Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) golya87 válasza #32839680 (#1) üzenetére


golya87
őstag

Hát ebből nekem sem az jött le, hogy fejlődni fogunk és nem engedünk a mindenféle jogvédőmaffiáknak...
Eléggé fejlődő területe a jognak ez a rész.

(#3) danikollar


danikollar
őstag

Biztos valakinek a valakije! :U

(#4) MageRG


MageRG
addikt

Azt hittem a jogász nem tartozik az értékteremtő szakmák közé, ezért fel sem merül... ;]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#5) Gave


Gave
addikt

Eddig is hozzá nem értők irányították az országot: változás: 0

(#6) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

"a helyettes államtitkár felel" - Felelősségre vontak már ebben a szférában valaha valakit bármiért? :U

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#7) buherton válasza $p@rr0w (#6) üzenetére


buherton
őstag

A tákol... akarom mondani alkotmány védi őket. Ha jól emlékszem csak akkor indítható eljárás ellenük, ha tetten érték őket, de javítsatok ki, ha nem így lenne. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) etejedu


etejedu
őstag

És akkor a szabadalmi hivatalról ne is beszéljünk.
...

(#9) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nem az a gond, hogy nem szakemberek irányítanak, hanem az, hogy a "felelősök" meg sem kérdezik őket! :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Legalább olyan valaki, aki látott már számítógépet. Ez már fejlődés.

@Geri Bátyó : Ilyen magas szinten ebben az országban nincs felelősség...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) kymco


kymco
veterán

Tudom, hogy kisebbségi vélemény, de tíz éve infokommunikációval foglalkozik...
Vsz egyedül vagyok a világegyetemben, de a végzettségem és a munkaköröm nekem sem egyezik, igaz 17 éve csinálom a szakmám...
Van még valaki rajtam kívül, akinek a végzettsége és a szakmai gyakorlata nem fedi egymást? Jó szakembernek tartod magad a végzettséged ellenére?
Azt tapasztalom, hogy tíz év alatt sok mindent meg lehet tanulni szinte bármilyen szakmában. Az elméleti dolgokat túlhangsúlyozó egyetemi oktatás esetenként kevesebbet ad, mint a gyakorlat.
Ne értsetek félre, nem akarom ekézni a képzési rendszerünket, nem akarom semmibe venni a képzettség értékét, de mivel nem ismerem ezt a személyt, nem kiáltom ki róla, hogy kókler csupán azért, mert az életrajzát lehet úgy is olvasni...
Persze politikai üzenetnek nem lett volna rossz egy ízig-vérig szakembernek...
Majd meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#12) #56573440 válasza kymco (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

amennyire én látom a környezetemből a szakirányú képzettség nem minden,sőt. amit az egyetemen tanítanak azok masszív alapok, de nem igazán készít fel arra, amivel nap mint nap találkozhatsz, fokozottan igaz ez az it-re, ahol a piac fejlődése, az új technológiák terjedése fényéveket ver az oktatásra, egyszerűen nem tudja az egyetem tartani a lépést ezekkel. amit leadnak az 2-3 éves anyag általában. azóta mi változott? irdatlan mennyiségű dolog.

az ilyen politikusoknál szerintem jobb ha a joggal van tisztában, esetleg közgázhoz se hülye, úgyis mindegyik mögött ott kell hogy álljon egy szakirányú csapat, tanácsadók, stb. egyedül lehetetlen ellátni ezeket a feladatokat, túl sok dolgot kéne átlátni, túl szerteágazó tudás kéne hozzá. lehet valaki jó szakember és tudhatja merre az út és mi kéne hozzá, ha nincs meg hozzá a körítés, hogy azt hogy lehet elérni, hogy szerezzen hozzá forrásokat, stbstb.

(#13) Geri Bátyó válasza kymco (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Értem én, hogy 10 éve infokommunikációval foglalkozik, de ettől még nem lesz informatikai szakember. Ez csak azt jelenti, hogy 10 éve pofázik arról, amihez nem ért!
Amúgy én végzettségemet tekintve geológus vagyok, de (szintén 17 éve) földmérőként dolgozok és mérnöki szintű az eközben felszedett (gyakorlati) tudásom.
A két dolog között azért elég nagy a különbség. :K

(#12) blackrulz: Szerintem pont fordítva kellene lennie. A szakember a vezető és a jogász a tanácsadó. A jogász nem fog szakmai szempontok alapján dönteni, csak jogi alapon. A szakember a szakmai szempontokat veszi alapul, de kénytelen figyelembe venni a jogot is. Egészen más a súlyozás!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) Gave


Gave
addikt

Majd megint lesznek 40 millios állami weboldalak, amiket valakinek a valakije két hétvégén dobott össze. De legalább ennek már lesz korrekt jogi háttere. :D

(#15) hcl válasza kymco (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sok ilyen van, de ilyenkor mindig kinyílik a bicska a zsebemben, hogy az álláshirdetésekben mindig van egy rakás követelmény, és csomószor olyanokat vesznek fel, akiknek nincs meg, amit kértek :D
Ettől persze még lehet jó az adott területen, csak akkor meg minek írnak oda követelményeket? :D
És azért általában egy adott terület műveléséhez nem véletlenül kell megfelelő képzettség.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) lapa


lapa
veterán

emberek. szervezéssel foglalkozik, reméljük sikerül.

a felelősben nem az a lényeg, hogy amikor leszerel börtönbe zárhassuk, hanem hogy ő dönt, amíg ott van.

(#17) Geri Bátyó válasza lapa (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az rendben van, hogy szervez, de mit szervez azon, amihez nem ért?
Ez olyan, mint a kivitelezéseknél a lebonyolító, aki nem szakember, hanem pénzügyes és a döntéseivel csak hátráltatja a projektet. Nem véletlenül hívjuk BONYOLÍTÓ-nak az ilyeneket.

A felelősben meg pont az lenne a lényeg, hogy felelősséget vállal a döntéseiért, tehát ha rossz döntést hoz, akkor elő lehet venni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) hcl válasza lapa (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem az a lényeg, de ha valamit elkefél, akkor elvileg vállalnia kéne.

Ez pont olyan, mint a pécsi buszeladás, a 20 milliárd egy kézzel írott számlán. Nem volt felelős. He? Ki írta a számlát? Ki írta alá a szerződést? Nem ott kéne keresni? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) #06658560 válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tehát magadnak megengeded, hogy egyetemi szintű tudást szedj fel gyakorlatban, neki nem? Kettős mérce? :U

Egyébként ha nekik többek között a jogszabályok megalkotásai is a feladataik között vannak-azok felterjesztése, stb., akkor miért is baj a jogi végzettség? Mert van rá esély, hogy szakmai emberként jogilag ellentmondásos helyzetet teremteni könnyebb, mint fordítva?
Egyébként milyen szakembernek kéne lennie? Hálózati szakembernek a telekommunikáció miatt, jogvédőnek az adatkezelési ügyek miatt, programozónak esetleg, vagy rendszergazdának? Vagy mindnek egyszerre?

"A jogász nem fog szakmai szempontok alapján dönteni, csak jogi alapon. A szakember a szakmai szempontokat veszi alapul, de kénytelen figyelembe venni a jogot is. Egészen más a súlyozás!"

Mi ez a baromság megint? mi az, hogy jogász nem fog figyelembe venni szakmai szempontokat, a szakember meg kénytelen a jogot figyelembe venni? Nem ezért van jogrendszer, hogy ne lehessen mindent kény-kedv szerint? Jogász miért ne dönthetne szakmai szempontokból is? Vagy utaljak vissza az első mondatomra?

(#20) Geri Bátyó válasza #06658560 (#19) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A cikk alapján az ő tudása nem szakmai, hanem politikai/jogi, így semmi köze a szakmához. Hogyha informatikusként dolgozott volna 10 évig jogász végzettséggel, akkor más lenne a véleményem.

Pont az a probléma, hogy orrba-szájba hozzák a jogszabályokat/törvényeket, de a való életben nem működnek, mert csak jogi háttér van mögötte, de szakmai nincs! Szerintem bármiféle informatikai szakember, megfelelő jogi háttérrel jobb szabályozást tudna létrehozni.

A jogász csak a jogot ismeri és minden másra tesz magasról/nem is ért hozzá. Durva, de ez a valóság (tisztelet a kivételnek). Sok esetben egy kávét sem tud megfőzni önállóan, szóval ez nem baromság, hanem tapasztalat.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) #06658560 válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez nem tapasztalat, ez előítélet.
A pozíció pedig jellemzően politikai, ahova nem rendszergazdai, programozói tapasztalat kell. Ezt azért csak fel kellene fogni ép ésszel.

(#22) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nem ártana valaki olyan, akinek vezetői képességek vannak. Az állami infostratégia eddig nagyjából úgy nézett ki, mint egy ezerfelé szétszaladó baromfiól, és ez 2010 után sem javult sokat. Valamicskét fegyelmezettebb lett, viszont azon az áron, hogy a fejlesztések lelassultak.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#23) Geri Bátyó válasza #06658560 (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Munkám során is rengeteg jogásszal találkoztam, akik minden esetben hátráltatták a tényleges munkát. A Párom jogi asszisztens, így napi szinten látja, hogy a jogászok/ügyvédek menyire életképtelenek, úgyhogy szó sincs előítéletről! :N

Az adott pozíció pedig - bár politikai - szakmai tudást kíván (na).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) bambano válasza kymco (#11) üzenetére


bambano
titán

én nem a végzettségek meg nem a személyek miatt alkottam olyan véleményt, amilyet, hanem az alapján, amit a megjelenő jogszabályokban látok. azok pedig zömében a veretes ökörség kategória. olyanok hoznak új szabályokat, akiknek nagy vonalakban sincs fogalmuk arról, hogy a világ hogy működik.

úgyhogy fusson, ki merre lát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) bambano válasza #56573440 (#12) üzenetére


bambano
titán

ezzel a hsz-szel max. annyit mondtál, hogy fogalmad sincs, mit kellene az egyetemnek tanítania.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) #56573440 válasza bambano (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

pont ezt írtam ;]

(#27) bambano válasza #06658560 (#19) üzenetére


bambano
titán

"Egyébként ha nekik többek között a jogszabályok megalkotásai is a feladataik között vannak-azok felterjesztése, stb., akkor miért is baj a jogi végzettség?": mert van rá esély, hogy jogilag korrekt, de teljesen életszerűtlen jogszabályokat hoznak. Pontosabban ez az esély kifejezés egy erős eufémizmus, mert azt jelenti, hogy lehet, hogy jó jogszabályokat hoznak, miközben az életben sorozatosan látjuk, hogy amit hoznak, marhaság. Tehát az esély elméleti, a gyakorlati találati arány nulla.

"mi az, hogy jogász nem fog figyelembe venni szakmai szempontokat": te úgy láttad, hogy mostanában figyelembe vettek szakmai szempontokat? mert ha igen, akkor szemészet javasolt.

Az eddigi életemben kétféle állatfajtát láttam, aki azt hitte magáról, hogy ő a jolly joker, vagyis minden szakmához ért: a jogászt meg az orvost.

Még annyit: a helyettes államtitkári pozíció elvileg nem politikai pozíció.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) #06658560 válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én meg rengeteg példát látok rá, hogy nem. Egyébként akkor párod is életképtelen, ha még jogásszá sem sikerült avanzsálnia?

És melyik IT szakmai területet kéne ismernie? Korábbi listából emeld ki nyugodtan!

(#27 bambano: "mert van rá esély, hogy jogilag korrekt, de teljesen életszerűtlen jogszabályokat hoznak. Pontosabban ez az esély kifejezés egy erős eufémizmus, mert azt jelenti, hogy lehet, hogy jó jogszabályokat hoznak, miközben az életben sorozatosan látjuk, hogy amit hoznak, marhaság. Tehát az esély elméleti, a gyakorlati találati arány nulla." Ez leginkább azon múlik, hogy hajlandó-e az illető megfelelő tanácsadókat keríteni, vagy sem. Utána jár-e a dolgoknak, vagy sem. Amit jogászként és IT szakemberként is elszúrhat, ergo a végzettségétől független.

"te úgy láttad, hogy mostanában figyelembe vettek szakmai szempontokat? mert ha igen, akkor szemészet javasolt." A jelenlegi politikai ámokfutás általánosan a jogászokat minősíti?

"Az eddigi életemben kétféle állatfajtát láttam, aki azt hitte magáról, hogy ő a jolly joker, vagyis minden szakmához ért: a jogászt meg az orvost." Ésn egy harmadikat is, az IT-s.

"Még annyit: a helyettes államtitkári pozíció elvileg nem politikai pozíció." Elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#29) kymco válasza #06658560 (#19) üzenetére


kymco
veterán

Egyébként milyen szakembernek kéne lennie? Hálózati szakembernek a telekommunikáció miatt, jogvédőnek az adatkezelési ügyek miatt, programozónak esetleg, vagy rendszergazdának? Vagy mindnek egyszerre?

Teljesen egyetértek. Egyébként ahol dolgozom, annak a felső vezetésében az informatikáért felelős felső vezető gazdasági szakember. De olyan informatikai humán háttért alakított ki maga körül, hogy le tudott vezényelni egy komplett szerkezetváltást, szerkezetátalakítást (hardver, szoftver és humán infrastruktúra tekintetében) egy nagyvállalat méretű szervezetnél.
A vezető nem érthet mindenhez, de olyan emberekkel veheti körül magát, akik ezt a hiányosságot pótolják.
Ha most a vezető kitűnően ért a szerver architektúrákhoz, az mennyivel segíti az e-gazdaságot (ez pld szerintem többek között gyönyörű jogászi feladat is :) )?
Az én közvetlen szakmai főnököm kitűnően tud programozni clipperben és van egy jó pár MS vizsgája is, de ezek indifferensek akkor, mikor a beszállítókkal a beruházás lebonyolításának útvesztőiben kavar. Ellenben van 2-3 nagy projekt lebonyolításában gyakorlata, igaz ezt nem tanulta egyetemen, tanfolyamon, csak átélte... nos, ő ezekre az utólagosan szerzett ismeretekre épít, eddig sikerrel.

Ismétlem, fogalmam sincs, hogy mihez ért ez a jóember, akit kineveztek. De nem fogok fikázni valakit az előítéleteim alapján... Szerintem az lenne a kultúremberhez méltó, ha a tettei alapján ítélnénk meg.
Amint valaki úgy képes minősíteni a kinevezett vezetőt, hogy ennek alapja az elmúlt időszak általa végzett munkája, akkor az más helyzetet teremt...

Amennyiben nincs ilyen tapasztalat, tény, az egész ekézés nem más, mint a más miatt keletkezett indulatok (rossz helyen történő) levezetése, vagy csak egyszerű trollkodás...

www.refujvaros.hu

(#30) bambano válasza #06658560 (#28) üzenetére


bambano
titán

jelenleg két területet szabályoznak: távközlési szolgáltatások és adatvédelem. ehhez kell értenie.

(#29) kymco: "De nem fogok fikázni valakit az előítéleteim alapján...": szerintem sem kell előítélet alapján fikázni.
"Szerintem az lenne a kultúremberhez méltó, ha a tettei alapján ítélnénk meg.": így van. tehát akkor ítéld meg például a nagy országos internet tűzfal alapján. Előfordulhat, hogy valaki az országos tűzfalat pozitívan értékeli?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) #06658560 válasza bambano (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

"elenleg két területet szabályoznak: távközlési szolgáltatások és adatvédelem. ehhez kell értenie."

Mutass egyetlen embert is, aki megnyugtatóan ért mindkettőhöz!

(#32) bambano válasza #06658560 (#31) üzenetére


bambano
titán

pl. én. ezen túlmenően dolgoztam minisztériumban is, úgyhogy átlátom, hogy (nem) megy ott a munka.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) hcl válasza #06658560 (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"És melyik IT szakmai területet kéne ismernie? Korábbi listából emeld ki nyugodtan!"
Kéne lennie ismereteinek, minél szélesebb körben, annál jobb. Pl. hogy tudja mitől 10 milla egy jobb router, és ne vágja el budget cut címén a hálózatfejlesztést :D
Elvileg van is "gazdasági informatikus" képzés.

Nálunk is van 1-2 középvezető (IT cég) alapvető ismeretek hiányával, ne tudd meg, mekkora baromságokat csinálnak. Olyan szinten, hogy felíratja az emberei jelszavát, hogy ha szabin vannak, és kell valami a gépükről...
ÉS! Van IT szempontok alapján történő tesztelés állásinterjún. Persze ha a HR-es is síkhülye a cég tevékenységi köréhez, akkor nyilván fel fog venni ilyeneket.

"Ésn egy harmadikat is, az IT-s."
Khm, inkább az IT-st szokták hülyének tartani, egész addig, amíg ki nem derül, hogy nélküle megáll a cég, mert nem gondolkodnak, nem tudnak olvasni a userek.

Ezen kívül nézd meg a közszféra működését, ha az jól működik valaki szerint...

@bambano : Egyáltalán egyre inkább jellemző a magyar jogalkotásra a következetlenség.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) sh4d0w válasza hcl (#33) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ne is mondd: valaki mesélte, hogy a melóhelyükön felmondtak az informatikusnak (IT-mindenes lófasz pénzért), hogy úgysem fog találni magának másik helyet, majd jól visszaveszik kevesebb pénzért. Felmondási idő 1 hónap, 3 héttel a felmondás után megkérdezték tőle, hogy áll az álláskereséssel, mondta, hogy köszöni, jól, sokkal több pénzért fog dolgozni másik helyen.
Azóta kereskedelmi iskolát végzettek managelik a cég webshopjait...

https://www.coreinfinity.tech

(#35) #06658560 válasza hcl (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Khm, inkább az IT-st szokták hülyének tartani, egész addig, amíg ki nem derül, hogy nélküle megáll a cég, mert nem gondolkodnak, nem tudnak olvasni a userek"

Ahogy a jogászt is általában hülyének tartják, lásd itteni topik is, s ahogy az IT-s is meg van győződve a saját maga felsőbbrendűségéről általában.

"Kéne lennie ismereteinek, minél szélesebb körben, annál jobb. Pl. hogy tudja mitől 10 milla egy jobb router, és ne vágja el budget cut címén a hálózatfejlesztést
Elvileg van is "gazdasági informatikus" képzés."

Ez elvileg nem az államtitkár döntése kell legyen, hogy milyen hardvert kell venni, nem venni.

"Ezen kívül nézd meg a közszféra működését, ha az jól működik valaki szerint.."

Ez mihez is van kötve, vagy csak lóg a levegőben?

#32 bambano:"pl. én. ezen túlmenően dolgoztam minisztériumban is, úgyhogy átlátom, hogy (nem) megy ott a munka."

Mivel igazolod, hogy az adatvédelmi oldalt tényleg elég alaposan ismered? Vagy higgyük el bemondásra?

[ Szerkesztve ]

(#36) Geri Bátyó válasza #06658560 (#28) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Egyébként akkor párod is életképtelen, ha még jogásszá sem sikerült avanzsálnia?"
Ezt egyrészről a nevében is kikérem magamnak, másrészről, mint említettem, az átlagos jogász/ügyvéd még kávét sem tud főzni, arról meg ne is beszéljünk, hogy az ügyvédi léthez szükséges szoftvereket sem tudják kezelni.

Ahogy említettem, bármely szakmai ismeret elősegítené a munkásságát!

"Ez leginkább azon múlik, hogy hajlandó-e az illető megfelelő tanácsadókat keríteni, vagy sem."
A tapasztalat azt mutatja, hogy a jogász nem kér tanácsot senkitől, mert úgy gondolja, hogy a jog mindenre megfelelő választ ad.

"A jelenlegi politikai ámokfutás általánosan a jogászokat minősíti?"
Egyértelműen nem!! :N
A jogászok politikától és párttól függetlenül is ámokfutnak. Legtöbb esetben még a saját maguk által kreált körmondatokat sem tudják értelmezni!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#37) #06658560 válasza Geri Bátyó (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A tapasztalat azt mutatja, hogy a jogász nem kér tanácsot senkitől, mert úgy gondolja, hogy a jog mindenre megfelelő választ ad"

Elég sok jogász ismerőssel a környezetemben nekem pont ellenkező tapasztalatom van.

"Ezt egyrészről a nevében is kikérem magamnak, másrészről, mint említettem, az átlagos jogász/ügyvéd még kávét sem tud főzni, arról meg ne is beszéljünk, hogy az ügyvédi léthez szükséges szoftvereket sem tudják kezelni."

Ez megint terelés, hazugság, torzítás. Vagy akkor én csak zseni jogászokat ismerek.
Ja, és látod, mennyire sért, ha a te feltételezéseddel élek a párodra? gondolom azt mondod ő tökéletesen mindent tud csinálni. Akkor miért nem jogász, miért csak asszisztens?

"A jogászok politikától és párttól függetlenül is ámokfutnak. Legtöbb esetben még a saját maguk által kreált körmondatokat sem tudják értelmezni!"

Ezt azért nem ártana igazolni. A legtöbb kitételt. mert eddig itt amit leírtál az mind annyi, van minimális rálátásod és abból terjeszted ki a véleményed mindegyik jogászra, konkrét valós ismeretek nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#38) bambano válasza #06658560 (#35) üzenetére


bambano
titán

"Mivel igazolod, hogy az adatvédelmi oldalt tényleg elég alaposan ismered? Vagy higgyük el bemondásra?": igen, hidd el bemondásra, mert ez nem az a fórum, ahol véresen komolyan fogok bizonygatni bármit is.

Az igazolás egyébként nem lenne bonyolult, a vonatkozó jogszabály tételesen felsorolja, hogy milyen végzettségekkel lehet például valaki adatvédelmi felelős, ha megvan, megfeleltél, ha nem, nem.

mivel úgy látom, neked ezzel a témával nagyon a tyúkszemedre léptek (minisztériumi dolgozó vagy, netán helyettes államtitkár?), szerintem ne folytassuk a diskurzust.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza #06658560 (#37) üzenetére


bambano
titán

"A tapasztalat azt mutatja, hogy a jogász nem kér tanácsot senkitől, mert úgy gondolja, hogy a jog mindenre megfelelő választ ad": pont egy éve kezdtem el a főnökömmel átfésülni a kábelszövetség jogászai által elkészített kábeltv-s meg ktv internetes ászf mintákat, és egy év alatt nem értünk a végére, annyi marhaság van benne. A marhaságok zöme szakmai, kisebb része jogilag is marhaság. Mindezt azok után, hogy felajánlottam a segítségem a szakmai részek tisztába tételéhez, nem kellett.

Ja, és úgy adják ki a kezükből a minta ászf-et, hogy nagy piros betűkkel rá van írva: minta, felelősséget nem vállalnak érte. akkor minek csinálták, illetve mit segít az egyszeri szolgáltatón? és most tekintsünk el attól a ténytől, hogy a benne levő ökörségek utólag indokolttá teszik a felelősség hárítását.

úgyhogy igen, az itt, a jogászok ellen elhangzott negatívumokat csak megerősíteni tudom a saját tapasztalatom alapján. és ezek nem feltételezések, hanem tények. egy évnyi melót nem feltételezések alapján feccölök bele egy papiros rendberakásába, hanem tények alapján.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) fordfairlane válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


fordfairlane
veterán

A cikk alapján az ő tudása nem szakmai, hanem politikai/jogi, így semmi köze a szakmához.

A végzettsége nem szakmai, a tudásának hiányát meg csak odaképzeled. A felsővezetők jellemzően nem informatikai végzettségűek sokszor még informatikai cégeknél sem. Az a szöveg meg, hogy szerinted egy átlagos jogász kávét sem tud főzni, az kifejezetten prolitempójú érvelés.

Mondjuk ezen a fórumon az ilyen bitbuherátor infós békaperspektíva szokott megnyilvánulni minden IT-s hírnél, úgyhogy nem csodálkozom.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#41) sh4d0w válasza #06658560 (#35) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...Ez elvileg nem az államtitkár döntése kell legyen, hogy milyen hardvert kell venni, nem venni..."

A végén a számlát ő hagyja jóvá, tehát ha ő véletlenül tud egy 200e Ft-os rúterről, nem fogja érteni, miért kell a 10 millás... aztán jön egy e-útdíjas rendszer és kiderül, hogy jobb lett volna a drágább, de a felelősséget meg nem hajlandó vállalni, tehát rá kell fogni a cúnya, gonosz hekkerekre a balfogást.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#42) Geri Bátyó válasza #06658560 (#37) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Elég sok jogász ismerőssel a környezetemben nekem pont ellenkező tapasztalatom van."
Vagyis a te jogász ismerőseid rendszeresen tanácsot kérnek szakemberektől, ha belefutnak egy problémába?
Mutass be nekik, mert én ilyet még nem láttam! :(

"Ez megint terelés, hazugság, torzítás. Vagy akkor én csak zseni jogászokat ismerek."
Lehet, hogy így van! A Párom 15 éve dolgozik nemzetközi ügyvédi irodákban, mint asszisztens és mint titkárság vezető, de olyan ügyvédet még nem látott, aki önállóan el tudta volna végezni a feladatát.

Én magam is számos jogászt ismerek, a munkám kapcsán. Olyan eset még nem fordult elő, hogy ténylegesen előremozdították volna a munkát. A jogi csűrés-csavarással csak azt érték el, hogy egy kívülálló érdekcsoport sok pénzt szakítson le tényleges munka nélkül.

(#40) fordfairlane: "Az a szöveg meg, hogy szerinted egy átlagos jogász kávét sem tud főzni, az kifejezetten prolitempójú érvelés."
Én örülnék a legjobban, ha így lenne! :K Nem mondom, hogy minden jogász életképtelen, de sajnos azt tapasztalom, hogy a 95%-a az!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#43) Geri Bátyó válasza Geri Bátyó (#42) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lejárt a szerkesztés.

Van olyan jogász/ügyvéd ismerősöm (több is), akiket nagyon nagyra becsülök. Mind szakmai, mind emberi téren példamutatóak. Sajnos ők a kivétel!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#44) hcl válasza sh4d0w (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOLLL :D

"Ahogy a jogászt is általában hülyének tartják, lásd itteni topik is, s ahogy az IT-s is meg van győződve a saját maga felsőbbrendűségéről általában."
Kikérném magamnak, amúgy a jogászokat én pl. nem szoktam hülyének tartani, csak egy szakminisztérium vezetéséhez nem feltétlen megfelelő végzettségnek tartom. Nagyon sok csak a jogban jártas igazán, más területre nincs rálátásuk.

"Ez elvileg nem az államtitkár döntése kell legyen, hogy milyen hardvert kell venni, nem venni."
Igaz, ezt azért általában kisebb vezetőkre tartom igaznak, ezt oda kellett volna írni. De egy nagyobb beszerzés esetén azért kellhet nekik rálátás. Ld. később sh4d0w kommentje.

"Ez mihez is van kötve, vagy csak lóg a levegőben?"
Mondjuk az említett államtitkárság közintézmény.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) #06658560 válasza bambano (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

"mivel úgy látom, neked ezzel a témával nagyon a tyúkszemedre léptek (minisztériumi dolgozó vagy, netán helyettes államtitkár?), szerintem ne folytassuk a diskurzust."

Javaslom a szemészed felkeresését vaksági igazolás kiállítására, egyik sem vagyok, nem is áll szándékomban azzá válni.

#41 sh4d0w: vagy nem, a mostani útdíjnál meg még feljebb kell keresni a politikai döntést az adott dátumhoz kötődő bevezetésről. És azért nincs felelőse, mert ovit nem nevezhetik meg ráutalás miatt. Attól, mert jogász még nem fogja definitíve elvágni a tizenmillás routerbeszerzést, mert ismeri a tízezrest otthon. holott itt pont ez megy, hogy a jogászságával definitíve hülye mindenhez és csak rombolni fog.

#44 hcl: nem tudom, szelektíven olvasol-e, hogy nem érted, nem rád, a topik hangnemére utaltam. S ez ékesen látszik is továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#46) #06658560 válasza hcl (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lejárt a szerkesztési idő:
"Kikérném magamnak, amúgy a jogászokat én pl. nem szoktam hülyének tartani, csak egy szakminisztérium vezetéséhez nem feltétlen megfelelő végzettségnek tartom"

És milyen végzettséget tartanál megfelelőnek? A terület nem jogi vonatkozású? Az adatvédelem nem jogi kérdés legalább annyira, mint technikai?

"Mondjuk az említett államtitkárság közintézmény."

És majd jobban fog menni a hivatali szervezettség, ha egy IT végzettségű kerül oda a tetejére? Valamint a szervezettség, működési teljesítmény hogy kapcsolódik ahhoz, hogy jogász alkalmas-e a terület felügyeletére?

#42 Geri Bátyó: javaslom Békés megyében körbenézni.

"Van olyan jogász/ügyvéd ismerősöm (több is), akiket nagyon nagyra becsülök. Mind szakmai, mind emberi téren példamutatóak. Sajnos ők a kivétel!" A korábbi kommentjeiddel pedig őket is lehúztad. Most akkor hogy is becsülöd őket nagyra?

"Lehet, hogy így van! A Párom 15 éve dolgozik nemzetközi ügyvédi irodákban, mint asszisztens és mint titkárság vezető, de olyan ügyvédet még nem látott, aki önállóan el tudta volna végezni a feladatát."

Hm, lehet, ki kéne nyitnia a szemét néha?

"Nem mondom, hogy minden jogász életképtelen, de sajnos azt tapasztalom, hogy a 95%-a az!"

A világ valahogy nem ezt mutatja, hanem az ellenkezőjét. Vagyis a tapasztalatod hibás.

[ Szerkesztve ]

(#47) bambano válasza #06658560 (#45) üzenetére


bambano
titán

két út van előtted:
1. vagy továbbra is személyeket támadsz itt
2. vagy hozol ellenpéldákat.

például kezdd el hosszasan bizonygatni, hogy a nagy kínai magyar tűzfal miért is jó? vagy magyarázd el, hogy az egységes, országos kötelező nyitvatartás a szolgáltatóknál miért jó? vagy mire jó az az ászf, amit úgy rövidítettek le az érthetőség kedvéért, hogy 80 oldalról megnőtt 120 oldalra? vagy miért támogatja a vállalkozás szabadságát, ha az ászf formátuma és tartalomjegyzéke kötött?

ne azt magyarázd, hogy én hülye vagyok, mert ez nem releváns államigazgatási szinten, hanem cáfold meg azokat a kiindulási tényeket, amelyek alapján én vagy minden más normálisan gondolkodó arra a végeredményre jutott, hogy a jogászok csak kárt okoznak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza #06658560 (#46) üzenetére


bambano
titán

"És milyen végzettséget tartanál megfelelőnek? A terület nem jogi vonatkozású? Az adatvédelem nem jogi kérdés legalább annyira, mint technikai?": szerintem ezt egyszerűen el lehet dönteni. hozol egy általad jónak tartott jogászt, és megnézzük, hogy ő végzi-e el hamarabb és jobb eredménnyel mondjuk az elte progterv infó szakát, vagy én az elte jogi szakkört.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) fordfairlane válasza Geri Bátyó (#42) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem mondom, hogy minden jogász életképtelen, de sajnos azt tapasztalom, hogy a 95%-a az!

Nekem más a tapasztalatom. Mondom, nem csodálkozom, az It techben a szakbarbár kockák okoskodnak folyton, úgyhogy nagyjából ez a témavezetés volt várható itt is. Me' egyébként mindenki más hüjje, aki nem tud léptetőregisztert forrasztani, hö!

x gon' give it to ya

(#50) #06658560 válasza bambano (#47) üzenetére


#06658560
törölt tag

"például kezdd el hosszasan bizonygatni, hogy a nagy kínai magyar tűzfal miért is jó? "

Nem jó, politikus döntött róla, nem jogász. Feladatát tekintve.

"vagy magyarázd el, hogy az egységes, országos kötelező nyitvatartás a szolgáltatóknál miért jó?"

Fogyasztóvédelem mond valamit?

"vagy mire jó az az ászf, amit úgy rövidítettek le az érthetőség kedvéért, hogy 80 oldalról megnőtt 120 oldalra?"

Biztos, hogy mindig a rövidebb a közérthetőbb? Béla bá a sarki talponállóban megérti a Mandelbrot-halmazt csak a képletéből?

"minden más normálisan gondolkodó arra a végeredményre jutott, hogy a jogászok csak kárt okoznak."

javaslom töröljünk el minden jogszabályt, kezdjük a személyiségi jogok védelmével, had garázdálkodjon a google nyugodtan.

#48 bambano: viszek, ha akarod, kérdés, miben bizonyítja ez a te jobb alkalmasságodat az adott pozícióra? Egy´ltalán miben bizonyítja a másik ember alkalmasságát a pozícióra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.