Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Jó lenne, de cseréld ki az összes "+"-et "meg"-re, az összes "1"-et "egy"-re és újra nekiállok. Sajnos így olvashatatlan. :(

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Juliuska válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


Juliuska
senior tag

bocsánat, javítom... :B

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon jó beszámoló, grat! :)

Thanos was right.

(#4) szabof1


szabof1
őstag

A DroidWall a kulcs az akksi üzemidejéhez? Erre nem gondoltam.

Nekem folyamatos 2G/Wifi van és este 6-7 óra repülő üzemmód. Lefekvés előtt veszem le töltőről (PC USB) és másnap este még elmegy repülő üzemmódban és utána való nap délelőtt fogy el a szufla belőle. Ilyenkor vagy újra a gépre dugom tölteni vagy berakom a feltöltött tartalék akksit és otthon külső töltővel feltöltöm a lemerült akksit. Így rotálom az akksikat.
Nekem ez van már mióta megvettem, mindegy milyen ROM (2.51, Nordic, CM7) - csak a legelső napokban volt meg majdnem a 2 nap, amikor még kikapcsolva töltögettem kétnaponta este az egyetlen gyári akksit. De ez nekem macerás, mert szeretem bekapcsolva magam melett tudni a kicsikét.

(#5) defygaben77


defygaben77
tag

Hello!
Érdeklődnék, hogy a games, tools, stb. ikonokat hogyan tudom a képernyőre varázsolni? Még egy kérdés: CM7-esem van. A kezdőképernyőre tettem egy mappát és egy launcher actions ikont, amiket sehogy nem tudok törölni, de még elmozdítani sem! Valami megoldás? Köszi!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#6) Juliuska válasza defygaben77 (#5) üzenetére


Juliuska
senior tag

szia defygaben77,

ezek az ikonok windgetek és ezek alatt, kül. progik rejtőzködnek (ráadásul Te válogathatod össze, h milyeneket teszel mondjuk a tools-ba) -> A Marketről is letöltheted ingyé' Apps Organizer a neve. Használd egészséggel!
(ha valami nem volna világos, szólj csak nyugodtan, szívesen segítek)

A megoldás: arra a képernyőre mész, ahol azok az "eltávolíthatatlan" ikonok vannak, majd rányomsz a bal alsó tapibillentyűre (bocsi, nem tudom a nevét: a házacskától balra) ekkor feljön 1 menü, ott az egyebek-et választod, majd az unlock desktop-ot.

Gratula a CM7-es választásodhoz, jó döntés volt... ;)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#7) defygaben77 válasza Juliuska (#6) üzenetére


defygaben77
tag

Hello!
Köszi a választ, meg is fogom próbálni! A problémát közben megoldottam, addig filóztam rajta! :-) Remélem valóban jó lesz a CM7, eddig bevált! Egyedül az igo hangja (nem mindegyik, csak a gyorsan beszélők) szaggat néha. Meg néha a browser eldobja a netet, és csak az újraindítás segít. Más problémám egyenlőre tényleg nincs vele. Bár ezek is lehet, hogy az én hibáim, mert csak be kellene valamit állítani. De az az igazság, hogy hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz! A CM7-t is tesóm rakta fel... Azért figyelgetem a fórumokat és próbálkozom, hátha okosabb leszek!
Köszi mégegyszer!

Üdv, Gábor

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#8) brownus


brownus
veterán

szia,

szépen, korrektül megírt cikk! ha megunom a gyári 2.3at akkor kérni fogom a segítségedet, legalább megismered a htc rootolás örömeit is:) (bevallom őszintén, én egyedül nem vágnék bele...)

(#9) szabof1


szabof1
őstag

Ez az újraindulás a Memory Card Access módnál nekem nightlyknál jelentkezett (kb. 1 hete), de most már úgy gondolom hardveres. Na nem kell megijjedni: vagy USB kábel vagy - és ez a valószínűbb - akksi.
Azt tapasztaltam, hogy szinte azonnal csinálta ezt a hibát, ahogy átkapcsoltam az USB módot. Kínomban lecseréltem az USB kábelt egy másikra, amivel már fel tudtam másolni az új nightlyt (bár kicsit később ezzel is újraindult).
Aztán, mivel nagyon kevés szufla volt az akksiban (Andida), kicseréltem a feltöltött gyárira és azóta nem jelentkezett a probléma. Nagyon gyanús, hogy a másik akksi a ludas ebben az bosszantó újraindulásos hibasorozatban.

(#10) Juliuska válasza szabof1 (#9) üzenetére


Juliuska
senior tag

Épp most raktam fel a 20110914-i Nightly-t, és kíváncsiságból itt is kipróbáltam a Mem.C. Acces-t... nos, mit mondjak, el sem jutottam odáig :(((
Amolyan uccsó' alternatívaként (~végső +5oldásként) nyomok egy Fact.Resetet, rádugom az USB-re a telót és minden happy, majd reboot/recovery/és 1 korábbi backup visszatétele ;]

Hajlok a Te teóriádra több okból is:
1.) az utóbbi időben új apk-k telepítése nem volt...
2.) a ROM-okat úgy cserélgetem rajta, mint magamon a bugyogót -> és kizártnak tartom, h eggyel sincsen megoldás erre a problémára,
3.) ...és mert nekem is Andidám van -> amint hazahúzok, én is visszadobom az eredetijét. Egy próbát megér...

Köszönöm a tippet.

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#11) szabof1 válasza Juliuska (#10) üzenetére


szabof1
őstag

Nekem 2 Andida van és eddig csak az egyikre gyanakszom. Ha neked is megszünteti az akksi csere a problémát, akkor jó eséllyel kijelenthetjük, hogy az Andida minőségével lehetnek problémák.

(#12) Juliuska válasza szabof1 (#11) üzenetére


Juliuska
senior tag

Hmmm...sajnos, nem jártam szerencsével... :(((

konklúzió:
Mivel több különböző ROM esetében is ugyanazt a jelenséget tapasztaltuk egymástól függetlenül, így (szerintem) már csak egyetlen fő hibaforrás maradt: maga a Memkari illetve az azt (SDCard Speedfix) befolyásoló tényezők/alkalmazások. Abban az esetben HA Te is mondjuk még a gyári SD-t használod, érdemes volna kipróbálni, vajon más típusú/sebességű kártyák esetén is fenn áll-e a jelenség...

De ha rossz a következtetésem, kérlek, szólj

Annyit még megcsináltam, h nyomtam 1 FC-t (wipe data/chache/dalvil chace) a recovery-ben, lássam, ha minden alaphelyzetben van, van-e gond...hát nem volt :U

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#13) szabof1 válasza Juliuska (#12) üzenetére


szabof1
őstag

Nekem már a hibajelenséget megelőző 1-2 héttől egy Kingston 32GB Class4-es kártya van benne. Korábban Class6-ossal és Class10-essel (mindegyik 16GB) voltak furcsa fagyások, újraindulások - érdekes, hogy nem azonnal, hanem 3-4 hét használat után pár nap alatt a használhatatlanságig.
Az én hibámat most biztos nem az SD kártya okozta.
A kedvedért ki fogom próbálni újra a "meggyanúsított" Andida akksival és USB kábellel. Ezeket nem használva már kb. 1 hete hibamentes vagyok.

(#14) szabof1 válasza szabof1 (#13) üzenetére


szabof1
őstag

Elsőnek a régebbi USB kábellel próbálkoztam és nem jelentkezett a hiba.
Aztán beraktam a gyanús Andida akksit: meg se érezte, nem lehetett bekapcsolni. Rádugtam USB kábellel PC-re, hátha lemerült és ekkor bekapcsoltam, de kék led után kikapcsolt. Tuti, hogy ez az Andidám kipurcant.

(#15) Juliuska válasza szabof1 (#14) üzenetére


Juliuska
senior tag

A leírásodból sajnos, 1et kell értenem Veled: +döglött a kísérleted 1ik szereplője :O

Most, h pont ott tartunk, ahol az elején, muszáj lesz nyomnom megint egy Fact. resetet és egyenként feltenni minden általam használt apk.-t és beállítást, h végre rájöhessünk, mi is a hiba okozója...de ehhez 1 kis türelmet kérek, mert... kifutottam az 1 GB-os keretemből... :B

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.