Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gondoni


gondoni
csendes tag

Nekem is ilyesmik a tapasztalataim.
Az én okos telefonom (Galaxy J5) nap közben elsősorban csakis telefon (meg néha számológép vagy jegyzettömb), úgyis egy PC mögött görnyedek. Az okos dolgok (mail kliens, böngészés, jutúb, stb.) otthon/este mennek rajta wifin, talán ha fél órákat, így nekem is simán kijön 5-6 nap két töltés között. Mobil adathasználat persze kikapcsolva, a hálózat módot is csak GSM-re állítottam, még a 3G sem játszik, hangminőség ide vagy oda.

Aki a "minek neked okostelefon" jellegű ész-osztással jönne: hát estére! :)

Sőt, a régi ZTE Blade III-as telefonom SIM kártya nélkül, wifi nélkül, repülő üzemmódban 20-22 napot is kibír bekapcsolva, a fiókban pihenve, nem piszkálva. :D

(#2) Csapoati


Csapoati
nagyúr

S ha megfordítjuk a dolgot, akkor is működik: pár éve egy SonyEricsson K800i-t kellett használnom egy hétig. Na most ha bekapcsoltam rajta a 3G-t és a Facebook klienst is használtam rajta, délutánra már 20% alatt volt a töltöttség...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) Syl válasza gondoni (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Bár a J5-öm már nincs meg, de az üzemidejét azóta is csodálom. LTE mobilnet és Wifi bekapcsolva, több email fiók, messenger, whatsapp használat mellett is olyat tudott, hogy csak pislog az ember: [kép], [kép], [kép] ;)
Az egyedüli könnyítések: gps off, bluetooth off, éjjel airplane mód.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) szupermacs


szupermacs
veterán

A kijelző nem sokat ment.

(#5) dugo_


dugo_
veterán

ZTE Skate x Ice Armor III ébresztőóraként konstans szakadozó roaming hálózaton.

Előtte volt még 8,5 nap is itthoni hálózaton, telefonálgatással együtt: kép

[ Szerkesztve ]

(#6) gondoni


gondoni
csendes tag

Csak vannak még okosteló tulajok, akik 10 méternél is messzebb mernek menni egy konnektortól (PowerBank nélkül)! :D

Szerencsésnek vallom magam, hogy reggel el tudom dönteni, hogy aznapra vigyek-e magammal töltőt, vagy maradhat a fiókban, ráadásul e komoly dilemma elé is max. heti 2-3 napon állít az élet! :DDD

(#7) kemotox válasza Csapoati (#2) üzenetére


kemotox
addikt

10 eves akksirol van szo azert meg is csak

(#8) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Szóval a mai mobilok is bírják addig mint a régi Nokiák vagy Sony Ericsonok, ha lebutítjuk ugyanarra a szintre

Azért az említett üzemben azok mentek két hetet is (a 3410 meg 6230i biztosan, az E51 asszem 10 napot bírt, de nem 3G-n használtam, csak 2G-n), szóval kis túlzással, de ja. Az én céges Sony-m (SP) is elment egy hétig, amikor tavaly le volt tiltva a kimenő hívás és net, csak a hálózatba jelentkezett fel és kész (még hívható volt). :D

Sent from my keyBoard

(#9) Mr. Y válasza gondoni (#1) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Jó kis készülék az a Blade III-as. Második okostelefonom volt, még 2012 húsvétján vettem, azóta már édesanyámhoz került, ő nem nyüstöli, csak havonta egyszer netezik rajta, meg naponta fél órákat telefonál, és még mindig bírja 3-4 napot. Pedig az akksija is öregebb 4 évnél :)

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#10) Csapoati válasza kemotox (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

2008-ban vettem a telefont és 2012-ben kellett egy hétre megint elővennem úgy, hogy előtte nem igazán volt már használva. Szóval a 10 jó lesz nagyon enyhe 4-nek is. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) kemotox válasza Csapoati (#10) üzenetére


kemotox
addikt

Nem azt írtam, hogy mennyit használtam, hanem azt, hogy kb mikor lett gyártva az akksi.

(#12) petipetya


petipetya
nagyúr

"Mobilnet és Wifi le van tiltva"

Ez esetben mi értelme van az okostelefon használatának részedről?

"nincs rá lezsóidő"

(#13) kmisi99 válasza petipetya (#12) üzenetére


kmisi99
addikt

Az 1. hsz ben leírja. Én se vagyok folyton online, attól még nagyon jól jön, mikor pl buszon menetrendet vagy útvonalat tudok nézni stb.

(#14) Csapoati válasza kemotox (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

2008-as gyártású volt a telefon is. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) Viktor77 válasza petipetya (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Semmi.
Ez egy nagyon okos bejegyzés.
Kijelzőidő 2%? Gyakorlatilag feltöltötted, mindent kikapcsoltál, letetted egy asztalra, és vártad mikor merül le. Ok.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) JoeYi válasza szupermacs (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

igen. Csak ha ránéztem, hogy jött-e üzenet. Nyilván ez a full fapad használat, de ha csak telefonként használja az ember, arra is csak ritkán, akkor csak ennyit megy a kijelző

(#17) JoeYi válasza N€T0X|N (#8) üzenetére


JoeYi
őstag

Nekem a Siemens ME45 és a Sony Ericsson D750i-m is "csak" 7 napot bírt ha meggörbültemis. Mondjuk utóbbi úgy is hozta a szintet ha fotózgattam vele meg néha játszottam

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nálam is így van:R. Nemrég újítottam S7 edge-re, volt időszak, amikor az új teló pihent (nyaraláson) - a "szekrényben" 9 napot hozott, de a nyugdíjas sgs2 kínai utángyártott akksija is napokig bírja, ha nincs nyúzás. Viszont aktívan wifire cuppanva 4.1.2-es droid alatt durván melegszik és zabál az sgs2.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) N€T0X|N válasza JoeYi (#17) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Siemens A40-em volt, az nekem se ment két hetet, csak 7-8 napot.

Sent from my keyBoard

(#20) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Sőt, ha kikapcsolnád még tovább bírná

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#21) Jakuu


Jakuu
őstag

Azert ez nem teljesen igaz.
Teszem azt a Xiaomi 1S-em korulbelul ketszer tovabb birja ilyen kondociok mellett, kb 14 napig. mikozben a kijelzoje joval nagyobb, keszenletben par szazalekot esik csak a toltottseg. A Galaxy Rugby Pro-m pedig kb 8-10%-ot.Pedig sokkal nem nagyobb az aksija a Xiaominak kb 200 mAh
Eleve a regi telefonoknal a legalacsonyabb orajel 300MHz, mig az uj SOC-ok gyakorlatilag 0-ra tudjak ezt csokkenteni.
En a heledben meg feltennek egy Greenify-t is, azzal tovabb csokkenne az energia felhasznalas.

(#22) t72killer válasza Jakuu (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Készenlétben teljesen irreleváns a kijelző, uis ki van kapcsolva. Itt a SoC alvás közbeni fogyasztása és a cellaregisztrációk száma a kérdés. Sajna tudtommal akkor is cellát válthat, ha egy helyben van a teló, úgyh aktív SIM-mel, pláne aktív modemmel csak úgy lehet fair módon telókat összehasonlítani, ha egymás mellett mennek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Jakuu


Jakuu
őstag

Ez csak akkor igaz, ha egyaltalan nem nyulsz a telefonhoz keszenletben, de ez teljesen eletszerutlen.
Eletszeru felhasznalas mellett midig van minimalis kepernyohasznalat.
De mint megemlitettem, rengeteget szamit a SOC, a Rugby Pro-nal a legkisebb orajelem 384 MHz, mig a masik telefonnal ez kisebb.
A keszenleti ido meg a duplaja. Persze ettol meg szep a 7 nap feletti keszenleti ido, de ennel tobbet tudnak igy a mai mobilok, gyakorlatilag par szazalekot esik csak le napokent az akku toltottsegi szintek.

(#24) t72killer válasza Jakuu (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha 5-10 percet van bekapcsolva a kijelző, mert mondjuk hívást nem kaptál és max reggel az ébresztőt nyomtad ki, akkor kb ugyanott vagy, mint egy kisebb kijelzőjű telóval. 10perc nagyképernyő nem fog megfektetni egy ~4Ah-s akksit, amekkorát mostanság xiaomi-ék a tepsifonjaikba tesznek. Utóbbihoz azért tegyük hozzá, hogy a kis SGS2 <1.8Ah-ból gazdálkodik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Jakuu válasza t72killer (#24) üzenetére


Jakuu
őstag

https://prohardver.hu/tema/re_vodafone_845_pirosdroid/hsz_17516-17516.html

Egy Vodafone 845-el ertem el kilenc napnal tobb keszenleti idot 1.2Ah-s teleppel.
Az S2 telepe meg nem annyival kisebb, hogy ketszer nagyobb keszenleti idot lehessen elerni az 1S-el.
Ennyit szamitanak az uj SOC-ok es a kisebb minimum orajelek.

[ Szerkesztve ]

(#26) t72killer válasza Jakuu (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, a SoC nagyon sokat számít, keveset használt telónál (=több nap készenlét) abszolút meghatározó:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.