ebben a hangnemben teszi, akkor segítenek is - akár én is. Amikor viszont offban megy a "szarazegész", akkor hadd ne legyenek már túl nyájasak a nem fanatikus, szimpla userek, akik rutinosan kezelik a kütyüjüket.

(#49) janeszgol válasza #40359168 (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Túl sokat vársz emberektől. Egyszerűbb fikázni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) .Szaki. válasza #40359168 (#48) üzenetére


.Szaki.
addikt

Manapság már sajnos mindennapos az, hogy képtelenek utánanézni dolgoknak emberek, helyette inkább rávágják, hogy ez egy sz*r. Ami csak azért is érthetetlen, mert pont 2017-ben tartunk ott, hogy mindenre maximum 3 perc alatt megtalálható a válasz. Csak nehéz belátni, hogy a felhasználó volt tudatlan, nem pedig a készülék rossz. Pedig ennyi erőfeszítéssel tényleg utána is lehetett volna nézni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.