Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #79335424 válasza johnywalker (#48) üzenetére


#79335424
törölt tag

A szerződésen ilyen értelemben nem fognak változtatni, érvényes szerződés (az azonosítás módjához hozzájárulás) nélkül viszont nem engednek ott dolgozni. Tehát, ha ott akarsz dolgozni, akkor kötelező elfogadnod. De, van választási lehetőséged. Az, hogy nem dolgozol ott. Itt sem kötelező elfogadnod, mert a törvények csak az ország területén érvényesek. Ha végleg külföldre távozol, akkor törölnek a nyilvántartásból, ezáltal ez a rendelkezés sem vonatkozik rád. Tehát, ez sem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#52) camiIIus válasza #32839680 (#35) üzenetére


camiIIus
tag

Kicsit sokat képzelsz az igazolványképekről (ami a kékfényben most is előfordul mugshot híján).
A facebook adatbányászata önkéntes az állami meg nem. Remélem érezhető a különbség.

(#53) johnywalker válasza #32839680 (#49) üzenetére


johnywalker
őstag

Kicsit eltértünk a tárgytól.Nem vagyok jogász, a Gyes-es anyukát pedig elvben törvény is konkrétan védi...de a google ehhez is ad találatokat, mondjuk diszkrimináció cimszó alatt.Konkrét esetben pedig a lapátnyél.
Jogilag nem baj ha az ember kicsit képben tartja magát, az ember ezzel a saját érdekeit is óvja.

(#56) johnywalker


johnywalker
őstag

Nahh, hát nem tom ki csináltatott mostanában útlevelet, de leveszik az ujjlenyomatodat mint a bűnözőkét.Ha nem adod nincs útlevél...S tervezik hogy ezt bevezetik, egy-két éven belűl a személyi igazolvány készítésekor is!Fotó is lesz, személyes adat is, ujjlenyomat is kapcsolva...de egy ilyen stabil, banánköztársasági (nem korrupt!) jogállamaban biztosan nem fognak vele visszaélni...

[ Szerkesztve ]

(#57) camiIIus válasza #32839680 (#55) üzenetére


camiIIus
tag

'Eddig is
ott van minden személyes adatod
náluk'

A 'náluk' egy tág fogalom. A személyes adat meg végképp. Én speciel azt nem értem részedről hogy mi a bajod a személyes adatvédelemmel? Azt írhatod hogy a plebs szarik rá, meg nincs esélye senkinek magánéletre, de azért ne lepődjünk meg ha valaki nem bízik állambácsiban.

szerk.:persze itt simán benne lehet a mutyi faktor és valami sóhivatalt húznak fel.

[ Szerkesztve ]

(#58) big-J


big-J
őstag

Most az a divat, hogy minden új szervet azzal reklámoznak, hogy őmiattuk kevesebb lesz a sorbanállás, a valóság, meg hogy őmiattuk kell eggyel több helyen sorban állni.
Amúgy nem is értem, csak azért mert lesz egy adatbázis tábla azonosítóval és egy képpel, miért lennének az ügyeim folyékonyabbak?

(#59) Fidel76


Fidel76
tag

Helyesnek tartom ha megfigyelnek mindenkit, a 0,1% kevés.
100% az igazságos, valamint 100% is férjen hozzá ehhez az adatbázishoz.

Nekem semmi bajom a csippeléssel, megfigyeléssel, hogy korlátozzák a jogaimat.
Tudom, hogy nincsenek jogaim csak lehetőségeim. Lehetőség arra, hogy én amit mutatok, képviselek azt adjam tovább. Ha bárkire bármit rá akarnék erőszakolni akkor úgyis ellenállna, mert ilyen az ember természete.
Amit én mutatok példát az nekem elég, és egyáltalán nem zavar ha bárki figyel vagy lehallgat, mert felnőtt emberként tudom és merem is vállalni a felelősségem azért amit teszek, mutatok.

Mindent lehet jóra és rosszra is használni, és ezt mindig az ember dönti el, hogy mit választ.

Mennyit ér egy ember élet, és ki dönti ezt el? (igazságos a megfigyelés ha akár egy ember életben marad, vagy hamis. És ha 35% nem, 65% igen...akkor ez jelent valamit...)

(#60) AusWolf


AusWolf
őstag

Valaki mondja már meg, hogy hogyan él vissza az állam a fényképemmel! Arra reiszolnak otthon, vagy mi? :DDD

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#61) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sok szeretettel azoknak akik nem félnek a nagy testvértől. Amúgy meg

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#62) Namelesske válasza tDr1v3r (#61) üzenetére


Namelesske
addikt

<3 Áldás <3

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#63) szbende válasza AusWolf (#60) üzenetére


szbende
csendes tag

Ha egy halmaz elemeinek elég sok tulajdonságát ismered, lehet olyan szabályt fogalmazni ami csak tulajdonságokra vonatkozik, mégis a halmaz tetszőleges részét választja ki.
halmaz=emberek
szabály=törvény/rendelet (ami előnyhöz juttatja vagy korlátozza a feltételeknek megfelelő elemeket)
tulajdonság=pl. a kamerák által begyűjtött adatok, vagy a tb kártyád használata, vagy az adóbevallásod

(#64) Polllen válasza johnywalker (#42) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt gondolom, h mindig mindent kikérni magunknak ész nélkül, az ugyanolyan bégetés, mint mindent hagyni.

A nagytestvír figyel mellett volt vmi észérv, h miért baj egy fénykép tárolása? Minek a kockázata nő ezzel? Hja igen, a visszaélés, de milyen visszaélés? Az, h gyorsabban azonosítják az embereket? Ez milyen kockázatot hordoz magában? Be fognak csippelni, mert van rólam kép?

A magánszféra védelmét nagyon fontosnak tartom, de az igazolványképem nem a magánszférám. Az igazolvánnyal tudom magam igazolni és erre köteles is vagyok, ha egy rendőr megkér.

Szóval ha itt mindenki félti a magánszféráját, akkor nem a fénykép adatbázison kellene csámcsogni, ennél vannak fontosabb kérdések is a témában...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#65) tatararpad


tatararpad
őstag

Mikor diák voltam a buszbérletem igazolásához kellett a diákigazolványom, amire kellett egy matrica, a vonatbérletem, amihez kellett igényelni egy igazolást, amit matrica alapján pecsételtetni kellett, és persze ha mondjuk a buszon nem volt nálam a diákigazolvány, de a vonatbérlet igen, akkor is villant a sárgacsekk, hiába a vonatbérlet érvényes volt, vagy ha a vonaton nem volt nálam az igazolólap, de érvényes diákom volt, akkor is. A helyközi bérlethez meg az evidens igazolólapot egy külön bérletváltókártyával lehetett csak igényelni, szokásos matricázgatás után, és természetesen csak akkor volt érvényes, ha a diákigazolvány, az igazolólap, és a bérletváltókártya is nálam volt. Ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy milyen bürokratikusan van megoldva egy olyan retkes jogosultság igazolása, amihez elég lenne egy SQL lekérdezés. Arról nem is beszélve, hogy miért van nekem hatféle igazolvány a pénztárcámban, mikor a megfelelő adatbázisok puszta összekapcsolásával egy számsor is elég lenne. Ezen akkor gondolkoztam el mikor a rendőr a forgalmi és jogosítvány elkérése után még kitúratta velem a személyim és a lakcímkártyám, és biztos ami biztos, még mondjam már meg anyám nevét is.

Ha nem is a cikkben említett módon, de az egységes adatbázisok azért hozhatnak némi hatékonyságnövekedést, pl. az ellenőrnek a buszon csak egy NFC-s diákigazolványt kellett volna egy terminálhoz érintenie, és mindenféle adat kikerülése nélkül látta volna hogy jogosult voltam e diákkedvezményre, vagy nem. De szép jövő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#66) Vesa válasza hazalaca (#28) üzenetére


Vesa
veterán

"Vagyis mindent mindent mindent tudnak rólad, hova jártál, jársz iskolába, hol dolgoztál dolgozol, hol töltöd a szabadidődet mit fogyasztasz stb."

Leszögezném, hogy utálom ezt az élősködő maffiózó bandát, de túllihegni sem kell a kérdést.
Igazság az, hogy ma is már mindent tudnak mindenkiről. A népszavazáson a legtöbb ember valós adatokat közölt magáról, még azt is, hogy hány szobás házban él, mennyi pénzt keres stb. Aki azt gondolta, hogy anoním volt az adatgyűjtés az vélhetően téved, hiszen egyrészt a kitöltést megtagadókat büntetéssel fenyegették, ami anoním adatszolgáltatás esetén bajosan lett volna kivitelezhető, másrészt a kérdőíveket kóddal látták el és címre küldték ki. Továbbá ott az összes hivatal, ahol minden személyes adat már most is regisztrálva van. Nem beszélve a telefonokról -helymeghatározás, lehallgatás-, és a közösségi médiákról, ahonnan több adatot tudnak meg az emberekről, mint bármilyen más módon.

Viszont, sok ponton lehet védekezni. Pl. nem szabad bankkártyát használni!!! Innentől nem tudják, mire költesz és mennyit...2db telefont kell tartani, egyet valaki más nevén. Ha olyan helyre megy az ember, ahol fontos a privacy, akkor nem a sajátját viszi és kész. Facebook profilt lelőni, de legjobb eleve fel sem menni. Volt élet előtte is, én 1995 óta netezek, és nagyon jól megvoltam nélküle eddig is, most is.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#67) ]Phobos[ válasza tDr1v3r (#61) üzenetére


]Phobos[
senior tag

OFF:
Te jó Isten, mi ez a f..zság? Ez csak vicc, nem komoly ugye? Komolyan leizzadtam.

ON:
Nekem sem tetszik a szitu, de itt CSAK arról van szó, hogy hamarabb hozzájutnak a hozzád kapcsolódó adatokhoz. Mert hozzá jutnak, ebben gondolom egyetértünk.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#68) Vesa válasza tDr1v3r (#61) üzenetére


Vesa
veterán

Fény angyalai :))
Ők azok, akik fénnyel táplálkoznak? Elmebeteg "mindmeghalunk" type társaság lehet...

A tudomány a valóság költészete!

(#69) Kékes525


Kékes525
félisten

A törvénytervezet salátatörvény. Az ilyeneket alkotmányosan tiltani kellene, mert az átláthatóságot, ellenőrzési lehetőséget csökkenti. Nagyon sokszor csak néhány sort szúrnak be több száz oldal közé, nem veszik észre, pedig az döntő jelentőségű lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70) #79335424 válasza ]Phobos[ (#67) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha "csak" erről van szó, akkor nem csak erről van szó. Ügymenet gyorsítás négy milliárdért? Értem én, hogy gyarapodik a család és az új tagokat is etetni kell a húsos fazékból, de nem erős ez egy kicsit? Vagy, ez az új munkahelyek megteremtését célzó program része lenne? Sztem a választók nem pont így értelmezték a választási ígéreteket. Persze, tudom, hogy ezekben a Viktoriánus időkben bármi megtörténhet.

(#71) Komplikato válasza bambano (#23) üzenetére


Komplikato
veterán

"az arcképed titkosítását hogy képzeled? mindig busó vagy helloweeni maszkban jársz? :)"

Olyan lenne, mint a Kvantumtolvajban a Marson. Csak az látná arcodat élőben is, aki megosztotta veled a profilját és elfogadta az adatcsere feltételeit. ;]

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#72) johnywalker válasza Polllen (#64) üzenetére


johnywalker
őstag

Lehet, kicsit félrelőtted a reakciódat.Nem egy fénykép tárolása ellen ágáltam a hozzászólásomban ha jól emlékszem, hanem a komplex adatgyűjtés és felhasználás ellen.Az ujjlenyomatom a sajátom, az íriszem a sajátom stb.Alapvető szabadságjognak tartom hogy azt teszek vele amit akarok, ha akarom adom, ha akarom nem.
Állambácsi egyre többet követel a személyes és testi jellegű adataimból, ugye...Az adatkezelés kontrollját persze igyekszik "fékezett habzáson" tartani.Ellenben, arról egyre kevésbe szeret adatot közölni, mire költi az adóforintjaimat...mert az ugye már bizalmas adat.

[ Szerkesztve ]

(#73) Kékes525 válasza johnywalker (#72) üzenetére


Kékes525
félisten

"Állambácsi egyre többet követel a személyes és testi jellegű adataimból, ugye...Az adatkezelés kontrollját persze igyekszik "fékezett habzáson" tartani.Viszont arról egyre kevésbe szeret adatot közölni, mire költi az adóforintjaimat..."

Rátapintottál a lényegre! Ebben az összefüggésbe kell vizsgálni az egész történést. Ez mutatja meg, hogy igazából miért is kellenek nekik az adataink.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#74) iMaverick válasza johnywalker (#72) üzenetére


iMaverick
addikt

Ugyan utálom az ezeket a flame keltő híreket, de erre:

"Nem egy fénykép tárolása ellen ágáltam a hozzászólásomban ha jól emlékszem, hanem a komplex adatgyűjtés és felhasználás ellen.Az ujjlenyomatom a sajátom, az íriszem a sajátom stb.Alapvető szabadságjognak tartom hogy azt teszek vele amit akarok, ha akarom adom, ha akarom nem."

reagálnom kell....

Szerintem itt egy kicsit "benézted" a dolgot, csak a többiek által is említett azonosítást tudom felhozni. Az ujjlenyomatod vagy az íriszed mintázata, mint egyedi azonosító ugyanolyan fontos lehet, mint maga az arcod. Tehát ha úgy ítélik meg központilag, hogy maga az arc már nem elegendő az azonosításhoz, akkor bizony szükség van valami még egyedibbre. Ergó megint ott kötünk ki, hogy a rendőr megkér, hogy igazold magad, akkor "muszáj". Pont.

Egyébként nem is értem ezt a "felhördülést", mit fogtok szólni, majd amikor kitalálják, hogy DNS-sel azonosítsd magadat? Oda battyog Serpico hozzád, a szádból vesz egy "kenetet", betolja valami gépbe és a központi adatbázis rögtön löki neki az infót.

Hogy kicsit a "rebellis" oldalt is erősítsem: nekem pl. már az elejétől unszimpi, hogy teszem azt az okmányirodán pénzt mernek kérni a személyi csináltatásakor... Nem az a bajom, hogy államilag megkövetelik, tudjam magamat igazolni (érdekes is lenne: bemegyek a bankba, viszek magammal 5 tanút, akik majd jól leigazolnak az ügyfélszolgálatosnak, hogy én vagyok a Józsi/Pisti/Feri. :D ), hanem hogy ezt még nekem kell "állnom". (Persze aztán lehet, csak egy részét "kérik el".)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#75) Polllen válasza johnywalker (#72) üzenetére


Polllen
nagyúr

A komplex adatgyűjtést én is ellenzem, de csak bizonyos adatok esetén. Pl. a kormánynak nem sok köze van ahhoz, hogy kivel mit beszélgetek, és nem szeretném, ha lehallgathatnának, mert csak.
De az egyedi azonosításhoz szükséges információk nem ilyenek, hiszen azonosítaniuk kell egyértelműen. Vagy háborodjunk fel azon is, hogy milyen már, hogy tudják - már ha van - mi az állandó lakcímem? :U

Jó érv ez a teljes rendszert kell nézni, de mint mondtam, akkor kell huhogni, amikor valóban olyan adatot akarnak behúzni, ami személyes és nem állandóan.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#76) Kékes525 válasza Polllen (#75) üzenetére


Kékes525
félisten

Mindenért huhogni kell, ennél sokkal jelentéktelenebb dologért is, mert ahogy johnywalker kolléga is rámutatott: "Ellenben, arról egyre kevésbe szeret adatot közölni, mire költi az adóforintjaimat." A mi pénzünkből tartja el magát az államapparátus és nem tudhatjuk meg, hogy mire költjük? :U Ilyen helyzetben hatalmas nyomásnak kell őket kitenni, hogy érezhessék, nem packázhatnak velünk, mint ahogy ma teszik. Miért tehetik ezt? Mert nincs igazi civil, nemcsak parlamenti, ellenzék. Az emberek többsége birka módjára beletörődik mindenbe. :U :((

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77) Polllen válasza Kékes525 (#76) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tehát mindenért reklamálsz mindenkinek, mindenhol, ha kell ha nem. Így mindig komolyan vesznek és a valós problémákra is így tudsz a legjobban koncentrálni, anélkül, hogy pocsékolnád mindenki idejét és energiáját. Értem. Ha kell, ha nem, mindig odamész és szájon vered a másikat, hadd tudja, hol a helye. :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#78) Kékes525 válasza Polllen (#77) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez egy erős túlzás, persze az is amit írtam. :D Nem! Én csak a politikára gondoltam, az állammal szemben. Nem szabad rájuk hagyni mindent, épp elég közömbösség van. Ráadásul az adatkezelés minden szintje fontos dolog, nem lehet bagatellizálni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79) johnywalker


johnywalker
őstag

Sok ember sok amerikai filmet néz itt.Dns teszt a helyszínen és hasonlók, jahh...az még speciális laborban sem percek, hanem órák kérdése.Ugyanakkor jogállamban az ilyen jelentőségű kérdéseket - de még kisebb jelentőségűeket is - népszavazásra bocsátják.Normálisan működő államban ezen adatkezelő szervezetek, hatóságok egészséges civil kontroll alatt működnek alap esetben.De erről itt szó sem esik.Persze a szépen bégetők bólogatva fogyasztják a salátát...

[ Szerkesztve ]

(#80) Polllen válasza Kékes525 (#78) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van amiért érdemes harcolni és van amiért nem. Aki folyamatosan huhog, azt egy idő után alapzajnak tekintik és ignorálják. Aki észérvékkel meg tudja fogalmazni az ellenvéleményét, arra akár figyelhetnek is. Itt többségében csak huhogás van.

Az adatkezelés valóban nagyon fontos. De tényleg úgy kell reagálni, minden változtatásra, hogy úristen ezerkilencszáznyócvannégy meg nagy testvér? Nem lenne szükséges súlyozni és a helyén kezelni a kérdést?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#81) Kékes525 válasza Polllen (#80) üzenetére


Kékes525
félisten

Alapvetően egyetértünk. Azonban most nálunk eléggé közömbössé váltak az emberek, ezért is reagáltaim túl. Másrészt a hatalmon levők nagyon cinikusak, visszaélnek a hatalmukkal, azért is mert béna az ellenzék, a civil és a hivatásosok egyaránt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#82) tDr1v3r válasza Namelesske (#62) üzenetére


tDr1v3r
veterán

MAP!

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#83) UnA válasza johnywalker (#79) üzenetére


UnA
Korrektor

Várom a listát, hogy melyik jogállamban volt népszavazás a biometrikus útlevelek bevezetésekor, ami ennél sokkal komolyabb jogi aggályokat vetett fel.

(#84) Kékes525 válasza UnA (#83) üzenetére


Kékes525
félisten

Nemcsak azt kell nézni, hogy miről gyűjtenek adatokat, hanem azt, hogy az adatainkat milyen törvények milyen hatékonysággal védik. Azaz milyen az adatkezelés, mennyire élnek vissza az adatainkkal.

(#85) UnA: Töröltem a hasonlatot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#85) UnA válasza Kékes525 (#84) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem hasonlat volt, próbáld meg elolvasni, hogy mire válaszoltam.

(#86) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Melyik film volt a ahol a köztéri kamerák felvételei alapján 3-4 nap történéseit visszafelé látták az időben, és valami brutális számítógép elemezte hogy ki mikor merre járt és mit csinált?

(#87) johnywalker válasza UnA (#83) üzenetére


johnywalker
őstag

Kérdező: a bárányokat mikor kérdezik meg, hogy a farkas mit vacsorázzon?S bár már volt róla szó, nem kapcsolódik a topic tartalmához. A biometrikus útlevelek valóban komoly jogi aggályokat vetnek fel, de nem KÖTELEZŐ kiváltani!Az Európai Unió rendeletének megfelelően van szabályozva a kiállítása, ezt nem tagállami szinten szabályozzák.

[ Szerkesztve ]

(#88) szbende válasza Polllen (#80) üzenetére


szbende
csendes tag

Igen. Nincs megfelelően megindokolva. Arcképelemző rendszerről van szó. Ez azt jelenti hogyha egy jogosult ad egy fényképet, arról megmondják hogy kicsoda. Ha ad 100 millió fényképet azokról is megmondják kicsoda. Hogy ki a jogosult? Pl. a nemzetbiztonsági szolgálatok, amibe minden belefér még bírói engedély se kell.

(#89) gretzky77 válasza szbende (#88) üzenetére


gretzky77
veterán

Szted mihez nem kell bírósági engedély?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#90) johnywalker válasza gretzky77 (#89) üzenetére


johnywalker
őstag

Óragyűjtő szenvedélyhez... ;] [link]

[ Szerkesztve ]

(#91) UnA válasza johnywalker (#87) üzenetére


UnA
Korrektor

A lényeg az, hogy rendészeti jellegű kérdésekben nem volt népszavazás sehol, talán egyedül
Svájc a kivétel.

(#92) Kékes525 válasza UnA (#91) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért mert legtöbb helyen képviseleti demokrácia van. A képviselőket azért szavazzuk meg, hogy helyettünk döntsenek. Az más kérdés, hogy hogyan döntenek...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#93) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végre fejlődünk. Lesz honnan arcképet társítani a kubatov listához, abban már gondolom úgy is benne vagyok. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#94) dajkopali válasza CPT.Pirk (#93) üzenetére


dajkopali
addikt

abban a listában mindenki benne van - ha olvastad a tudósításokat
a különbség az, hogy milyen megjelöléssel :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#95) Kékes525 válasza CPT.Pirk (#93) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, ja, még véletlenül sem fognak összekeverni másokkal.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#96) Polllen válasza Kékes525 (#81) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem a túlreagálás nem célravezető. A megfelelő tájékoztatás és fellépés annál inkább.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#97) CPT.Pirk válasza Kékes525 (#95) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

és dajkopali: hehe! :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#98) UnA válasza dajkopali (#94) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez a Kubatov-lista már sokadszor fordul elő, mint végső érv, de én nagyon kíváncsi lennék arra, hogy miért is probléma, ha egy marketing osztály adatbázist épít fel arra, hogy melyik vevőt érdemes megkeresni, ha új terméket kell vásárolni? (=kampánycsapat, választó, szavazat)

(#99) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Az ellenzők közül hánynak van FB, Apple, Google, MS stbb fióka? Vagy éppen adta meg az ujjlenyomatát a Apple-nak vagy Samsungnak? Vicc a felháborodás, mikor önként megadunk mindent külföldi, nem llami szervek részére.

(#100) Pikkolo^^ válasza UnA (#98) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Kubi lista azért egy kicsit más volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.