Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ThinkAgain


ThinkAgain
tag

Rohadtul igaz... Nekem is kicsit sok már. Nekem általában ha rákérdezek, hogy mit szeretne, mire vágyna valaki azt a választ kapom, hogy "Ennyire már ismerned kéne!". Ez a nagyon fa××a, kösz a segítséget eset :)

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#2) greenity válasza ThinkAgain (#1) üzenetére


greenity
aktív tag

Van benne igazság :)

Én mondjuk idén praktikus dolgokat veszek :) most pl elrángatom a szülinapost is vásárolni :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hát akkor ne tartsd meg. Kívánj boldog születésnapot és csókolom.

(#4) mickemoto


mickemoto
őstag

Szülinap,névnap még hagyján.Én a karácsonyt és húsvétot egyenesen büntetném.

(#5) Dluinet


Dluinet
nagyúr

én 2 hónappal előtte feliratok vele 5 dolgot
úgy is elfelejti mire a születésnapja lesz, ha meg nem, akkor az a meglepetés, hogy melyiket kapja meg a öt közül

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) Švejk


Švejk
őstag

Akkor van baj, amikor a szülinap meg névnap, de ami még rosszabb, a karácsony és a húsvét az ajándékokról kezd szólni. A "Jézuskázástól" meg "Télapócskától" meg leginkább a "húsvéti nyuszitól" falra lehet mászni, már amikor ez kezdi el játszani a főszerepet. Igen, kedves hagyomány.
De amikor egy ünnep elveszti a gyökereit, amikor gyakorlatilag nem is emlékszünk hogy miről is szólt, az a borzalmas. Vajon az utcán hány ember tudná megmondani miről is szól a húsvét? A nyusziról? A kölniről? A tojásokról? A kiadós reggeliről? Nem, nem azt mondom hogy mindenki menjen el a templomba, és görcsösen ragaszkodjon az ünnep eredeti gyökereihez. Csupán ne vigyük túlzásba.
Igen, mert a fogyasztói társadalom ezt is meglovagolja, fogyassz, mert itt a karácsony, fogyassz, mert ajándékot kell venned! Minél többet, és nagyobb értékűt, hogy biztosan örüljön az ünnepelt! Akkor hálából bizonyára ő is sokat fog neked adni. Hát ez a borzalmas.

(#7) mickemoto


mickemoto
őstag

"Miért nem szóltatok hogy anyátoknak szülinapja van! Nem jöttem volna haza."

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Hehe, nekem úgy kompletten az ünnepekkel van tele a tököm...
Tavaly meglettem szólva, hogy mindig finnyogok az ilyen-olyan ünnepek miatt. Mert ugye skót vagyok...
Aztán összeszámoltam az asszonynak, hogy magunkat is belevéve hányszor kell ajándékot venni valakinek a családban...
Ugye ott vagyunk mi immár 3-an a picivel. Ott vannak a szüleim, húgom, mamám .... asszony szülei, testvérei, azok gyerekei, mamája stb... És fogtam ezt a számot és szépen összeszoroztam az ünnepek számával. Karácsony, télapó, húsvét, szülinap-névnap stb amit el lehet képzelni.

Na a végén az jött ki, hogy évente 62x kell ajándékot venni valakinek! 62x! Persze ebbe saját magunk is benne van. Namármost ha csak 2-3 ezer forinttal számolunk ajándékonként átlagban - mert ugye karácsonyra pl nagyobb értékben illik venni - akkor is minimum évente 130-180 ezer forintot költünk ilyenekre! Ami azért elég durva... Ha azt vesszük egy kisebb nyaralás kijönne belőle, vagy kinek mi szimpatikus éppen... Durva.

(#9) Crystalheart válasza Dany007 (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amikor 14 éves voltam, és befejeztük az ajándékozgatást és az ünneplést, akkor még azt hittem, hogy valamit elveszítettem - de most már tudom, hogy rengeteg zsét és nyugalmat nyertünk vele. :DDD

(#10) mickemoto válasza Crystalheart (#9) üzenetére


mickemoto
őstag

Jó nektek.Azért egy ilyen szintre el is kell jutni.

(#11) Crystalheart válasza mickemoto (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mármint? Egyszerűen abba kell hagyni és letojni, mit gondolnak mások. Ha tudnak róla, hogy ti nem foglalkoztok ezzel, akkor elfogadják, hogy tőletek legföljebb egy jókívánságot, vagy valami nullaforintos kézzel készített dolgot kapnak és kész. (Ez utóbbiak a legjobbak szvsz, ajándékot megvásárolni snassz. Persze a kereskedőknek jól jön.) Ettől függetlenül lehet ajándékot adni ünnepektől függetlenül is, sőt akár ünnepekkor, csak ne legyen soha kényszer, ne érezd azt, hogy ezt kell. Ha ez megvan, akkor onnantól az ajándék valóban szívből jön és megspórolsz egy csomó idegeskedést.

[ Szerkesztve ]

(#12) mickemoto válasza Crystalheart (#11) üzenetére


mickemoto
őstag

Mármint kell az egyetértés, ami ma már szűk családon belül is ritka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.