Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) LordX válasza tocsa (#38) üzenetére


LordX
veterán

Az megvan, hogy ezek in-order magok? (Gyakorlatilag egy módosított Atom, felturbózott vektor pipeline-al).

Én nem értem ezt a felizgulást a natív C++ kódra. Jó, megvan a fordító, lefordítottat a "bármilyen" C++ programodat a GPU-ra. Gratulálunk, kaptál egy olyan binárist, ami a CPU-s sebesség töredékét hozza. Mármint miután már leszámítottad a PCIe buszon történő adatmozgatást is.

Semmilyen "natív" C++ program nem tartalmaz adatpárhuzamosítást, egy masszívan párhuzamos C++ program is bőven 50 szál alatt van (ami már overkill lenne egy CPU-ra). Egy ilyen Xenon Phi-nek minimum 240 szálra (=60*4) van szüksége, de inkább 1000-re. Adatpárhuzamos szálakra, tehát mindegyiknek tökéletesen ugyanazt kell csinálnia szinkronizálva (blokkonként, azaz pl. 386 szálanként).

Task-parallel világból data-parallel világba az áttérés nem kis módosítás, gyakorlatilag nulláról kell újrakezdeni mindent. Ami érdekes a C++-ban, az az absztrakció szintje, ami hiányzott eddig a GPU programozásból - erre (jelenleg még csak Windowson) megoldás a C++AMP: Működik, C++, GPU-ra is fordul. Az Intel gőzerővel dolgozik a Linux porton. Megjegyezendő, hogy ott se lehet pl. STL-t használni, egy hasonló, de teljesen más szemantikájú fejléckészletet kell használni.

TL: DR: le lehet fordítani, hogy fusson, de abszolúte semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.