Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Yany


Yany
addikt

"A régi árak visszaállítását egyébként az is megnehezíti, hogy a GDDR5 memóriák listaára kétszeresére, egyes, nagyobb órajelű típusok esetében pedig háromszorosára nőtt. Ezzel gyakorlatilag nem a GPU, hanem a memória lett a legdrágább komponens az egyes VGA-kon, vagyis az eredetileg megadott listaárakon rengeteg modell eladása jelenleg veszteséges lenne. "

Ha ez igaz, akkor a Vegákat ez nem kéne magasan tartsa, de mégsem látszik AMD fronton sem az árkorrekció.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#102) #65675776 válasza MasterMark (#96) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert az ugye derogál, hogy a bányászat bedőlése esetén ki tudnák szolgálni a szaros gémereket.

(#103) t72killer válasza Yany (#101) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg jön elvileg a gddr6 is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#104) Televan74 válasza t72killer (#103) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az még drágább lesz.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#105) ZnVjaw0K válasza pomorski (#97) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Pontosan.
Az alapkivitel, megflashelve az O8C VBIOS-sal.
Így még olcsóbb volt:D

(#106) EVL2 válasza Tomassy00 (#29) üzenetére


EVL2
aktív tag

Így van! Én is pontosan ebben reménykedek! :K

(#107) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

De úgy volt, hogy nem akarnak több kártyát gyártani, erre meg beállt 1-1 cég is a kártya bizniszre, majd jöttek a 2kw-s tápok, a miner lapok stb.. :D
Akkor hogy is van ez?

(#108) ati3x


ati3x
senior tag

áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá, és pont 2 órája pusztult meg a radeon 7870-em!!!!! Ezt a sz*pást!!!! :W :W :W :W :W :W

(#109) t72killer válasza ati3x (#108) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Részvétem:R. Ha belefér, igp-zhetsz 1-2 hónapig, hátha javul a piac.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#110) Speed® válasza ati3x (#108) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Élt ~6 évet, béke bitjeire..azért ez bármikor várható ilyen korban sajnos.

(#111) kolopele válasza ati3x (#108) üzenetére


kolopele
nagyúr

Attól még sok kártya van az aprón jó áron, lehet válogatni.

(#112) ati3x válasza t72killer (#109) üzenetére


ati3x
senior tag

Haha... rizsa 1700-esbe nincs igp....... :O

(#113) Cs1csó


Cs1csó
félisten

+1 Nem szép húzás de én is ezt tenném a piacon verseny nincs úgyhogy fél év egy év késés is simán belefér. Az AMD vagy vagy két körrel le van maradva, úgyhogy még fél év egy év csúszással is az Nvidia-nak áll zászló.

(#114) ati3x válasza kolopele (#111) üzenetére


ati3x
senior tag

Gondolkodok egy r9 390-ben. Haveromtol kaptam kölcsön (mert furán halóalozott el az 7870. gyerek játszott valami netes játékkal, és egyszer csak az egyik képernyő piros, a másik meg kék lett. Aztán nem indult a win 10 csak csökkentett módban. Ujrahuztam detto. HAver kártyájával pöccre..) most van a helyi traderán egy r9 390 1500SEK-ért, olyan 47000 péz. Viszont a tápom csak egy 500-as korszar..

[ Szerkesztve ]

(#115) kolopele válasza Cs1csó (#113) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet igazad van, nem hajtja őket a tatár, de ne csússzanak!!! Droppolni fog maxon az új AC Odyssey :W :O

[ Szerkesztve ]

(#116) kolopele válasza ati3x (#114) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azzal is az a baj hogy lassan 3 éves kártya. Szerintem kicsit többért egy 1060 3GB - ossal jobban járnál. Corsair tápok között meg vannak gyengébbek, de vannak nagyon jók is, nekem az RMx 650 - el pl. semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

(#117) keembo válasza ati3x (#108) üzenetére


keembo
tag

Nem 3ati3 [ápdét] vagy véletlenül? (Anti-Steam)

Amúgy süsd meg a kártyát, hátha...
A kártya miatt fogadd részvétemet.

[ Szerkesztve ]

(#118) proci985 válasza ati3x (#114) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

esetleg nezz ra sweclockers aprora, ott is ki lehet fogni cuccokat.

kolopele: ja meg vegulis boltban pont dupla annyiert ki is jon az 1060 6GB ami egy rendes 390nel nem lassabb (a 3GBs viszont belefuthat mikrostutterbe mert elobb fogy el a memoriaja mint a GPU).

kieg: fHDn ujabb cimeknel pl Far Cry 5nel mar nem vagyok biztos. de az is 2500SEK szoval ize.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#119) 5150


5150
aktív tag

Na hát akkor itt az ideje egy jókis pear harb... akarom mondani "árviznek"

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#120) b. válasza Petykemano (#75) üzenetére


b.
félisten

Áh nehogy azt hidd , hogy az 10 % volt, nagy kamu volt az a szöveg.
Elmondták, hogy megnyugtassák a gamer réteget mert évekig belőlük éltek , meg évekig belőlük is szándékoznak élni, csak hát közben jöttek a bányászok és nagy biznisz volt. Nem 10 % csökkenés lesz ebben a negyedévben ez biztos, ha alább hagy a bányászláz valóban.
Az is kamu volt, hogy nem gyártanak nekik külön, mikor szinte a gyárból hordták el a VGA-kat,eleinte 10 % majd 20 % majd 50 % felárral.
Sejteni lehetett az 5 GB 1060 kínai piacra dobásakor már ezt a dolgot, hogy próbáltak piacot találni a GPU-knak, meg abból ahogy a CEo nyilatkozott, hogy menjen mindenki venni pascalt.
Tudták nagyon jól, hogy ez lesz, jöhetne a " mi megmondtuk" dolog csak hát úgy vannak vele, hogy a hülye gamer majd előbb utóbb vesz Pascalt meg Vega-t mert nem lesz új gen még egy darabig . Most aki jót akar magának, nem vesz új kártyát, bármennyi is az ára, mert velünk fizettetik meg a mohóságuk árát. ( nem lesz új gen a régi pedig marad emelt áron )

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#121) Corvin0716


Corvin0716
tag

Remélem rájuk rohad az összes. Érdekes módon a bányászláz tombolása idején az volt a szöveg, hogy nem tudnak többet termelni, mert ahhoz új gyártósorok kellenének, meg blablabla. Most meg azért marad rajtuk az áru, mert mégiscsak a bányászokkal kalkulálva gyártottak? Hát bekaphatják a banánt. A profitorientált üzelti döntéshozatal, meg a vásárló hülyének nézése között ég és föld a különbség. Az árkülönbözet meg bajosan csak 10%-kal több, amikor 2-3x-ára nőttek a vga árak.

(#122) kolopele válasza proci985 (#118) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem meg nem kell félni attól a 3GB - os kártyától, FHD - ig használható marad legalább 3 évig még. Oké, én sem vennék, de nem is FHD - n játszom.

(#123) kolopele válasza proci985 (#118) üzenetére


kolopele
nagyúr

[link]
Szerintem teljesen jól kezeli a memóriát is FHD - ig, ráadásul itt ultra beállítás mellett van tesztelve.
Én úgy gondolom akinek ma nincs 100 ezer forintja legalább egy VGA - ra ezzel jár a legjobban, az 570 - et pl. minden játéktesztben veri szinte hiába a 4GB vram (max. DX12 - ben nem, de az még gyerekcipő nagyon).

(#124) ati3x válasza keembo (#117) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem, nem.. itt kezdetektől ati3x.. :)
A gond nem is az hogy nagy gamer lennék.. De haverral néha befigyel egy AC néha, vagy most vettük meg a project cars-t. Tavaly meg megvolt az update 1700-es rizsára. tavaly tavassyal akartam 470-et venni.. Akkor kb feleennyibe volt mint most. A haver még majdnem rá is bólintott hogy 1500 SEK-ért odaadja. De megnézte az új karik árát... mindegy, jó vétel lett volna, mert volt hogy 1/2 évig be se kapcsolta a gépet. Szal szarban vagyok, mert még 1/2 évet ki akartam húzni..

(#125) b. válasza proci985 (#118) üzenetére


b.
félisten

Így van, igazad van, ez a teszt is rávilágít erre,[link] sajnos bele lehet futni vele. Az 1060 3 GB nem mindent fullra aztán leszarom kártya, kicsit kell turkálni az options menübe és akkor nincs vele gond. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#126) kolopele válasza b. (#125) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem senki nem állított olyat hogy ultra textúrán kellene vele játszani. High és ultra között ma már alig van különbség, legalábbis FHD - ig. Egy 6GB - os 1060 - al is kell már turkálni az options menüben hogy a 60 fps meglegyen, lásd AC Origins vagy Dishonored 2, de vannak még ezeken kívül is bőven.

[ Szerkesztve ]

(#127) #21180672


#21180672
törölt tag

nem fognak lejebb menni az árak. max ilyen 10-20k forintot mivel az új gent direkt húzzák amig ki nem ürülnek a raktárok. le vannak ezek a dolgok már 2-3 évre előre zsirozva.

a zotak 1080 amp most már 200 alatt van fasza halk hütéssel, az az egyetlen kari ami megéri, szerintem. de ez is lejjebb fog menni olyan 180 köré őszre.

(#128) proci985 válasza b. (#125) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

anno 970nel belefutottam microlagba meg a driveres patchek elott ahol a 3.5GBbol kiette magat de a 980 4GBje pont eleg volt, szoval ebbol indulok ki. mindezt ugy, hogy fix 50 illetve 60fpsunk volt szoval a GPU birta. szal az az utolso GB par esetben vizvalaszto. a 390en meg 8GB van, de eleg keves olyan eletszeru szituaciot tudok elkepzelni, ahol nem a GPU fogyna ki elobb, akar mukodo multiGPUs konfig eseten is.

mondjuk a mankind divided az egyik legmodernebb es legmagasabb gepigenyu jatek a mai napig.

kolopele: felreteve a jovoallosagot ujonnan az 1060 3GB svedeknel kb 50 euroval olcsobb a 6GBsnel, 250 euroert meg igy ujonnan elegge nemar feeling.

az a video nem mond semmit plotline es a 33ms alatti framek szamanak informacioja nelkul.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#129) Cs1csó válasza kolopele (#126) üzenetére


Cs1csó
félisten

3GB-os kártyát főleg a jövőre való tekintettel már NEM vennék. Tudom szegénység, türelmetlenség stb. de nagyon nagy vízválasztó lehet az a +3GB

[ Szerkesztve ]

(#130) Silεncε


Silεncε
őstag

Így jártak. Direkt folvertek az árakat aztán most féltik a profitjukat. Nyugodtan rájuk rohadhat az összes, nem fogom őket sajnálni

(#131) kolopele válasza Cs1csó (#129) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ennyi erővel akkor már 6GB - osat se, mert azt is átlépik lassan a játékok, de még a nyolcat is némelyik ha lenne rajta több.............A megoldás az évenkénti kártyacsere, csak legyen mire cserélni.

(#132) kolopele válasza proci985 (#128) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, az csak egy videó, de mivel járt nálam mostanában pár 3GB - os kártya elég sokat teszteltem őket, és el kell mondjam semmi különösebb gond nem volt velük HD és FHD felbontás alatt (feljebb persze már általában megadták magukat minden tekintetben). A Mankind High beállítások mellett teljesen stabilan futott, a memóriahasználat sem érte el a 3GB - ot, sok embernek ennyi már bőven elég. Tudom, fura ezt éppen tőlem hallani, akinek még az 1080 Ti sem elég, de itt most HD és FHD - ról van szó és nem 4K - ról vagy WQHD - ról. Ha lenne időm (na meg késztetésem) teszteket csinálni szívesen beraktam volna párat.

[ Szerkesztve ]

(#133) rii


rii
nagyúr

nah ... csökken a bányászláz?
meddig?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#134) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

mindegy hogy mi történik a piacon, az ilyen Multik mindig jól fognak kijönni belőle, elemzők egész sora, meg a partneri megéllapodások nem hagyják hogy csak úgy áron alulra kerüljön bármi is. Mi meg annyit tehetünk, hogy telebasszuk kommentekel a fórumot, de vátozni nem fog semmi ;]
Ha játszani akar az ember, vagy ha meghal a grafika nincs mit tenni. venni kell...

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#135) Cs1csó válasza kolopele (#131) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel pedig már túllősz a célon. 3 GB-osat nem vennék, igazság szerint ha anno a 1060-ast 4GB-os és 8GB-os modellekben kezdték volna el árulni akkor azt mondom határeset a 4GB-os. DE 3GB-ot inkább nem.

(#136) MasterMark válasza Cs1csó (#135) üzenetére


MasterMark
titán

Egyébként ott nem csak a ram mennyisége a különbség.

Switch Tax

(#137) #65675776 válasza proci985 (#128) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na jó, de az a flex memóriavezérlés sara volt elsődlegesen.

(#138) Cs1csó válasza MasterMark (#136) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen erről is tudok, de pontosat nem. JObb a békesség inkább a nagytesó. Ez kicsit olyan mint hogy RAM-ból is 8GB-al kb. minden elmegy de ma már egészségesebb a 16GB.

[ Szerkesztve ]

(#139) Felhőtakaró válasza Fred23 (#4) üzenetére


Felhőtakaró
tag

Piac?! Létezik még olyan hely hogy piac? Itt a piros hol a piros van a belyáratnál??? mert akkor érdekel a dolog !!!

huhh

(#140) Chp


Chp
őstag

Rohadjon rájuk mind. ;)

(#141) kolopele válasza Cs1csó (#135) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mondtam én egy szóval is hogy vegyél 3GB - osat? Én csak azt mondtam, hogy pár hónaposan egy ilyen kártya 65 ezerért most a legjobb vétel FHD - ig. Pont. Én is elítéltem ameddig nem volt nálam tesztelésre, mert mi az a 3GB, de most úgy mondok róla véleményt hogy tesztelgettem. Az egyik egy 12 éves kisgyerek gépébe került 1440x900 - as monitor mellé, szerinted lesz vele gondja jó ideig? Tudni kell hol vannak a határai, ennyi. GPU terén is butított a 6GB - oshoz képest egy kicsit, de jelenleg FHD - ig high beállítások mellett még teljesen rendben van. Sokszor nézem a gépigényen is hogy 1-2 GB - os kártyáik vannak sokaknak, ahhoz képest megváltás lenne egy ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#142) Cs1csó válasza kolopele (#141) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos mivel sokan látják hasonlóan mint én ezért túl nagy az árkülönbség a 3 és a 6 GB-os között. Az egész rendszer rossz. Legalább 4-5 versenyző kellene a piacon de mint minden komolyabb piacon felzabálták egymást mint a hordóban a patkányok egymást, hogy végül csak a két legerősebb maradjon.
Ugyanez van:
- CPU - Intel vs. AMD
- HDD - WD vs. Seagate
Sajnos és még számos piacon ez van.

(#143) proci985 válasza #65675776 (#137) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja ott jott ki a (tobblepcsos) direkt cimzes hatranya, viszont kb eleg jol lehetett a memhasznalatot latni bat ez se teljesen jo pelda mert par extra memmanagement lepessel kikerulheto lehetett volna a problema.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#144) #65675776 válasza proci985 (#143) üzenetére


#65675776
törölt tag

A VRAM kérdés érdekes. Most meg tudnék finanszírozni egy 4 GiB-os RX 580-at, de nem tudom érdemes-e.

(#145) proci985 válasza #65675776 (#144) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

(szubjektiv velemeny de gondolom tudod a helyen kezelni) 4GB jelenleg kb eleg. en a 2x 290X OCvel 5760x1080at hajtok, ez kb high beallitasokra Far Cry 5re stabilan eleg. meg Mankind Dividedre is, igaz ott fHDben toltam ultran mert ott volt meg a 60fps, 5760x1080ban mediumot hasznaltam talan. VR megint mas teszta de ami nagyon gepigenyes az a project cars 2, ott konkretan lowon tolom hogy meglegyen a fix 90fps gyakorlatilag 2x1440pn bar ott a masodik kartya henyel (harom kijelzon valszeg very high @ 60 menne ket kartyaval).

ahol megy a CF ott kb 1070-1080Ti koruli teljesitmenyrol beszelunk (fontos: vizezve vannak a kartyak ami a 290Xnel erezhetoen gyorsit gyari beallitasokkal is), de a VRam nem adodik ossze.

igy nezve igazabol az a kerdes, hogy van-e szukseged az extra teljesitmenyre, illetve ki akarsz/tudsz e varni a Navira.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#146) #65675776 válasza proci985 (#145) üzenetére


#65675776
törölt tag

1920x1200-at kellene számolni. Nem érdekel a 4K. A multimonitor meg nem fér el. Max két portrait-be állított kijelző, de az meg elég gnóm. VR szintén hidegen hagy. Alacsony fps soha sem zavart, legyen folyamatos, úgy akár a 20 is tökéletes számomra. Viszont nem akarok évente új VGA-t venni. Ez utóvvi szempont az, ami miatt jó lenne esetleg a többlet memória, mert a fejlesztők láthatóan meg sem próbálnak gazdálkodni a VRAM-mal, csak televerni baromságokkal, aztán azokat otthagyni feleslegesen.

(#147) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Ez megint csak PR blabla, hogy "ne várd hülye paraszt a discountot, mer' úgyse lesz" - hátha vesz bárki is félmilliós tíznyócvantuájt.
Úgyis csökkenteni fognak, ha meg nem, akkor így jártak :C

(#148) Riddick77


Riddick77
tag

Feleződjenek az árak,vagy küldjék vissza a chip gyártónak....egy percig se kell őket sajnálni!
Ahogy kijönnek a netgen konzolok 2020-ban,16Gb Gddr6 10+Tflops Gpu ,és 8 Magos 16 szálon dolgozó Ryzen Cpuval,sok PC-s átugrik majd a konzol hajóra,mert ott minden 60fps lesz 4K körüli felbontásban.4K tv meg már 160k körül van.Ilyen Pc-je meg elég kevés embernek van,és két -háromszor annyiba van ,mint egy új konzol lesz.

[ Szerkesztve ]

KL

(#149) ripla


ripla
őstag

Amíg nem mérséklődik max. 100.000 huf környékére a csúcs vga-k ára, addig nincs miről beszélni. A grafika úgyis egy helyben toporog már vagy 10 éve, szóval ilyen árak mellett továbbra is egy PS4 az egyetlen normális megoldás, ha az ember csak játszani akar. Mondom ezt úgy, hogy világéletemben PC-s voltam, sosem volt még konzolom, de ilyen árak mellett, ha most cserélnem kellene, 100% hogy konzolt vennék inkább. Addig meg bőven elvagyok a 4 gigás R9-essel, egyelőre közel s távol sincs még olyan játék, amihez ennél több kellene.

[ Szerkesztve ]

(#150) no more


no more
addikt

Kapják be, itt aprón 2-3 hónapos VGA-kat lehet kapni garanciával -értelemszerűen-, 10-15 ezerért olcsóbban.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.