Hirdetés

2020. január 29., szerda

Gyorskeresés

(#1) ghiottone

ghiottone
(veterán)

Piaconként eltérő töltőt fog kapni, ami lehet 15, 27 turbo power vagy esetleg az új 45 wattos hyper töltő.
A 64 megapixeles kamera f/1,9-es. [link] [link]
Ez sem android one már sajna, csak android enterprise lesz. 399 euróért beleférhetett volna az amoled panel és 6gb ram, hogy versenyképesebb legyen - bár 2-3 hónap és 299 eurón fogják akciózni.

A Google CameraX mit takar a gyakorlatban? eddig nem láttam még sajtóanyagban, itt meg eléggé kiemelték.

[ Szerkesztve ]

Eladó Moto Z2 Force: https://bit.ly/38JhDMi

(#2) kbyte1024

kbyte1024
(addikt)

Ha picit esik az ára akkor ez egy életképes ajánlat lehet. Egész pofásra sikeredett.

Lenovo Z6 lite

(#3) t72killer

t72killer
(titán)
LOGOUT blog

USB 2.0, 2020-ban :W

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#4) bear_

bear_
(aktív tag)

Ennyiért van Xiaomi mi 9t pro ami köröket ver rá, de még a sima 9t is 20 000 ft-al kevesebbért.

(#5) ghiottone válasza t72killer (#3) üzenetére

ghiottone
(veterán)

De legalább type-c. Középkategória, azt ne feledjük.

(#6) t72killer válasza ghiottone (#5) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog

Ja, de már egy 50$-os raspberry-re is usb3-at pakolnak... Sose fog kikopni ez az őskövület, marad a cammogás otg-n?

(#7) TTomax válasza bear_ (#4) üzenetére

TTomax
(nagyúr)

Hja sima MI9et vettem 100ért,6/128GB,SD855...Okay egyszeri vétel volt de még a 108ezres ügyeskedés mentes árát is bőven megérte.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8) LiVeGa

LiVeGa
(junior tag)

Két dolog idegesí csak.
1. Miért nem tudtak legalább 6 giga ramot beletenni?!
2. Miért kell mindenkinek tepsi telefont gyártani? Miért nem lehet értelmes, zsebbarát méretűt gyártani?!
Nagyon úgy fest bármit vesz az ember kompromisszumot kell kötni.

"Things change, people don't"

(#9) t72killer válasza LiVeGa (#8) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog

A teljes telefonpiac ugyanarra a dizájnra izgul, az almától az utolsó kínai zuggyártóig. Néha találsz egy ultragáz hardverrel de azért téglányi (természetesen nem cserélhető) akksival egy ütés+vízálló darabot, máskülönben mind egyendizájn. Ráadásképp már a könnyentörök-edge kijelző is megy a kínaiaknál.

Tippre már kijelzőhöz való alkatrészeket se gyártanak 6" alatt. Nagyon úgy néz ki, össze akarják mosni a 10"-os tabletszekciót a tepsifonokkal.

[ Szerkesztve ]

(#10) Postas99 válasza TTomax (#7) üzenetére

Postas99
(aktív tag)

A moto-ban legalább tökéletesen működik a közelségérzékelő, ami viszont egy xiaomi modellről sem mondható el.

A Moto feature pedig hasznos. Máshol nincs ilyen.

(#11) enzahobi válasza Postas99 (#10) üzenetére

enzahobi
(aktív tag)

Ez az ár egyáltalán nem vonzó, mellé a soc is gyenge, a kamerák se túl extrák... hazi boltból 135ért a mi 9T Pro köröket ver rá a snapi 855el, jobb kamerákkal, mindennel...

[ Szerkesztve ]^2 . . . . Mi9TPro: 10.3.4 PFKEUXM

(#12) rjg válasza Postas99 (#10) üzenetére

rjg
(őstag)

Ezt egy kicsit erős így általánosságban kijelenteni. Nálam sem korábban a Mi Mix3-nál, sem most a Mi9-nél sem volt soha gondom a közelség érzékelővel. ☮️

MacBook Pro 13 TB 2018 - Xiaomi Mi9

(#13) Postas99 válasza rjg (#12) üzenetére

Postas99
(aktív tag)

Van a családban Redmi Not 5,6,7 mindegyik hibás, de nem kell hinned nekem..
[link] [link] [link] [link]
Attól még hogy nem nézel körbe a világban, igen is van probléma..
Én naponta legalább 5-6 alkalommal tapasztalom a céges telefonomon..

(#14) Postas99

Postas99
(aktív tag)

És hogy friss magyar témát is említsek:
[link]

Legyetek boldogok a 9T-vel!
Ez a Moto nem a Ti telefonotok..

(#15) ghiottone válasza Postas99 (#14) üzenetére

ghiottone
(veterán)

+1
3 nap után küldtem vissza a 9T-t, pedig jó telefon lett volna ha csak a speckókat nézzük.

(#16) Graphics

Graphics
(félisten)

Na mondom megnézem, Snap675, oké, ez se mai, nézem az árat, oké nettó.. nézem 160 ezer a vége, hű..

A Speckók fényében nekem ez kicsit erős túlzás árban.

@Postas99: Felmerül a kérdés, ha a Moto nem a "mi telefonunk", akkor a Xiaomi miért a tied? :U :DDD

Ez olyan, hogy nekem votl mind... Az összes Note a kezdetek óta, minden készüléket tesztelem, ami piacra kerül, de én pl a hétköznapi használat során nem futottam bele az "összes Xiaomi szar" tézisbe, amit itt állítasz :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Tsebacsi válasza Postas99 (#13) üzenetére

Tsebacsi
(veterán)

Off
Enyémmel sincs semmi gond (note7), bennem felmerül a user error érzés, de nem kell hinned nekem... :U

;]

On: Drágának tartom ezt így 400 euróért, 200-250ért tuti vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!

(#18) gzbotii

gzbotii
(veterán)

G6 széria után végre egy jól kinéző Moto.

Proposing the same flawed strategy over and over again will not make it more effective, Ensign.

(#19) gzbotii válasza Postas99 (#14) üzenetére

gzbotii
(veterán)

Nem, ez a Mi A2 Lite-ban is benne volt. Mindben. Szerintm feature :DDD

Proposing the same flawed strategy over and over again will not make it more effective, Ensign.

(#20) rjg válasza Postas99 (#13) üzenetére

rjg
(őstag)

Idézve téged: "ami viszont egy xiaomi modellről sem mondható el."
Csak ezt cáfoltam két konkrét típussal...
Nem azt mondtam, hogy nincs ilyen hiba néhány Xiaominál, vagy, hogy ők gyártják a legjobb telefonokat, csak azt, hogy az általad említett hiba nem a gyártó összes készülékét érinti.
Hogy on topik is legyek; amíg amerikai kézben volt a Motorola, voltak innovatív megoldásaik, de úgy látszik, a Lenovo csak szenved a branddel, nem tudja mit csináljon vele, hová pozícionálja. Ismerve a frissítésekhez való hozzáállásukat, az Android One eldobása után ennél a telefonnál sem várható normális támogatás.

MacBook Pro 13 TB 2018 - Xiaomi Mi9

(#21) Graphics válasza rjg (#20) üzenetére

Graphics
(félisten)

Mondjuk a Moto innovációi azért mostanság szerintem jók, mert a RazR újragondolás nekem pl kifejezetten bejön

(#22) Postas99 válasza rjg (#20) üzenetére

Postas99
(aktív tag)

Nincs bajom a Xiaomival.. mint mondtam a családban több ilyen is van.. Fejlődnek.. sőt sokat fejlődtek kamera téren... minden készülékük akku bajnok. A céges készülékem azért Xiaomi mert én akartam ilyen készüléket.. sokat telefonálok és ebből adódóan több esetben is előjön a hiba... nem nyomogatni vettem.. természetesen akik kevesebbet veszik elő a telefonjukat zsebből a bejövő hívás esetén azok nem biztos, hogy valójában találkoznak a probléma jellegével.. akik csak nyomogatni vették a telefont azok a hibából nem sokat fognak észlelni..

Pusztán megjegyzés... hogy a régóta fennáló problémákra és kéne fókuszálni..
A Moto drága ennyi pénzért ha beesik az ára 100e alá az már vállalható ár ezért a készülékért..
A moto amióta Rick Osteroch elment a Google-hoz azóta a fejlesztések csak topognak... talán a MODS ami értékelhető volt de nem nyomták annyira amennyire lehetett volna..
A Lenovo sokáig nem tudta, hogy mit kezdjen a márkával, kiherélten vette meg a céget.. most lábadozik és szerintem nem fognak felső kategóriás készülékeket kihozni mert a business a közép és alsó kategória esetén kifizetődő.. ezért árban soxor fölfelé pozicionálják az árat.

Amúgy néztem Mi9 és Mi9t összehasonlitó videókat Moto ONE Vision-el és a legtöbb esetben a moto jött ki győztesen.. foto, video, kezelőfelület..

Nekem fontos a Vanilla droid, és a MOTO feature amit max az Iphone tud.. de annyi pénzt nem áldozok telefonra..

(#23) Phoenixy

Phoenixy
(aktív tag)

Ha ez jó áron lesz nálunk/beszerezhető máshonnan, mindenképp érdekelne.
Úgy hallottam Angliában csak 270 GBP lesz, ami úgy 105e Ft, de majd kiderül, ott csak jövő héttől árulják.
Szerk.: A Motorola már a G7 szériát sem úgy árazta, hogy 1 USD = 1 EUR, hanem olcsóbb volt Európában.

[ Szerkesztve ]

https://hearthstonehungary.hu // Moto X 2013 "Made in Texas"

(#24) ghiottone válasza Postas99 (#22) üzenetére

ghiottone
(veterán)

Most én OP 7T-t használok, amit bent kértem cégesnek a stock közeli rendszer miatt - jó telefon, de hiányoznak a megszokott motos cuccok. Ha jövőre visszatérnek a felső kategóriába és hamar beesik ott is az ár akkor tuti megnézek egy sd865-ös motot 1-1,5 év múlva.

(#25) rlaci2 válasza Postas99 (#14) üzenetére

rlaci2
(őstag)

Egy hónapja használok egy 9t prot, céges telefonnak kaptam. Minden tökéletesen működik, a közelségérzékelő is, napi 15-20 hívást bonyolítok rajta. Persze olvasom én is ,hogy sok Xiaominál van ez a hiba de nálam nincs.

(#15) ghiottone Fel kellett volna tedd ezt [link] . Konkrétan mintha Pixelt használnék, nagyon jó, aki stock droid fan mint én annak tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#26) ghiottone válasza rlaci2 (#25) üzenetére

ghiottone
(veterán)

Gondolkodtam rajta, de már nincs kedvem + időm romokkal vesződni. Egy készülék müködjön rendesen, ne azzal kezdjem már, hogy bootloader unlock majd jöhet a custom rom.

(#27) rlaci2 válasza ghiottone (#26) üzenetére

rlaci2
(őstag)

Megértem, de mivel én kaptam a telefont adott volt a helyzet, hogy amennyire csak lehet Pixelesítsem. Így nekem tökéletes mind hardver, mind szoftver téren.

(#28) Ricardo

Ricardo
(félisten)

Kedvező árú? 160 ezer, snapdragon 675, 4giga ram.

Ahogy ezt olvasom nekem nem ez jutott eszembe.

(#29) ghiottone válasza Ricardo (#28) üzenetére

ghiottone
(veterán)

Az árat 300 euróra írják itt: [link]

(#30) Ricardo válasza ghiottone (#29) üzenetére

Ricardo
(félisten)

Az már jobb

(#31) TTomax válasza Postas99 (#10) üzenetére

TTomax
(nagyúr)

Semmi gondom vele,tökéletesen működik,ha volt gond javítva lett.Azt viszont bátran ki merem jelenteni hogy az ujjlenyomat olvasó a MI9ben fóliát használva mérföldeket ver a Samsung s10+omra.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32) Postas99 válasza TTomax (#31) üzenetére

Postas99
(aktív tag)

Örülök hogy ennyire eltalálták az ujjlenyomat olvasót.

"Számomra a sz@rszung nem gyárt mást csak szemetet. 2 telefonom is volt a gyártótól felső kategóriás, soha többet.. szintén ettől a gyártótól TV ami a garancia időn túl ment tönkre egy hónappal úgy hogy volt benne max. 300 üzemóra... Azt jelenti számomra hogy alja kategória amit csinálnak. Az igaz hogy csak középkategóriás TV-ről beszélünk. Max 300 üzemórával de inkább csak 200.

(#33) namyang

namyang
(tag)

Sziasztok!

Vajon karácsony előtt megérkezik még az EU-ba? Leginkább német amazon volna a jó. (Vagy persze alza)

Valamint melyiket ajánlanátok inkább ezt vagy a visiont?
Köszi.

(#34) ghiottone válasza namyang (#33) üzenetére

ghiottone
(veterán)

Vision volt nálam, 1 hónapig használtam. A kameralyuk nagy, nehezen szokható. Az exynos miatt gcam nehezen megy, amúgy megbízható teló. Ott android one - 2 főverzió és 3 év biztonsági frissítés, itt android enterprise - azaz majd megkapja a 11-est (bár a vision is azzal fut majd ki) és 2 havonta 2 évig biztonsági frissítések. Én inkább ezt venném.

(#35) namyang válasza ghiottone (#34) üzenetére

namyang
(tag)

Köszi!
Van valami tipped, milyen árral fog érkezni EU-ba? Én nem igazán szoktam figyelni, de a 400 USD-ből talán már lehet következtetni valamire. :F

(#36) Phoenixy válasza namyang (#35) üzenetére

Phoenixy
(aktív tag)

Itt fentebb Ghiottone 300 eurot írt (én meg 270 angol fontról hallottam még).
Amúgy a Vision 21:9-es képarány, nem? Ez pedig 19:9 (19,5:9).
Nálam a 21:9 kizáró ok.

Én azt nem tudom eldönteni, hogy G8 Plus, vagy One Hyper...

[ Szerkesztve ]

(#37) namyang válasza Phoenixy (#36) üzenetére

namyang
(tag)

Igen, vannak ilyenek, de az számomra nagyon fura lenne, hogy olcsóbb EU-ban mint USA-ban.
Igen, 21:9, cserébe kb fél centivel keskenyebb, ami az egykezes használatnál jó lehet (még sose próbáltam ilyet, szóval nem tudom).
Ezt most asszonynak tervezem karácsonyra, őt meg az ilyenek nem zavarják (se a nagy lyuk a kijelzőn). Tulajdonképpen neki teljesen jó lenne mindkettő, csak én pörgök rajta, hogy a "jobbikat" vegyem, ami persze azt jelenti, hogy azt amelyiket magamnak venném :)

G8 Plusban én azt sajnálom, hogy a széles látószögű kamera dedikáltan videózás. Most X4-em van, és nagyon jól jön a nagy látószögű kamera a képekhez.

(#38) Phoenixy válasza namyang (#37) üzenetére

Phoenixy
(aktív tag)

Húú basszus... Ezt jó, hogy mondod, nem tudtam.
"G8 Plusban én azt sajnálom, hogy a széles látószögű kamera dedikáltan videózás."
Akkor kár is gondolkodnom a G8 Plus-on. Pont emiatt gondolkodtam rajta, hogy a 16MP-es széles látószögű azért biztos jobb, mint a 8MP-es.
A Moto G7, és G7 Power/Play is olcsóbb volt Európában. USÁ-ban nincs Xiaomi konkurencia, ezért ott adhatják drágábban.
Viszont, ha mégis 400 euro lesz, akkor már jobb a One Zoom.

[ Szerkesztve ]

(#39) namyang válasza Phoenixy (#38) üzenetére

namyang
(tag)

Elvileg ugyanaz van benne, mint a one action-ben. Amivel talán lehet trükközni, hogy videó közben készítesz képet, ha tud ilyet (?). Vagy screenshot...

Techradar: "The highest camera on the Moto G8 Plus' array is its ultra-wide angle lens, and this isn't actually used to take ultra-wide pictures.
Instead, it's an 'action-cam' as seen on the Motorola One Action, which lets you record horizontal videos while holding the phone vertically. It's a cool feature, useful for people who want GoPro-like features without splashing out on a new camera."

(#40) ghiottone válasza namyang (#39) üzenetére

ghiottone
(veterán)

Na, itt a hivatalos ár: 299 EUR

[ Szerkesztve ]

(#41) Phoenixy válasza ghiottone (#40) üzenetére

Phoenixy
(aktív tag)

Ez már tetszik! :)

(#42) Noukoum válasza t72killer (#3) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Az emberek többségét ez nem igazán zavarja szvsz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43) Noukoum válasza Postas99 (#10) üzenetére

Noukoum
(őstag)

Az elmúlt 3 évben 3 saját használatban lévő Xiaomi telefonom volt, egyiknél sem volt ilyen jellegű probléma. Szóval..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#44) Phoenixy

Phoenixy
(aktív tag)

Európában 27W-os töltő fog járni, nem 15W-os.

(#45) LiVeGa

LiVeGa
(junior tag)

Mivel nagyon hasonló ez a telefon a Zoom-hoz ezért biztosra veszem, hogy az akku szarabb lesz mert nem amoled. Kár érte.
Most néztem tesztet és videóban megint nagyon gyenge. Ugyanazt csinálja mint a Zoom-nál és a G8-nál állandóan ugrál a fókusz. :W
Ha kéne választanom
E közt, a Zoom közt vagy a G8Plus koszt nem tudom melyiket venném. Inkább adtak volna ki egyet de hibák nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#46) ghiottone válasza LiVeGa (#45) üzenetére

ghiottone
(veterán)

Igen, a fókuszt egyáltalán nem találja. Lehet majd beszerzek egyet tesztre, mert lehet itt is segítene egy gcam port, mint a Zoomnál.

Most van nálam egy Mi A3 - abban sd665 van. Összehasonlítva a Zoomban lévő 675-el érezni, hogy gyengébb a processzor, de szerintem elég mindenre. A Xiaominak viszont jobbnak éreztem a memória kezelését.
Pixel 3a? vagy megvárhatnád a 4a-t ha lesz.

(#47) LiVeGa válasza ghiottone (#46) üzenetére

LiVeGa
(junior tag)

Nem tudom mi lesz. Őrlődök nagyon. A 2XL-em kezdi megadni magát akku ügyeleg. Napi kétszer töltöm már. Felesben használom egy Nokia 7Plus-al. 😀

(#48) enzahobi válasza Postas99 (#10) üzenetére

enzahobi
(aktív tag)

Mi vagy te, statisztikai hivatal hogy így általánosítasz? :P

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . Mi9TPro: 10.3.4 PFKEUXM

(#49) ghiottone válasza LiVeGa (#47) üzenetére

ghiottone
(veterán)

Turbadon nem szoktad nézni az outlet részt? Ott néha beesnek pixelek is jó áron újracsomagolva. Nálam így volt s10e, One Vision és tényleg rendbe voltak, ahogy leírták. A 835-ös Pixel 2xl után az általad felsoroltak mind visszalépés lenne. Nekem a Pixel 3 (845-el) is csalódás volt a melegedő proci miatt. A 835 jól sikerült + most a 855+-is amit használok ilyen szempontból.

(#50) RetroFighter

RetroFighter
(tag)

Nekem nagyon tetszik :) :R

make Motorola great again

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.