Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbrain


bbrain
tag

Komoly földrengés lehetett, ha így széttört a beton, annak ellenére, hogy tuti fel volt az épület készítve földrengésre...

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#2) macilaci78 válasza bbrain (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fel volt készítve az épület, ezért nem látsz el az épület felett az esemény után...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) Beerhead


Beerhead
csendes tag

Komoly kár. Lesz ebből tisztaszoba valaha? Elég esélytelennek tűnik...

(#4) A Zéé válasza Beerhead (#3) üzenetére


A Zéé
addikt

biztos lehet még. Amikor építették annó, akkor se lehetett sokkal szebb látvány :D

Just a simple Lineman...

(#5) csgabor válasza bbrain (#1) üzenetére


csgabor
csendes tag

szerintem azért "csak ennyi" a kár, mert felkészülten érte őket a földrengés

(#6) mave13


mave13
őstag

Nem tudom, a gyárakat mennyire tervezik ellenállónak, de Tokyo belvárosában ha jól tudom csak olyan épületet lehet átadni, ami legalább nyolcas rengést komolyabb szerkezeti kár nélkül kibír. Lehet, hogy pl. az üvegtáblák lepotyognak róla, de nem omlik össze, a szerkezete nem sérül. Egy nyolcas rengés az már nagyon komoly dolog. Ezeknél a könnyűszerkezetes csarnokoknál gondolom nem ennyire komoly az elvárás.

Icewolf || kósza ||

(#7) macilaci78 válasza mave13 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Más azért egy cella-szerkezetű épület, ahol a födémet, válaszfalak sűrűn vannak, merevítenek, mint egy könnyűszerkezetes épület, ahol a pár száz négyzetméteres tető csak a sarkokban van alátámasztva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) tecsu válasza Beerhead (#3) üzenetére


tecsu
addikt

LOL

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) tecsu válasza macilaci78 (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Ilyen esetben rugalmassá teszik a tetőszerkezetet és csuklórendszerekkel rögzítik. Itt sem omlott be a tető.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#10) Lacok


Lacok
őstag

Egész jó állapotban maradt az épület a 7,3-as földrengés után.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

A Sony gyára földrengés után néz ki úgy, mint a munkahelyem földrengés előtt. :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#12) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Csak nekem furcsa, hogy egy-egy távolkeleti gyárat, ahol valami fontos alapalkatrészt gyártanak (kizárólag csak ott) időről időre valami természeti katasztrófa sújt?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#13) DithenS válasza Gróf... (#12) üzenetére


DithenS
senior tag

Nem,ez az emberi hülyeségnek köszönhető.Az emberek előszerettel költöznek a vulkánok közelébe mert szép a kilátás.De ha a vulkán kitör és meghalnak akkor meg egyből jön hogy hol isten,miért történik ez velünk,miért büntet a sors és stb...Japánnál pont ez a helyzet.De ott van San Francisco,egy időzített bombán ül de szépen terjeszkedik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.