Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

mozogsz te eleget, gyermekem?

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Jaja, sok mozgás kell. Meg vitaminok...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Menj el házidokihoz, kérj beutalót egy teljes vérképre oszt megtudhatod. Egyéb tápanyagok és tápelemek hiánya is okozhat fáradtságot, nem csak a vashiány, de az első, amire gondolni szokás, az mégis a vas, az a leggyakoribb.

Lehet, hogy egy multivitamin vagy Béres-csepp fel is számolná. Amióta én Supradyn-t szedek, azóta sokkal éberebb vagyok.

(#4) moha21


moha21
addikt

Én 80-90%-ban reggel 5- olyan 7 körülig vagyok "kómás " állapotban, sajnos ritka, hogy kipihenten ébredjek. Utána viszont elvagyok este 11-ig ásítás nélkül.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Mozgás és sok folyadék. Várom már az időt, amikor 8 óra alvás is elég lesz nekem, de sajnos még mindig 10-11 órákat alszok.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6) greenity


greenity
aktív tag

Ezzel nem vagy egyedül. Mióta egyetemista voltam, azóta vagyok minden reggel fáradt. Jobb esetben ez elmúlik fél óra alatt, rosszabb esetben nem.
Mondjuk mióta heti 1-2 alkalommal eljárok edzésre, azóta ez jobb :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) Dluinet


Dluinet
nagyúr

A rendszeresség és a szertartás szerű készülődés a lefekvéshez ami hiányozhat.
De az alvásproblémáról rengeteget találhatsz a neten és még az orvoshoz is elmehetsz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Naponta, két naponta mozogni (bringa, futás, gyaloglás), sok folyadékot inni (lehetőleg nem kólát, kávét), sok gyümölcs (most télen a deéligyümölcsöknek van szezonja), zöldség, vitamin, asvanyi anyag kiegészítők.

Menj el gyúrós boltba és ott vedd a vitamin, ásványi anyag készítményeket, mert olcsóbban kijössz belőlök, mintha az agyon reklámozott vackokat vennéd a gyógyszertárban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Crystalheart válasza banhammer (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Milyen multivitamin van Supradyn helyett a gyúrós boltban olcsóbban? :)

(#10) Lauda


Lauda
félisten

Amellett amit a tobbiek felsoroltak, kenyelmes az agyad? Aludhatsz akarmennyit, ha az nem nyugodt, pihenteto alvas, hanem lelki ragodas es forgolodas. A fizikai okok megfelelo taplalkozassal es sportolassal kizarhatok, de lehet inkabb valami mas okozza, amin jar az agyad allandoan.

(#11) Crystalheart válasza Lauda (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Én annak is örülök, ha sikerül vízszintesben aludni. A mihez képest, ugye. :D)

(#12) pilóta válasza Crystalheart (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt nem tudom, de a Supradyn olyan minimális mennyiségű vitamint tartalmaz, hogy kb. bármilyen normális multivitamin (nem gyógyszertáras...) jobb nála. Persze a semminél jobb, de csak annál...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) Crystalheart válasza pilóta (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ki tud már ebben eligazodni, a gyógyszertáron kívüli cuccokat azonban ösztönösen fenntartásokkal kezelem. Annyi humbugot adnak el az embereknek, hogy nem tudni, melyik hiteles. A közvélemény is módfelett megosztott a kérdésben, vannak olyanok is, akik akkora dózist tartanak normálisnak, amit az orvosok jó része egyenest veszélyesnek.

(#14) pilóta válasza Crystalheart (#13) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze. Én meg a gyógyszertári cuccokban nem bízok. Miért vegyek egy ellenérdekelt féltől dolgokat? A gyógyszertáraknak(és gyáraknak) minél több és minél hosszabb ideig beteg emberek kellenek, abban van az üzlet, miért árulna olyasmit, amitől egészséges leszel? (tudom, kicsit sarkított, de azért elgondolkodni lehet rajta...)

A vannak olyanok is, akik akkora dózist tartanak normálisnak, amit az orvosok jó része egyenest veszélyesnek.-re: majd kérdezz meg egy orvost, aki veszélyesnek tartja ezeket a mennyiségeket, hogy mikor látott utoljára vitaminmérgezéses esetet... :D

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) Lauda válasza Crystalheart (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Ha van lehetoseged, inkabb marad a termeszetes megoldasoknal, hazai zoldseg, gyumolcs dogivel, hazisonka stb.
A kertben termett vadkender is jo. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mozgas, rendszer az eletben.

es kave.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) moha21 válasza pilóta (#14) üzenetére


moha21
addikt

Ugyanazt a TEVA stb cuccokat adják el más címkével....

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18) banhammer válasza proci985 (#16) üzenetére


banhammer
veterán

A kávétól csak junkie leszel.
Ha nincs meg az adagod hulla, ideges vagy.

Inkább mozogjon, igyon sok folyadékot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) banhammer válasza Crystalheart (#9) üzenetére


banhammer
veterán

Itt nézz körül.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) r-chee


r-chee
őstag

Megoldásként én is a gyakori mozgásra szavazok, ami lehet bringázás, futás, úszás, heti két alkalom teremfoci a haverokkal stb.
Tavaly decemberben 18-án zártuk az uccsó munkanapot a cégnél, és most jan. 2-án és 3-ná másfél óra után úgy fájtak a térdeim cégnél, hogy nemigaz, este meg totál hulla voltam. Rögtön tudtam, hogy nem tett jót a sok ünnepi punnyadás :)

Amúgy én javasolnám télen a Béres csepp+C vitamin kombót reggel és este, 3-szor a héten pedig azok helyett reggel a magnézium+B6 szedését.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#21) pilóta válasza moha21 (#17) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mármint kik és milyen cuccokat? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) proci985 válasza banhammer (#18) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem hinnem, finnek es svedek sem junkiek, pedig magyar viszontlatban irdatlan kavemennyiseget tolnak.

mondjuk espressoval csinjan kell banni, meg kaveval max javitani a helyzetet, de menteni nem.

"Ha nincs meg az adagod hulla, ideges vagy."
ez nem igaz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) Joci93


Joci93
senior tag

Űha mennyi válasz érkezett :Y

Jhonny06: Minden nap bicajozok 3km-t. :P

pilóta: Külön vitamint tartalmazó "bogyókat" nem fogyasztok, inkább gyümölcsöket. (Mostanában inkább narancsot + banánt gyűröm magamba. :DDD )

Crystalheart : Én is gyanakodtam már vashiányra. Ebből lehet, hogy tényleg doki lesz. :U

moha21: Hát igen...a kipihenten ébredés nálam is gyakori...ellentétben az ásítással. ;]

kovy29: Egyszer majd eljönnek azok az idők is. :) Óránként legalább 2 pohár vizet szoktam inni, mert állandóan szomjasnak érzem magam.

greenity: Milyen edzésre jársz? :DDD

Dluinet: Na igen...a rendszeresség. Ha hívnak melózni délután, akkor valahogy éjfél tájékán kerülök az ágyban, aztán már hajnali 5:20kor csörög is az ébresztő. Ha meló nélküli napom van, akkor már 22:30kor durmolok. :U

banhammer: Testmozgás megvan (lásd: első válasz :P ), általában csapvizet szoktam inni (persze így ünnepekkor előkerült a sok-sok cukrozott üdítő is), kiegészítőket sosem fogyasztottam.

Lauda: Az ágyam kényelmes. :DDD Mostanában egyre több gond ér el (továbbtanulás, összeköltözés, több meló), amiken éjszakánként az ágyban fekve szoktam agyalni.

proci985: A kávéról már kezdek leszokni, mert nem tett jót... :(

r-chee: B6-ot szedtem 2 éve rendszeresen, mert jobban tudtam tőle tanulni. :)

[ Szerkesztve ]

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#24) pilóta válasza Joci93 (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

A 3 km bicajozást azért nem nevezném rendszeres mozgásnak. Az max 10 perc, ha lassan tekersz (akkor meg amúgy sem ér semmit), ha gyorsan, akkor 5 perc. Az kb. a semmi határát súrolja alulról :D
Minimum (de nagyon minimum) fél óra kellene heti 3-4 alkalommal, akkor érne is valamit...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) greenity válasza Joci93 (#23) üzenetére


greenity
aktív tag

Zumbára járok :)

Plusz (és ezt nem nyafogásként írom) mivel Pécsen sikerült a hegyoldalba költözni (mondjuk még nagyon nem a tetejére, de épp elég ez is :) ) így napi 2*15-20 perc gyaloglás és ennek fele hegynek fel. Meg amit amúgy is kolbászolnék a városban.

Edzéshez: azt vettem észre és nem csak magamon, és nem csak zumbán, hogy egy 50 perces edzés után sokkal jobban érzi magát az ember.
Oké, elfáradok én is, általában már holt fáradtan jutok le este 7-kor az edzésre, de utána még 2-3 órát pörgök.

Én eleve szedek B vitamin komplexet az arcidegzsába újabb kiújulása ellen :)

A kávéval én csinnyán bánok, mert általában fáj tőle az arcom, inkább a fekete és zöld teák híve vagyok, abból viszont töménytelen mennyiségben. Ha nagyon elkap a gépszíj, akkor 10-15 bögre csak az irodában elfogy, meg otthon folytatom.

Mondjuk a szorgalmi időszak végére már erőteljesen fáradt voltam, de 2 hét pihenés helyretett.

Ami még fontos: próbálj meg ne agyalni, ahogy mások is írták már, az ágyban, mert onnantól kezdve nem alszol rendesen.
Én pl. ha csak 4 órákat alszom, de nem agyalok, akkor az szuper, viszont hiába alszom 10-12 órát (mondjuk csak itthon szoktam...) ha közben 3000 felé jár az agyam.

Hja és igen, irány az orvos és vérkép :)
Én pl enyhén vérszegény vagyok, amit az orvos úgy magyarázott el, hogy nem kevesebb a vörösvérsejtem, csak kisebbek.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#26) proci985 válasza Joci93 (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, szemuveged van?

3km tekeres semmi, en tobbet setalok naponta es az se eleg szintentartani se:).

--

agyban agyalni temara: nem tudom ti hogy csinaljatok, en altalaban beledolok az agyba es azonnal alszok:D.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) greenity válasza proci985 (#26) üzenetére


greenity
aktív tag

Taníts mester :) :R

"Egy mosolynál jobb a több"

(#28) Entryy válasza Joci93 (#23) üzenetére


Entryy
aktív tag

hali!

Mindenki írja,hogy mit tegyél, egyél plusszba stb...
Én leírom nekem mi segített és nem plusszba, hanem minuszba.

A helyes táplálkozás és első körben figyelj arra,hogy már jó pár órával lefekvés előtt tejet és szénhidrátot (cukrot) ne fogyassz!

El sem akartam hinni, de "csoda" történt a cukor megvonás után!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#29) <stdio.h>


<stdio.h>
csendes tag

Mozgás plusz sok vitamin. Nekem ezek mindig segítenek. Ha akkor sem lesz jobb a helyzet akkor egy alapos kivizsgálás.

[ Szerkesztve ]

(#30) pilóta válasza Entryy (#28) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na igen. A cukor elbódít, tejet meg egyébként se szabad fogyasztani (ha csak nem vagy csecsemő :D)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#31) Joci93 válasza proci985 (#26) üzenetére


Joci93
senior tag

Nem, nincsen szemüvegem. Szerencsére annyira jó a szemem, mint a sasé. ;]

Entryy: :Y Én naponta szoktam tejet inni. (Igaz nem esténként.) :Y Cukros dolgokat nem igazán eszek lefekvés előtt. (Maximum ünnepekkor. :P )

<stdio.h>: Milyen vitamint kéne szednem?

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#32) Crystalheart válasza Joci93 (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem a cukorra nincs pénzem, de (kecske)tejterméken és (tönköly)búzaszármazékokon élek. (Arra van pénz.) Az alvásommal sosem volt probléma, állva is képes vagyok rá. :D

Az emberi szervezet roppantul összetett dolog, és mindenkié más, mindenki más genetikával bír, sokaknak olyan árt, ami másnak használ, vagy fordítva.

pilóta: Ismertem EU-s gyógyszerlobbistát...

Annyi szent, hogy vannak placebo gyógyszerek a piacon, vagy legalábbis 2010-ben voltak, de bizonyítottan és direkt károsakat nem engedélyeznek.

(#33) pilóta válasza Crystalheart (#32) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem is azt mondtam, hogy direkt károsak (ámbár vicces dolgokat lehet olvasni a mellékhatások felsorolásánál...), hanem hogy direkt nem hasznosak.

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.