Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) JulWCZar válasza nuke7 (#49) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Megint csak mellébeszélsz.

"de 320+k-ból tuti, hogy nem apple-t vennék, nagyon-nagyon limitált és egyáltalán nem jött be."

Mutass kérlek egy jobb gépet 320+Kból, max 500K. De felőlem a csillagos ég is lehet a határ.

"én mondjuk ennyiből dell-t vennék, az tuti"

Erre a Dellre is kiváncsi vagyok.

"nekem azzal van bajom, hogy ennek a közönségnek olcsóbban lehet ugyanilyen, vagy jobb gépet szerezni mint a legújabb air... "

Mutass. Ne csak beszélj. Nekem itt volt egy valag pénz, hónapok óta, ha lett volna jobb, megyek és kifizetem aznap. De nem találtam az istennek se.

De ne felejtsd (ha nem olvastad el bejegyzést): hordozható (14" alatt), nem 768 pixel, és az árban legyen benne az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#52) nuke7 válasza JulWCZar (#51) üzenetére


nuke7
veterán

én alapból külön venném az ssd-t, mert a gyártók drágán adják...
én ennyiből egy ilyet vennék: (de az sajnos nem 14" alatti, az igaz)
de alu és eléggé egybe van

PROCESSOR 2nd generation Intel® Core™ i7-2630QM processor 2.00 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 2.90 GHz edit
OPERATING SYSTEM Genuine Windows® 7 Home Premium, 64bit, English edit
OFFICE SOFTWARE Microsoft® Office Starter: reduced-functionality Word & Excel w/ ads. No PowerPoint or Outlook edit
SUPPORT 2 Year In-Home Service after Remote Diagnosis edit
VIDEO CARD NVIDIA® GeForce® GT 540M 2GB graphics with Optimus edit
MEMORY 6GB Shared Dual Channel DDR3 Memory edit
HARD DRIVE 750GB 7200 RPM SATA Hard Drive edit
SECURITY SOFTWARE McAfee SecurityCenter, 15-Months edit
HD DISPLAY 15.6 FHD B+RGLED TL (1920x1080) and Skype-Certified 2.0MP HD Webcam edit
INTERNAL OPTICAL DRIVE Tray Load Blu-ray Disc BD-Combo (Reads BD and Writes to DVD/CD) edit
WIRELESS + BLUETOOTH Intel® Centrino® Wireless-N 1000 edit
BATTERY OPTIONS 56 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Battery edit
SOUND OPTIONS JBL 2.1 Speakers with Waves Maxx Audio 3 edit

mondjuk ez 15"-ös az igaz, de optimus-al meg ssd-vel elég jól bírja akksiról is, plusz full hd...
ez 235k és még 90ből vennék hozzá egy 256GB-s ssd-t :U
ez még tök jól hordozható és nekem szempont a 14" ha egy kicsivel nagyobb méretben sokkal jobb gépet kapok, ami majdnem annyira hordozható :U

ha lenne 400+k-m, és a hordozhatóság + teljesítmény lenne a lényeg, akkor ilyet vennék...
és ennek tényleg mindene jobb mint az air-nek...

thinkpad-et nem biztos, hogy vennék, mert amelyik abból jól hordozható, annak nincs akkora teljesítménye, de mivel nem is akarsz nagy teljesítményt - mert szerinted az air elég jó teljesítményt ad - ezért ha valakinek ilyen igényei vannak, akkor érdemes egy kisebb thinkpad-et vennie - esetleg x220-at- és utolag bele egy ssd, amivel azért jobban jár mint egy air-el, szerintem.
mert kb. 270-ből megússza 256-os ssd-vel és erősebb a proci is benne, ráadásul kisebb mint 13"... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#53) JulWCZar válasza nuke7 (#52) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Az a nagy dög Dell SSD nélkül lassabb lesz mint az Air. Azzal meg már egy árban van vele, de egy nagy dög (nem tudom melyik típus, mert kulcsszavakra kerestem, találtam mindenféle XPS-t, meg XPS 15z-t). De a W520-as ThinkPadhez képest is max egy konzumer gép, viszont az ára már a közelében van.

Az meg hogy szerinted tök jól hodozható, egy dolog. Végülis asztaltól asztalig, nem egész nap a válladon hordozva biztos hogy kényelmesen hordozható.

Tömeget nem látok, a mérete nagy, de ami biztos hogy az akksi ideje jóval kisebb lesz, mivel az akkumulátora 56Whr-ás, az Air-ben pedig 50Whr-ás van, és nem 10%-al fogyaszt többet, az fix.

A Sony Z baromi drága, főleg ha 256 GB-os SSD-t akarsz bele. És abban sincs grafika, csak a dokkolóban. Emellett még műanyag is. A kijelző szempontjából tetszik.
De ez egy baromi drága Sony laptop amit már az Engadget tesztjében sem mondtak annyira összerakottnak, és jövőre ugyanúgy nyoma sem lesz a Sony birodalomban, mint a tavalyi Z-nek. A dokkoló meg maximum a most kiadott cuccokkal fog menni, amik ugyanúgy mennek le a WC-n jövőre (mindig ezt csinálja a Sony. Veheted a legdrágább cuccukat, ugyanolyan hitvány sorsod lesz mintha csak egy kazettát vettél volna tőlük). De mindenképp egyéni lesz vele az ember, mert egy marha drága laptop.

Ha pedig olvastad a blogbejegyzést, láthatod, hogy az X220-asoknak 768-as kijelzője van, ezért kiesnek az érdemi felhasználásból.

(#54) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Alakul a Thunderbolt bővíthetőség:

[link]

(#55) nuke7 válasza JulWCZar (#53) üzenetére


nuke7
veterán

oké, hogy 768, de 12,5"-ön az azért elég jó pixel density már szerintem... :U
amugy a sony dokkoló sony-n belül csak működik,nem..? - ezt mondjuk nem tudtam, hogy lehúzza a wc-n a sony a gépeit egy év alatt...
amúgy abba is vehetsz kis winyot/ssd-t és itthon veszel bele - vagy ebay-ről - egy 256osat olcsón...
a kijelzője meg a teljesítménye veri az air-t, mondjuk akkor valsz drágább is.

Az meg, hogy DELL lassabb ssd nélkül, az lehet. VISZONT!
ssd-vel meg sokkal jobb, full hd kijelző 15colon, plusz brutál teljesítmény.
tény, hogy az egy DTR és asszem valahol 2,5kg körül van...

sok lesz az a pci-e sáv...
a thunderbolt két darab 2.0-ás pci-e sávot se tud teljesen átengedni :U
(ez mondjuk egy x4-es 1.0-ás felületnek elég lehet)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#56) tDr1v3r válasza nuke7 (#55) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem a pixel density a lényeg (ilyen méretben már lényegtelen is szvsz), hanem az hogy hány sor fér ki pl. Dreamweaver-ben egyszerre.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#57) JulWCZar válasza nuke7 (#55) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Az x201s 1440x900-as kijelzője teljesen jó egy élesen látó embernek. Mivel minden tartalmat lehet zoomolni, ezért a hangyapiszok betűs oldalak sem jelentenek problémát. De ha 768 pixeled van, ott nem tudsz varázsolni.
(OS X + Air touchpad párossal még kevésbé zavaró zoomolni, mert baromi jó. A három újjas multi desktop kezelése is gyógyír klausztrofóbia ellen)

Igen, a Dell amit láttam 2.6 kiló volt, ami pont az Air kétszerese. És DTR-nek 300-350K-ért Amerikából világgaris W520-ast kapsz, ami strapabíró, van benne UltraBay (optika helyett HDD fiók, vagy akksi), lehet belerakni eSata SSD-t, mindehhez van egy nagy, kísérletező kedvű, maximalista közösség, ezért az ilyen hekkelést nem neked kell súlyos pénzekből kitapasztalni. Nem véletlenül erős brand a ThinkPad.

Vékonykának vékonyka a pci-e sávszél, de biztos jobb mint csak a HD 3000.
Azért azt megnézném mit tud a Sony a saját dokkolójával, az sem lehet gyorsabb, és abban is HD 3000 helyett ül egy VGA, úgyhogy kb. megtudható belőle mire számítson az ember a jövőben MacBook+Thunderbolt vonalon.

(#58) k. válasza JulWCZar (#53) üzenetére


k.
őstag

Amikor a MAcbookomat néztük, néztem Vaiot is-az volt elötte.-
Egy hasonló szintű Sony 150kval volt több, mint az apple. Jó, i5 proci volt benne, nem core 2, de minden másban megegyezett, az aksi pedig "csak" 5 órát bírt.
Írtó minőségi azis, de én a macbookot ezek után nem tartom drágának.
Ez a kategória drága alapvetően, de a macbook még mindig a relatíve olcsók közé tartozik.

nuke7:
Az miért lényeg, hogy a Sony 1 évig gyárt valamit?
Attól neked jobb, ha tovább vagy mi? Szerintem tökmindegy, folyamatosan fejlesztenek.

[ Szerkesztve ]

(#59) nuke7 válasza tDr1v3r (#56) üzenetére


nuke7
veterán

értem, zoom..? ;]

(#57) JulWCZar:
a dokkolónál nem tudom, hogy mit használtak, de az acer/fujitsu pl. egy külső pci-e dokkot használt anno az sa3650 idejében ami 8 sávot tudott kezelni, szemben a thunderbolt 3-4 sávjával... ha sony is hasonló módon gondolkodott és nem a szabványokban - akkor lehet, hogy az ő dokkjuk azért jobban teljesít majd.

"OS X + Air touchpad párossal még kevésbé zavaró zoomolni, mert baromi jó. A három újjas multi desktop kezelése is gyógyír klausztrofóbia ellen"
- linux + multi touch pad..? :U :P

(#58) k.: nem én mondtam, hogy baj, valsz. supoort meg gari van tovább is, hanem a cikkíró kolléga hozta fel, mint problémát - miért nem jó sony-t venni...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#60) tDr1v3r válasza nuke7 (#59) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A natív felbontásnak mi köze van a zoomhoz? :U

(#61) Xero: mert abbó vana zóezigz!4!!!44nyég

Ő jobban tudja ám mint Te, hiszen dolgozot epösztóba is!

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#61) Xero válasza nuke7 (#59) üzenetére


Xero
nagyúr

Már megint hogy jön ide a linux?

(#62) k. válasza nuke7 (#59) üzenetére


k.
őstag

Azért nem értem, hogy miért szempont, mert most attól nem lesz az adott cucc szarabb :D Szóval gari él-én is vittem már 5 éves Sony cuccot-már gari sehol mondjuk- és simán megcsinálták.

(#63) JulWCZar válasza k. (#62) üzenetére


JulWCZar
senior tag

A ThinkPad és a Macbook is annyiban több mint a Dell/Sony páros, hogy vannak hozzá aftermarket cuccok és közösség is.

Nekem pl. a Lenovo nem kínálja azt amit akarok, de tudom hogy megvehetem a fent felsorolt dolgokat, és már van aki letesztelte.

A mostani Air meg eleve kiforrottan jött a világra tavaly, és a mostani csak egy frissítés volt. A Sony pedig fröccsöntött egy teljesen új dolgot, aminek a helyére jövőre fröccsönt még egyet. Ráadásul drágább mint az Air. Szerintem ez nem versenyképes.

(#64) JulWCZar válasza k. (#58) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Igen, a Core 2-es is már versenyképes volt, de ezzel az ULV Core-ral brutális. Ezért is írtam ezt az egészet. Ezt látni kell.

Az Apple most árversenyt csinál, ami azért elég szokatlan. Azzal a szemmel amivel most én nézem a számítógépes világot, azt látom hogy mindenki kapkod hogy választ adjon erre, egyre másra jönnek a bejelentések amik az Airnek szólnak és az ultrabook szegmensébe tartoznak.

Biztos vagyok benne hogy a fent emített Sony és a ThinkPad X széria is hamarosan ULV procikat kap. Ez mondjuk az eleve aranyban mért Sony-nak nem tesz jót, mert méregdrágán adja az Intel, és ezért is ment más gyártóktól a rinya hogy nem lehet ultrabookot csinálni 1000 dollárból.

[ Szerkesztve ]

(#65) nuke7 válasza tDr1v3r (#60) üzenetére


nuke7
veterán

a cikkíró applestore-ban dolgozott..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#66) JulWCZar válasza nuke7 (#65) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Isten ments

(#67) nuke7 válasza JulWCZar (#66) üzenetére


nuke7
veterán

csodálkoztam is volna :DDD
amúgy meg kell nézni, hogy mi lesz ultrabook-ból 1000$ környékén szerintem,
mert egyelőre elég kicsi az a "piac" amin az air versenyez... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#68) tDr1v3r válasza nuke7 (#65) üzenetére


tDr1v3r
veterán

[link] :U

Dunno, de nekem az "ezzel foglalkoztam" (jópár hsz-el ezelőttiben) alapján nagyon annak tűnik.
Az meg, hogy a cikkíró... ember, nézd meg hogy én mire válaszoltam és Xero meg kinek.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#69) nuke7 válasza tDr1v3r (#68) üzenetére


nuke7
veterán

lol nyilvan nem apple store, magyarorszagon nincs is, csak viszontelado...
azt meg nyilvan mondtam volna, h melyik viszonteladonal.

https://youtube.com/user/nuke7

(#70) tDr1v3r válasza nuke7 (#69) üzenetére


tDr1v3r
veterán

APR, AppleStore... nem mindegy? Ugyanazt a szolgáltatást nyújtják. :))

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#71) nuke7 válasza tDr1v3r (#70) üzenetére


nuke7
veterán

NAGYON nem mind1, mert MESSZE nem ugyanazt a szolgaltatast nyujtjak... nem veletlenul nem adja az apple a nevet az ilyen boltokhoz.

https://youtube.com/user/nuke7

(#72) tDr1v3r válasza nuke7 (#71) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ahhoz képest hogy itthon már szinte ugyanazt kapod (Training Center, Genius pult, a teljes géppaletta, kiegészítők tárháza, etc etc) mint egy kinti Apple Store-ba, szinte csak az arculatban tér el az "igazitól"... :U
A névadásról meg, nem tudom hogy mit jelent nálad az Apple Premium Reseller... azért nincs Apple márkabolt itthon mert még nem látnak nagy piacot itthon (változni fog hamarosan), de ettől függetlenül hasonló (személyzet szintjén inkább jobb) minőséget képvisel az APR.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#73) nuke7 válasza tDr1v3r (#72) üzenetére


nuke7
veterán

aha... hát retail store az nem lesz, az tuti.
a személyet nagyon más mint a rendes apple store-ban... szerintem.
itthon nem nagyon megy a demo, meg a sales nyomatás sztem.

https://youtube.com/user/nuke7

(#74) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

(#75) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

(#76) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

(#77) gofry


gofry
senior tag

Nagyon jó cikk, a befejezés kifejezetten tetszett. Pont ilyen érzést éltem át most, amikor eladtam a t410et és igaz late 2010-es verzióra, de air-re váltottam. Hihetetlen nagy a különbség, pedig papíron a t410 egy kigyúrt kopasz a mac-hez képest, de mégis olyan érzés az egész mint amikor a kigyúrt kopasz meg a felkészült fele akkora sprinter összecsap 100 méteren, 50-et kap a lenovo. :C

(#79) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"...Hazajöttem, beléptem az Appstore-ba, kattintás és egy óra múlva már a Lion futott a gépen. Semmi fizetési, letöltési vagy telepítési probléma. Most már nyugodtan elutazhatok a Tour de France-ra...."

"...Aztán eszembe jutott: amióta kivettem a dobozából és bekapcsoltam, azóta megy. Még nem kapcsoltam ki soha. 26 napja, munkában, ágyban filmet nézve, repülőn, nyaraláson jött velem..."

Ez utóbbi pont olyan émelyítő mint az első...

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#80) JulWCZar válasza Tigerclaw (#79) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Most mar 51 napja megy, igazabol ki akarom huzni a kovetkezo Tour de France-ig.

(#81) Tigerclaw válasza JulWCZar (#80) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

:-)

Egyébként egy éve majdnem rávettem magam egy MBP-re, de aztán nem mertem belevágni. Túl nagy kiadásnak tűnt, persze ha munkára venném, akkor teljesen más lenne a leányzó fekvése.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#82) HPservice válasza JulWCZar (#80) üzenetére


HPservice
csendes tag

Nincsen párja az Air-nek.De.
Csak a lényegről nem beszélsz.
(2010 Air-em van,cégnél még egy 2010 Pro,sok Sony,Acer...
Naponta 6 órát kell gép előtt ülnöm.)

Hozzám HD 3000 nem jön be,BOOTCAMP-en a 2011 Air lassabb,mint a tavalyi modell.
Sajnos csak a Vaio Z maradna (rá lehet tenni OSX-et),de az 3000 usd.
Jó az U36SD Asus,drága SSD-vel.
Acer 3830 nehéz.

Jelenleg nem tudok jobb gépet (ha sokat hordozod),mint a 2010 Air.

Apple az a BMW kategória,a Vaio az Lexus,nem rossz,de más.
Samsung műanyag feeling (Hyundai sem rossz,de nem Mercedes)
Az új Ultrabook kategória kivétel nélkül Air klón,de izgalmasak lesznek.
Ha nem a fos HD3000 lesz bennük,mert én játszani is szeretek.
Jelenleg nálam DIRT 3 30FPS stabil!! nem elég?

Ez nem sznobság,csak a minőség szeretete,megbecsülése.

(#83) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nagyon sikeres az ultrabook a saját árszegmensében.

MacBook Air supplies almost one-third of Apple notebook sales

"MacBook Air sales were hovering at about 8 percent of Apple's notebook sales in June and July, but shot up to 25 percent following the Sandy Bridge update in July. MacBook Airs have continued to increase their share of Apple's portable mix, climbing to 28 percent in October, according to IDC data."

"The combination meant that many users could abandon heavier MacBook Pros or desktop Macs for ultimate portability without significantly sacrificing performance."

(#84) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Kommentek ugyanonnan:

"I've had a series of business laptops and netbooks since 2004, and the 11" MacBook Air 2010 hit all the sweet spots: great screen, great keyboard, small, thin, light, no space wasted on an optical drive, fast performance (thanks to the SSD and despite a slightly anemic CPU), runs Windows like a champ either in Boot Camp or virtually.
The 2011 model's backlit keyboard and zippy CPU just make it that much better. There really isn't much competition out there. I was a pretty hardcore Windows user but I just couldn't find a Windows PC that could match the Air in all the ways that mattered to me. Amazing little machine."

"I'm by no means an Apple fanatic, and have previously owned 6 laptops, all PCs. The ultraportable Sony VAIOs were my laptop of choice until I picked up a MacBook Air. It's leaps and bounds better than any previous laptop in terms of battery life, build quality, heat dissipation, and stability. "

(#85) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Uptime: 101 nap :R

(#86) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

150 napig birta. :(

De azert igy sem rossz

(#87) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Es itt egy hatalmas negativum: egeszen egy nem reg kihozott frissitesig az Air gyilkolta a routert.

Nem tudom mit ronthattak el a wifi driverrel, de instabil volt tole tobb wifi router is.

Most mar nem csinalja, de egy nagy fekete pont jar erte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.