Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) CPT.Pirk válasza UnA (#98) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A marketingre nem tudom mi vonatkozik, de amit egy párt kampány csapata csinál az nem porszívó marketing, hanem politika. A választók politikai véleményének listázása pedig pedig törvénytelen, mivel az személyes adat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#102) Polllen válasza CPT.Pirk (#101) üzenetére


Polllen
nagyúr

A marketingesek ugyanúgy nem tárolhatnak rólad olyan nem nyilvános információt, amihez külön nem járultál hozzá.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#103) Vesa válasza Kékes525 (#76) üzenetére


Vesa
veterán

+10...Maximal egyetértek...

Azoknak pedig, akik szerint ez teljesen normális...nos, ideológiát mindenhez lehet gyártani, ismerjük a történelmet. A legdurvább, legvéresebb agressziók mellé is odatettek valamilyen ideológiát ami igazolni prbálta néhány hatalommal bíró ember érdekeit, -megjegyzem, a megoldás sajnos kiválóan működik, a többség még éljenzi is saját hóhérait-, és ciklikusan visszatér a hatalom, valamint a köznép kapcsolatában.

Ha háborúkat képes kirobbantani néhány ember -adott esetben jóformán csak a saját érdekei miatt-, akkor majd pont az ehhez képest semmiségnek tekinthető személyes adatok védelmének nyírbálása okoz majd nekik problémát..

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#104) Egon válasza UnA (#98) üzenetére


Egon
nagyúr

Infotv

[/. különleges adat:
a)2 a faji eredetre, a nemzetiséghez tartozásra, a politikai véleményre vagy pártállásra, a vallásos vagy más világnézeti meggyőződésre, az érdek-képviseleti szervezeti tagságra, a szexuális életre vonatkozó személyes adat,
I]

(2) Különleges adat a 6. §-ban meghatározott esetekben, valamint akkor kezelhető, ha
a) az adatkezeléshez az érintett írásban hozzájárul,
b) a 3. § 3. pont a) alpontjában foglalt adatok esetében az törvényben kihirdetett nemzetközi szerződés végrehajtásához szükséges, vagy azt az Alaptörvényben biztosított alapvető jog érvényesítése, továbbá a nemzetbiztonság, a bűncselekmények megelőzése vagy üldözése érdekében vagy honvédelmi érdekből törvény elrendeli.

Bemásolom a 6. §.-t is, bár semmi olyat nem tartalmaz, ami alapján kellő jogalapja lenne egy ilyen lista elkészítésének (illetőlg az utolsó bekezdés azért sokatmondó)

(I)6. § (1) Személyes adat kezelhető akkor is, ha az érintett hozzájárulásának beszerzése lehetetlen vagy aránytalan költséggel járna, és a személyes adat kezelése
a) az adatkezelőre vonatkozó jogi kötelezettség teljesítése céljából szükséges, vagy
b) az adatkezelő vagy harmadik személy jogos érdekének érvényesítése céljából szükséges, és ezen érdek érvényesítése a személyes adatok védelméhez fűződő jog korlátozásával arányban áll.
(2) Ha az érintett cselekvőképtelensége folytán vagy más elháríthatatlan okból nem képes hozzájárulását megadni, akkor a saját vagy más személy létfontosságú érdekeinek védelméhez, valamint a személyek életét, testi épségét vagy javait fenyegető közvetlen veszély elhárításához vagy megelőzéséhez szükséges mértékben a hozzájárulás akadályainak fennállása alatt az érintett személyes adatai kezelhetőek.
(3) A 16. életévét betöltött kiskorú érintett hozzájárulását tartalmazó jognyilatkozatának érvényességéhez törvényes képviselőjének beleegyezése vagy utólagos jóváhagyása nem szükséges.
(4) Ha a hozzájáruláson alapuló adatkezelés célja az adatkezelővel írásban kötött szerződés végrehajtása, a szerződésnek tartalmaznia kell minden olyan információt, amelyet a személyes adatok kezelése szempontjából - e törvény alapján - az érintettnek ismernie kell, így különösen a kezelendő adatok meghatározását, az adatkezelés időtartamát, a felhasználás célját, az adatok továbbításának tényét, címzettjeit, adatfeldolgozó igénybevételének tényét. A szerződésnek félreérthetetlen módon tartalmaznia kell, hogy az érintett aláírásával hozzájárul adatainak a szerződésben meghatározottak szerinti kezeléséhez.
(5) Ha a személyes adat felvételére az érintett hozzájárulásával került sor, az adatkezelő a felvett adatokat törvény eltérő rendelkezésének hiányában
a) a rá vonatkozó jogi kötelezettség teljesítése céljából, vagy
b) az adatkezelő vagy harmadik személy jogos érdekének érvényesítése céljából, ha ezen érdek érvényesítése a személyes adatok védelméhez fűződő jog korlátozásával arányban áll
további külön hozzájárulás nélkül, valamint az érintett hozzájárulásának visszavonását követően is kezelheti.
(6) Az érintett kérelmére, kezdeményezésére indult bírósági vagy hatósági eljárásban az eljárás lefolytatásához szükséges személyes adatok tekintetében, az érintett kérelmére indult más ügyben az általa megadott személyes adatok tekintetében az érintett hozzájárulását vélelmezni kell.
(7) Az érintett hozzájárulását megadottnak kell tekinteni az érintett közszereplése során általa közölt vagy nyilvánosságra hozatalra általa átadott személyes adatok tekintetében.
(8) Kétség esetén azt kell vélelmezni, hogy az érintett a hozzájárulását nem adta meg.
(/I)

Szóval, a fenti jogi szabályozás tükrében, szerinted áll a marketing-osztályra vonatkozó hasonlatod? :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#105) iMaverick válasza Vesa (#103) üzenetére


iMaverick
addikt

Már ne haragudj, de Kékes kolléga kommentjeit olvasva az az érzésem, hogy Ő még szavazni sem ment el. Azért szoktam az ilyen állampolgárokon mosolyogni, mert Ők mindig tudják a tutit, és mindenki belesz@rik, meg beletörődik mindenbe, és különben is mindenki birka.

A Te kommentedhez: Nem gyárt itt senki sem ideológiát semmihez, illetve mégis: gyakorlatilag Te gyártasz (találsz ki) ideológiát amögé, hogy ez miért is lesz rossz. Rejtve (illetve nem is annyira rejtve) utalsz itt a fasiszta és kommunista eszmék mögött állt állami rendőrségekre... Azért ennyire még nem szélsőséges a helyzet, vagy Te már láttál mostanában fekete BMW-t ahogy sötét ruhás ügynökök (TEK?) berohannak és elvisznek valakit, aztán soha többé nem láttátok? Szerintem nem...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#106) Kékes525 válasza iMaverick (#105) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon tévedsz, elmentem és az általam ítélt legkisebb rosszra szavaztam. Mindig elmentem és el is fogok mert az a véleményem, hogy akkor van jogom pofázni, ha amennyire erőm teheti beleszólok a dolgokba.

A helyzet rosszabb mint leírni próbálod. Hogy félig-meddig konszolidált életet élünk az azért is van, mert az Unió tagjai vagyunk. Kvázi az Unió tartja el az országot, ezért sem tehetnek meg sok mindent, amit anélkül lehet hogy megtennének. Persze, remélem nem fekete BMW jönne az Unió nélkül sem. Remélem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107) Trailblazer


Trailblazer
addikt

És a legrosszabb, hogy ezt is szó nélkül benyeljük. Társadalmi vitára hagynak 5, írd és mondd: öt napot. Utána ellenállás nélkül bevezetik. További kommentár nem szükségeltetik.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#108) iMaverick válasza Kékes525 (#106) üzenetére


iMaverick
addikt

OK, bocsáss meg, hogy ilyet feltételeztem Rólad. Sajnos nagyon sok olyan ismerősöm van, akik szidják az aktuális kormányt, aztán amikor rákérdeztem, hogy melyikre szavazott, akkor kiderült, hogy el sem ment, mert "úgysem az én 1 szavazatom fog számítani". Pedig De.

Ezt a rosszabb a helyzetet nem vágom, de ez nem is baj feltétlenül.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#109) Kékes525 válasza iMaverick (#108) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van a "A helyzet rosszabb mint leírni próbálod." félreérthető, ezért visszavonom. Az utáni részt fenntartom. Amúgy tényleg nem baj, ha két ember nem ért egyet, addig, míg kulturált módon meg tudja vitatni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#110) agroman


agroman
senior tag

erdekes arra meg senki nem gondolt, hogy az eltarolt arckep + a mindensarkon felallitott kamerakkal minden percedet nyilvantarthatjak?
persze ilyenkor jon, hogy en nem csinalok semmi rosszat engem kovethetnek.. :DDD

aztan ha veletlenul allami cegnel dolgozol es a nejeddel elmesz egy tuntire vagy egy "masik" part rendezvenyere vagy egy "imperialista" civil szervezet segelygyujto rendezvenyere akkor surun meglepodsz masnap amikor a kezdbe adjak a kilincset..

2 hete volt, hogy egy ujsagiro hitelfelvetelet sajtokozlemenyben tudatta a neppel a nemzeti bank sajtosa..

ennyire vedi az allam a (bank) titkaidat es szemelyisegi jogaidat!

------

(#111) Polllen válasza agroman (#110) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez technikailag most is kivitelezhető. Fura, h nem a kamerák ellen ágálsz, hanem a fényképek tárolása ellen, ami semmi újat nem ad a rendszerhez. Pl állami cégnél nem készítenek fotót az alkalmazottakról?

MNB
2 hete kiadtak egy tahó nyilatkozatot, amiben be akartak szólni, csak aki írta, nem gondolta át, h ha tényleg megnézték volna, h van-e hitele, az minimum a banktitok megsértése...
Ha meg tényleg elhiszed, h megnézték, miért nem teszel feljelentést? Miért nem kéri senki számon? Mindenki csak hümmög. Amúgy én nem hiszem, h tényleg utánajártak. Inkább "csak" etikátlan gyerekes húzás volt és szégyen az mnb-re nézve, h ezt kiadhatták.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#112) Trailblazer válasza Polllen (#111) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az MNB jelenlegi vezetéséhez méltó...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#113) Komplikato válasza Trailblazer (#112) üzenetére


Komplikato
veterán

Olyan ember esetében aki három másik segítségével SEM volt képes a saját kinevezése aláírására a vezetés szót erősen illik idézőjelek közé tenni. :W

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#114) Trailblazer válasza Komplikato (#113) üzenetére


Trailblazer
addikt

Arról nem szólva, hogy több, mint 1 évig (törvénytelenül, persze ki is kéri számon?) működtek felügyelőbizottság nélkül, aztán amikor végre lett is, abban sincs köszönet. (Papcsák...)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#115) szbende válasza Polllen (#111) üzenetére


szbende
csendes tag

Olvasd már el légy szíves miről szól ez a rendelet.
Nem a fényképek tárolása a baj.
Ez az egész arra kell hogy hogy lesz egy szervezet, aki egy fénykép alapján megmondja ki vagy.
Nem egyszer, hanem akárhányszor. Nem egy emberről, hanem akárhányról.

(#116) Polllen válasza szbende (#115) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tisztában vagyok vele, h az okmányirodában készített fényképeket alapból az azonosításunkra használják. Eddig főleg offline tették, ezentúl meg online is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#117) Komplikato válasza Polllen (#116) üzenetére


Komplikato
veterán

"Az a baj nyuszika, hogy ŐK mondják meg ki a medve!"

Mint ha a "mellékes" részével nem foglalkoznánk az egyszerre minimum 110.000 ember lehallgathatóságának biztosításával. Miért is akarják kvázi a teljes lakosságot lehallgatni? Terrorizmus? Pénzmosás? Ki veszi be?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#118) Alchemist


Alchemist
addikt

Nincs mese, aki privacy-t szeretne, meg kell tanulnia félévente arcot változtatnia. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#119) UnA válasza Egon (#104) üzenetére


UnA
Korrektor

A hasonlat továbbra is teljes mértékben áll. De abban természetesen igazad van, hogy a törvény alapján egy ilyen adatgyűjtés jogszerűtlen lehet.

Abba most nem érdemes belemenni, hogy van-e értelme leválasztani a nemzetiségi, vallási vagy politikai adatot a többiről, mert ez nálunk egy (túlzott) történelmi félelem eredménye. Más országokban ez sokszor fel sem merül kérdésként, ha láttál már pl. angol állami kérdőíveket, azon sokszor szerepel a rasszra vonatkozó kérdés. És természetesen a pártok is vezetnek listát a támogatokról nagyon sok országban, mert - ahogy ezt írtam - ez a politikai marketing hatékokonyságát növeli.

(#120) Quasi_modo válasza UnA (#119) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A rasszra vonatkozó adat/kérdés hiánya nálunk nem történelmi félelem eredménye.
Valami egész más.

valami

(#121) camiIIus válasza agroman (#110) üzenetére


camiIIus
tag

Ennyire nem szofisztikáltak de az sns aktivitást figyelhetik, ami persze nem nagy durranás.

#118 :D

[ Szerkesztve ]

(#122) ceia


ceia
őstag

Az eszetekbe sem jut, hogy a világ, az idők változnak, és a mai kor hozta el, hogy ilyen igény merülhessen fel, nem feltétlenül a jelenlegi kormány? Eddig nem volt rá szükség, de a világ ebbe az irányba megy, már csak a terrorizmus miatt is, és a bűnözés is növekszik mindenhol. Ha így nagyobb lesz a biztonság, a bűnözőket könnyebben elkapják, áldásom rá. Amúgy is tudnak rólunk minden adatot, születésünk óta. Ez minden normális országban így, vagy még inkább így van.

(#115) szbende Ezen még dolgozzál kicsit, mert elég komolytalan dolog, amit írtál :N

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#123) Kékes525 válasza UnA (#98) üzenetére


Kékes525
félisten

Összekevered a cégek marketing listájával. Az egészen más. Habár ma már legtöbbször az is illegális, mert adják veszik az adatbázisukat, úgy, hogy az ügyfél hozzá se járult. Sőt sokszor leiratkozni sem lehet. Így születnek a spamek. Továbbá ott olyan nincs, hogy melyik vevőt érdemes megkeresni, mert aki nem járult hozzá azt törölniük kell. Másrészt itt, hogy egy "nagyon nagy ember" híres (inkább hírhedt) szlogenjét említsem ( :((( ) egy "politikai termék"-et forgalmaznak, ami természetéből kifolyólag alapjaiban eltér más termékektől. Nem beszélve arról, hogy sérti a hatályos jogszabályokat. lásd (#104) Egon tagtárs bejegyzését. Én például nem szeretném, hogy akaratom ellenére úgy szerepeljek egy listán, hogy én semmilyen körülmények között nem vagyok a hívük. Ezzel nagyon vissza lehet élni, például egy állás, vagy kedvezmény, segély, kölcsön, stb., adásakor.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#124) SirCsimbók válasza Toth_Jani (#86) üzenetére


SirCsimbók
tag

csak 1 tipp:

Person of Interest?

(#125) SirCsimbók válasza Trailblazer (#107) üzenetére


SirCsimbók
tag

szarkazmus ON

örüljünk neki, hogy nem rejtik el a pincében, a leghátsó szobába, mint a Galaxis útikalauz stopposoknak-ban az autópálya terveit.

sőt, nyílegyenesen egy másik csillagrendszerben, mint az űrsztráda terveit

(#126) Trailblazer válasza ceia (#122) üzenetére


Trailblazer
addikt

Valószínűsítem, hogy a bűnözők lefülelésére volna a legkevésbé használva, hiába hivatkoznak erre előszeretettel...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#127) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"előzetes költségvetés alapján négymilliárd forintba kerül"
Lesz az még több is... Gondolom ez a lényeg, valag közpénz megint valamelyik pereputty zsebébe vándorol. Aztán valaki megírja 20 ezerért, persze nem jó semmire, de alibinek pont elég.

(#128) Dr. Akula válasza BlackPriest (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az semmi, az okmányirodában ha 2 papírt csináltatsz (mondjuk jogsi meg személyi), 2x kell fotóztatni magad, mert hiába digitális minden, a ctrl+c/ctrl+v-t nem ismerik. Vagyis nem akarják, mert a lényeg a dupla lehúzás.

(#129) Pikkolo^^ válasza agroman (#110) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Hitelfelvétel esetén most is lekérik a központi adatbázisból a fényképet, személyi adatokat. A közjegyzőnél ez 5000 Ft. Az adatbázis már most is létezik.

(#130) bepken


bepken
veterán

őszintén nem látom át, vagy csak nincs elég jó képzeletem, milyen hátrányom származik abból, ha egy hivatalosan is bejelentett adatbázisban fényképprofilt is létrehoznak rólam.
(hozzáteszem, azon se borzongtam volna meg, ha a cikk egy már sok éve működő adatbázisról szólna)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#131) Kékes525 válasza bepken (#130) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs elég képzeleted. Olvasd át az eddigi hozzászólásokat és láthatod, hogy például adatvédelmileg és összevonva más már létező adatbázisokkal személyiségi jogokat sért és összességében (többivel összevonva) visszaélésére adhat okot.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#132) Dr. Akula válasza Kékes525 (#131) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Most nem tudnak visszaélni, x+1. adatbázis nélkül? Pont a következménynélküliség országában? :)

(#133) Kékes525 válasza Dr. Akula (#132) üzenetére


Kékes525
félisten

Természetesen igen. Azonban minden kibővítés plusz lehetőségeket teremt. Sok kicsi sokra megy.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#134) Polllen válasza Komplikato (#117) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt már írtam korábban is, valahogy mindenki a fényképen jajongott. Ahol kitétel, hogy csak egyedi kéréseket teljesíthetnek. Vagyis célszemély azonosításra használható.

Egyébként a szövegben így szerepel:
"az előfizetők (felhasználók) összlétszámának legalább 0,1-0,6%-át kitevő, 150 000 előfizetői létszám alatt 0,6%, de legalább 60, 150 000-1 000 000 előfizetői létszám között 0,3%, de legalább 900, 1 000 000 előfizetői létszám felett 0,1%, de legalább 3000 (a teljes előfizetői körből egy előfizetőre számított átlagforgalom legfeljebb kétszeresével forgalmazó) előfizető vagy felhasználó kommunikációjának egyidejű ellenőrizhetőségét és azok kísérőadatainak késedelem nélküli, teljes körű, folyamatos, egyidejű kiválasztását és kiadását a kilépési pontra… "

A 110.000 ember és az, hogy ez kvázi a teljes lakosság, hogyan jön ki? Ha tisztázzuk, hogy milyen nagyságrendről van szó, tudunk érdemben vitatkozni azon, hogy ez tényleg alkalmas-e a teljes lakosság megfigyelésére vagy sem.

Egyébként ugye sajnos minden állam arra törekszik, hogy a lakossága legnagyobb hányadát megfigyelhesse, különböző indokokkal. Magyarország ezen a területen elégé el van maradva és a mai világban szerintem nem azon kellene vitatkoznunk, hogy online rendszer segítségével azonosíthatnak, meg hogy lehallgathatnak-e, hanem azon, hogy ezt pontosan mikor és ki teheti meg és hogy ezt a szabályozást mennyire tartják be.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#135) Kékes525 válasza Polllen (#134) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egyébként ugye sajnos minden állam arra törekszik, hogy a lakossága legnagyobb hányadát megfigyelhesse, különböző indokokkal. Magyarország ezen a területen elégé el van maradva és a mai világban szerintem nem azon kellene vitatkoznunk, hogy online rendszer segítségével azonosíthatnak, meg hogy lehallgathatnak-e, hanem azon, hogy ezt pontosan mikor és ki teheti meg és hogy ezt a szabályozást mennyire tartják be."

Egyetértek. Azonban azt is figyelembe kell venni, hogy milyen országokban teszik ezt. Fejlett, vagy elmaradott demokráciákban? Az utóbbiakban sokkal nagyobb a visszaélési lehetőség.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#136) sakal83 válasza Kékes525 (#135) üzenetére


sakal83
addikt

Azért annyira nem eszik forrón a kását:)

Mivel Magyarország a magyaroké, ez is olyan magyaros lesz:) :) :DDD

Ezeknél a szerveknél még nyomtatópapír sincs, nemhogy technika:)

Ami van is, hát eléggé korlátozott:) :)

A felhasználóiról nem is beszélve:)

Ezek még tisztességesen, csendben lopni sem bírnak.

Az L Simon gyógyító barackmagot árult a neten :DDD :DDD

Még a NAGY MEGÁLLÍTÓ kerítésnél vezérdrótot sem sikerült kihúzni...

[ Szerkesztve ]

(#137) Polllen válasza Kékes525 (#135) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mitől lesz nagyobb? Kevesebb törvényt kell megszegni és így könnyebb? Nem hiszem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#138) Kékes525 válasza Polllen (#137) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem a törvényszámról írtam.
Azt állítod, hogy fejletlen demokráciákban semmivel sem több a törvényszegés, visszaélés az állam részéről? :U Érdekes álláspont. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#139) UnA válasza Dr. Akula (#128) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha végiggondolod, pont az ilyen esetekben lehet hasznos a közös fotós adatbázis. Enélkül többször kell képet készíteni, mert ez is része a folyamatnak.

(#140) johnywalker


johnywalker
őstag

Terrorizmus elleni védelem címkével sok mindent törvényesíteni lehet.Most is ez zajlik, csak nem nevezik néven, hogy mi mindent szeretnének tudni rólunk.Próbálták ezt már ezt ezelőtti kormányok is, akkor a szemét liberálisok megakadályozták.Az ultraliberálisoknak gombnyomogató automata képviselőkkel, kétharmaddal most sikerűl.M.O jobban teljesít!

[ Szerkesztve ]

(#141) Polllen válasza Kékes525 (#138) üzenetére


Polllen
nagyúr

Magánszféra védelme témakörben beszélgetünk. USA fejletettebb demokrácia nálunk? NSA adatgyűjtés?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#142) ak76


ak76
senior tag

Vihar a biliben.
1.) Van személyi igazolványod?
2.) Útleveled?
3.) Jogosítványod?

Na,mindegyikhez fényképre van szükséged,amit a megfelelő adatrögzítő,feldolgozó,tároló szerveknél,összességében pedig a BM hez tartozva,meg is ejtenek.
Innentől kezdve miről beszélünk?
Az adatvédelemről,személyiségi jogokról meg csak annyit hogy ilyenekről elmélkedni a Facebook,Twitter,Instagram,Tumblr világában,a GOOGLE világában,nettó fantazmagória.

[ Szerkesztve ]

(#143) Trailblazer válasza Polllen (#141) üzenetére


Trailblazer
addikt

De akkor mégis ők a követendő példa, nem volt elég a felzúdulás?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#144) Polllen válasza Trailblazer (#143) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem követendő példa, de nem is tartunk ott. Ez egy példa volt arra, hogy a lehetőség mindig adott a visszaélésre.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#145) UnA válasza johnywalker (#140) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem értem miről beszélsz, mindig is volt törvényes felhatalmazása a rendőrségnek, hogy a kommunikációs csatornákat megfigyelje. A liberálisok ugyanúgy támogatták ezt, amikor hatalmon voltak. Erre mondják azt a politikában, hogy "az üléspont határozza meg az álláspontot".

(#146) Rodi 4.80 válasza Toth_Jani (#86) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Déjá vu a címe.

(#147) Trailblazer válasza Polllen (#144) üzenetére


Trailblazer
addikt

Úgy értem, hogy nemzetközi felzúdulást okozott, világszerte helytelenítették, viszont ezek szerint mégsincsenek elvetve ezek a módszerek?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#148) tntmax


tntmax
aktív tag

Szeptember 12.
Hősök tere.

(#149) Dr. Akula válasza UnA (#139) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már most is az van, csak duplán akarnak pénzt lejmolni, 0 munkára. Igazából ez felveti a jogalap nélküli gazdagodás bűncselekményének gyanúját, csakhát állami maffiában mindent lehet, csak a magánban tilos.

(#150) Egon válasza UnA (#119) üzenetére


Egon
nagyúr

A hasonlat továbbra is teljes mértékben áll.

Nem igazán. Marketing szempontok alapján adatbázist építeni alapjában véve konstruktív tevékenység. Nyilvántartani, hogy ki kire szavazott: ilyet többféle okból lehet csinálni, ami lehet konstruktív, és akár destruktív is (előbbire egyetlen példát tudok mondani, ha a nem Fidesz-szavazókat próbálják meggyőzni, mondjuk szórólapokkal. Csakhogy egy ilyen adatkezelés többféle szempontból sem lesz jogszerű - pl. vajon van nyilvántartási száma az adatkezelésnek a NAIH-nál, el lehet valahol olvasni az adatkezelés célját, időtartamát stb.; az érintetteknek van módja kérni az adatkezelés megszüntetését? :U ).

De abban természetesen igazad van, hogy a törvény alapján egy ilyen adatgyűjtés jogszerűtlen lehet.

Nem, nem lehet. Egy ilyen adatkezelés konkrétan nem jogszerű.

Abba most nem érdemes belemenni, hogy van-e értelme leválasztani a nemzetiségi, vallási vagy politikai adatot a többiről, mert ez nálunk egy (túlzott) történelmi félelem eredménye. Más országokban ez sokszor fel sem merül kérdésként, ha láttál már pl. angol állami kérdőíveket, azon sokszor szerepel a rasszra vonatkozó kérdés.

Ez teljesen irreleváns. Jogszabályban szabályozott a kérdés. A szavazás nem nyíltan történik (rémlik valami kis fülke, ahol behúzott függöny mögött ikszelünk, aztán lezárt borítékban hozzuk ki az anonim szavazatot, hogy bedobjuk az urnába, nemde? :U ).

És természetesen a pártok is vezetnek listát a támogatokról nagyon sok országban, mert - ahogy ezt írtam - ez a politikai marketing hatékokonyságát növeli.

LOL, ez aztán a terelés a javából. Aki támogató, az nyilván az arcát (nevét stb.) adja a politikai nézeteinek, legalábbis a támogatott párt vonatkozásában - aki csak szimplán szavaz, az nem feltétlenül. Másrészt egy ilyen nyilvántartás felhasználható a nem kormánypártra szavazók hátrányos megkülönböztetéséhez (akár úgy, hogy aki nincs a rájuk szavazó listán (ha csak a saját szavazataikat tartják nyilván...), az ugyebár másra szavazott...), és ez az igazi probléma (elegánsan úgy teszel, mintha nem tudnád miről van szó).

Más, nem csak neked, hanem a hírre reagálva.
Maga a hír nem verte ki nálam a biztosítékot (ezt a bizonyos listát komolyabb problémának érzem). Ugyanis a cikkíró abból indul ki, hogy úgysem tartják be a törvényt. Vonatkoztassunk el attól, hogy ennek van-e (és ha igen, akkor mekkora) realitása: a vita kedvéért tételezzük fel, hogy igaza van. Ebben az esetben viszont le kell szögezni, hogy jelen helyzethez képest semmi sem fog változni: a fényképes adatbázis most is létezik, és naiv aki azt hiszi, hogy valamelyik kapcsolati kóddal nem lehet (közvetve vagy közvetlenül) összekapcsolni bármely más nyilvántartással, amiben TAJ, adóazonosító vagy személyi szám található. Ha eddig sem tartották be a törvényt, akkor adott állami szervek eddig is szabadon garázdálkodhattak ezekben az adatbázisokban... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.