Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Elnézést uraim de ma elég sürü napom volt,nem igazán tudtam mindig itt lenni.
Átolvasom a hoizzászólásokat,amire tudok válaszolok!

(#23) neduddki
Nem jelentkezik kondenzátum.Az marad a kéménybe.

(#14) b-max
Öszinte leszek,nem tudom.Anyámnak csináltam,ö használja,de az biztos hogy a vegyestüzelésűkazánnál lényegesen kevesebbet eszik és ez volt a lényeg.

(#19) Zeratul
Először én is ilyen Radeco hődobot akartam venni,de amikor kézbefogtam és jobban megnéztem hamar lemondtam róla.Nekünk 120-as csőhöz kelett volna az iszonyat kis csövekkel rendelkezik,talán olyan 50mm-es hőleadó csövei vannak,és hiába irják hogy vastag lemezből van az nem igaz! Nem tudom megállapitani,de a súlya alapján szerintem 0.6-0.7 mmes lehet.

(#20) westcoastog
Az előfordulhat hogy a kéményfugák kilazultak.A tetőn kivúli rész elöregedhet és a fugáknál megrepedhet ilyenkor a kémyényhatás csak a legalsó áthuzásig működik,azaz szinte semmit. Ilyenkor vissza szokták bontani a kémyényt tetőszintig,és ujrarakják.Egy kéményes szakembernek kell szólni,az majd megmondja mekkora szakaszt kell ujrarakni.

(#35) dezs520
Lehet hogy furcsa,de tény ami tény megsült az arcom ropogósra :D

(#38) daninet
Jól látod a helyzetet.Ronda,nem ronda sporolni kell,és ezt igy lehetett kivitelezni.A kályha is azért ilyen van,mert ez ingyen volt.Anyám 65éves,neki mindegy,sőt neki még tetszett is a kályha.

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#42) repvez


repvez
addikt

ilyen megoldással mi is próbálkoztunk míg nem lett a gáz bekötve.
Nálunk egy kicsivel nagyobb az alul ablakos kályha üzemelt és a két szoba egybe volt nyitva mindkét szoba egyforma 3x5m es és csak a kűrt csővet vezettük át a tulsó szobába ,mivel közös volt a kémény.

DE valahogy nálunk nem müködött annyira a légáramlás vagy a ház volt tul szellős,de mig abban a szobába ahol csak a kürt volt és a nyitott ajtőn keresztül beáramlott levegő abban 22 fok volt addig a szomszédos szobába nem volt ritka a 40 fok körüli hőmérséklet..Emlékszem rá, hogy a zselés szaloncukor csomagolásában csak a zselé maradt a csoki kiolvadt. és csak a padlon birtunk aludni mert az ágyon 40cm magasam már tul meleg volt az alváshoz.Pedig csak napi 2 kosár fát tüzeltünk.

(#43) Ghandi válasza repvez (#42) üzenetére


Ghandi
aktív tag

A 40 fokazért már nagyon durva! Ez a kiskályha max 30-32fokot tud csinálni a nappaliban az 25nm-es,de már ez is elviselhetetlen számomra.
Sajnos nem tudom mi az a kürtő,illetve mit értesz alatta és igy nem nagyon értem a lényeget.
Én is gondolkodtam azon hogy a kályha felé kellene valami ernyőszerüséget csinálni,hasonlót mint a rozsdamentes elszivóernyő,és az azzal osszegyüjtött levegőt is átvezetném a másik szobába.Az a probléma az egészel hogy azt sehogy sem tudnám megcsinálni olyanra ami ki is nézne valahogy,az már tényleg randa lenne egy nappaliban.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#44) repvez válasza Ghandi (#43) üzenetére


repvez
addikt

Hát mi kürtnek hívjuk azt a csövet ami bemegy a kéménybe a kályhából , tehát mi csak a sima csövet vezettük át a falon nem tettünk rá hődobot.
Nagyon jó kis kályha, most faterom mühelyét füti rendületlenül. mikor fujt egy kis szél akkor olyan huzatja volt hogy szabályosan hallani lehetett hogy búgva ég a fa benne mintha direkt oxigénnel táplálnánk, és sötétbe vöröslött a teteje a kályhának , ezért nem is vetemedett rajta a tető

(#45) RBJ


RBJ
addikt

Szeretem a régi dolgokat. Gratula.
Szerintem a mai gázár mellet sokan :W a fejüket a falba mikor anno kidobolták a cserépkályhákat.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#46) Ghandi válasza repvez (#44) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Ja értem maga a füst cső!A zis tud fűteni,de tény hogy sokkal kisebb hatásfokkal mint egy hődob.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#47) Csaber válasza RBJ (#45) üzenetére


Csaber
senior tag

Még a szocializmusban gyerekoromban , ahol laktunk ,gyakorlatilag a ház fűtését megoldotta egy kb ~2.2*1 *1 méteres (a szélessége nem biztos majd megmérem ha egyszer arra járok , de 2 méter feletti volt a magassága) cserépkályha :) ma is elfogadnám

[ Szerkesztve ]

(#48) repvez


repvez
addikt

Máig megoldatlan talány maradt számomra az elnevezés , hogy hordozható cserépkályha, mert volt olyan is a házba , volt vagy 500kg , alig birtuk kivinni 6an, akkor ez hogy lehet hordozható :)

(#49) Ghandi válasza repvez (#48) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Hordozható cserépkályha,mobil kandalló stb elnevezéseket arra értik hogy nincsen fixen beépitve valahova hanem csak a talajon áll.Az egy dolog hogy hány kiló,de nem kell bontani ahoz semmit hogy arébb vidd.
Egyszer csináltam kéményt egy illetőnek szana szét röhögtem magam.Az komolyan gondolta a mobil kandalló fogalmát! Kerekeket rakott rá hogy át tudja tolni egy másik szobába.Ugyanis hétközben szinte csak aludni járt haza,akkor a kis hálójába kelett a fűtés,de hétvégén a nagyobb helységet akarta fűteni vele és akkor át tolja oda!!! :DD Le akartam beszélni róla,de nem sikerült.Végül is csináltam könnyen bontható csatlakozást,de a korommal nem tudok mit kezdeni.Pár hét fűtés után szép takarítás lehet egy ilyen kis átköltözés miatt.

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#50) A Zéé válasza repvez (#48) üzenetére


A Zéé
addikt

na igen, mi csináltunk párat, kettőt vagy hármat mozgattam is, az igazából minden, csak nem hordozható :D
Ha 500 kg nincs is (egy "rendes" cserépkályha 7-800kg felépítve), de egy 200 kg kb megvan vaskeretestül, samottostul, mindenestül :)

Just a simple Lineman...

(#51) neduddki válasza Ghandi (#41) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pont ezt kerdeztem, hogy a kemeny falan kicsapodo rettente az mit csinal ott szep csendesen?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#52) Stafni válasza RBJ (#45) üzenetére


Stafni
aktív tag

Nem drágább gázzal fűteni, mint fával. Kivéve, ha ingyen vagy olcsón szerzel fát. Sok embernek elavult a gázkazánja és rossz a hatásfoka. A fát szárítani is kell, meg nem mindegy milyen az a fa.

(#53) atosan


atosan
addikt

Gratula a munkádhoz, szerintem tetszetős darab, és a lényeg, hogy hasznos.
Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatod :R

Maine coon

(#54) vince


vince
őstag

Ez ötletes :C

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#55) Csaber válasza Stafni (#52) üzenetére


Csaber
senior tag

Keményfát kell venni erdei köbméterre és szárazat ;) ha mázsára veszed akkor , nem érdeke a tüzépesnek hogy , az száraz legyen ...

(#56) vince válasza Csaber (#55) üzenetére


vince
őstag

Nem tudom, hol mi a "szokás", de azt tapasztalom, hogy nem tudsz bárhol erdei m³-ben vásárolni. Fejér megyében szüleim mázsára veszik, mert úgy árulják, mi itt a Bakonyban m³-re. Sosem tudom összehasonlítani az árakat :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#57) A Zéé válasza vince (#56) üzenetére


A Zéé
addikt

nagy találmány a kalodás hasított fa :)
Mi egy ideje azt veszünk, mert az fixen 1 erdei köbméter (elvileg) akár vizes, akár száraz. Kicsit drágább, mint rönkben, vagy kugliban: 24k/kaloda, cserébe csak behordani kell, vágni nem. És persze "gazemberkedni" se lehet vele.

Just a simple Lineman...

(#58) neduddki válasza Csaber (#55) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es annka a szaraznak mennyi a vztartalma?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59) daninet válasza neduddki (#58) üzenetére


daninet
veterán

A megvásárolható tüzifának amit jó eséllyel fedél alatt tartottak 15% körüli a víztartalma, ez alá csak akkor megy ha nyáron aszalod a napon :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#60) neduddki válasza daninet (#59) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az en tudomason szerin 15-20% elerese nem rakatban fedett szelllozo hejjen 12/18 honap!
forras: minden tiszteseges falegazosi kazan kezikonyve

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.