Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pengwin


pengwin
addikt

A notebook fő összetevőit egy Ryzen 2 2700U processzor (Vega 10 grafikával), 8 GB RAM és egy 256 GB-os SSD alkotja alkotják

Olcsóbb Ryzenes notik nem is lesznek?

Azt a 3GB-os 1050-et meg kenjék a hajukra ennyiért, drágábban adják, mint amennyi az 1050 Ti reális ára lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az LG 25UM58 monitorhoz fűzném hozzá,h ilyenem van és az a káva a képen kikapcsolt állapotban tűnik csak 1.5 mm.-nek bekapcsolva van az 12-14 mm. De még így is imádom. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) nyunyu


nyunyu
félisten

Gépépítők számára ajánl most pár terméket a Foramax – például az ASUS Phoenix szériájába tartozó, GeForce 1050 GPU-ra épülő grafikus kártyát, amely ennek a processzornak a 3 GB memóriával szerelt változatára épül. Mint írtuk, ennek a GPU-nak az érdekessége, hogy a „sima” 1050-től eltérő módon az összes feldolgozóegység aktív, ráadásul még az órajelek sincsenek visszafogva, hiszen 1392/1518 MHz-re számíthatunk. A Foramaxnál kínált, ASUS-féle verzió egyébként egy darab golyóscsapágyas ventilátorra épülő hűtést kapott, és HDMI, DVI, illetve DisplayPort kimenetet kínál 55 400 forintos áráért cserébe.

Értem én, hogy ez "majdnem" 3GB-s 1050Ti, de az ára akkor is egy vicc.

Októberben vettem 60k-ért a 4GB-s 1050Ti-t, azóta elvileg elmúlt a bányász láz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) Mamuska


Mamuska
őstag

Nézegettem már azt a Be Quiet házat és nagyon jónak tűnik. 80-ért nem kéne, de 60 körül már elgondolkoznék rajta. Ha elmúlik az újdonság varázsa, és rendbe jön a forint lehet az még 6x ezer a boltokban remélem.

(#5) Milka 78


Milka 78
nagyúr

A WK500-p-nél a Freesync Ranger 40-75hz és nem 56-75hz.

(#6) zotyesz66 válasza pusszycat (#2) üzenetére


zotyesz66
őstag

Vannak olcsóbb Ryzen notik az Acertől. Aspire 3 315 41 a tipusuk, olyan 120k-tól indulnak, persze vacak kijelző, műanyag ház, stb.

(#7) Franklin válasza nyunyu (#3) üzenetére


Franklin
addikt

Még mindig nem érdemes boltban vga-t venni, a használt piacon 40-től indul a 1050 TI (gari nélkül), 45-től pedig már garisat is kifoghatunk.

(#8) pusszycat válasza zotyesz66 (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt biztos nekem akartad? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) zotyesz66 válasza pusszycat (#8) üzenetére


zotyesz66
őstag

Bocs, nem, eggyel fölötted! :)

(#10) nyunyu válasza Franklin (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Rosszul emlékeztem az árára: közben megkerestem a webshop visszaigazoló levelét, szeptemberben 49971Ft-t fizettem a 3 év garis Gigabyte GV-N105TD5-4GD-ért.
(ármészárlás.hu-nál 48490 lett volna ugyanez, de a webshopjuk nem fogadta el a Visa kártyámat egy hétig, aztán meguntam, és kerestem egy másik boltot helyettük, ahol raktáron is volt és kártyával fizetni is lehetett.)

45-ért egy használt, garis kártya is egy vicc.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) nyakdam válasza Franklin (#7) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Ennyiért kellene újonnan a boltokban lennie. 1050ti-m van kényszerből, de nem lesz cserélve úgy érzem egy jó ideig. Előbb veszek PS-t mint túlárazott VGA-t.

(#12) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Memoria arak negyedevel dragultak a tavalyi ev azonos idoszakahoz kepest, ezert nem fog mar vissza jonni a GPU-k a 'Happening' elotti arak.
Kovetkezo generacio pedig garanataltan dragabban fog erkezni, mint amennyiert a jelenlegiek kaphatoak.

(#13) nyunyu válasza Gerr'y (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyszerű a képlet, akinek nem muszáj, az nem fog memóriát, VGAt venni...

Illetve esetemben az évek óra halogatott platformváltás is késni fog, annyira azért még nem lassú az AM3++DDR3, hogy azonnal rohanjak a boltba a AM4+DDR4-ért.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) Geller72


Geller72
veterán

Az AMD-s noti már majdnem megdobbantotta a szívem, de aztán benéztem a "fedél alá":

- Webkamera: 0,3Mpixel

-Akkumulátor: 3 cella Li-ion

-Garancia: 2év

-Memória mérete / típusa: 8GB DDR4 2400Mhz (1slot bővíthető)
Utóbbi vajon azt jelenti, hogy összesen vagy egy slot, azt sanyi, vagy van MÉG EGY SLOT szabadon a 8gb-os modul mellett?

A promó képeken, itt is és az áruházban is W10 van a kijelzőn, de a listában csak Linux van. Na most ha nem vehetem meg W10-el, akkor nekem ne úgy hirdessék. Ez olyan, mintha egy motort Akra dobokkal hirdetnének, aztán amikor megvenném - látom, hogy a gyári gyöszök vannak rajta. Ok, a specben benne van, hogy Linux, de mindenhol W10 a desk. :U

(#15) syberia válasza nyunyu (#13) üzenetére


syberia
veterán

Nekem sem, bőven elég az i5-3550 8 Gb memória +SSD és a brutál hűtős 280X, amihez képest a 1050 Ti szénné húzva is visszalépés lenne számomra.

Az említett CM MasterWatt ugyan nem hulladék szintű tápegység (HEC belső), de 25-ért bőven rossz ár/érték arányt képvisel. Ennyiért EVGA G3 550 volt nem is túl régen. :(

https://howbad.info/

(#16) nyunyu válasza syberia (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Az említett CM MasterWatt ugyan nem hulladék szintű tápegység (HEC belső), de 25-ért bőven rossz ár/érték arányt képvisel. Ennyiért EVGA G3 550 volt nem is túl régen. :(

Seasonic belsős Corsair HX520-at is ennyiért osztogatták 11-12 éve...

Egyelőre még az sem szorul cserére. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) syberia válasza nyunyu (#16) üzenetére


syberia
veterán

Seasonic az egyik legjobb, én most Super Flower táppal hajtom a sajátomat. Egy ilyen minőségű tápegységet nem kell 5-6 évente cserélni, így a felára is "visszajön". :D

https://howbad.info/

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A ház még nem is lenne rossz, ha ajtó nélküli lenne.

(#19) solfilo válasza pengwin (#1) üzenetére


solfilo
veterán

200k alatt még mindig csak Acer Aspire 3 van, abból mondjuk jó sok féle, pl ebben a webshopban: [link]
Ha jól látom 150k-ig 2/4-es, felette 4 magossal.

(#14) Geller72: ennyi pénzért illene még egy üres slot.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20) villamos


villamos
őstag

Hm... ezek a Nitro -k most egy kicsit megmozgatták a fantáziámat... Igaz mégiscsak Acer... :F

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21) #52588800 válasza nyunyu (#13) üzenetére


#52588800
törölt tag

A RAM -on kívül már minden más vállalható kategória. A RAM meg szvsz még sokáig nem lesz az.

(#22) Vesa


Vesa
veterán

MasterWatt... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#23) janeszgol válasza Geller72 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Magyarul azt jelenti, hogy ketto slot van es az egyik ures. Remelem a leirast keszitok ismerik a magyar nyelvet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) pengwin válasza #52588800 (#21) üzenetére


pengwin
addikt

Nem, a videókártyák még mindig vállalhatatlan áron vannak, és elég komoly baj, hogy van, aki szerint mégis így normális.

Mindkét grafikus kártya márkából 2 évnél régebbi technológiát kínálnak a gyártók, 40-50%-os felárral. Mindeközben bevallottan túltermelték a raktárkészleteket... elég baj, ha ezt az emberek vállahatónak érzik, mert akkor a gyártók egy generáción belül sikeresen lezavartak egy árkategória emelést.

Üdv, pengwin

(#25) #52588800 válasza pengwin (#24) üzenetére


#52588800
törölt tag

206 euróért vettem az RX 570 4G -t. Most ugyan ott ugyan az a kártya 263 euró. Ez egy bő 25% -os felár, aminek nagy része a memória drágulásának köszönhető. És nem, nem a gyártók kínálják az 50% -os felárral, hanem a kiskereskedők.

(#26) Vesa válasza pengwin (#24) üzenetére


Vesa
veterán

A piaci árakat a kereslet-kínálat aránypár határozza meg. Ha egy termék X áron eladható, akkor azt annyiért fogják árulni. A gyártók nem igazán emeltek árat -maximum a költségnövekedést építik be-, a többit a kereskedők teszik zsebre...Így működik a piacgazdaság, ez van. Majd ha elkezd rájuk rohadni mert senki nem veszi meg ennyiért, akkor csökkentik az árakat is.

A tudomány a valóság költészete!

(#27) Piftuka válasza syberia (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

Én sem látom az indokot arra - hacsak nem a "minden áron márkahűséget" -, hogy valaki ennyi pénzért ezt a CM tápegységet vásárolja, nem pedig egy hasonló kapacitású, esetleg még jobb hatásfokú Seasonic belsővel szerelt modellt. :N

"Aquila non captat muscas."

(#28) Piftuka


Piftuka
veterán

- A monitorok kapcsán viszont az jutott eszembe... mennyire kár, hogy a "PIVOT" és az állítható talp még mindig szinte kuriózumnak számít!

És nagyon örülök, hogy van egy DELL nevű cég a piacon, amely számára mindez alapvető, még a belépő szintű monitorai esetében is! (Amelyekre egyébként 3 év gyári jótállást biztosít...)

Az persze azért nagy kár, hogy az ilyen - alapvető - funkciókra vágyó felhasználók lehetősége jelentősen leszűkülnek.

- Ami pedig az Ultra Wide formátumú monitorokat illeti... tényleg jó dolog egy ilyen, csak az a probléma, hogy még 29 colos méretben is nagyon kicsi a képernyőjük egy 16:9-es monitorhoz képest az eltérő arányok miatt.

Aki viszont megteheti, hogy egy ~34-40 colos modellt tudhat az asztalán, az biztosan jó felhasználói élményt kap vele. :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#29) Amerigo57 válasza Mamuska (#4) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1

Valóban gyönyörű ez a BE QUIET! Dark Base Pro 900 rev.2 ablakos fekete-narancssárga számítógépház .

Méretei miatt , 577 x 243 x 586 (L x Sz x M), könyű lehet szerelni , főleg a szélessége miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.