Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VágniValó


VágniValó
addikt

Rá kellett keresnem:
informátor (főnév)
tudósító, (hír)forrás, szakértő

Ahha.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Heh, jól látszik, hogy az átlagkereset csak egy marketingszám. Hisz az átlagember nem az átlagkeresetet keresi meg, hanem a mediánt, ami általában jóval alacsonyabb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) vince válasza VágniValó (#1) üzenetére


vince
őstag

Portás lesz az :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4) atike


atike
nagyúr

Na itt mi lesz.... :U

Ez a KSH által számolt átlagkereset - és minden ami erre a számra "épül" - az finoman szólva is mindig vita tárgya. Ami nem meglepő valljuk be.

(#5) lezso6 válasza atike (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nem a KSH, legalábbis rákeresve nem találtam 2020-as KSH statisztikát, viszont havit igen, azok átlaga meg pont hogy kevesebb annál, mint ami cikkben van. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez mehet a PH!Mese ala.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#7) atike válasza lezso6 (#5) üzenetére


atike
nagyúr

:R

Leesett, csak az átlagfizetés szóra már összeráncolódik a szemöldököm... :DDD

(#8) VágniValó válasza vince (#3) üzenetére


VágniValó
addikt

Az lesz! Csak félreértettem: "óvodai dajkák, a portás, informátor munkakörben dolgozók"

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#9) strike-force


strike-force
őstag

Jajj de felnyomtam magam a címen! Jó az IT szektor persze, de a life sciences (gyógyszeripar) és banking szektorok legalább olyan jók. ;)
Objektívabb számokért ajánlom figyelmetekbe a HAYS fejvadászcég által évente kiadott salary guide-ot, ami terület/beosztás/minimum/medián/maximum értékekkel mutatja fizukat!

[ Szerkesztve ]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#10) vzsryl válasza atike (#4) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szerintem egyáltalán nem vita tárgya. Ez matematika. Ennyi az átlag? Igen.

Aki nem teljesen idióta, az tudja, hogy a medián nem ennyi. Nem értem, hogy ezen miért kellene vitatkozni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#11) atispking


atispking
HÁZIGAZDA

Ez inkább a IT színes kategória. Érdekességnek jó, de nem reprezentatív. Hogy mennyi a tényleges hazai átlag és a medián azt ebből szerintem nem tudjuk meg.

Atisp

(#12) gabor7th


gabor7th
addikt

Azért akarják, hogy mindenki legyen programozó, hogy letörjék a fizetéseket... De nem fog sikerülni, mert ehhez tehetség is kell.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) Yodafon


Yodafon
senior tag

brutto 940k a legmagasabb atlag it managernek? Akkor nem is keresek olyan rosszul :C

I'm gangsta!

(#14) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

De mi az az orvostanácsadó?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#15) lezso6 válasza [Prolixus] (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amit be kell fizetni államnak minden egészségügyi javaslat után.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) strogov válasza [Prolixus] (#14) üzenetére


strogov
senior tag

Olyan orvos aki tanácsot ad cégeknek, hogy amit művelnek az orvosi szempontból is megfelelő legyen. pl. végtag protézis fejlesztése alapvetően mérnöki munka, de a végén azért fel (be) kell rakni egy emberre.

(#17) atike válasza vzsryl (#10) üzenetére


atike
nagyúr

Mint ahogy már írtam ezt benéztem, mert nem a KSH-s átlagról van szó. Nem, nem kell rajta vitatkozni, és nem nem ennyi az átlag, mert a KSH nem veszi figyelembe az 5 főtől kevesebb alkalmazottat foglalkoztató cégeket. Azaz nagyon sok alacsony jövedelmű munkavállaló kiesik. Aki nem teljesen idióta az tudja.

(#18) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk ez azert valamennyire felrevezeto, lead developer es SW architect jellemzoen elegge senior munkakorok es a juniorok / kevesbe seniorok nem huzzak le az atlagot. es mindkettohoz jellemzoen legalabb egy szakrianyu BSc kell 10-15 ev munkatapasztalattal, legalabbis ahogy erre latom.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.