Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KTU


KTU
addikt


:W

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

skynet hungarian version?

(#3) ALBY válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


ALBY
senior tag

Épp a Skynetnek pont nem ez e lényege.

Ez meg Fideszisztán. :W

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#4) Retekegér válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Inkább 1984.

<< Heimdal >>

(#5) San398


San398
őstag

"Ehhez viszont valóban nagy adatbázisokra és jól működő rendszerekre van szükség." Mikor volt itt valami ami jól működött?? :F

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#6) camiIIus


camiIIus
tag

Arnold meghívója. Ügyfélkapuval mi volt a gond? :) Eu-ban hol van még ilyen?

(#7) anulu


anulu
félisten

maga az ötlet nem lenne rossz, csak olyan magyaros lesz a megvalósítás, attól félek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Jeanne d'Arc válasza San398 (#5) üzenetére

Szerintem soha.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#9) .mf válasza San398 (#5) üzenetére


.mf
veterán

"Mikor volt itt valami ami jól működött?? :F"

Ugyan már ne légy kishitű. A korrupció, a mutyi, a befolyással való visszaélés itt mindig is jól működött :DD

Ugyanitt: lakatlan szigetet vennék, azonnali beköltözéssel. :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Komplikato


Komplikato
veterán

"A szervezet elvileg teljesen független lenne az állam-, illetve nemzetbiztonsági szervezetektől, a rendvédelmi szervektől: a dolga az lenne, hogy megalapozott és jogszerű kérések esetén az előbbieket ellássa információval."

Hát igen. Ezzel semmi baj egy olyan országban ahol olyan a jogbiztonság, hogy 5-7 éves perekkel bárkit és bármit tönkre lehet tenni konkrét ügy, bizonyíték hiányában, de még akkor is ha bírósági végzés van róla, hogy semmi sem történt. Ahol a puszta ok, hogy tiltakozni akarsz valami ellen elég rá, hogy lehallgassák és nyomon kövessék(!) a telefonodat vagy jogalap nélkül a rend "őre" feltartson órákra. Miközben maffiózók és tolvajok feljelentése esetén a rendőrség egy nemzetközi adatbázisban sem képes megtalálni az illető cégét vagy ahol tonna bizonyíték ellenér ejti a főügyész az ügyeket. Egy olyan országban ahol lassan azt bünettik aki nem lop, csal, hazudik. :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11) Troy89 válasza .mf (#9) üzenetére


Troy89
csendes tag

Most miért mondod ezt?
Jobban teljesítünk ezt a számok bizonyítják :)
Lidlis minimálbér itthon 97 K netto , svájcban 950 K netto, átlag megélhetés viszont ott 3x többe kerül mint itthon , szóval egy nulla mit számít... :DDD

LIve for Nothing,Or Die for Something?

(#12) Zigur


Zigur
senior tag

Sajnos elég egyértelmű mit akarnak, úgy van megfogalmazva hogy bűnmegelőzési céllal is lehallgatható legyen valaki. Ebbe bele fog férni bármi, a hűtlen feleség csekkolásán át az üzleti kémkedésig minden.

(#13) #06658560 válasza San398 (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Matthias Corvinus idején.

(#14) BlackPriest


BlackPriest
őstag

mire jó az arckép nyilvántartó rendszer más adat nélkül? tudom, le lehet kérni, de amikor igazolványt csináltatok, nem mentik el a képet és nem szerepel már másik rendszerben minden adatommal együtt?

mit akarnak elemezni? a szemem sem áll jól, vagy mit? faji hovatartozást? kicsit náci módszernek tűnik. vagy, ha túl vidám vagyok a képen, biztos vaj van a fülem mögött és rámküldik a navot?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#15) ALBY válasza .mf (#9) üzenetére


ALBY
senior tag

és ezekhez csinálnának maguknak még egy remek eszközt

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#16) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Csak annyit mondok kurbatlov lista... Így az állampárt egyből tudni fogja, hogy hol járnak a szavazói, és azonnal rájuk tud küldeni néhány fizetett ööö lelkes önkén(y)test, hogy bezavarják őket a fülkébe.. ez kb erre megy ki.. meg az ellenzék megfigyelésére! Semmi másra! Közeleg 2017, felpörög a kampány!Egy év kell a kampányr 18-ig... Fityisz-rosszabbik jobboldal szépen profitál majd ebből...a sok hadd ne mondjam milyen tapsoló békamenetes meg asszisztál hozzá, közben ők is eladják a szabadságukat.. de fel sem tűnik nekik

[ Szerkesztve ]

(#17) Alchemist


Alchemist
addikt

Tiszta Amerika... :(

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#18) Bici válasza #06658560 (#13) üzenetére


Bici
félisten

Őt is utálta a nép teljes erőből uralkodása idején, csak később vált hőssé.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Namelesske


Namelesske
addikt

Nem baj, felveszem a kesztyűt velük. Átmegyek mindenből titkosítottba, TOR, stb. Nem azért mert bűnöző vagyok, csak azért heccből, mert megtehetem. Ahogy ők is megtehetik hogy lehallgatnak.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#20) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Minden megfigylés rendben lenne ha azt nem emberek hanem mondjuk a gyíkemberek csinálnák de mivel még is emberek vannak mögötte biztos lessz valaki aki egyenlöbb!

[ Szerkesztve ]

(#21) Fred23


Fred23
nagyúr

De jó lenne, ha le tudnék lépni ebbôl az országból kényelmesen! Sajnos egyelôre nem tehetem.
Kíváncsi lennék amúgy, hogy a Fidesz esetleges bukása esetén egy másik kormány meghagyná -e ezt a törvényt?! Attól tartok, hogy simán. Mi lesz a következô lépés vajon? Mikor jön a kötelezô chip, mint a kutyáknál?

[ Szerkesztve ]

(#22) bambano válasza anulu (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én meg attól, hogy kivételesen nem az lesz... mert a magyaros megvalósítás alatt azt értjük, hogy nem sikerült...

a poszthoz: ezért utcára illene menni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) bambano válasza Namelesske (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az arcképed titkosítását hogy képzeled? mindig busó vagy helloweeni maszkban jársz? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) anulu válasza Namelesske (#19) üzenetére


anulu
félisten

ezennel sikeresen magadra irányítottad a figyelmet :) gratulálok :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) adamssss válasza Fred23 (#21) üzenetére


adamssss
veterán

A chipet ugy hivjak hogy Facebook es Google. Illetve az osszes szolgaltato valamint elektronikus eszkoz gyarto (Apple, Samu stb)

Vicces hogy akik itt haborognak gondolom mindnek van nete. Ha a kormany helyeben lennek idejonnek megneznem ki mit kommentel es pokolla tennem az eletet aki szidja azt... :) ( ezt most csak azert irtam mert feltek hogy lenyomoznak Titeket, hat pont ti adtok erre alkalmat. Valaki itt irta hogy o majd titkosit, tudok gratulalni hogy ezt ide benyogte. Estleg a jelszavat nem irna le?

Amugy USA-ban az arckep melle ujj illetve tenyerlenyomat kerul, Dubaiban irisz minta. Btw a hatosagoknak eddig is meg volt mindenkinek az arckepe max nem ilyen rendszerben.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#26) devast


devast
addikt

Majd jól megtörik, ledumpolják aztán mi meg letöltjük pastebin-ről :DDD

(#27) porthamt


porthamt
csendes tag

vpn-t hasznaljatok. de openvpn-t, mert az osszes tobbi kompromitalodott az allami szervek altal.

(#28) hazalaca válasza adamssss (#25) üzenetére


hazalaca
csendes tag

Pont ez az, hogy egy ilyen rendszer készül. Eddig is tudtuk, hogy pár perc és mindent tudnak rólunk, de az gáz, hogy ez egy hivatalos rendszerben lesz. Vagyis mindent mindent mindent tudnak rólad, hova jártál, jársz iskolába, hol dolgoztál dolgozol, hol töltöd a szabadidődet mit fogyasztasz stb.
Képzeld el, hogy az összes állampolgár adata egy rendszerben elérhető. És ez az egész egy aberrált diktátor kezébe kerül. Nem tetszel neki (mert más a véleményed), és nem vásárolhatsz pl...
Ezért felháborító (csak nem tudunk mit tenni ellene nagyon).

(#29) zdanee


zdanee
őstag

Egy digitális adóvevő rendszereket kiépítő cégnél dolgoztam. Nem minősült a cég mobilszolgáltatónak, de az engedélyekhez fent kellett tartani egy kulcsra zárható szobát egy géppel, hogy ha a Nemzeti Nyomozó Hatóság esetleg jönne és le óhajtaná hallgatni a tisztelt ügyfeleket, akkor ne kelljen az uraknak saját gépet hozniuk. Mondjuk sosem jöttek, pedig vártam...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#30) Alchemist válasza Fred23 (#21) üzenetére


Alchemist
addikt

"De jó lenne, ha le tudnék lépni ebbôl az országból kényelmesen!"

Ha emiatt, akkor hová is...?
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#31) E.Kaufmann válasza bambano (#23) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vannak spéci szemüvegek, amik elvileg megzavarják kamerákat infra fénnyel, meg még nem tudom, mivel.

Szerintem kellene, komplett adatbázis, orvosi dolgoktól az ujjlenomatig, mindennel. Az megint más, hogy nem szeretünk megbízni a kormányban, sokszor joggal, bezzeg az Ashley Madisonban mennyien bíztak itthon is, a facét ne is mondjuk, csomóan arról is beszámolnak, ha wc-re mennek. Akkor meg már lehetne haszna is, a doki tudná, nem-e rendellenes a székelése az illetőnek :D.
De pl az illetőnek a nyomozati anyagok kivételével, ha van ilyen, legyen jogosultsága, hogy lekérje a saját adatait, és azt is, ki mikor kukkantott bele és miket nézett meg.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32) bandras0226 válasza Alchemist (#17) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Látom te sem jártál még ott. :U

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#33) Namelesske válasza bambano (#23) üzenetére


Namelesske
addikt

és (#24) anulu Úgy gondolom, hogy teljesen elérhető vagyok civil nevemmel mindennel. Ennél többet nem szeretnék magamból megmutatni. Nekem ne másszon senki a pofámba, fenntartom a szabad független létezés és gondolkodás jogát. Senkinek semmi köze hozzá, hogy mit gondolok, vagy mondok vagy teszek, és ezt kivel osztom meg. Így is elég sok harmadik felet nyelek le az interneten. Az "állam" nekem ne tolakodjon a privát szférámba.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#34) Quasi_modo válasza Alchemist (#17) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Tiszta Amerika
Bár az lenne.

valami

(#36) Polllen


Polllen
nagyúr

A képeken nem tudom, mit lehet problémázni vagy hogy milyen visszaélést lehet vele elkövetni. Azonosítás egyszerűsítésére jó, másra nem. Ahogy mások is írták, még a munkahelyemen is készült rólam kép a belépéskor és policy szerint a belső névjegyzékbe is be kell állítani egyet, hogy könnyebben megtalálják egymást a kollégák. Szerintem a céges szervernél jobban védi állambácsi az adataim. Legalábbis remélem.
Meg amúgy is fénykép készül a személyihez, jogsihoz, az is nagytestvér megfigyelés?

Az már érdekesebb rész, hogy miért kell képesnek lennie a szolgáltatónak az előfizetők 0,1%-nak megfigyelését azonnal biztosítani. Az azért elég nagy szám.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) Polllen


Polllen
nagyúr

Amúgy azt olvastam valahol, hogy az arckép adatbázisba vétel mellőzését lehet kérni. Az már nem része a javaslatnak?

És csak a nagytestvéres hangulatkeltéshez, az megvan, hogy az egészségügyi adatokat is egységes rendszerben akarják tárolni, hogy mindenhol hozzáférhető legyen?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) AusWolf válasza #32839680 (#35) üzenetére


AusWolf
őstag

Valóban érdekes. Az emberek önként megosztanak magukról minden vackot a közösségi oldalakon, például hogy hol nyaraltak, mit ettek reggelire, stb. De ha egy kormányszervezet kér tőlük kevésbé személyes adatokat, akkor már nagy a felháborodás, mert "lehallgatnak, jaj". Minden huszadik Vérpistike értesülhet a magánéletünkről, de ha a kormány kéri az arcképünket, az már nagy gáz? Nem értem én ezt.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#39) UnA válasza Polllen (#37) üzenetére


UnA
Korrektor

Így van - és a cikk alapvetően elérte a célját, mert ahogy az a kommentekből is látszik, a többség nem olvasta el a szöveget, csak a címet... Ha elolvasta volna, akkor talán sikerült volna értelmezni és saját nézőpontot kialakítani.

De ez nem volt cél. :(

(#41) #79335424 válasza camiIIus (#6) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ott a pont! Nekem is ez volt az első gondolatom. Négy milliárd, értelmesen elköltött töredékéből gatyába kéne rázni az ügyfélkapu rendszert, hogy valóban használható legyen, mert maga, az ötlet jó lenne, csak a háttér hiányzik a valós, elektronikus ügyintézéshez.

(#42) johnywalker válasza Polllen (#36) üzenetére


johnywalker
őstag

Azért azt ne felejtsük már el, hogy egy munkahelyen a munkaszerződésben ehhez írásban hozzájárulsz...
Ha nem tetszik mondhatni, el lehet menni.. van választás! A Face-n sem kell mindenkinek ott lennie, nem kötelező, sőt sztem kifejezetten ellenjavalt.
Lopakodó salátatörvényekkel tényleg azt tesznek az emberekkel amit akarnak, egy-két választási ciklust követően be is fogják csipezni mint a birkákat...Persze az adófizető állampolgároknak rendelkezésre állnak nem tetszésüket kifejező eszközök is, de ahhoz politika kultúra is szükségeltetik.A birkamenet momentán nem az.
József A. írta majd száz évvel ezelőtt mi lesz az egyén: kartoték adat.De most már állam bácsi (mivel kevés az adó) pénzt is csinál belőle.

[ Szerkesztve ]

(#43) #79335424 válasza johnywalker (#42) üzenetére


#79335424
törölt tag

És ha nem járulsz hozzá, akkor megváltoztatják a munkaszerződésed, dolgozhatsz szerződés nélkül, vagy kereshetsz másik munkahelyet? Itt is ez a szitu. 4 évenként választhatsz, hogy ki irja a szerződést. De, magán a szerződésen egyik esetben sem tudsz változtatni. Ha nem tetszik, akkor kereshetsz magadnak egy másik országot.

(#44) Namelesske


Namelesske
addikt

Megyünk felvesszük az adatokat...

"Olyan mélységekbe süllyedünk, ahol már az egyértelműt is megkérdőjelezi az intelligens ember."

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#45) johnywalker válasza #79335424 (#43) üzenetére


johnywalker
őstag

Azon tud vátoztatni minden szavazóképes pógár egy icipicivel, hogy ki írja szerződéseket, vagy törvényeket.
A munkaszerződés nem törvény, elvileg közös akarattal jön létre.Ha valaki távozik a hajóról, lemond a változtatási szándékáról...is.

[ Szerkesztve ]

(#47) #79335424 válasza johnywalker (#45) üzenetére


#79335424
törölt tag

Közös akarattal jön létre??? A vállalatnak van egy üzemelő beléptetési/azonosítási rendszere. Szted ezt megváltoztatnák csak azért, mert Te nem járulsz hozzá ahhoz, hogy nálad is alkalmazzák? Sztem elfogadod, vagy közös akarattal távozol. Pont úgy, mint itt.

(#48) johnywalker válasza #79335424 (#47) üzenetére


johnywalker
őstag

Nah akkor mégegyszer, ha nehezen érthető...! Az egy munkahelyi rezsim intézkedés amiről beszélsz, elfogadása nem kötelező, hanem javallott.Ahogy írták előttem, egy olyan országban ahol van jogbiztonság tudsz valamit lépni ellene, ahol nincs ott nem...
A törvény pedig mindenkire kötelező, akár karhatalommal, erőszakkal is betartandó dolog, meghatározott szankciós intézkedésekkel.Tehát a munkaszerződés Polgári TK, törvény: Büntető TK.

[ Szerkesztve ]

(#50) gretzky77


gretzky77
veterán

Szép estét! Látom sokan sokféleképpen látják itt a dolgokat. Én ahhoz a táborhoz tartozom akik valamilyen szinten nem tartanak ettől! Valóban boldog boldogtalan a neten posztol magáról mindent itt meg nyafog,hogy most mi lesz! Lesz egy képük rólam és? Mit csinálnak nézegetik? Nincs takargatni valóm nem élek olyan életet,hogy bújkálnom kéne. Amúgy ha megcsinálják és mondjuk azok közül akik itt szídják egyszer esetleg az ő kárukra elkövetett bűncselekmény felderítésében segít akkor is anyáznának??
A lehallgatás 0,1 % pedig szerintem arra vonatkozik,hogy egyszerre akkora kapacitást kell kiszolgálni,de azt ugye tudjuk,hogy ez nem úgy működik,hogy Pistike bemegy a szolgáltatóhoz,hogy te Józsi le kéne hallgatni Tomikát. A szolgáltatóknak pedig más országokban is eleget kell tenni ilyen kéréseknek!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.