Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Ezzel mit akarsz mondani? Szívesen csúsznál bele az előtted vészfékező vétlen családi autóba 140-es tempóról? Igaz, akkor a temetést nem te fizeted.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#2) Ghoosty válasza Johnny_vT (#1) üzenetére


Ghoosty
őstag

Alapvetően én sem tudom, mire akar kilyukadni. De egy magasabb árkategóriás gumiszett drágább, mint egy alap temetés. (Legalábbis egy gyors google keresés alapján.) Ha a bekövetkezési esélyekkel, meg teljes autózással töltött idővel felszorozva, akkor mindegyik drágább.

Ha arra, hogy felesleges a téli gumi, mert csak globális összeesküvés, akkor nem kéne erőltetni.

(#3) Polllen válasza Ghoosty (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én azt nem értem, hogy ezt miért kell magyarázni... :)

Lehet ezt anyagi oldalról is nézni, ha valaki ennyire gyépés, de akkor se csak az alaptemetés ára tartozik a temetéshez... Anyagi kár, kieső jövedelem, stb-stb... És akkor még csak 1 embert ölt meg, saját magát.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) Johnny_vT válasza Polllen (#3) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Aki nem használ téli gumit hamarabb öl meg valaki mást mint saját magát. (Pl. zebra, biciklis, de még az autó-autó balesetekben is nagyobb arányban a vétlen fél sérül/hal meg...) EZ a baj.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#5) updog


updog
senior tag

Így év végére elindult a "ki tud bizarrabb témát feldobni" verseny? ;] :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

2-300 ezer forintnál többért veszel egy szett téligumit? S akkor a legolcsóbb temetéssel számoltam. Aki 100k-ért veszi a téligumi darabját, az nem 300ezerért fog temetkezni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Cifu válasza updog (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehet, de eddig nálam mondjuk ez viszi a prímet... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyugatisztánban ha valak így "megöli" a családfenntartót, akkor az illető kb 10évnyi fizetését is perkálhatja a családnak - igaz, ez nem a "temetés ára", de járulékos ktg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9) marositech


marositech
senior tag

WTF?

Ugyebár nem mindegy hányan vannak a kocsikban...
2 család túlél vagy 8 (+/-2) koporsó/urna.

Vad vezetéstől a téligumi sem véd.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#10) Szada85


Szada85
aktív tag

Pedig a csúnya matek nem hazudik. :)
Hagyományos hamvasztásos, urnás temetés alap dolgokkal volt ~200e Ft, plusz ugye a sírhely megváltásának költségét se felejtsük el, tehát böven 200+ ezer.

16"-os Continental téligumi meg szereléssel 30e Ft/darab, de még a fancy 17"-os malomkerekek is megálltak böven 200e Ft alatt. :)

(#11) t72killer válasza Szada85 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

200k körül (600+EUR) még a németeknél is megvan a dolog szereléssel(!).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) Gdi


Gdi
senior tag

Gondolom függ attól is milyen temetésről beszélünk.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) JoeYi válasza Johnny_vT (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

ha vészfékezik belecsúszol mindenhogyan sztem :) De a rászaladásos baleset sztem kevésbé para, mert ha még rá is csúszol kicsi a delta sebesség különbség, ráadásul egy irányba mentek. Inkább leesni az útról, vagy átcsúszni a szembe sávba, na az para

(#14) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Én sem rajongok a téli gumiért, sem a télért... azt viszont el kell fogadnom, hogy féktávon sokat jelent a téli, métereket... az lehet egy ember élete egy zebrán, vagy az autó legdrágább részének (az első 30 centi) az épsége.
Akinek nem futja téli gumira, az ne üljön autóba, remek a BKK télen (is) :DD

(#15) t72killer válasza JoeYi (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sebesség kérdése, illetve azé, hogy egy szakadék+aljában jeges tóval/dunával várja a másik autót, vagy egy puha hóbucka, ami még jót is tesz a szutykos kaszninak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) icemad válasza t72killer (#8) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem csak urban legend?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

Az átlag meg azzal járna a legjobban, ha 3-4 évente megvenné a frissebb fejlesztésű, nagy gyártó másodvonalbeli 4 évszakos gumiját.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#18) Kolondrum

Arról mi a vélekedés, hogy igazából a téli nekünk ide nagyon ritkán kell, mert inkább locspocsba járunk nem hóban és "elég a 4 évszakos".
Nekem van nyári-téli (DOT XX17 mindkét esetben), ég és föld a difi. Főleg olyan téren mennyire vagyok ura az autónak.

[ Szerkesztve ]

(#19) buherton válasza D1Rect (#17) üzenetére


buherton
őstag

A tavalyi telet véletlenségből nyári gumi szettel csináltam végig. Idén már biztosan nem fogom bevállalni. Számolgattam és nekem az jött ki, hogy a Michelin CrossClimate megéri (35k/db az autónkra). Most új szettet kellene vennem téliből és tavasszal a nyáriból is. Ha hozzáveszem még az évi két gumicserét + gumihotelt. 2 éven belül már a pénzemnél vagyok, a további évek pedig "haszon". Persze más a felállás, ha van otthon hol tárolni és van felni is. Nekünk nincs erre helyünk.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#20) bambano


bambano
titán

konkrétumok:
egy darab 18-as gyári opel felni 103 ezertől felfelé.
a közepére a kupak 4k körül
egy darab gyári opel tpms szenzor akciósan 18 rugó
egy darab rendes téligumi 235/45r18-ban 62-64 rugó között van.
hozzájön még betárolás, centrírozás, stb.

szereléssel, tokkal-vonóval mindennel együtt egy garnitúra téligumi 750 rugó körül van fejben számolva közelítéssel.

no, mennyi a temetés?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.