Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiszi07


kiszi07
senior tag

Csak már jönne ki, egész jó volt ez az élő közvetítés ;]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#2) bepken


bepken
veterán

na akkor jöhet a CoC már azonnal WP-re :DDD ;]

egyébként így leírva ez tök jól hangzik. bár véleményem szerint ezidáig nem sok olyan app készült, amit PC-n egérrel is olyan élvezet (kényelmes) lenne használni, mint mondjuk a telefont tapizva.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#3) Meteorhead válasza bepken (#2) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

A MS fejlesztett az XAML GUI nyelvén is, és a GUI-ban pofonegyszerű olyan controllokat, stílusokat ki-be kapcsolni, amik csak akkor jelentkeznek ha van-nincs egér, avagy tapi. Nagyon fain GUI-t lehet benne összerakni. Rádugsz a tabletedre egy egeret, és előjönnek gombok, vagy összemennek a tapizható változatok... rengeteg lehetőség nyílt meg evvel a fejlesztők előtt.

(#4) Glenda válasza Meteorhead (#3) üzenetére


Glenda
addikt

GUI-ban pofonegyszerű olyan controllokat, stílusokat ki-be kapcsolni, amik csak akkor jelentkeznek ha van-nincs egér, avagy tapi.

Visual Statek eddig is voltak. De amíg egy Twitter 1280x720-on úgy jelenik meg, hogy felskálázza a 800x480-as appot, egyszerűen nincs miről beszélni.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#5) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az Androidos appok futtatása is opció lesz?

(#7) Воланд


Воланд
titán

amugy az egesz androidos app tortenet nem kerek, mert szo nem volt arrol, hogy desktop-on, tableten, xbox-on, vagy a hololensen droidos app fog futni, csak es kizarolag a telefonok voltak kiemelve, hogy azok tartalmaznak valami android alrendszert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) aprokaroka87 válasza Воланд (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ja értem a portolás,de elvileg ez ugyebár a Windows api-kra fog épülni?

(#9) Воланд válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


Воланд
titán

igen, windows api-k lesznek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) Fiery


Fiery
veterán

Remelem, lesz hir a Continuum for WP-rol is, mert az pont az a koncepcio, amit mar en is nehany topicban felvazoltam, mint a jovore vonatkozo viziot :) Mondjuk en vezeteknelkuli monitorral kepzeltem el, tehat teljesen vezetekmentesen, de velhetoen 1-2 ev, es az lesz a termeszetes evolucioja ennek a fejlesztesnek. Plane izgalmas lesz (lenne), ha x86 procival szerelt telefonban, kulso monitorra csatlakoztatva a hagyomanyos Win32 desktop alkalmazasokat is lehetne hasznalni... Bilibe log a kezem, tudom... :)

[ Szerkesztve ]

(#11) aprokaroka87 válasza Воланд (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az is lehet hogy valami emulátor féleség lesz
vagy lesz benne valami exe to apk tool pl.

(#12) Fiery válasza Воланд (#7) üzenetére


Fiery
veterán

Nem is szukseges a tobbi platformra. A Microsoft celja most az, hogy a WP platform terjedjen el, de nagyon gyorsan, es a fejlesztoknek konnyebb legyen az elete, vonzobb legyen a Windowsra valo fejlesztes. Az androidos appok futtatasanak lehetosege az app gap-et tömi be, onnantol nem lehet erv a WP ellen, hogy nincs eleg app. Ha pedig a WP piaci reszesedese ennek (es a WP10-nek ugy altalaban) koszonhetoen at tudja lepni a 10%-ot, onnantol a fejlesztok is megindulnak tomegevel, es nekiallnak univerzalis appokat hegeszteni.

(#13) Воланд válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


Воланд
titán

android alrendszer lesz telefonokon, ennyit mondtak a keynoteon es nem lesz semmifele "exe to apk tool". ez egyaltalan mi, vagy minek?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) aprokaroka87 válasza Воланд (#13) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ezt csak úgy írtam
amugy az a kérdés hogy mi az alrendszer
egy teljes értékű android ami a Windowson fut?
Vagy valami butitott ami a saját apik-ra fog hagyatkozni?
Igazából nem értem mit akarnak ezzel,mert az érdekes lenne ha .apk tudna futtatni egy WP-s telefon

(#15) Madwe válasza Fiery (#12) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ha az androidos app is fut rajta, akkor miért írnának mást? max a hw igényes játékok pl, vagy ha 1-2 részt nem érnek el a droidos appok, akkor lenne értelme ennek nem? mert ha én írok egy droid appot ami alapból lefut wp10en, akkor minek írnék külön a wp10re?

(#16) Воланд válasza aprokaroka87 (#14) üzenetére


Воланд
titán

biztos, hogy nem teljes erteku, akkor nem kellene lecserelni az api-kat. apk-t meg nem tud futtatni. az mas kerdes, hogy fejlesztes alatt van ez a funkcio, a megjelenese viszont kerdeses. gondolom az mar valami c, vagy d terv lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) Воланд válasza Madwe (#15) üzenetére


Воланд
titán

nem fog alabol futni, az apikat le kell cserelni. meg remelem lesznek kovetelmenyek a gui eseteben is. az extrakrol (action center, cortana) nem is beszelve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) Komplikato válasza kiszi07 (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

Egyik brazil tech oldal kitette első 3 óra 20 percet YB-re, de sokan rácuppantak és hát nekem volt, hogy be se jön. A HoloLens részt vadászom, de csak kis részletek vannak fent, némelyik borzasztó minőségben. [link]

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19) Воланд válasza Komplikato (#18) üzenetére


Воланд
titán

szvsz holnap fent lesz channel9-on.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) Fiery válasza Madwe (#15) üzenetére


Fiery
veterán

A Microsoftnak rovidtavon nem feltetlenul fontos, hogy irjanak uj appokat az androidos app fejlesztok, eleg ha a meglevo appok is futnak WP10-es telefonokon, mar az is oriasi elorelepes lesz az app valasztek kapcsan. De ha egy fejleszto elkezd erdeklodni, akkor hamar meglathatja a fantaziat az univerzalis appokban. A Continuum for WP peldaul eleg durva cucc, es abszolut egyedi. Arrol nem beszelve, hogy az univerzalis appok futnak Windows PC-n, tableten es Xboxon is.

Ha a fejleszto szemszogebol nezzuk, akkor pedig az lehet az izgalmas kerdes, hogy windowsos tableten nem futnak tovabbra sem az androidos appok. Ha a mostaninal lenyegesen tobb tabletet adnak majd el Win10-zel, akkor az trendfordito lehet.

[ Szerkesztve ]

(#21) Komplikato válasza Воланд (#19) üzenetére


Komplikato
veterán

Jó, én láttam már, csak több híroldalon szétszedik az olvasók a szerkesztőket, hogy DE HOL A VIDEÓ! :DDD

Csak én vagyok csalódott, hogy az új böngésző Microsoft Edge névre hallgat? Cortana mellett nem lehetett volna, hogy marad a Spartan?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22) Воланд válasza Komplikato (#21) üzenetére


Воланд
titán

edge is a halobol van. azt ne kerdezd, hogy hol es milyen konteksztusban.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) Fiery válasza Komplikato (#21) üzenetére


Fiery
veterán

Szerintem a Microsoft azert valasztott ilyen nevet, hogy 1 szotagos legyen, es konnyen rogzuljon az emberek tudataban a nev (brand). Az egy szotagkent kiejtheto nevek nagyon gyorsan rogzulnek, pl. az "i" ill. "Mac" elotagot leszamitva az Apple termekei is ezzel operalnak. iMac, iPod, iPad, iPhone, MacBook, Mac Pro, stb.

(#24) hibavissza


hibavissza
veterán

Kíváncsi vagyok a "konzolport" szitokszó után találkozunk e az Androidporttal mint szitokszóval ;]

(#25) Воланд


Воланд
titán

na, szerencsere a warezt is megkonyitette az ms. milyen rendesek....

All Windows 10 devices have access to 'developer unlock' mode through Settings

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) Madwe válasza hibavissza (#24) üzenetére


Madwe
nagyúr

már maga az android is egy szitokszó, nem ;] ?

(#27) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Azért ez a HoloLense nagyon kemény, januárban a bejelentéskor mindenki kételkedett benne, most meg mindenki kap a Build-en egyet pár napra :F . A Continuum is iszonyat nagyot szólhat, ha lesznek rendesen felkészített appok az MS által készítetteken kívűl is.

Laci

(#28) Воланд


Воланд
titán

Introducing the Universal Windows Platform Bridges

ok, az ms most nyirta ki az uap-ot. es persze szokas szerint a keynote-on nem mondtak el mindent.

[ Módosította: radi8tor ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) big-J válasza Gusztáv (#27) üzenetére


big-J
őstag

A continuum-ot már páran megvalósították, a mainstream-ből egyszerűen nincs rá kereslet akármilyen furcsának is tűnhet.

(#30) Fiery válasza Воланд (#28) üzenetére


Fiery
veterán

"ok, az ms most nyirta ki az uap-ot"

Ezt megis mibol derivaltad le? Az altalad idezett szovegben benne van pl. ez a resz is:

"iOS developers will be able to take existing XCode projects and compile them with Visual Studio into native universal apps with minimal work"

Az Android kapcsan pedig, ahogy fentebb is irtam, az univerzalis appok sokkal tobb mindenre lesznek kepesek, mint amit az androidos emulacioval el lehet erni. A Continuum peldaul brutalis cucc, es onmagaban amiatt is megerheti egy fejlesztonek az univerzalis appokkal foglalkozni. Es ha a Microsoft terve sikerul, es tenyleg ra tudjak venni a Win7 es Win8.x felhasznalokat a Win10-re valo upgrade-re (+ ugye a WP8.x-eseket a WP10 upgrade-re), akkor az univerzalis appoknak egy olyan komoly felhasznaloi bazisa lesz, amivel a 2. helyre zarkozhatnak fel az Android utan. Ez egy teljesen mas helyzet, mint ami a Win8-nal volt. Win8-nal ha meg akartad celozni a PC-t es a telefonokat is, akkor 2 kulonallo appot kellett fejlesztened, 2 kulon store-ba feltoltened, es csak remenykedhettel abban, hogy a csempes app valakit erdekelni fog egyaltalan. A Win8.1-nel annyi valtozott, hogy komplikalt modon ugyan, de nagyjabol egy kodbazisba lehetett vonni a 2 appot, de me'g mindig 2 kulon store-ba kellett feltolteni oket, es a felhasznaloi felulet tervezese es karbantartasa is eleg nyogvenyelos volt. Nem csoda, ha a fejlesztok nem lattak me'g mindig fantaziat ebben, hiaba volt a Win8.x-nek mondjuk 15-20%-os piaci reszesedese a PC-piacon. A Win10-nel abszolut besimulnak a desktopba az univerzalis appok, a bazis egesz biztosan magasabb lesz, mint a Win8.x-nel, plusz a telefonokhoz sem kell kulon appot fejleszteni, raadasul a meglevo iOS-es appokat konnye(bbe)n lehet portolni, nincs tobbe Windows RT-s (a tabletre gondolok) **szkolodas sem tobbe. Csupa olyan dolgot fixal most a Microsoft, amik eddig utjaban alltak a windowsos/WP-s app fejlesztesnek.

(#31) Fiery válasza big-J (#29) üzenetére


Fiery
veterán

Megvalositottak? Kik es hogyan? Az nem ugyanaz, ha felskalazod a telefon kijelzojet, mint ahogy az Android 2.x mukodott a tableteken, vagy ahogy az iPhone-only alkalmazasok kineznek iPaden... Plusz, mindket kijelzot lehet hasznalni egyszerre es egymastol fuggetlenul, tudtommal ilyesmi eddig nem letezett. A bemutato videoban ( [link] ) az ember felveszi a bejovo hivast a telefonon, mikozben a monitoron tovabb tud dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#32) Воланд válasza Fiery (#30) üzenetére


Воланд
titán

az android lett volna a lenyeg, de kozben kiderult, hogy Thurrott teljesen rosz szoveget masolt be a cikkebe. ez a helyes:

"For existing Android™ developers, ”Project Astoria” will enable you to build apps using Android code to target Windows 10 phones without having to leave your Android IDE.

In addition to extending the IDE, ”Prmeoject Astoria” will include a Windows phone emulator and interop capabilities that help your app (including UI and services) to run and look great on the Windows platform.
"
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) alevan válasza Воланд (#25) üzenetére


alevan
őstag

Én inkább annak örülök, hogy külömböző appok amik eddig nem kerülhettek volna be a Store-ba (pl. Popcorn Time), telepíthetőek lesznek a telóra (természetesen ha csinál valaki ilyen appot).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#34) idioty


idioty
tag

iOS fejlesztőként nézve ez eléggé érdekes dolog. Eddig nem nagyon érdekelt a Windows platform, de így mar érdekes lesz. Bár az is igaz, hogy az új projekteket már teljesen Swiftben írom, szóval jó lenne, ha azt is tudná importálni.

vót de egyelőre nincs

(#35) azopi74 válasza idioty (#34) üzenetére


azopi74
addikt

Gondolom, lesz majd swift támogatás is idővel, de még eléggé "fiatal" a dolog, ezért maradnak egyelőre obj c-nél.

(#36) GhanBuri Ghan válasza Fiery (#10) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

De miért kellene ehhez x86? A Microsoftnak az lenne a legjobb, ha kenyérpiítón is futna az oprendszerük.
Ehhez képest láthatóan ők sem sietnek a teljesértékű ARM-os támogatással, amit nem egészen értek.

(#37) GhanBuri Ghan válasza Komplikato (#21) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

A Spartan kódnév volt, szerintem egyfajta belsős vicc, valahogy így: "IE is big, unefficient. I want a new browser. It must be fast. It must be small. I want it to be spartan"

(#38) Воланд válasza GhanBuri Ghan (#37) üzenetére


Воланд
titán

cortana, spartan, edge, treshold. ezek mind a halo univerzumbol vannak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) Fiery válasza GhanBuri Ghan (#36) üzenetére


Fiery
veterán

Szerintem Te most kevered a dolgokat. Amire en gondolok, az egy x86-os SoC-cal szerelt Windows telefon, ami telefon uzemmodban a WP-s ill. univerzalis appokat tudja futtatni. Ha azonban kulso kijelzore + billentyuzetre + egerre csatlakoztatod a telefont, akkor a hagyomanyos, desktop alkalmazasok is futtathatoakka valnanak. Tehat pl. egy konyvelo programot vagy barmilyen jelenleg, a PC-n hasznalt szoftvert is tudnal hasznalni a telefonodon.

Jelen allas szerint ez azert nem megoldhato, mert ARM processzor (konkretan Qualcomm Snapdragon) van az osszes WP telefonban, ergo hiaba is dugsz ra kulso kijelzot, csak az univerzalis appokat tudod hasznalni, a klasszikus Windows szoftvereket nem. Erre megoldas lehet, ha a regi szoftverek egy reszet portoljak univerzalis appkent, de rengeteget nem fognak portolni. Azokat pedig "csupan" 8+ colos Win10-es tableten fogod tudni hasznalni -- meg persze PC-n.

Vagyis, ha a mostani felallast vesszuk, akkor a telefonokban az ARM processzor x86-ra cserelese uj tavlatokat nyithatna meg. Ez nem igaz az iOS-es es az androidos telefonokra, de a Win10/WP10-hez nagyon hasznos lenne az x86-ra valtas. Mint ahogy a Surface 3 is sokkal hasznalhatobb az x86 procinak es a teljeserteku Windowsnak koszonhetoen, mint a Surface RT valaha volt.

[ Szerkesztve ]

(#40) alevan válasza GhanBuri Ghan (#36) üzenetére


alevan
őstag

Próbáltak sietni az ARMel, megszületett a WinRT és bukott is.

Most nem sietik el.

(#38) woland_y2k Nekem nem kongat meg egy harangot sem a Halo-s emlékeimben az Edge.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#41) martonx válasza Воланд (#25) üzenetére


martonx
veterán

Ha komoly cél az 1-2 éven belül 1 milliárd eszközön win10 futtatás, akkor kénytelenek nem hivatalosan a warezt is támogatni.

Nekem ez az Android, IOS app támogatás dolog nem kerek. Ezek után komolyan ki fog win10-re fejleszteni? Mert az ember megcsinálja Androidra, IOS-re, mint elterjedt platformokra, aztán ha nagyon kell majd, valamilyen minőségben átportolja win10-re is. De itt a nagyon kell-en, és a valamilyen minőségen van a hangsúly.
Ki lesz az a fejlesztő, aki neki fog ülni, és normálisan meg fogja írni az alkalmazását arra az elenyésző százaléknyi win10-re is? Nyilván senki.

Én kérek elnézést!

(#42) azopi74 válasza Воланд (#38) üzenetére


azopi74
addikt

De most, hogy megvették a Minecraftot, jöhet a Redstone :)

(#43) aprokaroka87 válasza Fiery (#39) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A baj csak az intelnél van az x86 licensz.
Az Arm nek és az Intel-nek le kellene ülnie,hogy támogassák egymás alapszintű utasitás készleteit.
De erre én kb 10% esélyt látok.

(#44) ferensz válasza martonx (#41) üzenetére


ferensz
senior tag

Az hagyján, hogy úgy-ahogy lesznek átportolva az Androidos és IOS-es appok, de a csak Windowsra készülő appok is el fognak maradozni, mivel az egységsugarú júzer inkább használja a valamelyest rosszabb minőségű, de teljesen megszokottan működő hivatalos Instagram appot, mint bármelyik 3rd partyt, amivel még a minőségi appokat készítő Rudy Huyn lába alól is kirántják a padlót. Pedig az MS mobil oldalon mindig vele hozakodik elő, hogy itt a mintapéldány.

azopi74: Azért nem fog különösebb erőt feccölni bele, mert átkalapálja annyira az egészet, hogy fusson aránylag stabilabban és mivel korábban már úgy is elkészítette más platformra, ami bevételt hoz, a Windowsos ökoszisztémára úgy fognak tekinteni, mint egy ingyenes pénzszerzési módra.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#45) azopi74 válasza martonx (#41) üzenetére


azopi74
addikt

Ha mimális költséggel megteheti (ez az ígéret), akkor miért ne tenné? És nem csak a windows-os telefonokat érik így el ugye, hanem tableteket, desktop windowsokat, xboxot stb..., stb...

(#46) legiaap


legiaap
nagyúr

Kíváncsi vagyok mennyire fognak ezek után szállingózni az appok.
:U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#47) GhanBuri Ghan válasza Fiery (#39) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nem, pontosan értettem, hogy mire gondoltál.
Persze, ehhez az kellene, hogy az alkalmazásokat fordítsák le ARM-ra is. Még nem tetttem fel, de van egy olyan sejtésem, hogy a VS2015-ben nincs ilyen fordítási opció.
Rövid távon rengeteg mindent megoldana az x86-tal szerelt mobil, de csak alapdolgokra lehetne használni, az ultramobil Intel procik nem igazán bírják sokáig a terhelést, azaz komolyabb desktop dolgokra nem lehetne használni. Középtávon viszont várható, hogy az ARM teljesítménye elég lesz notebookokba is, jó lenne, ha addigra már megágyazna ennek az MS.

(#48) GhanBuri Ghan válasza Воланд (#38) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ezt nem tudtam, soha nem volt XBOX-om :)

(#49) idioty válasza martonx (#41) üzenetére


idioty
tag

Szerintem most az a cél, hogy minél több alkalmazás legyen elérhető a Windows-ra, hogy ne legyen gond a váltás, főleg Androidos oldalról, ha megcsinálják az Androidos alkalmazások futtatását. Szerintem ez a lépés a lehető legjobb, amit ki tudtak találni, függetlenül attól, hogy lehet, hogy nem lesznek eleinte minőségi Windowsra portolt alkalmazások. Aztán ha majd jobban elterjed a platform, akkor a fejlesztők is jobban figyelnek arra, hogy Windows-on is jól jelenjen meg, és ha már nagyon elterjedt, akkor lehet, hogy annyi natív alkalmzás lesz, hogy már szinte kevés lesz a más platformról portolt alkalmazás.

vót de egyelőre nincs

(#50) Fiery válasza aprokaroka87 (#43) üzenetére


Fiery
veterán

Miert kene tamogatni egymas utasitaskeszletet? Az oprendszer gondoskodik mindenrol, erre van a Windows Runtime, vagy a masik oldalon (Android) a Java. Androidos keszuleknel is majdnem mindegy, hogy milyen procit raksz be, ha megvan a Java Runtime es a Linux kernel, akkor futni fognak a nem-nativ appok.

Egyebkent az megvan, hogy az Intel telefonos x86 SoC-ai tudnak ARM kodot futtatni? Lassan, de tudnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.