Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nozs23 válasza Wesder (#49) üzenetére


nozs23
addikt

Mi az, hogy nem lehetett másmilyen? Dettó ugyanaz a hátlap, előlap (+jókora chin, mert azt azóta is csak az Apple tudta megoldani), notch (mert ebből is van már 1000 és 1 megoldás).

(#50) Noukoum

Nem látom a hasonlóságot az iX-el. :( De szép készülék.

[ Szerkesztve ]

(#52) Wesder válasza nozs23 (#51) üzenetére


Wesder
félisten

Pont ez a lényeg hogy a Mix utàn semmi egyedi nincs benne. Az hogy retardàlt mòdjàra màsoljàk egyesek az Apple-t, mert azt hiszik hogy még mindig körülötte forog a vilàg, az màr màs kérdés.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#53) Mr.Silkó válasza tom_87 (#26) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:R

(#54) vicze válasza nozs23 (#51) üzenetére


vicze
félisten

"azt azóta is csak az Apple tudta megoldani"
Akarod mondani, hogy az Apple fizetett eleget a Samsungnak, hogy exkluzívan ők kapják csak meg. Apple nem tervez kijelzőt.

(#55) nozs23 válasza vicze (#54) üzenetére


nozs23
addikt

Akarod mondani nem gyart kijelzot.
Vegfelhasznalokent pont nem erdekel ki gyartotta, hogy kerult oda. Egyedul az oveke van szimetrikusan megcsinalva es a mai napig náluk a legkisebb az also kava. Nem ertem, ha a Samsung meg tudja oldani maganak, akkor miert nem teszi? Pedig ok lennenek az all-screen dizajn ellovasai.

(#56) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ő tervezte azt a nyomorult noccsot?? (nem ismerem az almás dolgokat) Ezért a tettéért elküldeném Szibériába 20 év kényszermunkára!

(#57) Wesder válasza nozs23 (#55) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor Mr. "Mai napig" nem làtott még Mix3-at. Mondhatnàm még a Vivo Nex-et is.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#58) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jonathan Ivy legjobban sikerült tervei az iMac G3, G4 az iBook G3 az üveg egér és az iPod.

Eredeti, érdekesek, magukban is megállják a helyüket.

Minden más csak kompromisszum és csoportmeló. :R

Az, hogy lett egy önálló cége - ami minő meglepetés - csak szinte nekik dolgozik...
Lett még egy számlázási lépcső a bizniszben?
Vagy csak utált az "üvegfánkban" dolgozni a mester? :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#59) nozs23 válasza Wesder (#57) üzenetére


nozs23
addikt

De lattam. Te lattal, vagy csak a szerkesztett promokepeket? [link] [link]

Akarmelyiket irhatod, mert egyik sincs kisebbre kihozva.

(#60) Wesder válasza nozs23 (#59) üzenetére


Wesder
félisten

Itt van a kezemben, és az a vicc hogy kisebb a kàva, mint a képen amit idelinkeltél.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#61) joey04


joey04
titán

Ahogy olvasom elég szoros marad a kapcsolat. Nem tudom melyik lenne a jobb, ha tényleg lépne teljesen, vagy ha nem, mert a szakámájában az egyik legjobb, de kellett mellé/fölé egy olyan ember mint Jobs. Cook nem tudja/tudta úgy felügyeni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#62) Kokzor válasza Polarstar (#58) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Lehet megunta a Jony Ive féle termékbemutató videókat. ;]

(#63) Luck Dragon

Én örülnek neki ha egy SE formavilágú készülékkel rukkolna elő az Apple . Szerintem az egyik legszebb formavilágú készüléke. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#64) vicze válasza nozs23 (#55) üzenetére


vicze
félisten

Nem tervezni se tervez, mivel a gyártás és a tervezés jelen esetben azonos dolog.
Megmondják a gyártónak mit akarnak és megkapják, ennyi történik.
Utána szét marketingelik mekkora innovációt "csináltak".

Amúgy aranyos, ahogy ebbe az egy szem 1,5mm-be kapaszkodnak az Alma rajongók már 2éve. :)

(#65) nozs23 válasza vicze (#64) üzenetére


nozs23
addikt

Nem gondolnam, hogy ennyire egyszerű a tortenet, különben a Samsung mar megcsinalta volna maganak is (a legjobb kijelzoket is megtartjak maguknak).
Nem vagyok alma rajongó, de megertem, hogy ezzel feltetlen elo kell allni egy ponton. :)

(#66) Noukoum válasza nozs23 (#51) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem is kéne hasonlóság. Mivan ha az apple kidob valamit akkor az egyből elhozza a spanyolviaszt legyen az akármi.....

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#67) janeszgol


janeszgol
félisten

Az idei szériát is még biztosan ő tervezte az iPhone telefonokból, ha lesz idei széria.
Amúgy nekem a legelső iPhone is tetszik, akkoriban eléggé ütött. Azt a dizájnt szerintem az iPhone 4 vitte a csúcsra. Nagyon szép az a telefon.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#68) TunerJoe válasza janeszgol (#67) üzenetére


TunerJoe
senior tag

"ha lesz idei széria" Miért ne lenne? Eddig minden évben volt, de olyan is volt már amikor 2, külön időpontokban.

instagram.com/albert__gyorgy

(#69) Hallosz válasza scdlsc (#39) üzenetére


Hallosz
senior tag

Ott a pont! :R :))

Mert lakni, muszáj.

(#70) Ádám16 válasza Noukoum (#44) üzenetére


Ádám16
addikt

A mai napig nincs másik készülék, ahol megoldották volna, hogy alul is akkora legyen a káva, mint az X-en. A X-hez képest akkor nem volt a piacon arra hasonlító készülék. A notch egy áthidaló megoldás a full kijelzős telefonok irányába. Nekem se jön be, de nem annyira gáz, mintha felül brutál nagy káva maradt volna.
Szerintem formabontó volt debüt idején, ma már átlag, minden gyártónak van notch-os készüléke.

(#71) joey04 válasza Ádám16 (#70) üzenetére


joey04
titán

A mai napig nincs másik készülék, ahol megoldották volna, hogy alul is akkora legyen a káva, mint az X-en.

Ez mondjuk nem Ive érdeme, szimplán drágább az ilyen kijelző, és a többiek nem azt kérik bele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#72) Ádám16 válasza joey04 (#71) üzenetére


Ádám16
addikt

Ja, bocs. :D
Ive lerajzolta, ahogy anno az iPod-ot is, azt mondta, hogy ennek ilyennek kell lenniük, oldjátok meg (mert lehetséges, a tech. adott hozzá), s Steve, vagy épp Tim azt mondta, hogy oké. Akkor kié az érdem?
A Samsungtól veszik ezt a visszahajlított kijelzőt legjobb tudomásom szerint, indulóárban ők sincsenek lemaradva, mégsem alkalmazzák az opciót.

Simán Ive érdeme.

(#73) joey04 válasza Ádám16 (#72) üzenetére


joey04
titán

A Samsungtól veszik ezt a visszahajlított kijelzőt legjobb tudomásom szerint, indulóárban ők sincsenek lemaradva, mégsem alkalmazzák az opciót.

Simán Ive érdeme.

Nem látom az összefüggést.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#74) 7Heads Drago válasza Ádám16 (#70) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Attól hogy neked bejön még nem mindenki arra vágyik. Számomra pl nem látom semmi értelmét. Se esztétkiai, se gyakorlati hasznát nem látom az ennyire kicsi káváknak. Nekem a mate 10pro kávái rendben vannak. Ha később telot kell cserélnem sajnos nagyon valószínű, hogy nem fogok ilyent már találni.
És akármennyire próbálod itt fényezni Ive-t, a kávacsökkentést nem ők kezdték el. És az hogy a samsung kifejleszt egy ilyen kijelzőt, az nem az ő érdeme. Érdekes hogy ezzel a formával nem 2008-ban jött ki az Apple. Hiába rajzoltak volna hasonlót, vagy verte volna az asztalt, ha nem volt adott a technika hozzá.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#75) #06658560 válasza Ádám16 (#72) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mármint Ive érdeme, hogy a Samsung kifejlesztette a hajlítható kijelzőt?

(#76) Wesder válasza #06658560 (#75) üzenetére


Wesder
félisten

Ive érdeme hogy ügyesen rajzol.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77) Noukoum válasza #06658560 (#75) üzenetére


Noukoum
veterán

Jaja minden az övé:DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#78) Ádám16 válasza #06658560 (#75) üzenetére


Ádám16
addikt

Ive érdeme -ahogy wesder is mondja (gúnyosan?)-, hogy ügyesen rajzol(t) 1-2 dolgot, és tudta érvényesíteni az elképzeléseit. Igen, a Samsung legyártotta nekik a kijelzőt, igen, drágább, és igen, jobban néz ki alul, mint a többi szerintem.

Btw. kicsit sem vagyok Ive-fan (ha létezik ilyen teremtés), ahogy a #35-ös hsz.-em is jelzi. Vannak érdemei, és pont.

(#79) joey04 válasza Ádám16 (#78) üzenetére


joey04
titán

De azt értsd meg, hogy a visszahajlított kijelzőt a többiek vagy azért nem teszik bele, mert rohadt drága, és ha azzal jönne, akkor bukta lenne az árelőny, vagy azért, mert nagyobb hasznot akarnak, lásd samu. Gondolj bele, ha csak a kijelzőt nézzük, mennyivel nagyobb haszna van a samunak, mert magának fejleszti, tehát extra hasznot már nem tesz rá, és még az eleve olcsóbbat is teszi bele. Bár ott meg az oldalán hajlót tesz bele (ennek hasznossága most nem téma, de drágábbnak drágább mint a sík), tehát ezt nehéz összevetni. Akárhogy is, ez sehogy sem Ive érdeme.

Mondom ezt úgy, hogy szerintem jóval zseniálisabbnak látom a fickót mint akát te, de kellene felé, mellé egy Jobs habitusú ember. Olyan meg jelenleg nincs az Apple-nél (sem). Cook nagyon nem az.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#80) nozs23 válasza joey04 (#79) üzenetére


nozs23
addikt

Biztos, hogy nem csak az ár miatt nem hasznaljak. Samsung mar reg felhasznalta volna, mert o meg tudja oldani koltseghatekonyan.
Valaki tudja egyaltalan, hogy honnan jon az info, hogy olyan borzaszto draga tech ez, vagy csak urban legendkent terjed?
Szerintem szabadalom lehet a dologban. Az iPhoneok tervezese sem ott er veget, hogy lerajzolnak egy telefont es atkuldik emailben a gyartonak.

[ Szerkesztve ]

(#81) paatrick válasza MikeWazowski (#16) üzenetére


paatrick
őstag

Best cikk ever.

Azért ezek a mai "újságírók" mindig tudnak meglepetést okozni. Közük nincs a tőzsdéhez, leírják a sok baromságot, képeket nem raknak be a tervezéseiről, de mégis büszkén vállalják hogy ketten írták meg ezt a 20 mondatot és még a nevüket is kirakják a cikk mellé :C

Kíváncsi vagyok ma lehozzák-e hogy "hétfőre nyitás előtt 27 milliárd dollárral emelkedett az Apple értéke - avagy a tőzsde mégis örül Jony Ive távozásának" :))

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#82) #06658560 válasza Ádám16 (#78) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tehát Ive rajzolt egy kijelzőt, hogy olyat tudnak-e gyártani, és még véletlenül sem azután jutott eszébe ilyenen gondolkodni, miután a Samu mar forgalomba hozott hajlítható kijelzőt. Aha, biztos.

(#83) Drp81 válasza #06658560 (#82) üzenetére


Drp81
aktív tag

Hogy jön most ide a hajlítható kijelző? :F

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#84) vicze


vicze
félisten

Ive és a humora hiányozni fog mindenképp...

[ Szerkesztve ]

(#85) vanye válasza vicze (#84) üzenetére


vanye
senior tag

Ezek a cuccok vajon benne vannak a Jony által (is) jegyzett "Designed by Apple in California" című Apple-képeskönyvben? :DDD

Stern des Südens!

(#86) vicze válasza vanye (#85) üzenetére


vicze
félisten

Jup. :)
De valamiért se az egér, se a pencil nem ilyen formában szerepel, nem tudom miért. :)
Ez a tervezés magas foka, amikor totálisan szembeköpöd a usert és megveszi így is bármennyiért, ez a művészet része.

[ Szerkesztve ]

(#87) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Az hogy kilépett a cégtől, egyáltalán nem arra vall, hogy minden király a cégnél. És ugye nem ő az egyetlen fejes a cégnél aki kiesett a közelmúltban.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#88) Noukoum válasza vicze (#84) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerencsére néhány év elteltével sikerült valahogyan lekoppintani a surface-t, ugyanis az a megoldás a pencil töltésére valami ultragáz... Csak tudnám mi tartott eddig, és miért nem oldják meg az összes modellnél...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#89) Juhaszatti válasza Drp81 (#83) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Úgy jön ide, hogy úgy tüntetik el az alsó kávát, hogy visszahajtják a kijelzőpanelt, így nem kell alatta külön hely az elektronikának. Vagyis a hajlítható kijelző az alapja a dolognak.

(#90) Ricardo válasza 7Heads Drago (#87) üzenetére


Ricardo
félisten

Jobs idejében más volt a szemlélet a cégen belül. Cook érkezésével ez teljesen megváltozott. Jobs az eszközt helyezte a középpontba, az új vezetés a profitot. Az eszköz másodlagos. Emiatt már nem olyan jó a viszonya a a cégvezetéssel

(#91) Raysen623


Raysen623
addikt

Gondolom a sok Ive hater véletlenül sem olvasta a Jobs könyvet, ahol ejtettek pár sort Ive munkásságával kapcsolatban. Nos ő rengeteg verziót csinált mindig is, melyekből kiválasztották a piacra kerülőt. Tehát ha valakinek kevés a design fejlődése vagy változása az nem feltétlen az ő hibája, viszont lehet pont emiatt is vág bele magánvállalkozásba. Majd az idő eldönti.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#92) joey04 válasza Raysen623 (#91) üzenetére


joey04
titán

Pont erről volt szó máshol, hogy sajnos Ive is változott, az Apple Watch után kb. semmit nem csinált, be sem járt a kis csapatához, alig vett részt a napi munkában. Megdorgálták, akkor picit változott a helyzet, de aztán megint elkezdett szarni az egészre, mert már a saját cégét alakítgatta akkor is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#93) 7Heads Drago válasza joey04 (#92) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Érdekes hogy itt kicsit máshogy írják ezt le, mint ahogy te lefested: [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.