Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VS461


VS461
tag

Csak nehogy feljelentsen, amiért belerúgtál... :(

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#2) #78687232 válasza VS461 (#1) üzenetére


#78687232
törölt tag

...és ez mennyire szánalmas, jó hogy nem kap kitüntetést amiért tolvajkodik :(((

[ Szerkesztve ]

(#3) ricinus13 válasza VS461 (#1) üzenetére


ricinus13
senior tag

Csak nyugodtan. Nem vagyok teljesen tisztában a jogszabályokkal, de szerintem ez jogos önvédelem volt, mivel megfenyegett hogy megöl. Ha ezért nem rúgdalhatom meg akkor semmiért.

(#4) Spet válasza ricinus13 (#3) üzenetére


Spet
addikt

Ha jol emlekszem az ellened iranyult eroszak szintjevel megeggyezo erot alkalmazhatsz vedelmedre. Az-az ha kessel tamadt volna rad akkor, akkor te testi erot illetve ugyanugy szuro vago eszkozt vethetsz be (persze utana felmerul a kerdes miert is volt az nallad), illetve non-lethal (nem halalos) onvedelmi eszkozoket (paprika spray, sokkolo [engedellyel], riasztopisztoly [engedellyel]). De lehet ideje lenne nekem is atolvasnom a valtoztatott Btk-t.

Miutan o csak szobeli fenyegetest tett, fizikai kontakt nem ment fegbe koztetek (nem ragadott meg nem lokdosott), igy o akar jogosan feljelenthet, hogy testi eroszakot alkalmaztal ellene (es ki tudja merre vannak ott kamerak mit vesznek).

En a kozelben lakok, nem egyszer mentem haladtam at a palyaudvaron illetve a kornyeken egyedul ejszaka/hajnalban hazafele, zenet hallgatva, mobilt nyomkodva, es semmi ilyesmivel nem talalkoztam.

Lenyeg, ha felelem merul fel benned maradj a jol kivilagitott helyeken ahol nem csak egy tipusu ember van.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#5) VS461 válasza Spet (#4) üzenetére


VS461
tag

Létezik olyan is, hogy menthető felindulás, amely szerint te nem vagy felelősségre vonható, ha életveszélyben túlzott erőt alkalmazol a támadás elhárítására, és ez vonatkozik a halálos erőre is. A jelen esetben a legjobbat tette a kolléga: nem várta meg, míg az ellenfél elővesz egy kést vagy bármit, és beváltja a fenyegetését, hanem "arányos" elrettentésként belerúgott, majd elhúzta a csíkot, mielőtt nagyobb baj történik (a támadó "többen lesz", fegyvert vesz elő, csível megfogja a rúgást). A rúgása szerintem menthető felindulás, egy "Megöllek!" leszólítást késő este én sem azzal hárítanék (arányosan), hogy "Én is téged!".

Persze, remélhetőleg ilyen stádiumba nem jut el a dolog, és az illető elkushad, sőt, inkább apácának áll a történtek után.

Amúgy meg, szerintem az arányos önvédelmet inkább úgy kellene értelmezni, hogy amennyiben halálos sérülésre alkalmas eszközzel fenyegetnek, akkor jogom van halálos sérülést okozó eszközzel védekezni, tehát kés (de akár vascső, vipera) ellen nem vagyok köteles késharc szakértőnek lennem, ezért hordok magamnál egy Glock 17-est.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#6) #56573440 válasza Spet (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem tudod jól.

2013 óta a saját vagy mások személyek javai ellen intézett jogtalan támadás esetén a támadást úgy kell tekinteni mintha az életének kioltására is irányult volna. link

ez egyébként tényleg alap kéne legyen, mármint ha valaki ki akar rabolni, akkor mérlegelje tettei esetleges következményeit ő és ne én.

mondjuk van hogy tényleg arra is irányul. valszeg nem adott cigit...

[ Szerkesztve ]

(#7) ncc1701 válasza Spet (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Lehet jogászkodni, meg okosnak lenni, ott helyben ez egy korrekt reakció volt, nem várta meg, h elővegye a kést/viperát/akármit. Mert az nevet utoljára, aki először üt. Én is ezt tenném.

(#8) extasymajom


extasymajom
tag

Jól torkon kell vágni az ilyen rohadékot és amíg levegő után kapkod addig kétszer háromszor pároslábban ráugrani a nyakára. :(((

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#9) t72killer válasza ncc1701 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan. Ráadásul ha a fenyegetőző rabló próbál vádaskodni, akkor megfordul az ártatlanság vélelme, és neki kéne azt igazolni, hogy nem önvédelemből rúgtam/használtam fegyvert/stb.

Szerencsére szigorítottak a szabályokon, személyszerint az elkövető életét én egy mm-nyit sem védeném. Elég visszás volt a régi szabályozás, amikor kvázi ezüsttálcán kellett az önvédelmi fegyvered is átnyújtani az elkövetőnek, merthogy ő kisebb kaliberrel volt felszerelkezve:W. Amúgy ha a támadónál nincs is fegyver: honnan tudjam, h nem feketeöves harcművész, aki egy kézmozdulattal kitekeri a nyakam? (azzal meg ne oltson senki, hogy a sportolók közt nincs fekete bárány, tessék csak megnézni pl Tyson erőszak-ügyeit).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) total90 válasza extasymajom (#8) üzenetére


total90
veterán

Kb. én is ezen a véleményen vagyok.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) Spet válasza ncc1701 (#7) üzenetére


Spet
addikt

Hat azért nem hiszem, hogy a hozászolásommal, bármennyire okoskodónak tűnt volna. :U

VS461: Igaz senki nem születik profi harcmesternek vagy nuncsaku bajnoknak, sőt én meg hasonló helyzetben sem voltam a való életben (eddig elkerült, lekopogom), de mire kést ránt (meg arra a pár másodpercre is) valószínűleg az ellentétes irányba kezdek futni (főleg olyan szabad pályaudvar mint a kelenföldi mindkettő oldala).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#12) ricinus13 válasza Spet (#11) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ja hát én sem rúgdalom ha nem ülök éppen. Onnan azért nehezebb dolog futásnak eredni mint állóhelyzetből. Akkor inkább csak ellököm.

(#13) #56573440 válasza t72killer (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Szerencsére szigorítottak a szabályokon,"

bár belinkeltem már lentebb de akkor neked is. link. konkrétan 78-ig visszamenően egész biztosan megvolt a btk-ban is, hogy

"A jogos védelem határainak félelemből, ijedtségből vagy megzavarodottságból származott túlhágása nem büntettetik."

és ennek más megfogalmazásai, melyek technikailag ugyan ezt mondják.

amivel most szigorodott, hogy a házadba telepíthetsz "védelmi eszközt" ami az élet kioltására nem alkalmas, de sérelmet okoz a támadónak azért nem felelsz. mert eddig erre nem volt lehetőséged.

egyik nagyon jó cimbora még 2010 körül úgy megvert egy betörőt egy porszívócsővel a saját lakásában, hogy napokig azt se tudta melyik földrészen van. a betörő a konyhában késért nyúlt, a srác meg huszon évet félamatőr kickboxolt, vagy 110+ kiló volt már akkor is tiszta izomban. nem kapott semmit végül, de az már határeset volt.

(#14) Spet válasza ricinus13 (#12) üzenetére


Spet
addikt

Bocs, nem irtad, hogy ultel. Igen akkor marad a lokes es utana a futas.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#15) t72killer válasza #56573440 (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Okés, akkor nálam volt a tévképzet, hogy túl elkövetőbarát volt a régi szabályozás:R lényeg az, hogy jogilag rendben vagyunk. A probléma viszont, hogy ilyenek előfordulnak:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) ncc1701 válasza Spet (#11) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne vedd sértésnek, nem annak szántam. Hanem az elkövetkezendő, meg a szokásos okoskodóknak, h ígymegúgy, meg engem zárnak be. Részemről ott rohadjon meg az ilyen, akkorát ütnék rajta, amekkorát csak tudok. És az nem kicsi. :Đ
Asszony lányát az árkád előtt rabolták ki fényes nappal, akkor 16 éves lehetett, A kutya nem állt meg segíteni neki, elgondolkodtató.

(#17) t72killer válasza ncc1701 (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha fel vagy rá készülve, persze. Viszont SzVSz a leglogikusabb megoldás, ha kereket old az ember. Egy bunyóból nem biztos, hogy jól jösz ki, ráadásul lehet, h a rabló haverjai is ott teremnek, és ha időt vesztettél, már nem fogsz tudni elfutni. Persze ha az oldaladon az erőfölény (pl saját haverok a közelben) akkor a rúgás mellett postáznám a legközelebbi jardra is a delikvenst.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18) ncc1701 válasza t72killer (#17) üzenetére


ncc1701
veterán

108 kiló vagyok, huszon éve gyúrok. Elfutni nem sok esélyem lenne. :)

(#19) t72killer válasza ncc1701 (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezesetben gondolom azért meg tudod ajándékozni egy megfelelően méretezett nyaklevessel a delikvenst - csak hogy ne érjen utol;)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20) ricinus13 válasza t72killer (#19) üzenetére


ricinus13
senior tag

Nálam a bunyó nem játszik viszont a futás annál inkább. Ha utól ért volna akkor nyereményként önként oda adom a telefonomat. Ifi országos bajnok voltam 400-on és azóta sem szedtem a kilókat, meg nem is olyan rég volt az.

(#21) ncc1701 válasza t72killer (#19) üzenetére


ncc1701
veterán

Az is, de alapvetően nem a nagydarab emberekkel kötekednek, hanem a gyengékkel.

(#22) kovgab


kovgab
aktív tag

Szép volt :C

Ká Úr

(#23) ricinus13 válasza ncc1701 (#21) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ezt sajnos az én esetem is igazolja. Aki nem nagy darab az jobb ha megtanul futni, vagy beszerez valami önvédelmi eszközt, esetleg dummy telefont.

(#24) Spet válasza ncc1701 (#16) üzenetére


Spet
addikt

Fatylat ra :K

Bar eddig nem errol volt hires a kornyekunk, hanem inkabb a betoresrol illetve az autolopasokrol/feltoresekrol.

A segitokepesseg meg mentalis/nevelesi dolog, sajnos inkabb a megdoglott a tehenem dogoljon meg a szomszede hozzaallas az elterjedt.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#25) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Egy pontos személyleírást adhatnál, nagy segítség lenne azoknak, akik gyakran arrafelé járnak (hogy ki kell jól felrúgni aztán a nyakára taposni :) ).

Ilyen helyzetben szerint nagyon jól cselekedtél, húztál egy meglepőt, amire nem számított, aztán spuri onnan. Ki tudja, hogy mi van nála, mire képes, mennyire beszámítható (elmeállapot, drog stb.).
Pont az ilyen esetek miatt gondolkodtam egy időben a gázpisztolyon, de aztán rájöttem, hogy éles helyzetben hasznosabb a futás.

(#26) ricinus13 válasza ^Clown (#25) üzenetére


ricinus13
senior tag

Sajnos semmi konkrétat nem tudok mondani. Olyan tipikus raj gyerek. Nem igazán nézegettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.