Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Arena87


Arena87
aktív tag

Azt hiszem, el kell kezdeni pénzt gyűjtögetni. ;] :C

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#2) Cathulhu válasza Arena87 (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

Pontosan, jol ellesz ebben a kis 955-osom amig meg nem jon az uj generacio :)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3) gyiku


gyiku
nagyúr

egy ideig nem kell fejlesztenem, viszont ha kifingik a lap, akkor am3+. jo hogy lefele kompatibilis, lehetoseget hagynak a tobblepcsos bovitesre. (megint)

hüllő

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

Amennyiben ez így igaz lenne majd akkor pont annyit tudna egy 990FX+SB950 chipkészlet mint egy mostani 890FX+SB850.

Még jó hogy pont 2 hónapja volt hír az esetleges USB 3.0 támogatás amit már a déli híd tartalmazna. Ezen felül valszeg HT 3.1 támogatást fog kapni az északi híd, de a PCI Express 3.0 támogatás sincs kizárva.

Sőt még az sem, hogy felhagynak ezzel a számozással. Ergo ez most kicsit ilyen nesze semmi fogd meg jól információhalmaz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

szerintem az a scorpius platform lesz még inkább a szép jószág: kötelezően (8magos) zambezi procival meg szintén szükségszerűen hd6000-es vga-val... elég kötöttnek tűnik, de fene tudja, mire lesz így képes :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) Milka 78 válasza gyiku (#3) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ne rijjál már,van ott pénz :DDD

(#7) Srodney válasza Oliverda (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

lehet hogy pont annyit tud,de az a baj hogy a 890 nb-sem tud többet sokkal a 790-es nb-nél,szóval érdekes ez a fejlesztés és számozgatás....szerintem még mindíg aktuális a 7** chipset....

(#8) Воланд


Воланд
titán

Most akkor őrölünk, Vincent? Kár, hogy nincs usb 3.0, ha már új chipkészlet. Én a napokban, kezdtem el gondolkodni, hogy gépfejlesztés esetén ésszerűbb az AMD csúcskategóriáját (pl. phenom ii x4 965, komolyabb alaplap, 4 gb ram) választani, mint intel esetén kompromisszumokat kötni.

Apropó, ezekkel a procikkal mi lesz? Tényleg jönnek, vagy valami kacsa hír?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) Oliverda válasza Srodney (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a baj hogy nem is nagyon volt/van olyan széles körben hasznosabb feature amivel többet tudhatna. Ettől eltekintve a 890 nem egyenlő a 790-nel. Nem ugyanaz a két chip.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) M107


M107
addikt

Zambézi jó nevek :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11) siriq válasza Oliverda (#4) üzenetére


siriq
őstag

Jah. Nalam is van IOMMU tamogatas, meg a tobbi. A turbo core 2.0 az nincs persze. Ha igy jon ki, akkor csak egy masik rev a 890-bol. Gondolom nem igy akarjak kiadni az uj chipsetet.(igaz nalam nem native az USB 3.0). Foleg ha azt akarjak, hogy ne menjen a bulldozer a mostani AM3-s lapokban.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#12) Oliverda válasza siriq (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem úgy fog kijönni ahogy a hírben van ez szvsz biztos.

A továbbfejlesztett órajelgenerátorban lehet valami, és ez mondjuk meg is magyarázná, hogy miért nem menne a Bulldozer a mostani lapokban. Bár lehet hogy pár gyártó bepróbálkozik majd egy félhivatalos támogatással amivel ugyan menni fog a proci csak a Turbo Core nem lesz elérhető. Persze ez is csak akkor lehetne kivitelezhető, ha az AM3+ esetében nem variálnak át lábakat a CPU tokozásán.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) keIdor


keIdor
titán

Ha jók lesznek ezek a procik, akkor nyáron szvsz le is cserélem az akkor már 2 éves i7 rendszeremet egy 8 magos AMD-re. Lehet csak +20k-t kell ráfizetni, akkor meg miért ne?
Intel-t most hanyagoljuk, 32nm óta nem szimpatikus az üzletpolitikájuk, szerintem a Sandy Bridge-nek sem lesz jobb ára.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) Piloss


Piloss
senior tag

De jó hogy én még csak most váltok AM3-ra :DDD

Végre lenne már egy modern konfigom erre pont akkor újítanak be valamit a gyártók :D

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#15) waithEard válasza keIdor (#13) üzenetére


waithEard
őstag

Na azt a 8 magosat én is megnézném. Ráadásul ott van a finom 42 sáv, az akár 16x16x16-os VGA leosztást is lehetővé tesz. (Nem mintha valaha lett volna pénzem 3db VGA-ra, de ki tudja.) Már régen szerettem volna AMD-t, lehet, hogy most jön el az ideje.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#16) Dav123 válasza Piloss (#14) üzenetére


Dav123
tag

Én is hasonló cipőben járok. :D De a mostani hírek hallatán inkább átteszem jövőévre az újítást, várhatólag a mostani AM3-s cuccok árai csökkenni fognak ( gondolom én :D ). Esetleg még az is előfordulhat hogy egyből AM3+, feltéve ha nem lesz eget verő ára.

(#17) Oliverda válasza Piloss (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a most jövő nyáron lesz kb.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) Piloss válasza Dav123 (#16) üzenetére


Piloss
senior tag

Nekem már nincs menekvés mert a lap már megvan

Mondjuk nem aggódok annyira,de azért mégis zavar. Legfeljebb ha olcsóbb lesz beledobok Phenom II X6-ot,oszt' csókolom :D

(#17) Oliverda: Mármint csak akkor fog megjelenni ez az egész?

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#19) vanhalen válasza keIdor (#13) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Ha jók lesznek ezek a procik, akkor nyáron szvsz le is cserélem az akkor már 2 éves i7 rendszeremet egy 8 magos AMD-re. Lehet csak +20k-t kell ráfizetni, akkor meg miért ne?
Intel-t most hanyagoljuk, 32nm óta nem szimpatikus az üzletpolitikájuk
"

Ha szimpatikus, ha nem, azért ezt még gondold át (szerintem)..
(Feltéve, hogy IGAZI i7-esed van tehát 1366-os i920-tól fölfelé tri-channel stb.)
OpenCl-en kívül, ami ígéretes és tényleg fasza, még nem "bizonyítottak" az új AMD procik egy IGAZI i7-eshez képest (igaz nem is tudtak, még meg sem jelentek, sőőt.. ahogy Oliverda mondta jövő nyár minimum) Mondjuk bevallom, én derűlátó vagyok és most először életemben optimista AMD procijait illetően és már alig várom! (A64-X2-ők túl voltak árazva nekem, meg anno még Intelre "esküdtem", most meg már egyikre sem/vagy mindkettőre :) )

[ Szerkesztve ]

(#20) TESCO-Zsömle válasza vanhalen (#19) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én még mindíg amondó vagyok, hogy az ember azt vegye, amire ténylegesen szüksége van (amit ki tud használni), ne azt, amire csorog a nyála.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

USB 2 helyett illett volna már USB3-at használni.

(#22) luw2win válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


luw2win
őstag

+1

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#23) TomiLi válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


TomiLi
addikt

Osztozom a véleményeden!

Én is az x58-amat fogom amd-re cserélni, mert amire én használom a számítógépet, arra felesleges az x58. Tizedét sem használom ki. A spórolt pénzt inkább vga-ba fektetem, ha már java részt játékra használom a gépet.

Bogyóka

(#24) Angel1981


Angel1981
veterán

Ideje lenne az AMD-nek egy ütős dologgal előállnia végre!
4 éve az Intel dominál!
(Inteles vagyok, de szükségét érzem egy erős riválisnak!)

(#25) attiati


attiati
veterán

Nem ide kapcsolódik szorosan, de nem áll össze nekem :B

1. A bobcat akkor most csak notebook-ba való lesz?
2. Azt lehet már tudni, hogy az Llano APU megoldásához is AM3+ kell majd? Alaplapcsere nélkül átjárható lesz az Llano APU és a Buldozer CPU?
3. Ha az APU esetén integrálják a GPU-t és a CPU-t, attól még lesz hely a diszkrét gpu-nak az alaplapon? Ezt az APU-t tényleg nehezen tudom elképzelni az árlistákon :) Lehet majd kapni különböző erősségű gpu-t amit ugyanolyan erős cpu-ba integrálnak?

[ Szerkesztve ]

(#26) Paul119 válasza attiati (#25) üzenetére


Paul119
addikt

csak kiváncsiságból rákerestem a bobcatre :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#27) attiati válasza Paul119 (#26) üzenetére


attiati
veterán

ez olyan notebook-osnak tűnik :D

(#28) Paul119 válasza attiati (#27) üzenetére


Paul119
addikt

olyan amd filinges :D

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#29) TESCO-Zsömle válasza attiati (#25) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

2: Nem és nem.
3: Igen és nem. (bár erről nincs infóm) Az APU-kat -gondolom- úgy párosítják össze, hogy a CPU rész egyensúlyban legyen a GPU résszel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) Milka 78 válasza Paul119 (#26) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jó nagy ház kell majd hozzá,vagy inkább garázs? :D

(#31) Paul119 válasza Milka 78 (#30) üzenetére


Paul119
addikt

[házikó]
és itt még a hütéssel sem lenne baj :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#32) lujó55


lujó55
őstag

Annyira jó hír, hogy jön az AM3+
Gondolom, hogy akkor a sima AM3 ára nagyon csökkenni fog, mert kell a polc az újnak. Na akkor majd beruházok egy AM3-ra, mert filléres lesz és nekem tökéletesen elég.

(#33) attiati válasza TESCO-Zsömle (#29) üzenetére


attiati
veterán

Az Llano-nak és a Bulldozernek két teljesen külön foglalat, alaplap kell majd?

(#34) Oliverda válasza Piloss (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Legkorábban.

Dr. Akula:

Valszeg lesz natív USB 3.0 támogatás is. Semmi konkrét és kézzelfogható infó nincs még ezekről a chipekről csak találgatások. Minden bizonnyal novemberben már többet lehet tudni majd ezekről is.

attiati:

Igen. Az asztali Llano Socket FM1 tokozással fog majd működni a Bulldozer pedig AM3+al. Idővel minden bizonnyal majd egyesül a két vonal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) Srodney válasza Piloss (#14) üzenetére


Srodney
senior tag

detto,én még ezért tartok s939-nél,mert am2re nem akartam váltani,addig játszottam rokonom gépén,most meg az am3mat cserélik le am3+ra.úgy érzem hogy most kell beszállnom mert a mostani konfigon már semmi sem megy a mai játékokból... :(
két generációt hagytam ki az amd-nél ugyhogy rám nem lehet mondani hogy vérpistike...az biztos... :DDD

(#36) attiati válasza Oliverda (#34) üzenetére


attiati
veterán

Mondjuk hülye vagyok, persze, hogy nem lehet egyforma egy cpu foglalat egy cpu+gpu foglalattal (gondolom már csak a méret miatt sem).

Viszont akkor megszűnik az amd eddigi jó szokása, és különválik a két fejlesztési irány. Ennyire nem akarnak előre szaladni, hogy kizárólag az integrációs vonal maradjon meg?

Szerinted érdemes inkább már most az FM1 irányába menni majd? Jönni fog abba is 6 magos APU?

(#37) Oliverda válasza attiati (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Az AM3+ lesz a top platform az FM1 pedig a mainstream. Szvsz idővel majd kihal az AM3+ vonal és csak az FMx marad.

Amennyiben lesz még Bulldozer alapú DDR3-as APU akkor az valszeg FM1 tokozású lesz illetve. Elvileg novemberben már látni lehet 2012es roadmap-et.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) attiati válasza Oliverda (#37) üzenetére


attiati
veterán

Arra a roadmap-re nagyon kíváncsi leszek. Még inkább, hogy az első FM1-es megoldás mennyire lesz versenyképes a fogyasztás, ár, teljesítmény tekintetében ahhoz képest, mintha összeraknék egy hasonló árú am3 / am3+ megoldást diszkrét vga-val.

Ha valóban egy 5670-nek megfelelő gpu kerül bele, akkor azért zabálni fog rendesen. És eléggé meg lesz kötve anyagilag az ember keze a bővítésnél az integrált megoldással.

Viszont ezzel a két külön foglalattal eléggé döntés elé állítja a felhasználókat, és saját magát is versenyezteti az amd. Miért nem váltottak egyből az integrált megoldásra, vagy miért nem tolták ki az am3 utánra? Nem gondoltam volna, hogy két külön tokozás lesz :(

[ Szerkesztve ]

(#39) attiati válasza attiati (#38) üzenetére


attiati
veterán

"am3+ utánra"

(#40) Oliverda válasza attiati (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem fog zabálni mivel 32nm-es gyártástechnológiával fogják gyártani a cuccot. 125W-os TDP osztályba fog kerülni a leggyorsabb és legfullosabb négymagos verzió de szerintem a többség 95W-os lesz belőle.

"Viszont ezzel a két külön foglalattal eléggé döntés elé állítja a felhasználókat, és saját magát is versenyezteti az amd. Miért nem váltottak egyből az integrált megoldásra, vagy miért nem tolták ki az am3 utánra?"

Ezt nem teljesen értem. Mindenesetre a Llano már elég régóta készül (meg úgy az egész Fusion dolog), nem nagyon lehet ezt már hova tologatni mert az lenne a jó ha már most kijönnének vele. A Bulldozer meg olyan állapotban van hogy abból legkorábban valamikor 2012-re lehetett volna Fusion. Az pedig kivitelezhetetlen lenne hogy FM1-ben menjen a GPU és PCI Express vezérlők nélküli első Bulldozer.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) attiati válasza Oliverda (#40) üzenetére


attiati
veterán

Jah, sajna kivitelezhetetlen, sztem picit elszámolták a dolgot.

Úgy értem, hogy két vadiúj foglalat fog egy időben kijönni, amire eddig nem nagyon volt példa.
Ez mindenképpen versenyeztetés házon belül, és döntéshelyzet a fogyasztónak. Szélesíti a termékpalettát, de az amd tulajok eddig nem voltak ehhez hozzászokva. Jó lenne azt is tudni, hogy aki am3+ba rakja a pénzét, az később várhat e még bele valamit, és ugyanígy az FM1-nél majd. Bár elég távoli. Jöhet a roadmap :)

(#42) Oliverda válasza attiati (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel két különböző szegmenst céloznak meg a két platformmal ezért én ebben nem látok házon belüli versenyeztetést. Az FM1 a mainstream réteget célozza, míg az AM3+ a high end-et. A Llano CPU ereje minden bizonnyal számottevően el fog maradni a Bulldozer-étől. Az AM3+ foglalatra alapuló platformot azoknak szánják majd akik csúcs VGA-t vesznek (vagy abból is inkább már kettőt) és nem sajnálnak kiadni alaplapra 40-50K-t sem. Az FM1-es lapok szerintem a 20-40K közötti árszegmensben lesznek majd elhelyezve. Ergo sem árban sem pedig számítási teljesítményben nem lesz egy kategória a kettő.

Az AM3+ és az FM1 pedig szinte tuti, hogy az AMD két utolsó DDR3-at támogató foglalata lesz. Tehát ha ezek után még adnak majd ki DDR3-at támogató CPU-t akkor azok ezekben még menni fognak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) TESCO-Zsömle válasza attiati (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem értelek én téged...

Most erősítették meg, hogy a régi procik/ramok menni fognak az AM3+ deszkékban.

Nem nagyon volt példa? Versenyezik önmagával? Nem és nem. Példának ott van az LGA1366 és az 1156. Ott se nagyon van verseny házon belül, mert ahol az 1156-osnak vége van, na ott kezdődik kb az 1366 alja. Ugyanezt AMD is meglépi és el van intézve.

Persze meg lehetne lépni, hogy egy olyan új foglalatot vezetnek be, amibe belemegy a Llano és a Bulldozer is, de többet érne-e ez, ha cserébe nem támogatja a régi procikat, mert fizikailag eltér?

Én fogadni mernék, hogy az AMD csak azért lépi meg a kétfoglalatos megoldást, hogy AM3+ vonalon meglegyen a kompatibilitás a régi cuccokkal. Aztán majd, mikor a Fusion már tömegesen elterjed, szépen áttérnek a Bulldozer vonallal is arra a foglalatra.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44) Sanyix


Sanyix
őstag

llanohoz egyértelmű hogy új foglalat kell, de a másik vonal nem marad sokáig, ugyanis látható hogy az egész kb egy nyilvános bétateszt. Letesztelik külön a bulldozer magokat, és letesztelik a cpugpu megoldást jól bevált ph2-es cpu magokkal amit egyberaknak a gpu-val. Majd a tapasztalatokat üsszegyűjtve egyszer csak a gpu rész mellé ph2-es magok helyett bulldozer magok fognak kerülni,

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#45) waterman_ válasza Oliverda (#40) üzenetére


waterman_
aktív tag

valószínűleg láma kérdés, de miért csak 2012-re lenne valami a bulldozeres fusion-ből?
tehát itt most olyanokra gondolok, hogy amd kezdte el terjeszteni, hogy future is fusion és így tovább. erre intel csinált egy atomos pine trail-t, cpu gpu egybeintegrálva. intel csinált egy i szériát cpu gpu integrálva és az amd féle fusionból meg majd lesz valami 2012ben.
értem, hogy nem egyik pillanatról a másikra születnek az ilyen fejlesztések, értem, hogy relatíve a k8 óta pofozgatott architektúrát gyökerestül újítják, stimmel, hogy a gpu integrálása miatt a kisebb csíkszélességre térés biztos nem olyan pikk pakk könnyedség, de mégis, az első fusion-fecske egy phenom bél meg egy valamilyen gpu elegye. akárhogy nézem öszvér. nagyon remélem, hogy sikerül nekik valami komolyat alkotniuk, de bármennyire amd fan vagyok, az irodai laptop i5-öse után, hááát.. mondhatni van hova fejlődnie amdnek.
abban is van logika, amit sanyix írt #44-ben, de ha én részvényes lennék amd-nél, akkor profitot akarnék látni, ami meg csak úgy megy ha nem csak powerpointot villantanak.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#46) atti_2010 válasza waterman_ (#45) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Már a csapból is folyik hogy az első AMD féle Fuzion a Llano lesz jövő év elején, Oliverda a Buldozer féle Fűzionról beszél, erre benyomod hogy miért csak 2012-ben jelenik meg a Fuzion, így indulnak a rosszindulatú pletykák.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) dezz válasza waterman_ (#45) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem (csak) fannak kellene lenni, hanem informálódni kellene. Csak néhány dolog:
1. Az Intel dollármilliárdokat tud fejlesztésre áldozni, az AMD meg nemrég még a csőd szélén állt. Az a csoda, hogy egyátalán ennyire tartani tudják a lépést. (Hozzáteszem, az arab tőkével, amit mostanában pumpálnak a vállalatba, felgyorsulnak majd a fejlesztések.)
2. Az Intel az eddig megjelent IGP-s procijainál annyit csinált, hogy a kupak alá betett egy (igen gyengécske) GPU lapkát is a proci lapka mellé. Bár ez az állomás az AMD terveiben is szerepelt, aztán valamiért mégis átlépték.
3. A Sandy Bridge, azaz az Intel első családja, aminél már egy lapkán van a GPU és a CPU, csak néhány hónappal előzi meg az AMD hasonló termékét (Llano), ráadásul az Intel továbbra is egy gyenge GPU-t alkalmaz (mivel hogy nincs is mása), a Llano GPU-ja messze lenyomja.
4. A 3-ashoz hasonló a helyzet mobil vonalon is.
5. A Sandy Bridge CPU része szintén nem hoz forradalmi változásokat mikroarchitektúra szinten. Persze, valószínű így is gyorsabb lesz CPU-ban, mint a Llano, no de közép- és alsókategóriában legtöbbször nem ez a döntő, hanem inkább a GPU, és/vagy egyszerűen csak az ár.
6. A Bulldozer a felső kategóriába jön AMD részről, és ez viszont már forradalminak nevezhető változásokat hoz CPU téren, ami a teljesítményén is meg fog mutatkozni. Akinek ez kell, tehát, meglesz. Komoly proci mellé meg nem egy létszükséglet az IGP, jó lesz oda egy ütős diszkrét GPU is (amit szintén prezentál az AMD).
7. Az ezutáni "dobás" nem egyszerűen egy Bulldozer+GPU lesz, hanem a két dolog jóval alaposabb "összegyúrása".

Tudni kell, hogy az Intel elsősorban a zöldhasúigényesebb gyártástechnológiai fejlesztési elsőbbsége révén igyekszik lenyomni az AMD-t, utóbbi pedig a nagyobb fokú innovációval próbálja ezt kompenzálni.

(#48) Dr. Akula válasza dezz (#47) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Majd kiderül az árazásnál. Amikor az AMD volt a májer, akkor ők is aranyárban adták a procijukat (S939 Athlon X2). Most hogy ismét szarabbak, kénytelenek kevesebbet kérni érte. GPU-ból viszont nyilván jobb az ATI, igazából csak ezzel tud egyenlíteni.

(#49) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ezeken fogják alkalmazni a EFI-t?

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#50) Thrawn válasza FRENK1988 (#49) üzenetére


Thrawn
félisten

Mármint az UEFI-t? Jó lenne.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.