Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Banano válasza hahakocka (#50) üzenetére


Banano
tag

Hogyne.:D Csak ugy felaron fogjak kiszorni,mikozben hegyekben allnak meg az elozo generacios gpuk is a polcokon?

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#52) Dark Archon válasza hahakocka (#50) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, értem, te már most be vagy rúgva, de majd kijózanodsz :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#53) arn válasza hahakocka (#50) üzenetére


arn
félisten

jan9en kiderul, hogy mi igaz a pletykakbol... en nem tartom elkepzelhetetlennek oket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54) nuke7


nuke7
veterán

"Nem véletlen, hogy az Intel is bérgyártásra adta a fejét, önmaguktól ugyanis képtelenek lennének viselni azt az anyagi tehert, amelyet az újabb gyártástechnológiák kifejlesztése megkövetel. Már ma sem tudják tartani :U lépést a TSMC és a Samsung fejlesztési tempójával, így szükségük van a partnerekre, amelyek átveszik a teher egy részét."

magyarul az tudtommal: "terhet" és egy "a" betű is mintha hiányozna...

https://youtube.com/user/nuke7

(#55) Akula válasza Banano (#51) üzenetére


Akula
őstag

hát nincs nekik lelkük? :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#56) Jim Tonic válasza nuke7 (#54) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ijesztegetés is évek óta megy, hogy a pécének ennyi meg annyi, de azért csak húzzák valahogy. Az RGB és Gamer azért megy, mert jelenleg a játékosok azok, akik mindenképpen megveszik a számítógépet. Rajtuk kívül esetleg a fejlesztők, ilyen-olyan mérnökök, akiknek kell a normális vas. Viszont, ha arról beszélünk, ki cseréli le a gépét folyamatosan, azok csak a játékosok. Értük pedig ezzel lehet versenyezni.

Számítástechnikában egy új korszak előtt állunk, a csíkszélesség kifáradt, a teljesítmény ugyanakkor elég, a fogyasztás elfogadható. De nem csak a PC-knél jelenik meg a lassulás, megfigyelhető konzolokon, de a mobileszközöknél is.

Az árakkal nekem nagy bajom nincs, egyedül a DDR4 ára az, ami kiveri a biztosítékot. Még ha simán megtehetném, hogy akár ilyen áron is megvegyem, a józan ész már azt diktálja, hogy ennél okosabban is el lehet költeni a pénzem. Főleg, ha a teljesítménybeli előny meg minimális, alig érzékelhető.

szerk.: nem válasz Nuke-nak. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#57) #04430080 válasza Jim Tonic (#56) üzenetére


#04430080
törölt tag

Szerintem meg a cégek cserélgetnek, tele van a net újabbnál újabb refurbished OEM gépekkel. Játékosoknak évek óta CPU -t sem kellett cserélniük, maximum memóriát bővítettek 16GB -ra meg vettek egy VGA -t, ha nem vette el a kedvüket a bányászláz.

(#58) Jim Tonic válasza #04430080 (#57) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Más kategória. Brand gépek, saját tervezéssel. Ott nem a vassal győzöd meg a vásárlót, hanem szolgáltatásokkal, megbízhatósággal.
A cikk a consumer piacról, illetve az oda szánt termékekről szól.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#59) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Én inkább azt vettem észre, hogy a tároláshoz szükséges HDD-k piaca állt be és az év vége felé még az árak felfelé mentek. Szerintem ez lesz az egyik olyan piac ami hamarosan, de lehet már 2019-ben elindul felfelé.

Igazából a PC komponensek drágulását a gyártási költségek mellett az is befolyásolja, hogy a piac megváltozott. Míg 2010-ben is viszonylag korlátozottan lehetett egy mobillal vagy egy korabeli táblával ügyeket intézni vagy netezni addigra ma már a legtöbb ember ezzel végzi a dolgát. A PC piac pedig kiürül. Sokan már mobilon játszanak vagy táblán vagy konzolon.
Így a kieső bevételek miatt is drágulás kezdődik.

Bár szerény véleményem szerint egy asztali PC-nél kényelmesebb és gyorsabb környezet nincs, de ez ma egyre inkább háttérbe szorul.

Egy első generációs I7-es egy akkori legfelsőbb kategóriájú xeon CPU-val vagy a 990x CPU-val ma is bevethető akár játékra is méghozzá nem is a belépő szintről beszélek. Ez valamikor 2009-2010-ben volt. Mármint a megjelenés.

De nevetséges az is, hogy a 2011-es foglalatba megjelent xeon cpu-k ára már a V1 és V2-es-eké hulladékárba került. Egy V2 E5-2687w cpu már 50-ért kifogható ami 10 magos. Egy V3-asért pedig 75 körül kell fizetni 12 maggal. Az alaplapok ugyan drágábbak (WS) de ha egyszer megvan az a rendszer garantáltan kiszolgálhat 10 évet. Egy bányalázból kivett kártya most rendkívül olcsó ha nem szeretne valaki venni 1060-as GTX-et 123e-ért boltban. Persze kockázat de ha van garancia rá akkor meg lehet kockáztatni. De egy pár éves Quadro kártya is nagyon baráti. Olcsóbb még mindig valamivel mint egy most kapható rendszer, igaz használt de ha tanulni is szeretnél Adobe termékekkel és videót is szeretnél vágni, 3D-znél és esetleg játszanál is akkor nagyon is ideális egy ilyen gép.

Semmi pénzért nem vennék a mostani 1151-300-as szériából a 87xx CPU-kat, még a sok csili vili újítás ellenére sem. A fentebb leírt termékek 0-24-es munkára lettek tervezve így ekkora rizikó belefér a használt termékek bevállalásába. Nekem legalább is bejött. Xeon CPU-kat ritkán húznak és nagyon nem is döglenek meg maguktól.

Szóval az alig 4-5 éves termékek használtan rendkívül olcsók. A V1-V4-es WS xeonok annó pár éve még fél milliónál is többet kóstáltak. És ez mindig így van. Pár év múlva meg olcsóbb mint az aktuális középkategória. A magok száma pedig nem emelkedik olyan nagyon hétköznapi használatra szánt CPU-knál, szóval garantáltan egy most 12 magos CPU 2027-ben is versenyképes lesz. Ha azt nézzük hány évnek kellett eltelnie, hogy a középkategória 4 magjából 6-8 mag legyen. A mostani 2066 foglalat és a Scalable (socket 3647) - platinum, gold, ezüst bronz xeonok is itt végzik.

Nekem a gép vérfrissítés mindig a felső kategória 4 évvel ez előtti modelljeiből történik. Hiszen a cikk is ezt említi, fejlődés kb nincs. Az első generációs i7 is bevethető lenne általános munkára úgy mind egy E5-ös xeon.

[ Szerkesztve ]

(#60) arn


arn
félisten

A procik szinte elpusztithatatlanok, a lapok a szuk keresztmetszet. Ill a magszam nem minden, meg kell nezni, hogy az adott programban hogy muzsikal - el kell felejteni a magszamot hasonlitok magszammal. Persze ettol ar/ertekben remek, de nagy csodak nincsenek, az emberek nem hulyek, a piac bearazza oda, ahova kb valo.

350 euroert kapsz uj 1920xet, 170ert meg 1700at.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61) belaur


belaur
tag

Engem ez az RGB mánia bosszant. Lassan már nem lehet olyan egeret találni ami ne világítana vagy zenélne...

(#62) #04430080 válasza belaur (#61) üzenetére


#04430080
törölt tag

Kikapcsolod a világítást.

(#63) pusszycat válasza belaur (#61) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Így van. Bár engem nem idegesít, csak elem spórolásból teszem eco módba az egerem.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#64) User64476


User64476
őstag

Én még mindig várom a tonnaszám a használtpiacra ömlő bagóért adott csúcs vgakat...

(#65) kpal


kpal
veterán

Jobban fejlődött a piac es minden kb. 2000 es 2010 között azóta nincs làtvanyos dolgok. Jó volna megint egy ilyet megèlni mobdjuk 2020tol.

(#66) arn válasza kpal (#65) üzenetére


arn
félisten

minden technologiai ugras a felfutasnal nagyobb :) a 90es evek sokkal durvabb volt...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67) Tidus válasza User64476 (#64) üzenetére


Tidus
addikt

Lesznek a miner részlegen ronggyá húzott, használt újszerű állapotban lévő VGA-k. Amik hatszor megkeresték már az árukat.
És olyan módon fogják árulni őket, hogy nem fogsz rájönni, ráadásul még gari is lesz rá.

Amúgy az árakkal mit kezdjünk, mesterségesen alacsonyan tartott, értékét nézve Európa legrosszabb valutájával a kezünkben.

(#68) joey04 válasza Tidus (#67) üzenetére


joey04
titán

Lesznek a miner részlegen ronggyá húzott,

Nem értek a bányászathoz, de úgy tudom azok a kártyák pont nincsenek ronggyá húzva.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) nuke7 válasza Tidus (#67) üzenetére


nuke7
veterán

hát igen, sajnos... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#70) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Gondoljunk csak bele, hogy az Intel jelenleg nagyjából egy tucat lapkát tervez magának, hogy a PC-piacot ellássák."
Ki is mászott bele a tik-takba? Egyék meg... pláne, hogy olyan hatalmas újdonságokat nem láttunk (bugot inkább).
Meg ugye van a fizika is, miszerint nem lehet a végtelenségig csökkenteni a csíkszélt.

Annyiban örülök, hogy már van nekem is megfizethető Raspberry (tényleg, ezek miért maradtak ki?) , tehát hamarosan veszek is. De itt sem volt semmi forradalmi.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#71) arn válasza hcl (#70) üzenetére


arn
félisten

amig a tiktak ment, addig nem is volt semmi gond.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#72) nuke7 válasza arn (#71) üzenetére


nuke7
veterán

de az nem mehet a végtelenségig, ezt tudniuk kellett... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#73) hcl válasza arn (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De komolyan, ki gondolta, hogy nem lesz vége a miniatürizálásnak?

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.