Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Azért az árba még belejönnek:

-billentyűzet
-egér
-hangfal
-ház
-hangkártya (irodai gépbe persze felesleges)

Ez így összesen legalább még 20k.

Ezekkel bővíthetnéd még a listát, amúgy a cikk szvsz jó. ;)

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#2) bnss


bnss
veterán

Szvsz az AMD-t sem kellene mellőzni, valamint egy költséghatékony, tuningolós konfigot is fel lehetne tüntetni. Valamint hozzátenném, hogy a VGA vásárlással érdemes januárig, februárig várni az árak normalizálódása végett.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Én most rakok össze két ismerősömnek gépeket:
1-es gép: 80K

Intel 1.6GHz Dual Core 1MB dobozos Socket 775 E2140
Asrock ConRoe1333-D667 R1.0 alaplap
2GB 800MHz DDR-II RAM Kingmax
FSP ATX 350PNR
LEADTEK PX8600 GT 256 TDHPCI-E (GF 8600 GT PCI-E,1.4ns,LR2A8B)
samsung 160gb
Spire SP2009B BlackFin III táp nélkül

Ebbe még kell egy dvd író (jelen esetben az van, nem kellett venni) és mai világban nagyobb vinyó dukálna, de ezt választotta leendó gazdija.

2-es gép: 150K, viszont itt full komplett gép kell
HannsG HX191DP 19" LCD monitor
DVI kábel
Logitech Value OEM HUN PS2 fekete
A4 Tech X680D Glaser optikai egér 1000dpi USB/PS2
Chieftec 400W GPS-400AA 12cm fan, PFC
ASUS P5LD2-X/1333 (LGA775, INTEL)
2GB 800MHz DDR-II RAM Kingmax
Spire SP2009B BlackFin III táp nélkül
INTEL Core2 Duo E4300 1,80GHz 2M 800MHz BOX
LEADTEK PX8600 GT 256 TDHPCI-E (GF 8600 GT PCI-E,1.4ns,LR2A8B)
WD 320/SATA2/16M (WD3200AAKS)
NEC AD-5170A 18X DVD író

(#4) John_Doe válasza CsodaPOK (#3) üzenetére


John_Doe
senior tag

Na igen komplett gépnél elég nagy tétel a monitor a számlán.

Shal'kek nem'ron!

(#5) Geli válasza Hakudoshi (#1) üzenetére


Geli
senior tag

billentyűzetet nem igazán tudok ajánlani :)
egér logitech mx széria? :F
Genius SW-5.1 Home Theater 5000W hangfalnak?
Házat mindegyikhez írtam.

Hangkártyát én az összeshez fölöslegesnek tartom, úgy ámblokk az összes pc-s hangkártyát. Teljes harmonikus torzitásuk vmi 2 ezred az integráltaknak, szemben a legjobb hangfalak 1%-ával. Aki olyan audiofill az vesz erősítőt.

Köszönöm :R

Bon3ss: Tuningolós gépnek szántam az e2140-es procit.(Lásd konfigom :B )
Vagy úgy gondoltad, hogy tuningos VGA is legyen benne?
AMD-ből még ki kéne kupálódnom. Esetleg ha lenne ötleted...
A vga vásárlás kitolását mindjárt belecsempészem.

[ Szerkesztve ]

(#6) azbest válasza Hakudoshi (#1) üzenetére


azbest
félisten

Billentyűzet 1-3e (teljesen alap ps2től már akár Logitech Classic, vagy Delux 250, de akár összehajtható kakaóbiztos gumi bill is belefér a fiatalabbak számára :DDD )
Egér 2-4e

Házat írt.
Hangkártyából az integrált 6-8 (+2) csatornás nem elég?
Hangfal 2e-től (csak hogy legyen hang, nem házimozi vagy hifi)

Tehát mondjuk 5e -ből már meg lehet úszni a hiányosságokat... természetesen igénytől függően a határ a csillagos ég.

Nagyon jó kis gépeket össze lehet állítani manapság. Integrált vonalon is elég komoly felszereltségű lapok vannak, amd részen még talán kicsit olcsóbb is az mATX.

[ Szerkesztve ]

(#7) bbandi válasza Geli (#5) üzenetére


bbandi
tag

A THD nem az egyetlen hangátviteli adat....

Az integrált hangkártyáknak általában legfőbb baja a zajfelvétel az alaplapról, az áthallás, meg gondolom a DA átalakítók miatt a frekvenciamenetük se mondható lineárisnak. Rakd be a legolcsóbb creative-ot, és egy normális hangfallal pl rögtön meghallod, hogy az integráltnak nagyon kevés a mélye.

Mod:
persze, ennek főleg zenehallgatáskor van jelentősége, esetleg igényeseknek filmhez/játékhoz

[ Szerkesztve ]

(#8) CsodaPOK válasza John_Doe (#4) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Az biztos. Úgy indult ennek a gépnek az összerakása, hogy ismerős szólt, hogy kell egy gép, mondjak egy árat, miből lehet egy kicsit jobb gépet kihozni, több évre szeretné. Mondom 150 legalább. Utána mondja, hogy minden kell monitor, billentyűzet, egér, de a 150-nél így se legyen több :Y Hát akkor monitorra 50 elmegy, 100-ből lehet építkezni.
Mind1, ez van, ha ennyi pénzt tud rászánni az ember, akkor ennyit. Szerintem jó kis gépecske lesz belőle, remélem nem lesz semmi probléma.

(#9) Brumi válasza bbandi (#7) üzenetére


Brumi
senior tag

Előző gépemben egy SoundStorm volt, ami nagyon jó minőséget adott (sok mélyhanggal) bár időnként bejöttek a gép zajai. A konfigomban lévő gépben 7.1-es HD Audio van, ami messze felülmúlta minden várakozásomat, zaj nélkül, rendkívül jól teljesít. A tisztánlátás végett leírom, hogy a gép erősítőre és két nagy hangfalra van kötve (nem audiofil, de azért ha rossz lenne a hang, azt meghallanám). Az erősítőmön ki kellett kapcsolni a mélyhang-erősítést, mert alapból sok mély jön a gépből (ez mindkét esetben igaz volt).

Egyébként szerintem a felhasználók 80%-ának tökéletesen megfelelnek az alaplapi hangkeltők, és általában nem is kötik erősítőre. Aki meg már olyan komolyan foglalkozik a számítógépes zenehallgatással, annak nincs szüksége előre összerakott konfigra, az magának épít speciális gépet, és abban helyet kap egy normális hangkártya is.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#10) Lidi


Lidi
aktív tag

Frissített 8800GT ? Az milyen lesz ?

(#11) sz0k3e_


sz0k3e_
aktív tag

Télleg jo kis masinák, az egészhez csak annyit tennék hozzá, hogy mivel említetted, hogy nem akarsz nagyon hightech stb. gépeket összeállítani ( meg gondolom a célod is az volt, hogy az aki kevésbé vágja, hogy milyen komponensek milyen célra jobbak, annak egy kis segítség/összefoglaló), sztem a 4GB ram teljességgel felesleges ilyen gépek mellé. És akkor máris 10ezerrel olcsóbbnál járunk (arról nem is beszélve, hogy 64bites oprendszer nélkül a 4GB egy része nem is hasznosítható). Kövezzetek meg, de sztem 2GB bármire elég :R

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#12) tope


tope
addikt

Konfigurációba írhatnál gépen kivül: billentyüzet, egér, monitor (LCD, TFT, CRT) merevlemeznél irodába (de adott esetben otthonra is) felesleges 250Gigás vinyó (jó tudom kicsi az eltérés), op.rendszer.
Opcióként: nyomtató (bár ez relatív bonyolúltabb kérés megspékelve multifunkciós készülékkel), pendrive, hangszóró (irodába felesleges 5.1-es), kamera, mikrofon, szünetmentes (irodába, de otthonra se árt)
Így hirtelen ennyi

Irodába gép:
Alaplap: max 12 ezer
Proci: max 15 ezer
Memória: 2x 512 max 6 ezer
Videókártya: integrált
Hangkártya: integrált
Optikai megh: DVD-író max 6,5 ezer
Monitor: 17" CRT 25 ezer vs. 17" TFT 40 ezer
Ház táppal: ~ 8 ezer
Vinyó: ~ 10 ezer
Op. rendszer: ~ 21 ezer
Nyomtató: Lézer 20-25 ezer
OPCIÓK
Pendrive: 2 Giga ~ 5 ezer
Hangszóró: max 5 ezer
Mikrofon: ~ 1-3 ezer
Kamera: ~ 5 ezer
Szünetmentes: 12-20 ezer

[ Szerkesztve ]

(#13) bnss válasza Geli (#5) üzenetére


bnss
veterán

Valóban, megfelelő az a konfig - már amennyire Intel platformot ismerem. Megjegyzésem alapja csupán a szövegkörnyezetből fakadt, mert a 80k-ból kigazdákodott konfighoz odabiggyeszteném, hogy nagyon jó ár/érték arányú konfig, ha a gazdája tuningol is, akkor bizony nagyon jó választás.

szerk.: AMD-s konfigot, amennyiben van rá igény írhatok néhányat.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14) bajnokpityu válasza Geli (#5) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azé a mai integráltak igaz,h jobbak,mint a régiek,de a zajt ugyanugy összeszedik a gépen belülről,és nagyobb a procterhelésük is.és akkor még nem is moziztunk semmit.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15) atee


atee
őstag

Véleményem szerint nem feltétlen kell 4 giga ram a játékos gépbe sem.
(igaz nekem is annyi van benne), de 2 giga is elegendő és ezzel némi megtakarítás érhető el! Esetleg a megbízható Kingmax helyett lehetne GEIL ami tuningbarátabb és nem sokkal drágább.
Illetve HDD sem feltétlen kell, hogy 500 giga legyen. 250 is elegendő sőt 160 is akár. Később opcionálisan lehet bővíteni ha hely hiány lépne fel!

D-day 2002-01-04 01:54

(#16) Tüzi válasza Geli (#5) üzenetére

Én nem tudom, hogy vagytok vele, de egy jobbfajta fülesben hallom a különbséget az audigy-m és az alaplapi "hangkarik" között.
Jó a cikk, gratula :)
egének ajánlhatom (hozzas teszt) A4tech X7
bill ajánlhatom (még hosszabb) Logitech valamelyik okosabb verzióját.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17) atee válasza Tüzi (#16) üzenetére


atee
őstag

Én mondjuk most vágtam ki a gépemből az audigym. Valamiért nem szerette a 4 giga ramot...alaplapival használom és tökéletes. Igaz közepes a fulesem (Icemat Siberia), de megkockáztatom, hogy ugyan úgy szól az alaplapival is.
Külön hangkártyát már nem igazán érdemes vásárolni. Hacsak nem speckó célra, de akkor meg már egy 0 val többe is kerülne :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#18) bnss válasza atee (#15) üzenetére


bnss
veterán

2*2Gb A-Data memória ~20-21k, az nem sok, sőt.

szerk.: most akciósan nincs 20k: [link]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#19) atee válasza bnss (#18) üzenetére


atee
őstag

Igazad van nem sok. a ramok most padlón vannak. Vettem már 1 gigát 60k ért is :D
Én csak annyit mondtam, hogy talán felesleges ennyi bele. Elegendő a 2 giga is!

D-day 2002-01-04 01:54

(#20) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ezek milyen árak? Kisker? Ha igen, hol?

[ Szerkesztve ]

***

(#21) bnss válasza atee (#19) üzenetére


bnss
veterán

Igaz, hogy egy átlagos konfigba felesleges a 4Gb memória, de egy komolyabb játék PC-ben már elkél. :)

(#20) ollie: ha nekem címezted a kérdésed, akkor találsz egy linket a #18-ban, ott. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#22) atee válasza bnss (#21) üzenetére


atee
őstag

Melyik játék lesz töle annyival gyorsabb, hogy érdemes?

D-day 2002-01-04 01:54

(#23) bnss válasza atee (#22) üzenetére


bnss
veterán

Az olvasottak alapján pl. CoD4 (nem játszom semmivel, csak öcsém szokott), vagy például vegyük a virtuális memória használat csökkenését, esetenként a teljes kiiktatását. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#24) atee válasza bnss (#23) üzenetére


atee
őstag

Éppen COD4 et játszom. Pont nem a leg gép igényesebb játék. 2 giga böségesen elegendő! Az ajánlott is csak 1 giga!
A Crysis ma talán a legkeményebb vasat igényli, de ott se a 2 giga a gyenge pont.
A lényeg, hogy a költség kímélés miatt említettem, hogy elegendő a 2 giga is a játékos gépbe is!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#25) mcsabee


mcsabee
senior tag

Nos, nem vagyok egy gép guru, de AMD géphez középkategóriába a következőt tudnám ajánlani:

Alaplap: Gigabyte AMD M55S-S3 - nForce 550, SATA Raid, PCI-Express, 7.1, GLAN, FW - 17k
Proci: AMD AM2 Athlon64 X2 4600+ BOX - 2.4GHz, FSB 1.6GHz 64bit 2x512KB cache - 20k
Memória: Kingmax DDR2 800MHz 2*1 GB - 10k
Videó: ASUS PCIE EN8600GT Silent 256MB - 256MB DDR3, 128bit, GPU: 540MHz, MEM: 1.4GHz - 27k
Winchester: WD 320GB 7200rpm SATA2 16M - 320GB, 7200rpm, 16MB cache, SATA2 - 19k
DVD író: NEC AD-7173S SATA OEM - 7k
Ház: Deer PC166V400 400W - 4*5,25\" 2+5*3,5\" USB2.0 az előlapon - 11k
Egér + bill: Genius NetScroll 110 - 1,6k + Genius KB-09e Internet - 2,3k
Hangfal: Genius SP-F350 2.0 - Teljesítmény: 10W - 4k

Hozzávetőlegesen 120k pénzecske még ehhez kéne jönnie monitornak ami egy olcsó LCD képében 40k, egy drágább pedig 60k.

Ezzel a konfiggal lehet bátran játszani, minden indulni fog. Monitor nélkül az a 120k pénz nem hinném, hogy sok érte, viszont egy-két évig tuti minden elindul, bár a második évbe érve kérdéses a sebesség milyensége az akkori játékokkal :-D. De két év múlva egy jobb videókari mondjuk egy 8800GT (uszkve 65k) és még 2 giga ram (plusz egy tizes) ismét ott lehet a szeren. Tudom nem hibátlan gép, lehetne rajta mit csiszolni, de ezzel sztem senki sem csinálna rossz vételt :-).

Stay a while and listen...

(#26) atee válasza mcsabee (#25) üzenetére


atee
őstag

Ha nem lennék AMD antifan akkor csak annyi kifogásom volna, hogy a Genius középxar egereit el lehet felejteni :) Játszani Logitech, MS, Razer inkább. És a hangfal helyett is fejhallgató!

D-day 2002-01-04 01:54

(#27) Dany007 válasza bnss (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Hmmm CoD4 alig eszik 3-400MB ramot.
Crysis menet közben néztem r_displayinfo 1 a legdurvább részen is megáll 930-970MB-ból! Vagyis rendszerhaszálattal együtt 1,5Gb oda is bőven elegendő.
Szerencsére még nincs olyan játék ami kihasználná a 2GB-ot sem nemhogy a 4et :) Igaz én is gondolkodtam a 4Gb ramon, csak azzal az a gond, hogy kizárólag a 64bites rendszerek kezelik el ! 32bit Xp - 32bit Vista 3Gb-ot ismer fel aztán csá.
Szal én inkább 2GB ramot ajánlok, és a plusz lóvét meg márkásabba ölni, valami kingston, geil, Corsair, stb.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dany007


Dany007
veterán

Amúgy mindentől függetlenül teccik a cikk!
Különössen, hogy a komolyabb configokban C2d-t tettél. Igaz, hogy drágább ,de sz.tem megéri. Főleg ha azt nézzük, hogy elég sok játékot optimalizállnak (már ha lehet azt ennek nevezni) Intellre.

(#29) djtoomi válasza Dany007 (#27) üzenetére


djtoomi
addikt

Hányas felbontás milyen grafika?Nekem a legkevesebb átlagban olyan 1400mb,durva helyeken 1800-1900mb,1280x1024 veryhighba :U :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#30) Dany007 válasza djtoomi (#29) üzenetére


Dany007
veterán

- 1280x1024
- Shadder : High
- Object : High
- texura : High
- minden más : VeryHigh
Plusz cvarból be kellett tennem az r_motionblur 3 -at és az r_deptfield 2 !

(#31) Dany007 válasza djtoomi (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy nemtom hogy jött össze neked a 1,5GB :o

Nézd meg ezt!
Elvileg ez még VeryHigh beállításnál nagyobb! És ott is csak 930-960MB.
Szal nemvágom... :F

(#32) radírfej


radírfej
senior tag

"A harmadik,gamer konfigba a 15000 és 50000 közötti egyetlen megvásárlandó videókártyát tettem az x1950 személyében."

ez az a mondat, ami miatt nem értek egyet a logoutoló kollégával... de különben jópofa konfig ajánló.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#33) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv! Barátnőm családjában úgy döntöttek leváltják a régi HP P4M-es 256mb ramos 15GB HDDs notebookot, mert már rég nem képes megbírkózni a komolyabb szerkesztőprogramok hely és hardverigényével, és most érett meg az elhatározás, hogy szeretnének 1 viszonylag erős, főleg képszerkesztésre és egyéb grafikai programokra használatos asztali konfigurációt. Ez a konfigajánló épp kapóra jött, bár én az ilyen főképp szerkesztgetési célra használt gépekről csak annyit tudok, hogy jó bele a minél több ram illetve ajánlatos hozzá crt monitort venni a színhűség miatt..egyrészt ezügyben kérnék némi felvilágosítást, hogy mit tartalmazzon 1 ilyen konfig, a másik kérdésem kissé konkrétabb: a cikkben felvázolt konfigok közül a 2. (kiegészítve egy nem integrált, de az x1950-nél olcsóbb vga-val akár) vagy 3. összeállítás megfelelne-e ilyen célokra..az anyagi keret nagysága ugyanis nagyjából a 2 konfig közé esik. A választ előre is köszi

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#34) Dany007 válasza Goatman (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm hát, én konkrétan egy grafikai cégnél dolgozom :) Bár a rendszergazdánk elég gyér ilyen téren.
Mindenféle képpen 2Gb+ memóriát ajánlok. Lehetne akár 4Gb-is, de attól függ mekkora képekkel dolgoztok. Itt nálunk nem ritka a 4-500Mb vagy akár az 1GB-os képfile is!
Azon kívül intel C2d procit. Vagy c2quad-ot, olyan 50ezer körül mozog. Mindenképpen intelt, mert számítási logikai műveletekben jobb mint az AMD. Azon belül is nézd meg a cache ( jólírtam?:S) méretét! Számítási műveleteknél az is nagyon fontos!
Hát alaplapra nincs konkrét ötle, a lényeg, hogy jól összehozza a többi hardvert :)
Speckó VGA-ra nincs szükség, mivel a Photoshop, Corel, indesign, Illustrator egyálltalán nem használ 3D gyorsítást. Esetleg ha 3DsMax-szal is dolgoztok, akkor lehet hasznos egy jó vga.
Hát ja CRT monitor mindenképpen. Bár én már ebben sem bízom igazán. Tavaly vettem egy Samsung SynMaster 1100MB-t. 21colos, elvileg profi grafikai munkára ajánlották.
Gyakorlatban meg elég kaki. A legjobban zavaró benne, hogy a fekete nem fekete. Valami kis fény akkoris jön ha 100% feket képet teszek ki fullscreenbe. Egyszerűen nem tudtam beállítani, hogy a fekete csont fekete legyen. Ez vidózásnál, és képszerkesztésnél egyarránt zavaró tud lenni. Érdekes, hogy egy ezer éves 17colos Lg monitoron a fekete olyan fekete hogy meg se tudom különböztetni a be-ki kapcsolt állapotot.
Szal a színhelyességet sz.tem max megközelíteni lehet, elérni nem :)

(#35) bnss válasza mcsabee (#25) üzenetére


bnss
veterán

Az alaplap felejtős, 690G chipsettel szerelt lapok a nyerők ebben a kategóriában.

(#24) atee: mint mondtam, nem játszom, így csak az olvasottakra tudok hagyatkozni. Költségkíméles jogos, de ha a továbbiakat is figyelembe vesszük, akkor nem olyan vészes beruházás ez.

(#27) Dany007: igencsak beállításfüggő a dolog. A 32bites Vista kezel 3Gb-nál több memóriát is, a logout blogomban linkelve van, hogy mégis hogyan. A 2Gb memória plusz valami márkás memóri teóriádat nem értem. :F Nem minden a márkanév...

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#36) Dany007 válasza bnss (#35) üzenetére


Dany007
veterán

A memóriás dolgot nem tapasztalta még ugyan. Csak ismerősök mondták a saját tapasztaltukból. Megnézem a blogod, amint hazaértem a melóból :)

Azért írtam márkás memóriát, mert megbízhatóbb, állt.ban alapból is jobban teljesítenek, és jól lehet húzni őket!
pl. samsung ramokat semmi képpen nem vennék, mivel több boltból is hallottam, az eladó nem ajánlotta, mert abból visznek vissza a legtöbb gyári hibássat!
Az én 800Mhz-es Kingston-jaim alapból olyan 6900-7200Mb/sec-et olvastak alapból. Adtam rá egy kis kakaót, és 1Ghz-ig mindenféle feszültség buherálás, vagy plusz hűtés nélkül simán ment. Így stabil, több mint fél éve így használom.
1Ghz-en az olvasási sebesség 8500-8700Mb/sec ! Sz.tem azért nem mind1 :)
Lehet, hogy ezt egy gagyi noname rammal nemtudod megtenni, vagy lehet, hogy nem ilyen mértékben.
Tehát nem a márkanév a lényeg, hanem a minőség, és a kisajtolható teljesítmény! Az egy dolog, hogy legtöbb esetben ( nem mindig! ) a márkától is függ ez a 2 tényező!

(#37) Dany007


Dany007
veterán

Úristen. Most nézem, hogy te írtad a DDR memóriák manapság c. cikket! És még én papolok neked memóriákról :W
Szal véletlenül se kioktató jelleggel írtam amit írtam :) csak az én tapasztalatom, amiért megéri akár 5ezer Ft.-tal is több pénzt adni egy-egy ram modulért.

(#38) Dany007


Dany007
veterán

Na sikerült elolvasnom az írásodat. Sz.tem nagyából egy véleményen vagyunk memókat illetően.
Olvastam a 4Gb-ról szóló cikket is. Hát ezt tényleg nem tudtam eddig, köszi ! :)
És jó volt a cikk, főleg a 3as csoportosítás szisztéma teccet!

(#39) bnss válasza Dany007 (#36) üzenetére


bnss
veterán

Félre értlemeztem a mondatod, bennem ez a kép jelent meg: vegyünk olcsóbb kategóriából származó memóriát (itt most nem a nagysága számít), majd a spórolt pénzből később a meglévő(k) mellé márkásabb memóriát. Ezért nem volt tiszta a dolog, hogy hova is szeretnél kilyukadni. ;)

Köszi, mármint a véleményt a cikkemről. Még egy kis rácfelvarrásra vár, hamarosan az is megtörténik.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#40) varga911


varga911
senior tag

DDR2/3 kombó lapoknak nem sok értelmük szvsz, mire DDR3 normális áron lesz, addigra P35 rég süllyesztőbe kerül, nem beszélve az új csipszetek jelentette konkurenciáról...

(#41) diegho


diegho
nagyúr

G33-as lapot ne ajánld tuningra mert részben alkalmatlan arra, minimum támogatot ram 667-es ez egy 800-as FSB-s procinál annyit tesz hogy 3.33 a minimum mem szorzó, számold ki mekkora ram kell minimum a 3 gigához. 3000/8*333 vagy 1250-es ram kell, e4400-nál amit ajánlasz ott már jobb a helyzet 3000/10*333 = 1000-es ram kell, de ezt még mindig nem tudja az általad említett ram 100%-osan, kivéve az az egy bizonyos kingmax széria ugyebár amit 1066-osnak is árulnak meg 800-asnak is. szóval vagy írd át, vagy pedig ne írd oda hogy tuningra is alkalmasak, mert nem igazán jók arra ezekhez a procikhoz.

seagate vinyók megint érdekes húzás mivel még nem tudni mennyire jók az új szériák, wd ajánlottabb, sőt még az új samsungból se romlott el egy darab se eddig nálam a kb 100ból.

harmadik dolog a delta belsős chieftec táp. szép jó meg minden, de azért odaírhatnád hogy 20 alatt nem kapni hozzá szünetmentest mivel nem mennek ezekkel a kvázi szinuszos olcsóbb ups-ek.

(#42) Geli válasza bbandi (#7) üzenetére


Geli
senior tag

Persze, elég sok tényező van. De nem közvetlen a kártya kimenetét hallgatot, hanem a hangfalakat. Ha nincs fél milkás hangfalad, gyakorlatilag nulla különbség van. Volt SB Live 5.1, Xtremeaudio,Maudio, Xtrememusic-om is, egyszer egy teszt erejéig nálam volt egyszerre az összes két integrált mellett, minimális különbség volt, az is csak a különböző hangeffektek és beállítások miatt. 20ezret szerintem nem ér meg, pláne ezekbe a konfigokba.Aki komoly hangot akar az vesz erősítőt.

(#43) Geli válasza sz0k3e_ (#11) üzenetére


Geli
senior tag

Igazad van, jelenleg felesleges, a mostani nyomott áruk miatt tettem be. Megérzésem szerint jövőre nagyonnagy drágulás lesz...pont amikor kelleni fog a több RAM.
köszi :R

(#44) Geli válasza tope (#12) üzenetére


Geli
senior tag

köszi jó ötletek, ahogy lesz időm beleírom, csak jelenleg azt se tudom hol áll a fejem :B

Bon3ss: beleírom, és várom az AMD konfigokat.

Tüzi: köszi :R

úgy látszik leszavaztatok, opcióként fogok írni hangkarikat :)

[ Szerkesztve ]

(#45) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Senkit nem akarok megbántani, de szerintem a problémát közelítitek meg rosszul.
4 Fő típusba lehet soprolnia számítógép használatának célját.
1. Irodai/ netezős konfig
2. HD PC azaz a lényeg a videózás zenehallgatás
3. Renderelés 3d munka tömörítés (komoly munka)
4. És persze a JÁTÉK KONFIG

1. irodai
Alaplap minnél ólcsóbb lehetőleg sok garival integráélt alaplappal
Proci 1 magos alacsony fogyasztású kis hőtermelésű
Memória 512mb bőven elég
Vga(integrált)
Audio (integrált)
HDD a leg olcsóbb mert 120Gb rengeteg már így is szóval nem kell 200Gb merevlmez
ODD: Nem muszáj DVD-író ált elég az olvasó is
Ház lehető legkissebb és legolcsóbb,de strapabíró (senki gépe nem vigyáznak rá)
Táp minőségi 350W
Bill talán a legfontosabb a dolgozó ezzel érintkezi a legtöbbet ergonómikus és lehetőleg olcsó és vezetékes (nehogy haza vigye valaki)
Egér: Ua mint az előzőekben
Monitor szemkímélő tft
Saokan mondják hogy milyen gány olcsó konfig ez meg ha ráköltünk még 4-5kt akkor meilyen jó gép lehet belóle. Ez butaság 1 felesleges 2 álltlában nem 1 ilyen gépet vezsnek irodába hanem min 3-5db akkor az meg már nem csak 4-5k hanem...

2. HD pc erről már született pár cikk érdemes elolvasni
Kicsi és tetszetős külső, nagy tárkapacitású halk HDD, HD támogatású vga(bőven elég a 2400XT), minőségi Audió kártya és hangfalrendszer, vezetéknélküli egér bill és távirányító, bazinagy kijelző jellemzően plazma TV, proci legyen kis fogyasztása és halk hűtő hozzá....

gamer ill melós konfigot maj később me mennem kell zh-t írni... :d

Amd vs intelhez annyit hogy kis költségvetésű gépeknél inkább amd (olcsó lap), amennyiben nincs tuning , ha van akkor meggondolandó az Intel (irodai gépben szerverben munkagépben amennyiben egy cégről beszélunk alabból kilőve a tuning). Nagy erőgépek esetében az Intel a célszerűbb megoldás!

Üdv

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#46) Cefet


Cefet
aktív tag

Jó kis "vitaindító" cikk... :)
Gratula, és köszi a tippeket (mindenkinek)!

(#47) Dzsiforsz


Dzsiforsz
tag

Amd vs Intel, egy 8600Gt mi halyt ki olcsóbban? Tuningolni csak akkor tuningolnék ha muszáj, a léyneg hogy olcsó , jó megbízható legyen, esetleg később fejlesztehető egy újabb 4magos procira. ÁÁÁ jövőhéten vennék gépet és még nem nagyon tudom mi legyen.

(#48) bnss válasza Geli (#44) üzenetére


bnss
veterán

Olcsóbb kategória, tuning nem szempont:

- alaplap: GIGABYTE GA-MA69VM-S2 ~13k
- CPU: Athlon 64 X2 4000+ AM2 BOX (1Mb Cache) ~14k
- memória: 2 × KINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 800Mhz ~11k
- táp: FSP 300PNF ~5k
- ház: ~10k
- egyéb sallangok (egér, billentyűzet, hangfal): ~10k
- (alsó-közép kategóriából bele egy VGA és máris egy költséghatékony, mégis valamennyire univerzális konfigot kapunk)

Összesen: ~63k

Relatíve drágább, de tuningolhatóbb konfig:

- alaplap: GIGABYTE GA-MA69G-S3H ~17k
- CPU: Athlon 64 X2 4800+ AM2 BOX ~21k
- memória: GEIL Ultra 2048Mb DDR2 800Mhz KIT ~14k
- táp: FSP 350PNR ~6k
- ház: ~10k
- egyéb sallangok (egér, billentyűzet, hangfal): ~10k
- (januárban megtoldva egy HD3850-el egész jó konfig, játékos PC-nek is megfelel)

Összesen: ~78k

VGA-t egyik konfighoz sem írtam, VGA vásárlással januárig várnék, addig az int. VGA-val elpöfögne a konfig (CoD2 megy vele).

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#49) John Fowler válasza MZsoltee (#45) üzenetére


John Fowler
tag

Ott a pont.
A négy kategóriát remekül eltaláltad.

GamerPC-nek (az emberek nagy része erre veszi azért a gépet...) ha költséghatékony akarsz lenni:
- minimalisztikus, de nem integrált alaplapot kell venni
- szigorúan egymagos procival (Athlon 64 lehetőleg, ne cerka),
- 2 giga rammal,
- és a létező legnagyobb VGA-val ami csak belefér (8800GT-GTS MINIMUM).
- vinyó mindegy, de lehetőleg valami fürge legyen, a raid0 sem megvetendő még szűk költségvetésnél sem (2x160giga 20-22.000-ből megvan)
- DVD-írót mindenkinek a fantáziájára bízom

Ebbe most biztosan sokan belekötnek, de ne feledjétek, hogy ma a játékok jellemzően nincsenek többmagos procira optimalizálva, a proci sebességére is kevésbé érzékenyek, inkább a ram-sebesség számít amiben az AMD elég jó.
Saját tapasztalat szerint 1,5 gigán a Crysis demo egyáltalán nem tölt sokat, nem swappol feltűnően menet közben. A túl sok memót a windows se tudja hatékonyan kihasználni mert szahar. A töltési/mentési idők raiddel elég jól csökkenthetők.

Ha több fps-t akartok szinte csak a VGA-val foglalkozzatok, ott viszont keményen fizetni kell a teljesítményért -de legalább lesz is... Persze a G92-es mag lenyomja hamarosan az árakat, de ha most kell gép hát most kell gép.

Az erős VGA azért is kell mert egy mai normális wide monitor felbontása 1680x1050 amihez azért kell a kraft ha natívban akarod hajtani -és persze hogy abban hajtod különben tré lesz a kép, ami egy 30 rugós kártyánál is bosszantó lenne..

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#50) John Fowler válasza John Fowler (#49) üzenetére


John Fowler
tag

Azt nem írtam, de ez a gép tökéletes irodai munkára is, illetve ha nem veszi az ember véresen komolyan a témát akkor HD-videózásra is.

Persze igény és pénztárca szerint egy játéra szánt PC-be sem árt a többmagos proci, stb, de ha minden forint számít, akkor játékra először is egy böhömnagy monitort vegyünk (nehéz átélni a száguldást 17 collon...), majd egy VGA-t (a lehető legizmosabbat amit a keret elbír), a többi higyjétek el +/- 10%-ot ha hozzátesz az élményhez...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.