Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Akkor egyértelmű, addig vissza lesz tartva az új VGA generáció startja, amíg csak lehet. Szvsz ebből simán lehet 2019 tavasz/nyár/ősz is....

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Dtomka


Dtomka
veterán

ezzel pedig a VGA-k egyre olcsóbbak lennének, de az érintett gyártók ezt sem szeretnék, ugyanis a jelenlegi, 20% körüli bruttó árrésüktől sem szeretnének lemondani.

Hát akkor sokan nem fognak új vga-t vásárolni...inkább kivárnak. Remélem a RAM spekulánsokat mielőbb elkapják, hisz ott kezdődött...majd jött a bányászláz.

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Végülis fizethetik a raktárköltségeket egész addig, míg az utolsó vga-t is összehugyozzák a patkányok/megeszik a dobozát. Játékos nem fog tőlük 1000EUR-ért 1080Ti-t és hasonlóan túlárazott, lassan 2éves kacatokat venni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Áresés lesz végül mindenképpen, azt is a piac fogja diktálni! :)

(#5) dergander


dergander
addikt

Meg is fog maradni az a raktárba,mert nemhogy a magyar nemvesz 300e forintért 1080-at de majd az 1180-as kártya ára mennyi lesz majd? Nevetséges hogy az árakat a bányászatra fogják a gyártók,tiszta röhej az egész.

(#6) anaqer


anaqer
veterán

Hát, ilyen ez a popszakma. :U

Fulladjanak csak bele a raktárkészletükbe, valahogy nem fogok sírni értük.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) #72042496 válasza snecy20 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Üzleti logikával az is pénzbe kerül, ha a tervezettnél később térül meg a befektetés. Osztanak-szoroznak, aztán meglátjuk majd, mi lett a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#8) aginor


aginor
addikt

A cikk miatt most megnéztem az árakat, és még mindig horror, bár már klasszisokkal jobb a helyzet, mint mondjuk fél éve volt.
Viszont megont rájöttem, hogy egy ideig még megtartom a 470-et. :)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#9) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

980 Ti -m még közel 2 év garis, így addig biztos megtartom (vagy tovább) és FHD / 120Hz -re tökéletes.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#10) Segal


Segal
veterán

Szegények én sajnálom őket :( Ja mégsem... ;] :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) StLui


StLui
veterán

Itt mintha csak 10 % extra árrésről lenne szó, pedig ennél sokkal nagyobb volt az áremelkedés, vagy nem?
Ha viszont az extra árrés a kereskedőknél van, akkor szinte mindegy is, hogy a gyártók engednek e 10%-ot

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12) #65675776 válasza anaqer (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont ugyanezt akartam írni... Már majdnem megsajnáltam őket.

A VRAM árakra meg csak annyit tudok mondani, hogy nyilván anno mikor megrendeltek eg nagyobb tételt, akkor azt egy bizonyos áron tették, nem az aktuális piaci áron. Szóvalm ég azon is úgymond nyernek, hogy nekik még olcsóbb a RAM.

[ Szerkesztve ]

(#13) #16939776


#16939776
törölt tag

Építsenek egy nagy darálót a nyereségből, és konszolidáljanak...
De még mindig jobb a helyzet, mintha üresek lennének a polcok.

[ Szerkesztve ]

(#14) ZnVjaw0K válasza #16939776 (#13) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Tajvani teadélután?

(#15) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ilyen hülyén gondolkodni. A bányászláz alatt extrán megszedték magukat így ha most csak minimális árréssel is, de legalább ki tudnák söpörni a raktárakat. Nem hinném, hogy emiatt mínuszba fog menni az idei mérleg...

(#16) tailor74


tailor74
őstag

Pedig áresés lesz a vége, pláne, ha figyelembe vesszük a piacra került sok bányász kártyát is.
Ha szeretnének raktárat üríteni, muszáj lesz árat engedni.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17) #65675776 válasza tailor74 (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem is tudom. Most így belegondolva a Ramiris raktára lehet csak a főpróba volt.

(#18) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Rohadjon rájuk a műanyag lakattal egyetemben...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#19) tecsu válasza QwErTy42 (#18) üzenetére


tecsu
addikt

Valószínűleg sokan egyetértenek veled. :)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#20) Lenry válasza #65675776 (#17) üzenetére


Lenry
félisten

úú, ez gonosz volt ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) tailor74 válasza #65675776 (#17) üzenetére


tailor74
őstag

Lehet, bár nem hiszem hogy megoldotta a túltermelési "válságot". :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#22) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Csak át ne matricázzák azokat az elavult raktári kártyákat... és már tele is a raktár az újjal! :U

(#23) powerup2


powerup2
addikt

Rajtuk marad én nem fogom csúcs vga-t venni 300 ezres áron meg felete régen 200 ezer volt a plafon és azért szuper kártyát kaptunk most kijön majd az új generáció azt ugyis a régiek fölé kell pozicionálni ott leszünk ahol a part szakad. Ram ára nevetségesen magasan tartják. Ha azt nézzük mi vásárlók nem veszünk vga-t márpedig ez lesz akkor marad a polcokon a vga raktározást fizetni kell a végén minuszba lesznek, bányászatra fogni ram árakra a vga árának drassztikus nővekedését a chip ugyan annyi pénzből készül el és kaszál a gyártó meg a kereskedő . Nem sajnálom őket !!!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#24) Precorus válasza dergander (#5) üzenetére


Precorus
tag

Iponon 1080-ast már 200k alatt kapsz, a ti van 270-280 körül.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#25) #65675776 válasza tailor74 (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt nem, de a biztosító kifizeti, az árukészlet eltűnik, az új generációt meg lehet mégjobban túlárazni, mint a mostanit. Win, Win, Win.

Egyébként most kellene egy kellemes kis vásárlói bojkott.

[ Szerkesztve ]

(#26) powerup2 válasza Precorus (#24) üzenetére


powerup2
addikt

270-280 egy vga-ért ? :D viccnek is rossz lehet aki nagyon akar bizonyos játékkal játszani lehetmegveszi mert nem tud mást tenni de ez egy igen kicsi réteg. Megtehetném hogy megveszem csak minek jön a következő generáció és bukok rajtad rengetget.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#27) #21795072


#21795072
törölt tag

Mintha nemrég azt olvastam volna, hogy a gyártók "tehetetlenek" a bányászlázzal szemben. Gondolom, most is tehetetlenek, csak pillanatnyilag a részvényesek nyomásával szemben.

[ Szerkesztve ]

(#28) powerup2 válasza #65675776 (#25) üzenetére


powerup2
addikt

Azért a biztosító sem hülye 2-3 alkalommal eljátszák aztán meg nem fizetnek amúgy is csak akkor fizetnek a biztosítók ha nem gyújtógatás ha azt állapitják meg akkor hosszas vizsgálódás ami akár több év is lehet és azért hogy valaki több száz milliót csak évekkel késöbb lásson az rizikós

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#29) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

ÉN meg remélem hogy felmegy 1000 euróig a belépő szint, és így soha többet nem kell vennem több VGA-t, és ezt a bankszámlám is tutira lájkolná :DDD

(#30) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A csökkenő árakat kompenzáljuk a romló forinttal, így senki ne aggódjon, nem lesz olcsó videokártya.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#31) tailor74 válasza #65675776 (#25) üzenetére


tailor74
őstag

Részemről működik a bojkott, eladtam a játékos pc-t, vettem egy ps4 pro-t, 'azt jónapot!
Nem gyarapítom tovább sem a memória sem a vga gyártók pénztárcáját...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32) Raymond válasza anaqer (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Ez gyorsan meglett, epp akartam irni hogy a szivem szorult ossze ertuk a hir olvasasa kozben. Szegeny chip es kartya gyartok... :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33) Segal válasza Precorus (#24) üzenetére


Segal
veterán

Az a vicc hogy én az iPonnál rögtön a megjelenés hetébe vettem 1080Ti-t 262-ért több mint 1 éve, most meg drágább...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#34) tecsu válasza tailor74 (#31) üzenetére


tecsu
addikt

Olyan apróságok ne zavarjanak, hogy a PS-ben is van VGA meg memória. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) #45185024


#45185024
törölt tag

Na de ezek csak Gddr5ös kártyák gondoljátok tovább több memóriával Gddr6-nál
A szivárgások 990-1490 dollárt (euroban ugyanannyi mire ideér) mondanak egy 2080-ra.
Akinek majd telik a 420 ezres ájfónra annak erre is telik...

(#36) #65675776 válasza #45185024 (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

40 év után újra luxuscikk lesz a PC.

(#37) Precorus válasza powerup2 (#26) üzenetére


Precorus
tag

Nem azt mondtam, hogy nem sok érte. Csak hogy 1080 esetében kerek 100 assal fölélőtt.....

Könyvtár == Old-school Netflix

(#38) powerup2 válasza Precorus (#37) üzenetére


powerup2
addikt

De szerintem ő Ti-t akart irni de néhány Ti simán 300 felett van magasan :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#39) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Ez épp olyan, mint 4 éve vagy mikor volt 400-420ft-os benzin ár, és emeltek vele mindent, kenyeret, húst, meg amit csak lehetett, és amikor vissza ment 310 ft-ra persze semmi nem csökkent.
Olyankor nincs sírás, hogy hát árat kell csökkenteni, mert 100ft-al olcsóbb lett az üzemanyag, csak mikor drágább lett?
Én 150 max 180-nál többet nem adnék egy új 1080Ti-ért, és nem FE-re gondoltam..
nem hogy 250k+t.
De ők tudják, kívánom rohadjon rajtuk az egész és nevezgessék át még évekig meg csináljanak belőle 26 verziót hátha úgy valaki bedől neki.

(#40) MaxxDamage válasza powerup2 (#38) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Poseidon pl. :K
Ez szép és jó, de 250k -nál többet nem ér újonnan most (főleg most lassan már annyit sem...mert jön majd a next gen...)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41) powerup2 válasza MaxxDamage (#40) üzenetére


powerup2
addikt

Ahogy látom ez a szépség volt 423 ezer is :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#42) #74018560


#74018560
törölt tag

Tehát majd a gyártók kollektív kérésére az NV nem fogja nyomi az új generációt, mert ők voltak olyan kapzsik, hogy túlvállalták maguk :U
Éééés mi van azokkal a gyártókkal, akik nem tették ezt és simán tudnák nyomni a következő gent? :U

Kartellezetés rulz, akár törvényes, akár nem?! :F

(#43) tailor74 válasza tecsu (#34) üzenetére


tailor74
őstag

Nem zavar...Pontosan tudod, hogy a gamer pc vonalra gondolok, nem kell túlgondolni... ;)

Vicc kategória a kartelezett memória árak, és a bányászlázban magukat gennyesre kereső vga gyártók, akik most panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#44) Precorus válasza powerup2 (#38) üzenetére


Precorus
tag

Aztat én nem tudom, mit akart írni. Csak rámutattam, hogy tévedett egy százast :R
Nekem is most csak sima 1050 em van, pedig 6gb-s 1060-at akartam....de igazából elég. Sőt, a pentium is elég volt, csak nem szabadott sok mindent egyszerre megnyitni :D
Naszóval csak azt akarom mondani, hogy azért 1080p-re azért nem kell csillió-zillió simoleont elkölteni gépre.
Nyílván, el lehet mindig menni a csillagos égig, mint mindennel.... dehát evvan :O :(((

Szerk.:
Azért a pentium nem szerette, mikor 2 opensuse futott rajta virtualboxon, és leckét próbáltam csinálni....

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#45) t72killer válasza #65675776 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, a magam részéről addig nem veszek karit, míg 500EUR alatt nem adnak egy 200W fogyasztású, GTX 1080Ti teljesítményű példányt. A korábbi generációváltások ismeretében ez egyáltalán nem irreális elvárás, persze a karigyártók 20-30-50%-os extrahaszna mellett nem megy.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Az tiszta sor, hogy a már legyártott terméket nem kótyavetyélik el bagóért, de a gyártási és fejlesztési kapacitással mi a tetvük?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#47) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Ha a piac lelassul és még a legyártott mennyiséget sem szívja fel, akkor fejre is állhatnak, de árat kell csökkenteniük vagy gyártó kapacitást, esetleg mindkettőt.
Azért van ennek bája, hogy spekuláltak és nem jött be, akkor az a megoldás, hogy fizessék ki a vevők továbbra is a spekuláció alapján elvárt haszonkulcsot.
Nagyon meglepődnék, ha nem lenne ebből masszív raktár söprés alacsonyabb áron. Most csak megy az altatás, hogy nem lesz ilyen, de ők is és a vevők jó része tudja, hogy mégis lesz. Jól is jönne nekem, mert év végén, jövő év elején tervezem frissíteni a gépemet.

[ Szerkesztve ]

(#48) saen


saen
veterán

Már majdnem megsajnáltam őket. Szóval még a normál árrésre se hajlandóak lemenni amikor tele a raktár, hát sok sikert az eladáshoz nekik...

(#49) Trailblazer válasza fRooStzzZ (#39) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az 2012-ben történt, és elérte a 440-et is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#50) syberia


syberia
veterán

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.