Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Komplikato válasza Gyuri27 (#350) üzenetére


Komplikato
veterán

Eleve 2019 nyarán vették még az Invitelt, nálunk novemberre készűlt el az FTTH, milyen két év?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#352) Gyuri27 válasza Komplikato (#351) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
Amúgy meg annyi amennyi.
"Elmondtam de mondom megint. Azt csak megérti az ember, hogy egyből nem lesz optika meg giga ne (legyen szó bármelyik szolgáltatóról), de az árat nehezen veszi be a bögyöm. Szal a falusi fos 15/-30/ miért is kerül annyiba mint pár (max 35) km-el arrébb az 500-1000 megás net?
Erre válaszoljon aki tud?"

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#353) Danex válasza Gyuri27 (#352) üzenetére


Danex
addikt

A rendszer üzemeltetésének az ára nem egyenesen arányos a sebességgel ezt azért illik észben tartani

(#354) Gyuri27 válasza Danex (#353) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az is világos. Bár egy 20 éve lerakott (felakasztott réz) kábelnek nem sok költsége van. Azt már nem kell lerakni. A karbantartása se bonyolultabb drágább mint az optikaié. És mivel az egész faluban max 30 megára képes nem hiszem hogy az alközpontok (vagy mia zsák) olyan modern csúcsteknikájú, vatta új darabok lennének.
Amúgy sok esetben ez a 15/30 mega drágább mint a 4x-5x-10x gyorsabb. Azaz itt ha nem a sebességet és nem a hálózat faszaságát fizeted meg akkor mit?
Üzemeltetés? Tudod a környék 8-9 falvára mennyi szerelő van? Konkrétan 1 azaz egy darab. Szoktam velük beszélgetni mert 3-4 havonta kijönnek mert szarakszik az egész.
Szóval miről beszélgetünk?

Amd - Radeon - Ryzen

(#355) ricsi99 válasza Gyuri27 (#348) üzenetére


ricsi99
addikt

[link] Itt olvasom 2017 ben vették meg,annó én 12-14 éve voltam náluk. Szerintem csak az engedélyek miatt vették meg. Aztán csere az infrastuktura...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#356) azbest válasza Gyuri27 (#354) üzenetére


azbest
félisten

Pont ahogy leírod. Mivel az más technológiát használ, azért tud csak annyit a hálózat. xDsl mellett panaszkodsz arra, hogy nincs üvegszálas sebesség.
A 35 km távolság pedig magában is szép különbség. 125 ft/m közműadóval az 4 millió 375 ezer csak a kábel létezéséért a város és a falu között. Ezer előfizető még a az adót sem termeli ki.

Fogalom nélkül puffogsz csak, hogy miért nem varázsol mindenhová azonnal gigabitet a semmiből egy cég, amit az állam ott akadályoz, ahol csak tud.

A szülőfalumban vagy xdsl van, ami 30 megabitet sem biztos, hogy eléri. Vagy wifis szolgáltatás 5 ezerért, ami meg nem tudom mennyire stabil. Esetleg mobilnet. Pedig még csak nem is az isten háta mögött van.

[ Szerkesztve ]

(#357) Gyuri27 válasza azbest (#356) üzenetére


Gyuri27
félisten

Te ugye kompakartál lenni?
Nem irtam, hogy szaros faluba gigás netet várok el.
Azt irtam, hogy 15 megára ne kelljen már gigás net árát fizetni.
És ne szarakodjon már 3-4 havonta 2-3 napra.
De hát ez lehetetlen elvárás a nagy és az ember jóbarátja digivel.
Szóval én nem fogom fényesre szopkodni őket.

Amd - Radeon - Ryzen

(#358) azbest válasza Gyuri27 (#357) üzenetére


azbest
félisten

Nem, nem fog 500 forint lenni a 15 megás net, mert 3 ezer a gigabites. Nem a sebességtől függ az üzemeltetési költség. És nagy beruházás kellene, hogy lecseréljék az utolsó zsákfaluban is másra, amit sohasem fog kitermelni az a pár előfizető ott. De ahogy írod, tán van többféle szolgáltató is ott. Simán lehet, hogy ráfizetéses a cégeknek ott szolgáltatni, s csak azért teszik, mert más fejlesztési pályázathoz kikötötték, hogy a zsákfalukban is szolgáltassanak. Nem nagyon érted a világ működését, de nagyok az elvárásaid.

Majd akkor szabhatod meg az árat, ha te alapítasz egy netszolgáltatót, ahol megmutathatod, hogy ki a gyuri a gáton. Hajrá, mutasd meg nekik.

[ Szerkesztve ]

(#359) Gyuri27 válasza azbest (#358) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván, te viszont nagy spiler vagy.
De akkor mond el ha a modern gigás hálózat tokkal vonóval 5k (és ezt ugye ki is kellett épiteni) üzemeltetni.
Akkor az 1000 éves réz szart amire nem költöttek 20 éve azt miért ugyanennyi üzemeltetni?
Nyilván azért nincs elég előfizető mert egy kalap szar az egész. Ha nem az lenne akkor lenne előfizető.
Ja és nem zsákfalu.

Amd - Radeon - Ryzen

(#360) azbest válasza Gyuri27 (#359) üzenetére


azbest
félisten

Van ahol eu pályázati pénzből csinálják a fejlesztéseket. A legnagyobb telkom cégek is. Az üzemeltetés pedig lehet még olcsóbb is egy új, nem réz alapú hálózatnál. Ahol sok előfizető van kis területen, ott meg a kábeladó is fajlagosan kisebb. Bár lehet a pályázatból fejlesztett falusi hálózatoknál kapnak a kábelhossz alapú adóból kedvezményt.

De feleslegesen vergődünk itt, ha te kvázi ingyen várod el a sebességre hivatkozva a szolgáltatást. Használj mást, ha az ott jobb. Bár az üveges upc 30 megabit is érdekes. Gondolom az a legkisebb, legolcsóbb csomag és pár forint pluszért már többszörös sebesség is lenne.

A rezes technika azért sem tud nagy sebességet, mert a legmodernebb változata is csak 250 méter távolságig tud elvi 300 megabitet. 1500 méternél már csak 25 megabit az elméleti max.

(#361) Gyuri27 válasza azbest (#360) üzenetére


Gyuri27
félisten

A upc hálózat annyit tud (az okát ne kérdezd). De még igy is olcsóbb mint a 15-ös digi/invitel.
És nem csak nálunk van igy. A 66/68 körzetekben mindig is invitel volt (ezt a részt "megvették" anno).
De kb az összes faluban trágya a szolgáltatásuk. És mivel egy hulladék mindenki megy át a konkurenciához. Persze a digi várhatja, hogy a semmire legyen ügyfél. De nem lesz. Szóval ha ügyfelet akar akkor azért tegyen is. Mert érdekes módon a T, upc stb-stb azért valamicskét csinál is. Persze nem szopkodom ezeket a cégeket se. De még mindig több mindent csinálnak mint a digi. Aki csak sirukál, meg közleményeket ad ki.

Amd - Radeon - Ryzen

(#362) Medocsabi válasza Gyuri27 (#359) üzenetére


Medocsabi
addikt

Bocsi hogy belevau,de kérdezted, mitől kerül vidéken annyiba a net,a amennyibe. Erre teljesen világos és érthető magyarázatot kaptál.Nem csak a "drót" méterét kell megfizetni, hanem minden közterületen végzett munkát engedélyeztetni kell, engedélyenként súlyos milliókért,, amik ráadásul idő korláthoz vannak kötve stb...Ráadásul sok helyen az adott önkormányzat/polgármester/közös képviselő (ez utóbbinál rendszeresen találkozom eszméletlen irreális elképzeléssel,pl ne a födémből legyen elvezetve a tárasház kábele, hanem a pincébe bevezetve, ahol 4 méter vastag alapot kellene megbontani, de így biztosan nem lesz ott más szolgáltató. Gondolom a közös képviselő megkapta ezért a kis birítékot, a lakók meg szopnak a telekomos adsl-lel továbbra is, nekik meg mondhatja, hogy hát ő megpróbált beköttetni más szolgáltatót is) tovább nehezíthet/drágíthatja ezeket, szinte akármire hivatkozva, ha a sógornak, ismerősnek már van kiépített szolgáltatása...
Az meg, hogy azért nincs annyielőfizető, mert szar a szolgáltatás, szerinted egyenesen arányos azzal, hogy ha jó lenne, akkor sokan vennék igénybe, ergo olcsóbb lenne? :U
Mert akkor irdatlan nagy logikai zsákutcában vagy szerintem. Jó példa erre a Telekom, újra és újra ugyanazokat az elégedetlen előfizetőket magház láncolja 2 évente eszköz részlettel. Mert ilyen a magyar piac.Legalábbis a nagy része. Olcsó négyká tévé, azt is elég részletre venni, máris nem annyira szar hogy kockásodik a HD adás mert szar a jel, meg ledob a net...

(#363) Medocsabi válasza Gyuri27 (#361) üzenetére


Medocsabi
addikt

UPC(most már Vodafone)-nél van olyan, hoyg bár UPC termékek, szolgáltatások vannak, de nem közvetlenül a UPC-től kapod őket, hanem egy adott cég értékesíti, pl a Rumicom-os területek. Így lehet, hogy eltérő sajnos a net sebesség, még ha bírná is a többet, nem ad az adott cég többet. Ezt a fajta üzletpolitikát mondjuk sosem értettem, nem jó az előfizetőknek, de szerintem a UPC-nek sem, mert az adott területen csak töredék bevétele lesz.

(#364) azbest válasza Medocsabi (#363) üzenetére


azbest
félisten

vagy azért nem tolják feljebb, hogy később eu pénzt lehessen kérni rá [link]

"Az elmúlt évek egyik legnagyobb infokommunikációs EU-pályázatának második köre indul 2020. februárjától, amelynek keretében újabb 410 ezer magyar háztartásban épülhet ki a szélessávú internet lehetősége – derült ki a ma társadalmi egyeztetésre kitett újabb pályázatból. Mindez azt célozza, hogy a következő években az összes magyar háztartásban legyen legalább 30 Mbps sebességű interneteléréshez való hozzáférési lehetőség, továbbá a háztartások legalább 50%-ában 100 Mbps-os internet-hozzáférés álljon rendelkezésre."

(#365) Gyuri27 válasza Medocsabi (#363) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor nem kellett volna megvenni az invitelt. Szarni bele oszt csók.
Valamiért kellett az a cég meg az a 86 település.
Nyilván egyszerübb mindent úgy hagyni ahogy van és a semmiért borsos árat számlázni.
Aztán picsogni hogy csúnyán ki lettek golyózva.

Amd - Radeon - Ryzen

(#366) ricsi99 válasza Gyuri27 (#361) üzenetére


ricsi99
addikt

"Mert érdekes módon a T, upc stb-stb azért valamicskét csinál is. Persze nem szopkodom ezeket a cégeket se. De még mindig több mindent csinálnak mint a digi. Aki csak sirukál, meg közleményeket ad ki."
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Köszi ,jól indult a napom :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#367) AxBattler válasza Gyuri27 (#365) üzenetére


AxBattler
félisten

Sok dologban igazat adok Neked, de feltehetően az Invitel-t sem üveggolyókért és tüzes vízért vették meg.
Gondolom amíg a meglévő hálózat ki nem termeli a vételárat (vagy az arra felvett hitelt), addig csak a szükséges fejlesztéseket fogják elvégezni.

Írom ezt egy Digi csillagpontos panelből... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#368) togvau


togvau
senior tag

visszatérve a kartell "minőségi" szolgáltatásaira: telefonomban cseréltem a másodlagos digis netezős kártyát a teleNER flottás adatkártyára ami hónapok óta kihasználatlan volt a fiókban, hogy motorozás közben a vidéki helyeken többször legyen netem.
Kicsit talán többször van, de a vicc az, hogy a budapesti lakásomban, újra wifit kell használnom ha nem teszem vissza a digis kártyát, mert a digi simmel 1800 mhz-n 3 csíkos térerőt tud, nincs szükség wifi-re, de a teleNER kártyával 800mhz-n max 2 csík van, de általában inkább 0-1, így még egy spotify se tud menni róla, se semmi VOIP... ráadásul a teleNER a trógerkommal közös hálózatot használ.
Minőség... aha :W

hitler, sztálin, micro usb

(#369) balinlin


balinlin
senior tag

Minden szolgáltatónak meg van a maga pozitív és negatív tulajdonsága is, értem ez alatt a területi problémákat is.
Ne avassuk egyiket se szentté. Egyik sem értünk, hanem a profitért van, ami igazából természetes is. Ettől még nem is feltétlen a patás ördög.

(#370) kymera


kymera
senior tag

Igen , lehet sírni , morogni , duzzogni , hamisan érvelni - de az ostor a mi hátunkon csattan !

Csak hogy a laikusok és TRÉ / VODA / TELENYOR rajongók is lássák hogy mitől buktak el : [link]

A feleségemnek van egy külföldi (román) DIGI mobil előfizetése.
- korlátlan belföldi beszélgetés bármely irányba .
- 3000 perc külföldi hálózatokba.
- korlátlan mobilnet
-------------
Mindez havi 5 EUR !!!

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#371) arnyekxxx válasza kymera (#370) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a laikusok és TRÉ / VODA / TELENYOR rajongók elbukták, hogy románok legyenek?

(#372) AxBattler válasza kymera (#370) üzenetére


AxBattler
félisten

Durva. Tudtam, hogy székelynek kellett volna születnem...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#373) floatr válasza arnyekxxx (#371) üzenetére


floatr
veterán

Lehet emberkedni, meg magyarkodni, néha beüt a feeling, és kicsit jobbnak is érzi magát az ember másoknál ilyenkor, de néha szégyellem azt, hogy ilyen országban élünk; és most nem a megjegyzésedre gondolok. Ha megpróbálsz a mondandója lényegére koncentrálni, akkor könnyen ki tudod hámozni, hogy mekkora lehúzás az, ami ebben az országban megy. Bár ennek már hagyománya van - annak is h tapicskolunk a híg f.sban, meg a románozásnak is.

(#374) arnyekxxx válasza floatr (#373) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ezt annak írd aki "románozott". Te viszont ténylegesen magyarozol ami (feltételezem) magyarként elég gáz.

"Ha megpróbálsz a mondandója lényegére koncentrálni" A lényege (illetve az egész mondanivalója nettoban) az volt, hogy Romániában van olcsó digimobil.

Csak jelezném, hogy digisimet használok nagy elégedettséggel, még mielőtt megpróbálsz beerőltetni a "TRÉ / VODA / TELENYOR rajongó" dobozba.

(#375) floatr válasza arnyekxxx (#374) üzenetére


floatr
veterán

Ha félreértettem, bocs, majd legközelebb kifejted, és akkor nem lehet félreérteni. Viszont te nagyon mást olvasol, mint amit kéne.

(#376) balinlin válasza floatr (#375) üzenetére


balinlin
senior tag

Tök érhető volt amit írt, te gondoltál bele olyat, ami nem vont benne. Csak rögtön ugrottál a román szóra.

(#377) togvau válasza arnyekxxx (#374) üzenetére


togvau
senior tag

és magyarországon is az lehetne, ha a kartell, és népköztársaságunk kormánya nem lenne ilyen piacellenes.

hitler, sztálin, micro usb

(#378) Komplikato válasza arnyekxxx (#374) üzenetére


Komplikato
veterán

Volt olyan pletyka, hogy a hazai szolgáltatás vagy 1250 HUF lesz a mostani tesztkártyás előfizetés adatletöltési, lebeszélhetőségi és percdíjával, vagy pont a duplája lesz 2x annyi adatmennyiséggel és lebeszélgethetőséggel. Nincs kizárva, hogy mindkét csomag létezett volna.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#379) arnyekxxx válasza Komplikato (#378) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Biztos vagyok benne, hogy a digi megcsinálta volna a korlátlan adatmennyiség valamint 0 perc lebeszélhetőség csomagot 1250ért és a kétszer korlátlan és dupla0lebeszélhetőség csomagot 2500-ért ha a népköztárSSaSSág engedi neki. És még azt is el tudom képzelni, hogy kijött volna a csáknorisz csomaggal ami 5ezerért korlátlan x korlátlan adatmennyiséget és végtelenszer 0perc lebeszélhetőséget tartalmazott volna.

(#381) vicze válasza #32839680 (#380) üzenetére


vicze
félisten

Talán de csak talán van egy közös pont a német vezetékes telefonhálózat tulajdonosa, és a magyar vezetékes telefonhálózat tulajdonosa között. ;)

[ Szerkesztve ]

(#382) Medocsabi válasza #32839680 (#380) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem csoda. A németeknél icipicit nagyobb távolságon kell a kábelt lefektetni... :D

(#383) kevinium válasza Medocsabi (#382) üzenetére


kevinium
aktív tag

Többen is vannak (Németországban), hogy össze tudják dobni... :DDD

(#384) Gyuri27 válasza arnyekxxx (#379) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért az mekkora vicc, hogy egyesek azt gondolják mert valami valahol olcsó az másutt is annyi. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#385) togvau


togvau
senior tag

Jelentem tegnap a Börzsöny közepén... dolgoztam :D ... Ott Digi mobil 500kbyte/sec átvitelre volt képes. A Vodafone körülbelül nullára, 800 mhz-n...

hitler, sztálin, micro usb

(#386) Johnny001 válasza kymera (#370) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Es a 3 köcsög, szar abból él, hogy hülyék az emberek, vagy nem elérhető a Digi mindenhol. Van olyan polgármester, aki be se engedi Őket a környékére.

Pusztuljanak :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#387) Medocsabi válasza togvau (#385) üzenetére


Medocsabi
addikt

Konklúzió?

(#388) Medocsabi válasza Johnny001 (#386) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ergo szerinted ha lenne Digi minden jobb és/vagy olcsóbb lenne?

(#389) Danex válasza Medocsabi (#388) üzenetére


Danex
addikt

Annyi biztos, hogy rosszabb nem lenne a helyzet mint most, ergo csak jobb lehetett volna ha van.

(#390) Johnny001 válasza Medocsabi (#388) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Vagy erélyesebb fogyasztóvédelem, akarat kellene a kartellezés ellen.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#391) Medocsabi válasza Johnny001 (#390) üzenetére


Medocsabi
addikt

És ha az adott területre egy szolgáltató nem AKAR,hálózatot építeni,mert nem éri meg? Akkor is szankcionálják?

(#392) vicze válasza Medocsabi (#391) üzenetére


vicze
félisten

Nem szankcionálják a Telekom-ot, UPC-t(Vodafone) se, hogy nem AKAR hálózatot építeni ahol nincs vetélytársa, így mást se kell... ;)

(#393) MaCS_70 válasza #32839680 (#380) üzenetére


MaCS_70
félisten

Német barátaimnak van egy nyaralója valami szép, hegyi vidéken. Rendszeresen járnak oda, és ilyenkor mindig elbúcsúzunk on-line, mert amíg ott vannak, nincs net. Több falunyi körzetben csak és kizárólag műholdas kapcsolat van, olyan áron, hogy azt csak a helyi közintézmények engedhetik meg maguknak, nyilván állami kontóra.

Pár évvel ezelőtt mondták, hogy 3 Mbps évi több ezer euróba kerülne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#394) MaCS_70 válasza Gyuri27 (#365) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vélhetően a profit kedvéért vették meg az Invitelt, mert nekik így megéri.

Ha a környékeden és a többi hasonló környéken most azonnal megcsinálnák az Általad hiányolt hálózatfejlesztéseket, na, akkor már talán nem érné meg nekik.

Nem azért dolgoznak, hogy Neked jó legyen vagy Téged szívassanak, hanem a profit érdekében.

Teszem hozzá, én is rohadtul ki vagyok akadva (én a T-n), mert pont ezt csinálják: az utcánk vége kb. 1500 méterre van a következő DSLAM-tól, egy 25 éves vezetéken. 2-3 Mbps az elérhető net, ha a szomszédok éppen nyugton vannak. A T embere nem hivatalosan meg is mondta, hogy a járásban, de lehet, hogy az egész megyében mi leszünk az utolsó rendbe hozott szakasz, mivel konkrétan ráfizetésesek vagyunk nekik.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#395) Gyuri27 válasza MaCS_70 (#394) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jaaaa. De hát akkor faszosul oda kell állni és bele mondani pacekba. Mert ez a sirásos közleménnyel tele a net. De arról hallgat mindenki, hogy inviteles területen szarunk a pofátokba.
Én ezt sérelmeztem az elején is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#396) Sdi válasza Gyuri27 (#395) üzenetére


Sdi
addikt

"De arról hallgat mindenki, hogy inviteles területen szarunk a pofátokba.", ez nem teljesen igaz. Nővéreméknél / Csömör / az átvett inviteles területen, most 1000-es net fut, mindezt ócsóbban. Lehet, hogy vannak inviteles területek, ahol még nem teljesen tisztázott az átvétel, és ott még nem fejlesztenek. Majd ha vége lesz a teljes jogi hercehurcának, és akkor sem történik semmi, akkor valóban lehet reklamálni.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#397) arnyekxxx válasza MaCS_70 (#394) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mobilnet? Én pár éve a 10megabites Tadslt váltottam megkönnyebbült mosoly kísértében simkártyára, ott az se volt túl izmos de a 10/0,5 után a 20/10 maga volt az eszetlen száguldás kevesebbért mint amennyit a tének fizettem.

(#398) Gyuri27 válasza Sdi (#396) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lul egy pestettel összeépült falut ne hozz már föl.

Amd - Radeon - Ryzen

(#399) MaCS_70 válasza arnyekxxx (#397) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan ez történt: mobilnetre váltottam, így olcsóbban kapok kb. 20-szoros sebességet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#400) MaCS_70 válasza Sdi (#396) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csömör azért meglehetősen extra helyzetben volt/van: emlékszem, amikor a csömöri barátom brahiból megcsinálta, hogy egyszerre négy internetelőfizetése legyen, ráadásul mindegyik gyorsabb, mint ami nálam volt az aktuális UPC.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#401) Johnny001 válasza Medocsabi (#391) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Akkor is, mert köcsögök, nelem most eljött a digitális menyország, a többit le..rom :))
Épp eleget szívtam a t-s internettel, most már megérdemlem.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#402) Medocsabi válasza Johnny001 (#401) üzenetére


Medocsabi
addikt

Pláne most, hogy otthon kell maradni, a lényeg hogy legyen gyors net, meg elég sör a hűtőben! :DDD

(#403) Johnny001 válasza Medocsabi (#402) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Most megyek sörért, egészségedre :))

By.: Johnny

Jó, hogy szóltál :)

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#404) togvau válasza Medocsabi (#387) üzenetére


togvau
senior tag

az, hogy milyen szánalmasan gyengék a kartell tagjai, annyi sokkal jobban terjedő (800mhz) frekvenciával is. 90%-os lefedettség sincs az országban, nemhogy 99 meg 98...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#405) Danex válasza togvau (#404) üzenetére


Danex
addikt

Vannak azért hegyeink is.

(#406) Gyuri27 válasza Danex (#405) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hol? Mert az az egy két 700-800 méteres dombocska a hegytől messze áll.

Amd - Radeon - Ryzen

(#407) p2pp válasza Gyuri27 (#406) üzenetére


p2pp
őstag

Idáig azt mondták majd a 800MHz.
Udvaron úgy ahogy megy.
Bennt már csak “E“ van. 😂🤣😅
Most meg majd azzal jönnek,
h majd a 700MHz.
A Digi meg fullon van.
Mindegy milyen Speedtest-el, de használható.
Ez a lényeg most. Tudom rengeteg helyen nincs még.
Itt most ők a nyerők. Azt is tudom, sok helyen nem így van.
Hajrá Digi!

U. I: Nálunk nincsenek hegyek, csak dombok.
Erre lenne jó az alacsony frekvencia!
De a falu végén ennyi év alatt miért csak a Digi tudott felhúzni bázisállomást? A többi meg sziesztázott ennyi évig.
Túl sok a kérdőjel! Ismerősöknél panel egyik fele "4G+" a másik meg "E". Jelentkeztek milliószor Állomáspályázatra. Engedély sem kell hozzá. Semmi sem történt. Jött a Digi láss csodát azonnal lett minden. Akarni kell csak ennyi!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#408) nyisziati


nyisziati
veterán

A Telenor topikban mi is elégedetlenkedtünk már sokat. Egész addig fajult a dolog, hogy többen összeszedtük a pénzügyi adatokat a 2019-es évre, és kiderült, hogy kb. 55 Mrd (!) Ft-ot vihettek ki az országból.
Ha ennek csak a 20%-át hálózatfejlesztésre fordítják, már sokkal előrébb lennénk.
Iszonyat mohóvá váltak a cégek. Adni alig akarnak, csak leszedni a sápot. :(((

(#409) Medocsabi válasza togvau (#404) üzenetére


Medocsabi
addikt

A lefedettség a lakott területekhez viszonyított százalékos arány. Nem az ország területi egészéhez viszonyított.

(#411) nyisziati válasza #32839680 (#410) üzenetére


nyisziati
veterán

Na ezek a csúnya dolgok. :(((
És akkor elvárják, hogy tapsikoljunk nekik.
Ha meg nem, akkor mi vagyunk a kerékkötők, akik miatt Európa kétsebességes. :(((

(#412) togvau válasza nyisziati (#411) üzenetére


togvau
senior tag

kerékkötőknek a putyin elvtárs által rendelt akadékoskodás miatt szokták mondani magyarországot.
Multiknak pont kinyalja mindenét a kormány, kifizeti még a munkások bérét is, csak hogy jobb legyen a foglalkoztatási statisztika, meg hogy verhessék magukat, hogy jön ide gyártani a multi (hát persze, hisz ingyen gyártat kb).

hitler, sztálin, micro usb

(#414) nyisziati válasza togvau (#412) üzenetére


nyisziati
veterán

Én nem ezt látom.
Kerékkötőknek amiatt szoktak minket mondani, hogy nem vagyunk hajlandók a feministák, LMBTQ-k, multikultik, humanisták, hiperliberálisok stb. szemüvegén keresztül nézni a világot, hanem erkölcsre, értékrendre, tradíciókra, nemzeti érdekekre hivatkozunk.
Multiknak valóban kinyalja mindenét a kormány, ezért is engedi kivinni a hasznot, amit írtam.
De ez nem jó nekünk, például pont ezért, mert a hálózatfejlesztés igen döcögősen halad.

(#416) nyisziati válasza #32839680 (#415) üzenetére


nyisziati
veterán

Valamennyire azért van. Nézd meg honnan jöttek Orbánék.
Kommunistának muszáj volt lenniük, amikor jött az ifjonti lázadás kora, akkor liberálisok lettek, meglett emberként pedig visszakanyarodtak őseik örökségéhez.
Valahogy ez jól is jött ki.

A németeket hagyjuk. Náluk ott van 100 ezer amerikai katona, úgyhogy muszáj liberálisnak lenniük.
Bár én ennek örülök. Inkább ez, minthogy kirobbantsák a III. vh.-t.

(#417) Komplikato válasza #32839680 (#410) üzenetére


Komplikato
veterán

"Amíg a külföldi melós 3x kap prémiumot, addig a magyar melóssal elhitetik, hogy bár a számok nem teljesültek, de a cég mégis volt olyan kegyes hogy fizet valamit."


Hehehe. Anno a Flextronics igazgatója minden hónapban elmondta a melósoknak, hogy megint nőtt a termelékenység és a bevétel, de sajnos MEGINT nem tudnak bért emelni, mert a gonosz részvényesek bla bla bla. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#418) nyisziati válasza Komplikato (#417) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt még lehet fokozni.
Anno az Auchan-ban a dolgozók egyben részvényesek is voltak. Minden héten tartott részletes beszámolót a vezérigazgató, milyen jól teljesít a bolt, klassz minden mutató, ehhez képest a dolgozói kedvezmény kevesebb volt, mint egy sima vevőnek, aki most tévedt be az utcáról, a 10 éve ott dolgozó kollégák bére meg a nettó 130 ezret verdeste. :(((
(én 91-et kaptam akkor).

(#420) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Számít egyáltalán ez az 5G? 4G rendszert építhet a Digi. Mobil, de még asztali PC-re megosztva is tökéletesen megelégszem a 4G tempójával (eddig telenor 4G-t próbáltam), de még a késleltetéssel, jitterrel is elégedett vagyok, mert online gémmel is teszteltem (Paladins).
Lehet még jobban is jár a Digi, ha átugorjuk a kínai 5G tendereket és egyből a 6G-re ugrunk. Állítólag a Samsung fejleszti....

Jevons paradox

(#421) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Magyarország - itt kell lenned, hogy elhidd.

@morgyi : Így sem tartanak... Mostanában akad 1-2 cég, amelyik fizet is, de a kis cégeknél dolgozó haveroknál pár évvel ezelőttig brutálisan többet kaptam multi ranglétra alján.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#422) hcl válasza nyisziati (#411) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amíg abban merül ki a ténykedés, hogy mindent akadályozunk, addig nem kell csodálkozni. 20 éve (EU csatlakozástól számoljunk, de lehetne 30 is) nem tett egyik vezetés sem semmit azért, hogy versenyképes legyen a gazdaság, mit várunk, nem fogják kihasználni a cégek a lehetőséget?

Mutogatni való hater díszpinty

(#423) togvau válasza Aprósólyom (#420) üzenetére


togvau
senior tag

De 4G frekvencia sincs. Ami van, abból nem lehet teljes értékű mobilszolgáltatást nyújtani, és ezt se túl sok embernek.

hitler, sztálin, micro usb

(#424) rushty válasza togvau (#423) üzenetére


rushty
senior tag

Most a teszt után mit kapnak a feltöltősök? Mennyiért, mobilnet van?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#425) togvau válasza rushty (#424) üzenetére


togvau
senior tag

maradt a teszt, épp ezért.

hitler, sztálin, micro usb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.