Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) redgreg válasza janeszgol (#250) üzenetére


redgreg
tag

Am telenornak most van 100 Gb net 120 perc tarifacsomagja 7000 Ftért. Nem mondom, hogy kevés, de az azért már majdnem mindenre is elég.

(#252) janeszgol válasza redgreg (#251) üzenetére


janeszgol
félisten

Az amúgy jó kis csomag valóban. Én örülnék annak, ha minden diák megengedhetné magának (diákkedvezményt adnék rá, és akkor legyen nekik 4000-5000 ft). Meg úgy bárki, mert az valóban élhető csomag. Ennyi kell ma. Az ez alattiak spórolósak.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#253) balinlin válasza redgreg (#251) üzenetére


balinlin
senior tag

Viszont volt nekik korlátlan csomagjuk is. Jó kérdés miért vezették ki...

(#254) redgreg válasza balinlin (#253) üzenetére


redgreg
tag

Most is van, az 15 v 6 ezer ft telefon nélkül, és 18 körúl telefonnal. Az azért tényleg drága csak úgy. Viszont ha kell mert pl sokat utazol EUn belül azért tud megérős lenni. Meg az eun kívüli percdíjai is meglepően hamar visszahozták a havidíjat. De ha nem a cég fizette volna nem lett volna nekem se :)

(#255) ubyegon2 válasza janeszgol (#245) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tehát te jó minőségű mobilozást emlegetsz, amit meg kell fizetned, közben meg flottázol?

Ne haragudj, de lehülyézed az embert, de mint a példa mutatja, még csak el sem olvasod, amit írtam. Szerintem egyedül én soroltam fel tételesen, milyen SIM kártyákat használok. Egyetlen flottás sincs közötte, de ez viszont így már tényleg bunkóság részedről. Még ha nem írtam volna le részletesen....... Erre mondom én azt, hogy ha nálatok ilyen a vitakultúra, akkor beszélgessetek csak egymással.

nagymenőzől és másokat tiporsz sárba

Nagymenőzök, hogyne, 2 előfizuval, ami 5ezer alatt van meg két másik SIM-mel, ami gyakorlatilag ingyen van. Azelőtt volt egy Tkom korlátlan hang, mert kellett, ja persze, mivel akkor még nagyobb menő voltam. Ez aztán a nagymenőzés! :Y

Mivel össze-vissza hadoválsz erről a flotta témáról, megnyugtatlak, hogy soja nem vettem igénybe olyan flottát, ami nem jár nekem, 5 évvel ezelőttig volt nem publikus állami flottám. Tényleg fura egy szokásod van, rákiabálsz minden szemét dolgot másra úgy, hogy szerintem tudod azt is, hogy nem igaz. De ha nem tudod, hogy igaz, akkor sem tisztességes ez így. De ha téged nem zavar....... :(

[ Szerkesztve ]

(#256) balinlin válasza redgreg (#254) üzenetére


balinlin
senior tag

Rosszul fogalmaztam.
Teljesen korlátlan (beszéd és net) csomagot kínál más szolgáltató is.
A korlátlan netes csomagjukra, a Hello Datára gondoltam. Nekem még az van, egész pontosan a start verzió, szerencsétlenségemre ahol most a vesztegzárat és homeoffice-t töltöm, ott csapnivaló a lefedettség. 😀

(#257) janeszgol válasza ubyegon2 (#255) üzenetére


janeszgol
félisten

Ennek tükrében elnézésed kérem a bunkó hangnemért. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#258) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#255) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Telekom előfizetésen 1600/hó 3GB, negyede sem fogyott el, független a +20GB covid adattól. Van egy korlátlan hálón belüli hang előfizetéses is, azon is van 3GB, az se fogy el. Ez a két előfizetés cc 5eft, havi kb 350 perc beszéd szokott lenni. Még van egy Domino, ami 3500/év és a Digi SIM.

2 telefon 4 SIM-mel EU legdrágábbjaként 5000+ ft-ért. Ja.

(#257) janeszgol

OK, én is elnézést kérek a heves válaszért! :) Ja és úgy látom a hangnemem is elég tahó volt, azért is elnézést kérek! De legalább ezt gyorsan tisztáztuk is.

[ Szerkesztve ]

(#259) janeszgol válasza balinlin (#256) üzenetére


janeszgol
félisten

Abból, a Hello Databól lett a 100 gigás 7 ezer forintos, amit a kolléga írt. Az indok: a méréseik alapján a felhasználók döntő többsége még a 100 gigát sem forgalmazta, így erre állították be. Tapasztalatól mondom, hogy ebben biztosan nem hazudnak, 100 giga azért elég. Csak a nagyon sokat videót nézőknek nem. (Egyik munkatársam kereken kettő hét alatt elhasználta a százast. És ebben munka nem volt, csak videózás.)
Hogy miért emelték egy ezressel, arról nem beszéltek. (Mivel az eredeti korlátlan Hello Data 5990 ft volt.)

ubyegon2 részemről sincs gond, megbeszéltük. :R

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#260) paljani válasza Bbbbbb (#236) üzenetére


paljani
aktív tag

Ezért kár volt új reget csinálni. Többször leírtam már, hogy feleslegesen feltételezgetitek, hogy majd mennyibe kerülne az előfizetés, ha majd egyszer lenne éles szolgáltatás. Mert nincs. És ismétlem a vezetékes nettel történt 10+ éves tapasztaltok ma már nem érvényesek (egyébként is más), felesleges felhozni őket. A flottás álmok meg olyanok, hogy nincs üzleti előfizetés náluk, nem véletlen. Ott van (lenne...) kötbérezés.

Továbbra is ott tartunk, hogy van egy (árukapcsolt) “ingyenes” tesztszolgáltatás, aminek a lefedettsége nevetséges, magát a tesztüzemet folyamatosan hosszabbítgatják és ennek a majd leendő “éles” párjának a feltételezett árát hasonlítgatjátok a piacon már jelenleg elérhető szolgáltatásokéval.

A Digi nagyjából 2015-ben kinyilvánította a szolgáltatói szándékát, meg az országos lefedettség megvalósítását. 2016-ban történt kis előrelépés és azóta nagyjából egy helyben topognak. Ezek tények.

(#261) Sgr_A válasza ubyegon2 (#258) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mutass nekem ilyen 1600 ft-os csomagot
csak 1890-ért látok
és a hálon kívül mennyi a pecdíj?
nem mindenki akar 2 telóval meg 4 simmek baszakodni
ha mindezt egy simmel akarod megoldani akkor az mennyi?
Ugye a digi sim nagyon sok embernek nem elérhető

(#262) redgreg válasza janeszgol (#252) üzenetére


redgreg
tag

Van rá diakkedvezmény amúgy 5000 Ft úgy. (26 év alatt). Tudom, mert a barátnőm is arra váltott. Én most azt látom, hogy a csomagok tartalma és ára nagyon is értelmes irányba mozdult az elmúlt pár évben. De ez megint csak vélemény

[ Szerkesztve ]

(#263) ubyegon2 válasza Sgr_A (#261) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mutatok, mert úgy érzem, kétségbe vonod, hogy igazat írtam:

Ez a másik előfizetés:

Igaz, tévedtem, kicsit több, mint 5000.- :B

Hálón kívül drága a percdíj, de arra ott a Domino vagy a Voip, arra 2 éve töltöttem fel 10 dollárt.

Ha csak egy telefonom lenne, akkor lenne egy hálón belüli ingyenes meg egy Domino és a Voip. Ez is max 5000.- (régebbi telefonomat csak azért tartottam meg, mert néha melóban nincs wifi és ilyenkor rákötöm a notebookra, szóval ez sem menőzés miatt van - épp ebben lett volna hasznos a Digi SIM)

Akit lehet, netes hívással oldok meg, ez 95%-a a hívásoknak. Eu-ban bárhol vagyok, tutira biztosan van elérhetőség, hívás és netkapcsolat. cc 5000.-/hó. Tényleg annyira menő ez? Szerintem nem, inkább megpróbáltam a maximumot kihozni a lehető legolcsóbban!

[ Szerkesztve ]

(#264) balinlin válasza janeszgol (#259) üzenetére


balinlin
senior tag

El lehet használni videó nélkül is. Nekem is sikerült, mikor a vezetékes net áthelyezés alatt volt (pont digi) költözés miatt, amit pár hét alatt sikerült összehozniuk.
Gép újratelepítés+munka volt benne, némi online rádiózással.
Szerintem egyszerűen rájöttek hogy túl olcsó, akinek több kell 100 gigánál az fizessen is érte.
Vagy sokan ráeresztettek többezer torrentet és azt soknak találták.
A 100 gb 700-ért is korrekt ár a mai piacon.

Sajnálom a digit, mert a több résztvevő a versenyben biztos nem felfelé húzná az árakat.
Jelenleg az 5g szerintem a felhasználók igen kis részét izgatja de pár év múlva ez jelentősen változhat.
Mondjuk vicces, hogy a VoWifi miatt volt ahol egyedül a digit tudtam használni, nem bánnám ha a többi szolgáltató is növelné így is a lefedettséget.

(#265) Sgr_A válasza ubyegon2 (#263) üzenetére


Sgr_A
addikt

olyat mutass amit bárki tud kötni

(#266) janeszgol válasza paljani (#260) üzenetére


janeszgol
félisten

Az utolsó bekezdésed valóban tény, és a nulla forintosat sem szabad összevetni a lakossági csomagokkal. (Mivel a Digié nem számít lakosságinak még.)
De pont ez az, hogy tudtak venni frekvenciát, de nem arra. Amit vett, ott Fixed Wireless Access szolgáltatás indul, tehát a telefon+TV+net csomag vezeték nélkül megy. Erre jó a 3600-3800 MHz. Továbbá az 1800MHz-es tartományban van a 2G és 4G szolgáltatása.

Ezért lett volna jó, ha pályázni tudott volna. Gondolom inkább a 700MHz-re ment volna rá. A kiszabott feltételek rá is vonatkoztak volna, szóval nem tudna tizedannyiért szolgáltatni.
Most könnyű a tesztidőszakban: megy megy, ha nem megy, majd megcsinálják.
Kaphat még természetesen frekvenciát, lesz még árverés, de az első körből kimaradt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#267) ubyegon2 válasza Sgr_A (#265) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Olyat mutattam. (ha nem is bárki, de magyar állampolgár biztosan)
Mivel láthatod, hogy két előfizetésem van, így 15% kedvezmény van mindkettőn. Erre írtam, hogy ha csak egy mobilt használnék, akkor is 5000-ből kijönnék, egy előfizetés plusz a Domino SIM.

Nem lényeges amúgy a második SIM, azt csak menőzés miatt vettem, ja meg talán amiatt is, mert kellett egy telefon családban és így az előfizetéssel 2 év hűségre 47000.-forinttal volt olcsóbb, a kedvezmények miatt ezzel a havidíjjal meg a kettőre kapott 15% kedvezménnyel 20000.- forinttal még így is olcsóbb lesz a telefon, a havi 3GB net meg bónusz.

(lehet, hogy valójában ez a menőzés csak okos takarékosság.....)

Akinek van otthoni Telekomos szolgáltatása, annak 30%-kal olcsóbb a SIM havidíja.

[ Szerkesztve ]

(#268) janeszgol válasza ubyegon2 (#267) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, a Telekom most ráment erre a százalékos kedvezményekre. Amúgy ahhoz az 1890 forintos csomaghoz most tök jó áron adnak telefont.
Nokia 2.2 10k
Nokia 4.2 20k
P Smárt Z 30k
Nokia 7.1 40k
Honor 10 Lite 30k (ez a P Smárt 2019, ami 60k boltban)

Szóval a telefon árán minimum 1 évi díjcsomagot megspórolsz. Én is erre fogok hosszabbítani, de még nem tudom melyik telefonnal (a 2.2 nem kell). Szóval ha innen nézzük, nem rossz deal, ez alá felesleges menni, mert értelmetlen, akkor már a szolgáltatás minősége látja kárát.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#269) ubyegon2 válasza janeszgol (#268) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Engem eléggé meg is lepett, hogy idén ennyire jó áron lehet telefonokat venni, mivel múlt évben akárhogy variáltam a Mi 9 SE árával, még mindig olcsóbb volt megvenni az Alzánál, most viszont a Redmi Note 8T 75000.- helyett így 27000.-be került! Még ha csak egyetlen előfizetéssel veszi is valaki, akkor is nagyon megéri, ahogy mondod. De mint az előbb levezettem, sokkal jobban megéri, ha valaki meglévő előfizetés(ek) mellé veszi.

Emiatt is írtam tegnap, hogy lassan már megérné átmenni Magenta1-be, mert a Digi csomaggal egy árszinten lenne. A 100/100-as netet viszont meghagynám Digisnek, azzal nem sok gond volt.

Ezelőtt T home ADSL-em volt és az sem igaz, amit valaki írt itt, hogy semmit nem fejlesztettek, mert pár év alatt fele/harmada lett az ára és kb 20x-ra nőtt a sebessége, persze mikor megérkezett a Digi lan, az nagyságrendekkel jobb és olcsóbb volt! :) Jelenleg viszont a Telekom simán beérte, szomszédnak mindene T-s és nincs vele gondja.

És ahogy mondod, ez alá a pár ezer forintos hang+net előfizetés ár alá már nem nagyon lehetne menni, ha valakinek fontos a stabil elérés.

[ Szerkesztve ]

(#270) #00137984


#00137984
törölt tag

Sok-sok hozzászólással ezelőtt emlegettem fel a flottás kedvezményeket... Tudnak ezek kedvezőbb tarifacsomagokat adni, de nem fognak a lakossági bevételekről lemondani. DIGI az előfizetők népes tábora miatt megteheti az engedményeket, de akkor a többiek nem akarnak engedni a túlárazott dijakon és több előfizetőt szerezni...?! Extra profit addig tartható fent, amikor a fizetésekből jut a mobilra, de sokan inkább koplalnak és kevés a WC papir otthon, de a flagship okostelóra és az állandó 4G/5G adatsebességre a FB miatt létszükség van... :) Városi legenda, hogy a magyarok a drágább árúcikket választják, mégha túl is van árazva/értékelve itthon, miközben a környező országokban ennyi pénzért klasszisokkal jobbat kapna. És ez valamikor való igaz... :F

[ Szerkesztve ]

(#271) zolee001 válasza #00137984 (#270) üzenetére


zolee001
őstag

+1
Mekkora igazság,pár éve nyáron,nyitott ablakoknál a környéken ment a barátok közt live (családi csetepaté) az asszonyka beruházott egy uj telora amivel 200 évre hazavágta acsaládi BUX indext,ezt az egész környék hallotta

2008-ban alapitottam flottát,hozzávalók: jo öltöny és 100% kamu duma,Voda lett a nyerö,2500 ft havidij,100%-ban lebeszélhetö,hálón belül 0 ft ,mindehova máshova,minden user VIP ügyfél stb (ha lefogyott a 2500 ft akkor 8 ft brutto,minden 2008-ban!!!)
Sajnos magyarosrszágon a lakossági csomagok (utcáról betérö reklámokat bámuló) 1 bites marháknak van
Aki pedig azért vesz tel elöfizut mert vmi ratyi telefont ocón kapja meg szintén az 1 bites kategória

(#272) Egon válasza MaCS_70 (#248) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez így teljes mértékben igaz, és rendben is van, de szvsz nem magyarázat a rekord ÁFÁ-ra.
Abszolút egyetértve az általad írtakkal, már csak optikailag is jobban festene a 25%-os ÁFA - ezzel legalább csak holtversenyben lenne a legmagasabb forgalmi adónk... A világban körülnézve, még a 20%-os ÁFA sem tekinthető alacsonynak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#273) Egon válasza paljani (#260) üzenetére


Egon
nagyúr

Többször leírtam, a hwsw-s cikk is említi, hogy alapos indokkal feltételezhető az olcsóság.
Azt is leírtam, hogy miért nem haladnak a lefedettséggel: benne van a fenti cikkben is.
Ellenben te is csak a mantrát nyomod azóta is, nulla konkrétummal. Várom pl. a linkeket azokról a sajtócikkekről, amiben "egységes véleményként" szerepel, hogy a Diginek esze ágában sincs fejleszteni... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#274) Egon válasza ubyegon2 (#269) üzenetére


Egon
nagyúr

Látom, az offolás továbbra is megy (offba tétel nélkül), de az érvelés (lásd az utolsó, neked címzett háeszt) továbbra sem... :C
HAzudnék, ha azt állítanám: meglepődtem... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#275) vicze válasza zolee001 (#271) üzenetére


vicze
félisten

Tehát a ügyfél a hülye mert hülyének nézik és lehúzzák a lehető legjobban, értem. Aki nem ért a technológiához, az hülye, így gyak. mindenki hülye. Ügyeskedni mutyizni kell, hogy megkapj valamit, ez a normális és pont az ilyenek miatt marad továbbra is norma.
Köszönjük, az újabb "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzászólást. :R

(#276) Egon válasza vicze (#275) üzenetére


Egon
nagyúr

+1.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#277) zolee001


zolee001
őstag

Magyarország lakosságának a tulnyomó többsége hülye,ezen kár vitát nyitni
A mai világban (internet) minden szükséges infó beszerezhetö (forumok,vélemények stb) azokról a dolgokról amihez nem ért az ember
Sajnos igazad van,erröl szól az ország,az "akár" szócska a reklámokban az aprobetüs ASZF de ne menjünk messzire,kb 10 perce hivott a Voda ,hogy upgredeljek ugyanazon csomagomra amim van de drágábban

"Az ilyenek miatt" Ha bemész egy autoszalonba megveszel egy autót 5 milláért nekem uaz az autó 3 milla
Már csak a miheztartás veégett
Na ki a hülye?

(#278) #00137984 válasza zolee001 (#271) üzenetére


#00137984
törölt tag

A feltöltőkártyás mobilozásnak is meszeltek, mert aki csak a telefonálásra és az SMS-re használna mobilt, azt is jó alaposan lehúzzák... Most egy rendes nyomógombos telefon sincs az üzletekben, miközben a 3000 forintos feltöltést is gyorsan lepörgetik az EU legmagasabb percdijaival. SMS küldésre szinte ingyen kéne biztositani a lehetőséget... Mivel nem sok adatforgalmat jelentene és a hálózatot sem terhelné nagyon. Viszont évente az adategyeztettés az van, mert az akkora létszükség már... :F

(#279) vicze


vicze
félisten

Hm mennyire pszichopata elme kell, hogy felsőbbrendűnek állítsa be magát másokhoz képest valaki, mert spórol valamin és még büszke is erre.

Az egészben az a vicc, hogy az egész rendszer ezt ösztönzi, hogy elérd az az értést, hogy jobb vagy másoknál "mert". Az egész az egymás lenézésére és egymás fejének a víz alá nyomására kihegyezve.

(#280) balinlin válasza #00137984 (#278) üzenetére


balinlin
senior tag

Az adategyeztetés neked fáj? Nem egy rocket science. Ráadásul volt is ott épp elég kuszaság, nem baj, hogy bevezették.
Ráadásul nem is a szolgáltatók találták ki, így az összehasonlításnál nem jó példa.

(#281) #00137984 válasza vicze (#275) üzenetére


#00137984
törölt tag

Még mindig sokan nem olvasnak PH! teszteket, és igy olyan cuccokat megvesznek ami kevésbé jól látja el a funkcióját... :D Egy alapos vásárló utánaolvas a terméknek, még az elérhetőséget és az árakat is megnézi.
Ez nem ügyeskedés, inkább egy átgondoltabb vásárlás. Ha lenne lehetőségem a feltöltőkártyás telefonálást egy igen kedvező ajánlatra egy életre elfelejteném.
Ki ne szeretne 9ft percdijakért beszélgetni és szinte ingyen SMS-t küldeni. :D

Van több olyan előfizető az országban akinek még ez az ajánlat is kedvezőtlen lenne (politikusok és üzleti flottás ügyfelek).

[ Szerkesztve ]

(#282) gbors válasza zolee001 (#277) üzenetére


gbors
nagyúr

Ellenben az ehhez szükséges idő nem szerezhető be a fórumokon. Aki dolgozik 8-10 órát, meg még gyerekeket nevel, annak nincs arra ideje, hogy folyamatosan fórumokat bújjon, és kiderítse, hogy hol hogyan kell hazudni / csalni előnyösebb ajánlatokért. Ettől hülye lesz? Nem-e-esetleg-e-jobb-e-lenne-e, ha normál keretek között is elérhetőek lennének a mutyis árak? Még a "hülyék" számára is?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#283) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Székesfehérváron dolgozom a DENSO cégnél. Nem soron melózom, mérnöktámogató vagyok (aka technikus), egy "pléhdoboz" tesztépületünk van. Telenornál voltam sokáig, a végén már 8000 Ft volt a havidíjam, 4G térerő kritikán aluli, lemondtam az előfizetést. Van a cégünknél céges flotta, lehet csatlakozni a telenorhoz, kb. 3500 fő dolgozó van nálunk. Annyira leterhelt a 4G hálózatunk és a sok fémből készült gép eléggé leárnyékol. Egyszóval hiába van flottás lehetőség, a hajamra kenhetem. A vodánál fizettem elő 2 év hűségre 10GB adatra havi 4e Ft, tökéletes a 4G térerő még a gépdzsungel között is! Ez csak tisztán net, beszélgetésre feltöltő kártyám van telenor és belőttem csak 2G kapcsolatra, így elérhető vagyok telón, amúgy keveset beszélek. Van két teszt sim a digitől, használhatatlan az ipari parkunkban, de inkább a gépek árnyékolnak le! Most augusztusban lejár a hűségem a vodánál, de gondolkozom egy voda flottában. A digi szerintem bukó lesz nekem a munkahelyen, nem fogja lefedni. A másik röhej, 2020-ban a cégem nem biztosít net hozzáférést, mindent intézhetek a saját telómon, ami magán ügy. :DDD Itt PH-n is van flottás topik, majd nézegetem. Várpalotán lakom, ott tökéletes térerővel működik a két digi sim (otthon gigabites net van, felesleges, ott a WiFi-m), de az megint bukó, nekem a cégnél kell a net hozzáférés! Egy redmi note 5 pro van nekem, tudja a Volte funkciót. Nagyjából ennyi az én történetem. ui.: augusztusban szívesen csatlakoznék vodás flottához :DDD

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#284) #00137984 válasza balinlin (#280) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem fizetik meg a fáradozásomat, de idén legalább az online ügyintézés müködött. Igy legalább otthon tudtam maradni... :D

[ Szerkesztve ]

(#285) zolee001 válasza vicze (#279) üzenetére


zolee001
őstag

Azt az "ilyenek miatt" kaptad és ,hogy érezd a törödést,nem érzem felsöbbrendünek magam én igy csinálom ,Te pedig dotáld a stadionépitést és a Mészáros cégeket,én nem teszem
EU állampolgár vagyok akárcsak mások,de mert magyar vagyok akkor fizessek jóval több adót különadót ugyanazért a termékért (illetve rosszabbért)?

Sajnálatos ,hogy ilyen országban élünk ahol a "tisztességes" verseny mint olyan nem létezik

Az adategyeztetésért köszönet illeti a Tré-t amiért 200 000 kártya volt 1 néven és nem tudtak róla (hahaha) illetve a FideSS-t amiért meghozták ezt a törvényt

(#286) zolee001 válasza gbors (#282) üzenetére


zolee001
őstag

Nem vicces a story,2-3 éve történt
Üzeletmebe bemenve ott volt egy törzsvendég,nem ismertem,soha nem beszéltem vele de megszollitott,hogy most vett egy telot és én értek hozzá ,beállitanám e neki?
Nem emlékszem de valami csucs telefon volt kb 1-2 hete jelent meg a világban é már ott is volt a user kezében amin igen meglepödtem
Kérdeztem is ,hogy mennyiért adnak egy ilyet?
Mondja hogy 0 ft
Aha
Elövette a passzust,20.000 ft havidij,benne sok perc beszélgetés+sok sms +vmi internet + ezen felül kapvsolási dij 2 ft vagy vmi (kitalálható hogy telenyomor)
Mondom emberünknek,hogy fél milláért veszel telefont????
(Emberünk köbányai sör fogyasztó,ruházata full átlag kinai stb,magyarán dolgozó munkásember)
Ezzel nem degradálni szeretném
Miután leesett neki,hogy mit tett ,visszament a telenorhoz ,hogy visszaadja
Sajnáltam a jóembert,egy normális eladó nem csak a papirt nyomja elé,hogy itt irja alá hanem esetleg lebeszéli és más készüléket/tarifát mutat neki

(#287) Micsurin válasza joey04 (#62) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Pesttől 10km-re a Trés net szinte 3 naponta elment, vagy 50+% packet lossom volt bármit próbáltam az ügyfélszolgálattal rendezni közölték cseréljem le a routereimet mert biztos kukák vagy nem tudják kezeleni a sávszéllt... mióta digire váltottam érdekes mód megszűnt minden probléma. Filmek lent vannak fél perc alatt, steam/uplay/origin félóra alatt lehúz egy játékot ha esik akkor sem megy el a net ala Tré ja és mindezért jelentősen kevesebbet fizetek, Tré 120-as csomag 8,5k Digi1000 6k. És akkor hív 2 hete a Trés csóka nem akarok e visszamenni adnának kedvezményesen 300-a csomagot az előző díjam áráért na ne röhögtess. :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#288) redgreg válasza zolee001 (#285) üzenetére


redgreg
tag

Mi bajod Lölővel? Ugyanolyan mint te, akkor meg?
Baromi unalmas azt hallgatni, normál, nem ügyeskedő, nem kiskapuzgató állampolgárként, h ne dotáljad a stadionokat, lopjál csaljál hazudj. Csak súgok, Lölő is ezt csinálja, csak neked innentől semmi erkölcsi alapod nincs kritizálni. És közben a ti "megódjukokosban" világotok következménye a magas áfa, a tranzakciós adó, és hasonló nyalánkságok. Mert herótom van az évente a slepnek kitalicskázott 2-500 mrd forinttól, de attól még jobban, h a sok ügyeskedő meg 2-5000 mrdal rövíditi meg az államot, amit rajtunk vernek be...

(#289) vicze válasza #00137984 (#281) üzenetére


vicze
félisten

Most akkor pontosan bizonyítod azt amit leírtam? Te jobb vagy másoknál, mert az a hobbid, hogy technológiát olvasol?
És mi van akkor ha olyasmiben kell döntést, hozz amihez nem értesz? Ah tudom utánaolvasol. Jó elgondolás ugye. Pl. vennél egy használt autót, de fingod nincs hozzá, elmondod, hogyan nem fognak át***ni? (Elárulom mindenképp átfognak, esélyed sincs.)
Tudom tudom a unokatestvér barátjának a rokonának a férje autószerelő ő majd segít...
Újépítésű házat vennél? Hogy nem fognak át***ni? (Átfognak... Max. akkor nem ha te építed.)

Megsúgom, hogy pont ugyan olyan hülye vagy mint mindenki más(beleértve engem is), ezzel a felfogással.
Nem véletlen az a reklámszöveg, hogy "Mert hülye azért nem vagyok!"

"Egy alapos vásárló utánaolvas a terméknek"
Átfordítom.
A vásárlót hülyének kell nézni mindenképp, mert hülye. Ha nem lenne hülye nem a mi termékünket venné főleg nem ennyiért, de mivel megveszi így hülye. Ezért továbbra is hülyére vesszük!
Jól látom?

(#290) zolee001 válasza gbors (#282) üzenetére


zolee001
őstag

De,igazad van,ugy kellene müködnie az országnak ,hogy ne a kiskapukat kelljen kereseni hanem tisztességes ajánlatok legyenek
Az 1 orával ezelötti példám is mutatja,hogy a voda milyen csodás ajánlattal hivott fel
Elsösorban a torvényalkotóknak kellene lépni és nem csak akkor kitömni milliárdos birságokkal a szolgáltatókat amikor üres az államkassza (lásd tavalyi év végét)
A "szipolynet" hány évig müködött mire hoztak törvény,a provident vagy mi a 400 %-os THM-el hány évig szedte az uzsorát?

Nekem sincs idöm mindenre de "beruházás" elött szétnézek és tájékozodom ami szerintem alap
Amikor flottát csináltam 3 honap volt mire kitanultam a müködését majd csináltam egyet és nem mentem be elfizut venni 20.000 ft/ ho ért valamint segitettem kb 2200 embernek akik benne voltak a flottámban olcsón kommunikálni

(2008,ha 2500 ft havidijért,8 ft os percdijjal megérte a vodának akkor a lakossági ügyfeleknek miért is kellet ennek a sokszorsát fizetni rosszabb konstrukcióért???)
Na ez itt a baj

(#291) vicze válasza zolee001 (#285) üzenetére


vicze
félisten

Megértettem előre is, hogy te jobb vagy másoknál nem kell jó sokszor leírd. :R

Akinek nem inge az nem veszi magára. ;) Úgyhogy én mentem öltözködni.

[ Szerkesztve ]

(#292) #00137984 válasza vicze (#289) üzenetére


#00137984
törölt tag

Alapból alacsony értelműnek állitod be az átlagos embereket, pedig nagyon nem azok... Nekem alapszintű tudásom van gépjárműszerelés szakmában és voltam lakásfelújitáson segédkezni. Mégsem veszek autót és saját lakásra sincs pénzem.
Egy ideig szintén a Denso-nál dolgoztam... :D Megjőtt a józan eszem és másik munkahelyet néztem, azt a nehezen megkeresett pénzemet meg nem az EU legdrágább mobilszolgáltatására fogom elkölteni, amikor egyéb szórakoztató hobbim is van. Viszont a mobiltelefon már létszükséglet, hogy elérhető legyél minden időben, ezért kifogásolható ezekben az időkben az előfizetők megkárositása az extra profit miatt. Akárki megteheti, hogy vált mobilszolgáltatót, mert ezért vannak kártyafüggetlen telefonok vagy egy időben több SIM kártyát is tudnak kezelni... Jó reggyelt! :D

[ Szerkesztve ]

(#293) zolee001 válasza vicze (#291) üzenetére


zolee001
őstag

"Megértettem előre is, hogy te jobb vagy másoknál nem kell jó sokszor leírd."
Helyesen pedig: leirnod

(#294) #00137984


#00137984
törölt tag

Folytatnám... Megteheti, hogy választ másik mobilszolgáltatót, de olyan nagy változásra azért ne számitson senki... Ez itt a bökkenő kérem! DIGI részéről is évekre volna szükség ezen változtatni, mert önszántukból egyik sem fog... :F Szinte olyan ez a történet mint a Mass Effect 3 végén a választás lehetősége, mert a végkifejletre alig volt kihatással. :D

[ Szerkesztve ]

(#295) janeszgol válasza #00137984 (#292) üzenetére


janeszgol
félisten

De abban igaza van vicze1-nek, hogy nem minden területhez ért az ember. A másik pedig, hogy nem mindenki méri fel a saját költségvetését. Ettől 1 bites lenne? Lehet. De másban meg nem az. Engem autóval simán átvágnának. Sőt képzett autószerelőt is vágtak már át. 1 bites lenne?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#296) tranceplanet válasza #00137984 (#294) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ez a mass effect hasonlat tetszik és sajnos igaz! :DD Feleslegesen vitázunk itt egymással, a végkifejlet ugyanaz marad, verseny nélküli mobil internet szolgáltatás. Időm mondjuk van, még jövő héten sem dolgozunk, Húsvét után kezdődik a meló! :O

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#297) #00137984 válasza tranceplanet (#296) üzenetére


#00137984
törölt tag

Húsvét előtt 1 napot dolgozom és szabadságon vagyok a lakásban... DIGI netezem és néha kábeltévézek. Mobil az meg kussban van, amúgy is sokat fogyaszt... :)

[ Szerkesztve ]

(#298) zolee001 válasza janeszgol (#295) üzenetére


zolee001
őstag

Gondolom nekem (is)cimzed
Én sem értek sok-sok mindenhez de pont arra irtam a tudatos vásárlást,az utánajárást
Autóvásárláshoz viszünk egy független szakembert pl a szerzödés aláirásához pedig egy szakirányu jogi végzettségü embert
(gondolok itt nagyobb kiadásu vásárlásokra)

De most öszintén,a többség meglátja ,hogy 0 ft vagy a legolcsóbbat és ész nélkül irja alá a szerzödést és az elsö számla után kezd rángatózni ,hogy akkor ez most hogy
Sajnos én sok ilyen embert ismerek akik akár öhibájukból akár a céges átverés (apróbetü) áldozatává esnek

(#299) #00137984 válasza janeszgol (#295) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem vagyunk 1 bitesek, ha felmérjük a lehetőséget a fejlődésre és élünk a lehetőségekkel. Vicze1 szerint vagyunk azok... Szerintem meg nem kapunk elég választási lehetőséget. Ez volt az "Átkos" rendszer egyik fő problémája.
Nem volt valami nagy választék az üzletekben és a választások idején sem... Ugyan oda jutottunk vagy semmit sem okultunk a történtekből. :)
Valaki azt szeretné ha mindenki 1bites lenne, de azt nem nagyon lehet elérni...

Az átlag ember szeretne jobb életkörülményket és megdolgozik érte, legalább a választás lehetőségének látszatát tartsák fel. DIGI esetében ez sem ment... :F

[ Szerkesztve ]

(#300) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Az Európai Bizottság által az EU-országokban alkalmazott mobilinternet-tarifákról 2019-ben közölt tanulmány szerint Magyarország azon országok közé tartozik, amelyekben a mobil adatszolgáltatáshoz való hozzáférés a legdrágább Európában.
Ez szinte majdnem mindenre igaz. Bővebben: a hazai árak többsége EU-s átlagtól messzemenően magasabb, ezzel fordított arányban a béreink az EU-s átlaghoz képest a béka segge alatt van.

Mellesleg teljesen egyet értek azzal,amit a Digi nyilatkozott. Jobban tenné a Digi, ha az EU felé is benyújtaná panaszát. Ha már a hazai jog nagy ívben le**arja Őket.

a DIGI Csoport ezúton is felkéri a Hatóságot, hogy vonja vissza az árverési eljárás március 26-án bejelentett eredményét, és olyan módon folytassa le az eljárást, amellyel megvalósítja a feladatkörét, mint független piaci szabályozó szerv.
Amit művelt a "hatóság" az minden, csak nem független piaci szabályzó szervként tette.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.