Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Hű, az eredeti tervekhez képest 700e usernek nem jut!!!
Futás megvenni a sajátod!

(#2) zsolt501 válasza D1Rect (#1) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kíváncsi vagyok hogy, ha le is lesz gyártva akkor menyi lesz eböl el adva és menyi marad a raktárakon, tudom ez most rossz májúság, de a tudása alapján nem hiszem hogy tolongani fognak érte ezen az áron.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Remélem nem késik sokat mert szívesebben nézném a videót az ölemben tartott iPadon mint a százsok centis falitévémen.

Thanos was right.

(#4) gabor85


gabor85
őstag

amilyen sikeres lesz, elég lesz az a 300.000 darab :DDD
Sőt, még jut a Szaharába is, legyezőnek :DDD

(#5) Penge_4 válasza zsolt501 (#2) üzenetére


Penge_4
veterán

"de a tudása alapján nem hiszem hogy tolongani fognak érte ezen az áron."

Ez az Apple-nél sosem okozott problémát. ;]

(#6) bobsys válasza Narxis (#3) üzenetére


bobsys
addikt

:D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#7) ttower válasza Penge_4 (#5) üzenetére


ttower
aktív tag

erre csak ennyit tudok mondani: ;]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#8) villamos


villamos
őstag

Kérdés, hogy mitől multi tasking a kő?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#9) ttower válasza villamos (#8) üzenetére


ttower
aktív tag

dobálhatsz vele macskát és vízen is kacsázhatsz vele. és mivel a kettőt lehet egyszerre (vízen kacsázva eltalálod a macskát), így multitask. lehet hogy a ipaddal is lehet ezt, de a követ a természet arra teremtette, hogy kacsázódjon, majd a végén egy macska testébe leadja mozgási energiáját, míg az ipad nem. :P

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#10) domi007 válasza ttower (#9) üzenetére


domi007
őstag

:DD :DD :DD :DD :DD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#11) vehement69


vehement69
senior tag

de jó volt már megint arra pazarolni az időm hogy ezt a 10 említésre sem méltó kommentet elolvassam.. és valaki ezt még humorosnak is találja? :D szánkókból készült alvóhely állatok számára ha már a fárasztó dolgokról van szó (szánalom)

az lenne a jó, ha azzal foglakoznátok, hogy lehet azt a valamit használni, nem azzal, hogy mi van benne/mit írnak rá a dobozra.. ja és persze a használata milyen élményt okoz. ebben verhetetlen az Apple. személy szerint én is nagyot csalódtam az iPad bemutatója után, túl nagy volt a hype, de azóta elképzeltem pár dolgot (amit remélem meg is tudok valósítani :) ) és még hány hasonló lesz, szóval egyáltalán nem olyan hamvába holt ötlet, mint az elsőnek tűnt. na és persze amikor majd megjelennek az iPad-like cuccok (direkt nem tabletet írtam), először Androiddal, majd aztán a WP7-szerűséggel 3 év múlva, akkor majd veszek felmosórongygyártó cégek részvényeiből, lévén mindenki nyála ott fog folyni hogy de hát ez milyen jó is wáóóó..

olvastam egy külföldi cikket, ezzel most lehet elviszem off irányba a témát, de rohadtul érdekelne, mi a véleményetek, szerintem van benne igazság: az egésznek a lényege kb annyi, hogy azért volt jó húzás az iPhone OSsel és nem egy teljes értékű desktop rendszerrel (mint pl a Mac OS X) megcsinálni az iPadot, mert az előbbi az utóbbival ellentétben teljes mértékben az ujjakkal való használatra van kifejlesztve, így a kisebb ikonok/gombok miatti nehézkes kezeléssel nem kell bajlódni, ráadásul az egész GUI arányaiban, kinézetben, mindenben sokkal természetesebben fest a -szószerint- kezeink közt. valamint arról is szó volt a cikkben, hogy a Microsoft Tablet-PC koncepciója is itt bukhatott meg, a teljes értékű Wineket stylus nélkül/azzal sem lehet éppen ezért kényelmesen/természetesebben kezelni (zárójel: megintcsak valahogy náluk nem 100%-osan a felhasználó szemszöge a lényeg, kb mintha az egyes fícsörök implementálása csak a szükséges rossz hogy a teendők papírra tehessünk még egy pipát :D ez már szvsz volt)

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#12) bambano


bambano
titán

magyar neve: éntáskány :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) vehement69 válasza ttower (#7) üzenetére


vehement69
senior tag

mégis átalakította az (okos-)telefon piacot. ;)

I am cancer in your bones

(#14) D1Rect válasza ttower (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

De az ipad ebben is jobb. :P :DDD

(#15) ttower válasza vehement69 (#13) üzenetére


ttower
aktív tag

egy szóval nem mondtam hogy nem. ;)

D1Rect még jó. az ipadot arra tervezték hogy áramvonalas legyen, és mivel a szélei hátul enyhén lekerekítettek, könnyebben visszapattan a víz felszínéről, ellenben pont ez az éle az oka annak hogy macskadobálásra nem alkalmas, ugyanis ha a macska találatot kap, az él miatt elég valószínű hogy egy vonal mentén osztódni fog bizonyos mértékben, ami függ a dobás erejétől, az ipad generációjától, és a macska oldalbordájának erősségétől. így ha ez bekövetkezik onnantól a macska rendkívül unalmas lénnyé változik, ellenben a kővel való fizikai kontaktust képes kisebb gondokkal átvészelni(ez természetesen függ a kő méretétől és a dobás erejétől is). ;)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#16) Penge_4 válasza vehement69 (#11) üzenetére


Penge_4
veterán

"az lenne a jó, ha azzal foglakoznátok, hogy lehet azt a valamit használni, nem azzal, hogy mi van benne/mit írnak rá a dobozra.. "

Már leírták. Legyezőnek a Szaharában vagy macskákat kacsázni. :DDD
Vagy az öledben ülve videózni a sokszáz centis tévéd helyett.

"és nem egy teljes értékű desktop rendszerrel (mint pl a Mac OS X)"

Teljes értékű? Nincs benne Copy & Merge sem. :D Vagyis third-party cuccal igen, de milyen gáz, hogy ezt már a DOS is tudta?

"mert az előbbi az utóbbival ellentétben teljes mértékben az ujjakkal való használatra van kifejlesztve,"

Kár, hogy rezisztív, tehát hulladék. Pedig ennyi pénzért minimum kapacitív lehetne.

"mégis átalakította az (okos-)telefon piacot."

Ez inkább az emberiségre nézve szomorú. De nem baj, közel van már 2012... ;]

(#17) HyP3b0y válasza Penge_4 (#16) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

"mert az előbbi az utóbbival ellentétben teljes mértékben az ujjakkal való használatra van kifejlesztve,"
Kár, hogy rezisztív, tehát hulladék. Pedig ennyi pénzért minimum kapacitív lehetne.

Micsoda? Az iPad szted rezisztív erintővel jön???Vagy én értettem félre?

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#18) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Én naivan azt hittem, hogy az Applenek van egy saját, min. összeszerelő gyára, ahol készítik a cuccait. Az összes gyártás ki van szervezve?

(#19) Penge_4 válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


Penge_4
veterán

2010-ben még csodálkozol? Ma már minden Made in China/Korea/Taiwan
Ami addig nem lenne baj, amíg nem költségcsökkentésből tennék mindezt és 14 éves, éhbérért dolgozó gyerekek helyett szakemberek szerelnék össze a dolgokat és csak a gyártósor lenne ott. :(

[ Szerkesztve ]

(#20) #16820480 válasza Penge_4 (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

te azt hiszem távolról sem láttad még Taiwant és Koreát, ha ilyeneket leírsz. csak úgy mellesleg a régió két legfejlettebb országáról van szó (illetve Japánnal együtt három).

(#21) Xero válasza ttower (#7) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezt nem unjátok még? Egyrészt már rég nem igaz másrészt ilyet bármilyen termékről lehet készíteni. :)
Egyébként iPad lehet jó lesz valamire, de nem nekem. :)

(#22) Depression


Depression
veterán

Szerencsére csúszik ezzel az internet forradalma is. Úgyis megjelennek majd az erre optimalizált oldalak is, aki meg WS monitorral rendelkezik meg elfelejtheti egy jó ideig az olyan oldalakat, és nézheti helyette a nagy fehérséget tovább.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) madgie


madgie
titán

A témaindító írás címe tudtommal nem az, hogy Hogyan fikázzuk rommá az Epölt. Tudhatnátok, hogy ebből csak flame lesz, hiányzik valakinek egy kis pihi így hét elején? :U

(#24) WonderCSabo válasza Penge_4 (#5) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem azért ez eléggé widescreennek tűnik? Vagy ez nem számít annak? Akkor mi?

sheratan: Ettől függetlenül igaz, amit leírt. Persze nem minden gyárra igaz.

[ Szerkesztve ]

(#25) madgie válasza WonderCSabo (#24) üzenetére


madgie
titán

Nem widescreen, hagyományos 4:3, amit a monitorgyártók oly' sikeresen kiöltek a köztudatból, pedig például netezni sokkal hasznosabb azon, mint a 16:9-en.

(#26) HyP3b0y válasza madgie (#25) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Ez rendben is van, de ők úgy harangozták be, hogy netezésre és film nézésre készítették.
Bár így se kéne, de ha tényleg 16:9es lenne akkor vagy magasabb lenne az ipad vagy vékonyabb(szélességben, vagy akkor a keskenyebb a megfelelő szó :F :D), ergó aránytalan lenne és sztem nem csak számomra használhatatlanná válna(nem mintha amúgy használatba vennék egy ilyet), de minimum kényelmetlenné.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#27) madgie válasza HyP3b0y (#26) üzenetére


madgie
titán

Két megoldás van mostanság: 16:9 és netezéskor bámulod a sok felesleges felületet (de filmezni jó rajta), vagy 4:3, és akkor nezetni, e-book-ot olvasni, mittomén jó, de a filmek pocsékul mutatnak rajta. Megoldásként leírtad, hogy a 16:9 itt aránytalanná tette volna az egész készüléket, így érhető a választás. Egyébként üssetek, de egy 1:1 is tetszene nekem, vagy mondjuk egy 5:4.

(#28) <NewL> válasza HyP3b0y (#26) üzenetére


<NewL>
addikt

filmnézésre? hol reklámozták?:D

netezésre,könyvolvasásra ezeket emelték ki a legjobban :U

madgie : 1:1 ? :DDD

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#29) vehement69 válasza HyP3b0y (#26) üzenetére


vehement69
senior tag

hát ja, ez a 4:3 (1024*768) volt az, amin először akadt meg nekem is a szemem.. hát fura, főleg filmnézésre, de mégiscsak jobb lesz a felület nagysága miatt, mint egy iPhone. a fekete részeken meg lehetnek kezelőfelületi elemek, bár amilyen hülyék ezt megint a képre fogják rátenni. Mindegy, filmet amúgysem gépen/mobileszközökön érdemes nézni, hanem moziban, vagy ha úgy adódik, lemezről otthon szépen projektorostul mindenestül :)

szerk: pl az átlag fényképek is 4:3 arányúak, mégis valahogy jobban örültem volna a 16:9, főleg hogy jópár év volt mire végre átállt az IT ipar.. fura döntés, de hát ők tudják, lehet tényleg az van, hogy olvasni/netezni ezen jobb, a 16:9 túl hosszúkás/'vékony' lett volna

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#30) Penge_4 válasza madgie (#27) üzenetére


Penge_4
veterán

"16:9 és netezéskor bámulod a sok felesleges felületet (de filmezni jó rajta), vagy 4:3, és akkor nezetni, e-book-ot olvasni, mittomén jó, de a filmek pocsékul mutatnak rajta."

Vagy 16:9 és két oldalra kiraksz 1-1 sidebar-t. :K

(#31) madgie válasza Penge_4 (#30) üzenetére


madgie
titán

Meg adott esetben elfér PC-n két böngésző is egymás mellett (bár az szűkösen). De alapesetben nem jó a 16:9 ilyenkor, mondom ezt úgy, hogy nekem is az van otthon a PC-re kötve.

(#32) vehement69 válasza madgie (#31) üzenetére


vehement69
senior tag

hát igen, mondjuk kb annyiban össze lehetne foglalni a dolgot, hogy a 16:9 horizontálisan egyértelműen előnyösebb, a 4:3 viszont jó vegyesfelvágott

I am cancer in your bones

(#33) Penge_4 válasza #16820480 (#20) üzenetére


Penge_4
veterán

(#34) WonderCSabo válasza madgie (#25) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valóban, megcsalt a szemem. :)

(#35) madgie válasza Penge_4 (#33) üzenetére


madgie
titán

(#36) Penge_4 válasza madgie (#35) üzenetére


Penge_4
veterán

Jogos. De ha lenne egy olyan pont is, hogy a fejesek kitermelhetik-e évente tiszta profitként egy Dubai-i villa árát vagy elég ha évente csak egy fullextra nélküli BWM árát termelik ki tiszta profitként akkor mindjárt másképp nézne ki az a szavazás. ;]

Mindig azzal jönnek, hogy ha nem a dolgozókból sajtolják ki az utolsót is akkor az áraknak kell növekednie. Pedig van elég pénz, több is, mint elegendő csak az eloszlása nagyon rossz.
Miközben a hierarchia egy piramis az egy főre jutó vagyon aránya egy fordított piramis. :U

(#37) #16820480 válasza Penge_4 (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

ott pont az áll, hogy "sem a gyárakat, sem az országokat nem nevesítik", tehát a felsoroltak közül ennyi erővel lehetne akár az USA-ban vagy Csehországban is gyerekmunka :U

(#38) ttower válasza Xero (#21) üzenetére


ttower
aktív tag

részemről csak poénnak ment. jó cucc az iphone, de valamiért inkább érzem még mindig "divatfonnak" mint normális telónak. de ez csak az én magánvéleményem. :)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#39) Ijk válasza Penge_4 (#30) üzenetére


Ijk
nagyúr

Netezésre, olvasásra sokkal jobb a 4:3, főleg ha ilyen kis méretről beszélünk. Továbbá, hordozhatóságot tekintve a négyzet lenne ideális, ilyen szempontból megint jó kompromisszum a 4:3.
ttower: Ennyi erővel minden 20k feletti telefon divatcikk, mivel a legolcsóbb telefonokkal is lehet telefonálni és sms-t küldeni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40) Penge_4 válasza Ijk (#39) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ennyi erővel minden 20k feletti telefon divatcikk, mivel a legolcsóbb telefonokkal is lehet telefonálni és sms-t küldeni."

Ilyen árkategóriában bőven van minden extra már egy telefonban. Az iPhone-ban mi van? Akksit még mindig nem lehet cserélni, az elsőben még kamera sem volt. Még egy Opera Mini-t sem tudok rá telepíteni, Opera Mobile-ról nem is beszélve. De van benne touchscreen, ami megint csak inkább divat meg látványos, mint a használhatóságot növelné.

[ Szerkesztve ]

(#41) ttower válasza Ijk (#39) üzenetére


ttower
aktív tag

jelen pillanatban egy n95 8gb tulajdonosaként azt merem mondani hogy ez baromság. nem azért fizetsz többet hogy jobban tudj telefonálni vagy sms-t írni. nem egy plusz feature az amiért a plusz összeget elkérik. nagyobb kijelző, mobilnet, wifi, bt, fejlettebb szoftver, több memória, illetve amit csak a marketingesek neveznek fejlődésnek a kamera. de ez mind benne van, és ezért kérnek többet. én naponta használom a telefonom emailek küldésére és hírek olvasására, így kétlem hogy kielégítő lenne egy 20k-s készülék. tudom hogy azon is meg lehet csinálni ha nagyon akarom, de ha van olyan amit erre szántak, akkor miért a 20k-sal gyötrődjek?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#42) madgie válasza Penge_4 (#40) üzenetére


madgie
titán

"Az iPhone-ban mi van?"

Például nekem olyan szinticuccok az AppStore-ból pár dollárért, ahol k*rvajól működik a multitouch (és az elmozdulásérzékelő) és annak idején zenészként 150k körül használtam/csináltam hasonlókat "nagy hangszeren". Ha nekem nem hiszel, keress rá Jordan Rudess nevére (Dream Theater billentyűs), nem valószínű, hogy csak szimpla reklámként használja a böszme Korg-jai mellett (vagyis inkább rájuk rögzítve) az apró iPhone-t koncerteken.

Opera Mini amúgy a bajnak sem hiányzik, ott a Safari nagy ritkán, mikor szükség van rá. (PC-n is fel van telepítve az Opera a Unite miatt, de böngészésre szinte soha nem azt használom)

[ Szerkesztve ]

(#43) ttower válasza madgie (#42) üzenetére


ttower
aktív tag

amiket találtam videó, inkább útközben használta. ha koncertre kéne cucc inkább vennék egy ilyet: [link]
illetve bárki bármit mond szerintem hangminőségben egy iphone(és az összes telefon, beleértve a musicphone kategóriát is) viszonylag távol áll egy stúdiótól.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#44) Ijk válasza ttower (#41) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyszer próbáltam és szerintem az iphone jobban használható netezésre, mint bármelyik másik okostelefon. Az árra meg van egy baromi egyszerű megoldásom: mivel drága, nincs iphone-om. Egy drága okostelefon pedig nekem még kevésbé kellene.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45) madgie válasza ttower (#43) üzenetére


madgie
titán

Ismerem a Kaoss-t, sőt, gyűjtöttem is rá. Aztán megláttam a Noise.io-t szifonra, ami kábé ugyanezt tudja, csak multitáccsal, meg dűltögetéssel. Rákötöttem otthon az Altec Lansing-ra és düngött, visított, ahogy kell. Hidd el, három nagylemez (vagyis én csak kettőben voltam benne) tudom, mi szól jól, nem a gyári hangzásokat kell nézni, bele kell mászni nyakig ezekbe a cuccokba, anno a mezei Yamaha DX11-em is hótt ótvar volt gyárilag, aztán adtam neki :)

(#46) ttower válasza Ijk (#44) üzenetére


ttower
aktív tag

már volt szerencsém szintén nokia(igen, nokia párti vagyok. eddig bejött) n97 és n900-hoz. ott is megtalálható az iphone like böngészés, de legalább van értelmes billentyűzet hozzá, ami mondjuk emailek írásánál nem hátrány.

madgie kinek a pap, kinek a papné. a felsoroltak ellenére, legyen bármelyik is a jobb, maradok a kézzelfogható hangszereknél. bár ha bele vagyon nyúlva a sample csomagba akkor tényleg szólhat úgy mint egy normális hangszer. 1:0 oda :)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#47) Puma K


Puma K
veterán

Mac-es ismerős mondta, hogy nem jó ez az iPad mert az iPhone prociját kapta meg és nem lehet használni semmi értelmesre azon kívül amit egy 3GS-sel is megcsinálsz... csak nagyobb kijelzőn... Nem egy igazi tablet-mac...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#48) #24737024 válasza Puma K (#47) üzenetére


#24737024
törölt tag

Ez azért nem egészen igaz! Az iPhone 3GS processzora 600 MHz-es, míg az iPad-é 1 GHz-es órajelű, és állításuk szerint külön az iPadhez fejlesztették.

[ Szerkesztve ]

(#49) Sanyix válasza #24737024 (#48) üzenetére


Sanyix
őstag

persze :D mintha az apple fejlesztett volna már procit. Külön az ipadhez vették meg egy külső gyártótól és forraszották rá :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#50) #24737024 válasza Sanyix (#49) üzenetére


#24737024
törölt tag

Ez sem igaz ebben a formában! Az iPad-ben dobogó (A4 kódnévre keresztelt) ARM procit egy PA Semiconductor nevű cég fejlesztette ki, melyet bő egy éve az Apple felvásárolt. Végleges formáját az Apple égisze alatt nyerte el, bár nyilván a PA Semi szakemberei dolgoztak rajta tovább. így gyakorlatilag tekinthető saját fejlesztésnek, és a legtöbb forrás úgy is emlegeti.

Nem akarok túlságosan belemmeni a részletekbe, csak cáfolni szerettem volna azt az alaptalan állítást, miszerint az iPhone 3GS-hez képest semmi technológia előrelépés nem történt a motorháztető alatt.

Bővebb leírás itt: Macworld cikk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.